Autor Wątek: Radio :)  (Przeczytany 5900 razy)

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #15 dnia: 15.01.2019, 23:16 »
Makak

Makaka pamiętam z Makakakofoni z Radiostacji, druga połowa lat 90-tych :)
Skoro Makak Cię nie męczy, jesteś w domu.

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #16 dnia: 15.01.2019, 23:17 »
Gratuluję, podzielności uwagi, serio nie każdy ja posiada, niektórzy np sciszaja radio żeby lepiej.... widzieć , jest taki efekt sam widziałem jak kierowca ścisza, pytam stary co jest a on że lepiej widzi.... No cóż można i tak choć zapewne bardziej chodzi tutaj o formę skupienia się na czynności gdzie np w mgle czy też w nowym miescju jesteśmy na jakimś dziwnym rondoskrzyżowaniu 5cio pasmowym, i potrzeba koncentracji uwagi na 90 procent. Ale generalnie trudno nadążać za wątkiem powieści i jechać NOWĄ trasą mówię o drogach lokalnych nie eskach czy A i utrzymać podzielność uwagi, nie każdy tak potrafi, z drugiej strony jadąc w taką np pogodę jak teraz czyli noc plus deszcz i miałbym słuchać powieści to chyba szybciej bym zasnął, ile ludzi tyle sposobów ja np wolę uchylić okienko i żywszą muzykę puścić a gdy zmęczenie wchodzi, wiadomo jak już długa trasa  to nie ważne czy mam 5 km do celu zjeżdżam i drzemka 15 minut... cuda działa .  I cało zawsze wracam nawet jak się śmieją że 5 km od domu na parkingu śpię.

Słońca Życzę

Ja słuchałem głównie w korkach i w czasie jazdy po mieście, może kiedyś znowu do tego wrócę.
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #17 dnia: 15.01.2019, 23:18 »
Za "DOBRYCH CZASÓW" może... kiedyś wrócą :'( , słuchałem tylko i wyłącznie Trójki, na niej się wychowałem słuchając Slade, Sweet, Gary Glttera , Led Zeppelin,Deep Purple,  przerobiłem z tym radiem Procol Harum, Pink Floyd, zakochałam sie w Jornie, Nightwish, odkryłem wyjątkowość Joe Bonamassy, później Trójka zmieniła się w zwykłą "przygrywajke" :thumbdown: .Teraz szukam, szukam rożnych stacji , gdzie zapodają prawdziwego rocka, i tak podróżuje sobie za kółeczkiem z "siwym łbem" słuchając dobrego heavy metalu, a wracając z rybek: Antyradio lub Zetka, poinformuje mnie co się działo gdy miałem kontakt (lub częściej nie miałem kontaktu) z :fish:. Dziwny ten świat...."Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to..."
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #18 dnia: 15.01.2019, 23:20 »
Ja słucham Radia Wolna Europa ;) A tak  na poważnie kiedyś słuchałem głównie Czwórki i Trójki PR. Przyszła nowa władza i wrzuciła Czwórkę do internetu, a "na fale" wrzuciła jakieś polityczne brednie :facepalm: Od tamtej pory jestem obrażony zarówno na radio, jak i na władzę :P Acha Chillizet też lubiłem. Jednak słuchanie radia online, to już nie jest to samo :'( Wolę już youtuba włączyć.

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #19 dnia: 15.01.2019, 23:22 »
Ja słucham Radia Wolna Europa ;) A tak  na poważnie kiedyś słuchałem głównie Czwórki i Trójki PR. Przyszła nowa władza i wrzuciła Czwórkę do internetu, a "na fale" wrzuciła jakieś polityczne brednie :facepalm: Od tamtej pory jestem obrażony zarówno na radio, jak i na władzę Acha Chillizet też lubiłem. Jednak słuchanie radia online, to już nie jest to samo :'( Wolę już youtuba włączyć.
Szczęściarz moje Safari nie pozwala na takie frykasy zatem pozostają analogiczne fale .

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #20 dnia: 15.01.2019, 23:26 »
Panie z komórki "leco" utwory, ewentualnie z lapka lub tabletu ;) Decyzja o wywaleniu Czwórki i "akcje" z Trójką spowodowały u mnie uraz do władzy i do radia z fal ;)


Online pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #21 dnia: 15.01.2019, 23:33 »
Gratuluję, podzielności uwagi, serio nie każdy ja posiada, niektórzy np sciszaja radio żeby lepiej.... widzieć ,

Tutaj nie chodzi o widzenie a o skupienie uwagi, jak się skupisz masz wrażenie że lepiej widzisz, było kilka analiz na ten temat. Nasze mózgi to przedziwne urządzenia.

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #22 dnia: 15.01.2019, 23:36 »
Za "DOBRYCH CZASÓW" może... kiedyś wrócą :'( , słuchałem tylko i wyłącznie Trójki, na niej się wychowałem słuchając Slade, Sweet, Gary Glttera , Led Zeppelin,Deep Purple,  przerobiłem z tym radiem Procol Harum, Pink Floyd, zakochałam sie w Jornie, Nightwish, odkryłem wyjątkowość Joe Bonamassy, później Trójka zmieniła się w zwykłą "przygrywajke" :thumbdown: .Teraz szukam, szukam rożnych stacji , gdzie zapodają prawdziwego rocka, i tak podróżuje sobie za kółeczkiem z "siwym łbem" słuchając dobrego heavy metalu, a wracając z rybek: Antyradio lub Zetka, poinformuje mnie co się działo gdy miałem kontakt (lub częściej nie miałem kontaktu) z :fish:. Dziwny ten świat...."Lecz ludzi dobrej woli jest więcej i mocno wierzę w to..."
To nie były dobre czasy tylko Ty byłeś młody :)
Ja też siedziałem w nocy i nagrywałem na kaseciaka "Lunatycy i Muzycy" zaczynała sie audycja o 1szej w nocy :)

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #23 dnia: 15.01.2019, 23:38 »
Ja troszkę z innej beczki - nie bardzo mogę znaleźć radio dla siebie, a co dzień robię łącznie 100 km do i z pracy.
Chciałem ściągnąć jakąś aplikację, czy coś, żeby zrobić z telefonu transmiter i puszczać przez radio Youtube. Nie udało mi się. Radio mam fabryczne, bez wifi, aux itp.
Ma ktoś jakiś pomysł?

PS. Jeśli moderatorzy uznają, że śmiece, proszę o przeniesienie posta.

Z góry dzięki,
Kamil
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #24 dnia: 15.01.2019, 23:39 »
Panie z komórki "leco" utwory, ewentualnie z lapka lub tabletu ;) Decyzja o wywaleniu Czwórki i "akcje" z Trójką spowodowały u mnie uraz do władzy i do radia z fal ;)
No właśnie tu mamy przykład jak niby nie znaczącymi decyzjami można szybciutko zniszczyć sobie markę o reszcie nie wspomnę. A co do przekaźnika dźwięku tu jest problem jak wspomniałem radyjo leciwe ani blu ani aux... A tak z fona na płytkim dźwięku to nie dla mnie, w mych żyłach kiedyś prąd płynął, zatem rock musi brzmieć nie płytko, nie mówię że volumuje ale zestrojone musi być, inaczej to męczy uszy przy długim odsłuchu, to samo z jazzem sorry ale musi być klimat płytki dźwięk tylko męczy. Wolę wtedy w ciszy siedzieć.

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline fishunter1990

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 322
  • Reputacja: 790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Przystawka i Laying-on Gruntówka z alarmem
  • Lokalizacja: 56-Trzysta DMI
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #25 dnia: 15.01.2019, 23:39 »
Panie z komórki "leco" utwory, ewentualnie z lapka lub tabletu ;) Decyzja o wywaleniu Czwórki i "akcje" z Trójką spowodowały u mnie uraz do władzy i do radia z fal ;)
Ja też nie mogę przeżałować zdjęcia 4ki z anteny. Mnóstwo alternatynej, niecodziennej muzyki i ciekawe audycje. Dużo muzyki elektronicznej, house, hip hop, rock itp. Teraz od biedy męczę 3jkę, ale to nie to samo :'(.
Wolę łowić niż łapać...🎣🍺😉

Offline Paul John

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 71
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #26 dnia: 15.01.2019, 23:42 »
Ja troszkę z innej beczki - nie bardzo mogę znaleźć radio dla siebie, a co dzień robię łącznie 100 km do i z pracy.
Chciałem ściągnąć jakąś aplikację, czy coś, żeby zrobić z telefonu transmiter i puszczać przez radio Youtube. Nie udało mi się. Radio mam fabryczne, bez wifi, aux itp.
Ma ktoś jakiś pomysł?

PS. Jeśli moderatorzy uznają, że śmiece, proszę o przeniesienie posta.

Z góry dzięki,
Kamil
Transmiter w gniazdo zapalniczki a reszta to już wg uznania czy karta czy USB czy po kablu telefon, minus taki iż musi być dobrej jakości czyli trochę kosztuje bo te tanie oprócz dźwięku przenoszą również szumy a to już wnerwia.

Słońca Życzę

Słońca życzę

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #27 dnia: 15.01.2019, 23:45 »
Pozwoliłem sobie dlatego :'( przy tych DOBRYCH CZASACH :thumbup: :beer:
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #28 dnia: 15.01.2019, 23:47 »
Panie z komórki "leco" utwory, ewentualnie z lapka lub tabletu ;) Decyzja o wywaleniu Czwórki i "akcje" z Trójką spowodowały u mnie uraz do władzy i do radia z fal ;)
Ja też nie mogę przeżałować zdjęcia 4ki z anteny. Mnóstwo alternatynej, niecodziennej muzyki i ciekawe audycje. Dużo muzyki elektronicznej, house, hip hop, rock itp. Teraz od biedy męczę 3jkę, ale to nie to samo :'(.
Tak Czwórka to zacne radio było, zwłaszcza na początku :D
Bartek

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Radio :)
« Odpowiedź #29 dnia: 15.01.2019, 23:48 »
Ja troszkę z innej beczki - nie bardzo mogę znaleźć radio dla siebie, a co dzień robię łącznie 100 km do i z pracy.
Chciałem ściągnąć jakąś aplikację, czy coś, żeby zrobić z telefonu transmiter i puszczać przez radio Youtube. Nie udało mi się. Radio mam fabryczne, bez wifi, aux itp.
Ma ktoś jakiś pomysł?

PS. Jeśli moderatorzy uznają, że śmiece, proszę o przeniesienie posta.

Z góry dzięki,
Kamil
Transmiter w gniazdo zapalniczki a reszta to już wg uznania czy karta czy USB czy po kablu telefon, minus taki iż musi być dobrej jakości czyli trochę kosztuje bo te tanie oprócz dźwięku przenoszą również szumy a to już wnerwia.

Słońca Życzę

Dziękuję. Jakoś bardzo transmiterami się nie interesowałem, ale takiego z kablem do telefonu, to jeszcze nie widziałem. Poszukam i może się uda :D
Z pozdrowieniami,
Kamil