Autor Wątek: Zestaw do połowu suma  (Przeczytany 5680 razy)

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Zestaw do połowu suma
« dnia: 17.01.2019, 14:59 »
Witam szukam zestawu do połowu suma metodą na żywca (spławik) cena nie ma znaczenia słucham propozycji.Wędka,kołowrotek,plecionka,przyponówka czy kotwice.Wszystko jest ważne a najlepiej napuszcie mi jakie zestawy wy używacie.

Jesten ciekaw opini na temat przyponu huprovka

Offline MoniaK

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 20
Odp: Zestaw do połowu suma
« Odpowiedź #1 dnia: 17.01.2019, 15:30 »
Na start kup szklaka https://askari.pl/aktualne-super-promocje/1264-kogha-gianthunter-wels-147517.html
Do tego multik https://peskado.pl/product-pol-2086-FIN-NOR-SPORTFISHER-STAR-DRAG-ST30.html
Pletka https://www.raven-fishing.pl/plecionka-power-pro-455m-056mm-75kg-zielona/pl/product/4929/?sqr=0.56
Spławiki wg. wielkości żywca, czyli przedział 100-200g. Na rzeki 300g+. Ciężarki centryczne w przedziale 80-250g.
Do tego haki 8/0-10/0 i kotwice 3/0-5/0. Dobre i tanie są z Savage Gear Big Fish.
Przyponówka https://askari.pl/glowna/375-perca-rig-it-kevlar-hooklink-braid-133004.html?search_query=plecionka&results=39
Mocne krętliki i agrafki 100kg.
Do zrywki stosuj żyłki 0,22-0,25(w zależności od odległości).
Pamiętaj o mocnych podpórkach. Na OLX gościu sprzedaje fajne.
Sygnalizator: klasyczny dzwonek na szczytówkę lub elektroniczny na blank.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestaw do połowu suma
« Odpowiedź #2 dnia: 17.01.2019, 15:38 »
Hej z kołowrotków TICA GG10000 albo RYOBI Carnelian mega mocne maszyny nie do zajechania ;) patyki fajne ponoć Mikado ma,a jak masz kaskę to brałbym coś z PENNA ostatnio oglądałem sporo kijków to naprawdę solidny sprzęt, ewentualnie coś z DAM też ma parę fajnych kijków,które by się nadały :thumbup: plecionka ,spławiki,haki to indywidualnie sobie dobierzesz ;)

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Zestaw do połowu suma
« Odpowiedź #3 dnia: 17.01.2019, 15:40 »
O ile kołowrotek nie jest problemem bo celuję w spinfishera lub slammera tak nie wiem jaką wędke wybrać.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestaw do połowu suma
« Odpowiedź #4 dnia: 17.01.2019, 15:43 »
Jak chcesz stacjonarnie łapać to wybrałbym Tice albo Ryobi  to mocarze  na potężne ryby bez strachu ;) co do Penna spinfisher raczej bym zrezygnował lepiej największy model Slammera ;)

Offline MoniaK

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
  • Reputacja: 20
Odp: Zestaw do połowu suma
« Odpowiedź #5 dnia: 17.01.2019, 16:13 »
Penn Spinfisher, Slammery3, Fin-Nor Offshore, Tica Cybernetic to świetne, sprawdzone maszyny.

Kije: Black Cat Wild cat'z, Freestyle, Zeck Pro Cat, Fox Rage Cat Pro fajnie pasują do tych młynków.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestaw do połowu suma
« Odpowiedź #6 dnia: 17.01.2019, 16:15 »
Przyjacielu zerknij sobie na ofertę sklepu Fishing Mart  chłopaki mają sporo fajnych patyków u siebie i cenowo też jest oki ;)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestaw do połowu suma
« Odpowiedź #7 dnia: 17.01.2019, 16:17 »
Zamiast Spinfishera widzę tam UNI CATA ;)

Offline grzecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestaw do połowu suma
« Odpowiedź #8 dnia: 17.01.2019, 23:15 »
Skarbnicą wiedzy dotyczącą połowu suma są fora sumowe i tam proponuję zajrzeć. Jeśli chodzi o zestaw na suma to musisz pamiętać o jednej zasadzie: nic nie będzie za grube, za duże, za masywne. Tutaj nie ma finezji. Przekonasz się przy bliższym spotkaniu z większym wąsaczem
Grzesiek
"W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym" G. Orwell

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestaw do połowu suma
« Odpowiedź #9 dnia: 18.01.2019, 09:33 »
Łowiąc wąsacze stacjonarnie musisz być przygotowany na rybkę życia dlatego sprzęt musi być odpowiedni i pewny ;)

Offline smakowy1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legnica
Odp: Zestaw do połowu suma
« Odpowiedź #10 dnia: 18.01.2019, 21:08 »
Może napisz gdzie chcesz łowić. Zbiornik zaporowy czy rzeka ? Jakie odległości? Bo moim zdaniem ma to dość duże znaczenie przy wyborze sprzętu. Jeśli chodzi o kołowrotki to z całą odpowiedzialnością polecam penna spinnfishera 10500. Jest to potężna i niezawodna maszyna, sprawdzona przeze mnie oraz moich znajomych. Bardzo często też widać ten model na wędkach u wędkarzy łowiacych na Padzie i Ebro.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestaw do połowu suma
« Odpowiedź #11 dnia: 18.01.2019, 21:41 »
Na Padzie i Ebro łowią także na  Uni cata warlocka ,Tice cybernetic i Ryobiego Carneliana o Penie slamerze nie wspomnę oraz masę multików :thumbup: ja bym wziął kołowrotek o najmniejszym przełożeniu tam moc jest największa ;)

Orzeszyna Arkadiusz

  • Gość
Odp: Zestaw do połowu suma
« Odpowiedź #12 dnia: 18.01.2019, 21:51 »
Ja na suma używam multiplikatora  seacor 350, plecionka plus wędki plażowej  surf water beach 12ft 2 piece.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zestaw do połowu suma
« Odpowiedź #13 dnia: 18.01.2019, 21:57 »
Nigdy nie używałem żadnego multika ;) ale to najmocniejsze maszyny :beer:

Offline smakowy1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legnica
Odp: Zestaw do połowu suma
« Odpowiedź #14 dnia: 18.01.2019, 23:47 »
Używam zarówno multiplikatorów jak i kołowrotków o stałej szpuli do łowienia stacjonarnego. Obie konstrukcje mają wady i zalety. Jednak wydaje mi się, że kołowrotek o stałej szpuli jest bardziej uniwersalnym wyborem. Szczególnie jak trzeba zwijać zestaw wywieziony na 200m doceniam kołowrotki ;). Generalnie co wędkarz to inna opinia będzie. Dużo łatwiej będzie koledze coś podpowiedzieć jak powie w jakich warunkach zamierza łowić. Jeśli ma być to okazjonalne łowienie to nie ma potrzeby inwestować w niewiadomo jaki sprzęt. Jeśli zaś chce poświęcić sporo czasu na takie łowienie to warto kupić coś co sprawi mu przyjemność z użytkowania przez kilka sezonów. Od siebie mogę zaproponować np.
wędki:
Mad Cat Cat Stick 300cm 150-300g - jest to super pozycja do łowienia na niedużych odległościach ( choć czasami zdarzało mi się łowić nimi na ok 200m). Wędka wykonana na szklanym blanku, przez co daje frajdę już przy holu niewielkich ryb, a ma wystarczająco mocy aby posiłować się z rybami 200+.
Mikado MLT Heavy Catfish 330 80-400g - bardzo mocny i sztywny kij. Super do łowienia daleko od brzegu. Popularna i budżetowa wędka.
 Zeck Fishing Buddy 290cm 300g - aktualnie moja ulubiona pozycja. W trakcie holu daje dużo radości, przy dużych rybach ugięcie po sam dolnik :D
 Mad Cat Dam White Deluxe G2 320cm 150-350GR - tego używałem zanim przesiadłem się na Zecki, oraz używam ich nadal jak łowię na zaporówkach i trzeba bardzo daleko wywozić zestawy. Ugięcie opisałbym jako półparaboliczne.
Tyle mogę napisać o wędkach które znam i którymi łowię. No były jeszcze dwa Black caty ale oba się złamały więc je przemilczę ;)

Jeśli chodzi o kołowrotki to używam:
Penn Spinfisher VI Spinning 10500 ( zastąpiły stare slammery)
Fin Nor Offshore Spinning OFS10500
Multiplikator DAM Quick Steelpower Red Saltwater
Multipikator Penn Fathom Level Wind 25LH

Plecionki: co kto lubi. Black cat, Mad cat, Zeck. Co do rozmiaru to nie schodzę poniżej 0,50
Kotwice : tu używam praktycznie tylko dwóch pozycji Owner st66 i BKK Raptor Z ( od tego roku mają być dostępne w PL - polecam !!)
Krętliki, agrafki: tu też nie wolno oszczędzać i należy kupować sprawdzone pozycje. Ja używam Black cata oraz Zecka.

Takim sprzętem łowię ja i jak do tej pory mnie nie zawiódł (poza wypomnianymi wyżej dwoma kijami BC), a trochę czasu spędzam nad wodą w sezonie :)
Zapewne koledzy rzucą jeszcze inne propozycje sprawdzone w boju i uda Ci się coś wybrać.