Autor Wątek: Zestaw spinningowy na okonie  (Przeczytany 3761 razy)

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Zestaw spinningowy na okonie
« dnia: 19.01.2019, 16:18 »
Witam. Wcześniejszy temat z wędką boronowom sobie darowałem gdy zacząłem łowić piękne liny i okonie na ostatnim wypadzie na rybach.Postanowiłem zakupić sprzęt i jako, że będzie to mój pierwszy w życiu zestaw na mniejsze ryby i przynęty proszę o radę

Myślę nad kupnem kołowrotka Spro Blue Arc lub Zaubera w wersji 1000 (jeśli zna ktoś lepsze kołowrotki proszę napisać)
Wędka - tutaj niemam kompletnie pojęcia którą wybrać. Chciałbym kupić dragon millenium 2-12 niestety nie mogę jej, naleźć dlatego proszę tutaj o propozycję.

Plecionka rzecz bardzo ważna.Nie chce żyłki bo nie czuć tak dobrze brań. Myślę nad techronem 0.04 do 0.08 tylko czy jest to dobry wybór? Może znacie jakieś lepsze plecionki

Fluorocarbon. Jaka grubość będzie dobra? Myślę coś między 0.20 a 0.26

Przynęty. Napewno zaopatrzę się w keitechy easy shiner natomiast chciałbym mieć więcej gum do wyboru.Tutaj też proszę o propozycję

Metoda łowienia okoni.Tutaj chodzi mi czy polecacie haczyki jigowe czy lepiej używać czeburaszek (a może jigi wolframowe?).

I jeszcze jedna ważna rzecz. Nie chce zamawiać tych rzeczy z różnych sklepów aby nie powodować dodatkowych kosztów wysyłki dlatego jeśli znacie jakiś sklep internetowy który będzie oferować większość rzeczy proszę o jego nazwę.

Offline warcianin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 519
  • Reputacja: 38
Odp: Zestaw spinningowy na okonie
« Odpowiedź #1 dnia: 19.01.2019, 16:24 »
Witaj temat spiningu to temat tabu masz zamiar łowić w rzekach czy jeziorach? kij ma być wklejka czy nie? oraz jaka długość?  kołowrotki które wymieniłeś są okey ale rozmiar 1000 jest  trochę mały ja bym oscylował w rozmiar 2000-3000  Dragona sobie odpuść,  lepszym wyborem będzie konger wch tango lub coś ze stajni mikado maja super patyki i nie ma problemu z gwarancją nowe serie są na prawdę godne uwagi. określ dokładniej jakiej akcji kija szukasz i na jakie łowiska oraz budżet ;)
Konrad

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 959
  • Reputacja: 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zestaw spinningowy na okonie
« Odpowiedź #2 dnia: 19.01.2019, 16:24 »
Myślę nad kupnem kołowrotka spro blue arc lub zaubera w wersji 1000 (jeśli zna ktoś lepsze kołowrotki proszę napisać)
Skoro chcesz w takim rozmiarze:
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/shimano/22331-shimano-ultegra-1000-fb.html
https://www.raven-fishing.pl/shimano-ko%C5%82owrotek-stradic-ci4-1000-fb-hg/pl/product/34941/

Celowałbym jednak w 2000-2500
Adam

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Zestaw spinningowy na okonie
« Odpowiedź #3 dnia: 19.01.2019, 16:31 »
Może być też 2000-2500.Jak pisałem jest to mój pierwszy zestaw dlatego jeszcze nie wiem jaką wielkość kołowrotka wybrać

Offline Ziele

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Philippines
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Zestaw spinningowy na okonie
« Odpowiedź #4 dnia: 19.01.2019, 16:38 »
Cześć,

 długo łowisz spinningiem?
Te okonie to z brzegu, czy z łodzi?
Kij jednoczęściowy, czy wieloskład?


Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Zestaw spinningowy na okonie
« Odpowiedź #5 dnia: 19.01.2019, 16:44 »
Od momentu gdy mogłem łowić na spina jest to moja ulubiona metoda więc długo.Jednak zawsze celowałem w większe ryby,szczupaki czy sumy a nie zwracałem uwagi na delikatniejszy sprzet co wiąże się z tym,że nie znam się na spinach pod okonie

Okonie tylko z brzegu
Napewno jednoskład jest lepszy tylko znowu długość wędki będzie sporym minusem.Zależy od długości

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zestaw spinningowy na okonie
« Odpowiedź #6 dnia: 19.01.2019, 17:01 »
Małe Zaubery są raczej ciężkie, trzeba o tym pamiętać. Kołowrotek o rozmiarze 1000 jest świetny do łowienia okoni, ale raczej nie do kija o ciężarze wyrzutowym do 12 gramów. W takim przypadku wielkość 2500 (standard Shimano) będzie odpowiednia. Dragon Milenium tyłka nie urywa, warto trochę dołożyć.

Ten kij to ma być wklejanka czy klasyczna konstrukcja? Jaka długość?
Jacek

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 803
  • Reputacja: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zestaw spinningowy na okonie
« Odpowiedź #7 dnia: 19.01.2019, 17:03 »
Kołowrotek Zauber 2000 do tego Jaxon Grey Stream 2,28 1-7g i będziesz mega zadowolony z brzegu nie ma problemu z łapaniem główki 4g lecą jak z armaty
- Arek -

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Zestaw spinningowy na okonie
« Odpowiedź #8 dnia: 19.01.2019, 17:05 »
Małe Zaubery są raczej ciężkie, trzeba o tym pamiętać. Kołowrotek o rozmiarze 1000 jest świetny do łowienia okoni, ale raczej nie do kija o ciężarze wyrzutowym do 12 gramów. W takim przypadku wielkość 2500 (standard Shimano) będzie odpowiednia. Dragon Milenium tyłka nie urywa, warto trochę dołożyć.

Ten kij to ma być wklejanka czy klasyczna konstrukcja? Jaka długość?

Niestety nie potrafie powiedzieć.Najlepiej byłoby gdybyście zaproponowali jakiś dobry kij który znacie
Wiem,że okoniówki są krótsze dlatego minimalna długość to 2.10m.

Offline furmek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 25

Offline Ziele

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Philippines
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Zestaw spinningowy na okonie
« Odpowiedź #10 dnia: 19.01.2019, 17:08 »
Czyli weź coś standardowego light/ultra light w długości 2,7m do 12-15 gram z kołowrotkiem 2500. Co do cen to sam wiesz ile możesz wydać, ale nawet jeśli będzie to tańszy kij z chińskich fabryk, to nie będzie złym wyborem.

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Zestaw spinningowy na okonie
« Odpowiedź #11 dnia: 19.01.2019, 17:12 »
Czyli weź coś standardowego light/ultra light w długości 2,7m do 12-15 gram z kołowrotkiem 2500. Co do cen to sam wiesz ile możesz wydać, ale nawet jeśli będzie to tańszy kij z chińskich fabryk, to nie będzie złym wyborem.

Wolałbym konkrety :D konkretna wędka a pozatym 15 gram pod okonia to chyba zbyt wiele.Może się mylę

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Zestaw spinningowy na okonie
« Odpowiedź #12 dnia: 19.01.2019, 17:15 »
Kołowrotek Zauber 2000 do tego Jaxon Grey Stream 2,28 1-7g i będziesz mega zadowolony z brzegu nie ma problemu z łapaniem główki 4g lecą jak z armaty

Ten kołowrotek waży 280 g, więc raczej za dużo do delikatnego kija. Przynajmniej dla mnie ;)

Niestety nie potrafie powiedzieć.Najlepiej byłoby gdybyście zaproponowali jakiś dobry kij który znacie
Wiem,że okoniówki są krótsze dlatego minimalna długość to 2.10m.

Ty musisz zdecydować, jaka długość kija Ci odpowiada. Jedni machają z brzegu kruciakami, inni wręcz przeciwnie. Trzeba przyznać, że teraz modne są delikatne kijaszki o znikomej długości, jednak to tylko kwestia preferencji. Ja mam okoniówkę i o dł. 270 cm, i 220 cm.

Przykładowy bardzo dobry, w miarę uniwersalny kij: http://www.okonek.com.pl/konger-wdka-paladin-thekilla-p-6540.html. Można wybrać coś tańszego, jasne.
Jacek

Offline frank_lucas

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 233
  • Reputacja: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zestaw spinningowy na okonie
« Odpowiedź #13 dnia: 19.01.2019, 17:20 »
W przypadku łowienia okoni można pokusić się o żyłkę - w przypadku plecionki można wyrywać przynęty z kruchego pyska okonia. Tudzież fajną alternatywą jest Nanofil firmy Berlkey.

Co do wędzisk - sam mam Kongera World Champion Tango 2.7 1-10gram  - fajny, tylko na łódkę przydałoby się coś krótszego.
Kołowrotek przy tym wędzisku to rozmiar 2000 - 2500


Pozdro
Wojtek
Darzbór

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 959
  • Reputacja: 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Adam