Autor Wątek: Sposoby konstruowania ciężkiego zestawu dystansowego - podajnik, siatka lub worek PVA, pasta  (Przeczytany 4346 razy)

Offline MetiusMate

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 730
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gronowo
  • Ulubione metody: podlodówka
https://www.foxint.com/home/articles/my-take-on-solid-pva-bag-fishing/
I ja znalazłem ciekawy pomysł
Słabo u mnie z angielskim, ale coś tam wyczytalem, ze śmiga tym zestawem nawet 160yar czyli ponad 100metrow.
Myślę że przy zastosowaniu odpowiedniej technik rzutu dam rade cisnąć 80m.
Musze pokombinować bo moja miescowkę będzie wymagała duzej odległości a niestety nie posiadam ani spomba, tym bardziej pontonu.

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Tak żeście polecieli z tematem, że wątek został wydzielony z tego o kołowrotkach ;)

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Masz rację. Trochę przesadziłem i biorę to na siebie. 

Używałem tego systemu Fox Rapide. Świetna sprawa. Ciężarek z przyponem, przynętą  i papu w środku, nic się nie plącze. Niestety nigdy nie było mi dane aby sprawdzić jak daleko takim zestawem zarzucę. Używałem centrycznych ciężarków 2 oz plus papu. Do tego kij 12 ft, 3 lb oraz żyłka główna 0,35 mm. Zarzucałem tym zestawem na niewiele ponad 40 metrów. Łowiłem na małej komercji i dalej zarzucić nie potrzebowałem. 

Jeśli - MetiusMate - jeszcze nie dokonałeś wyboru to szczerze polecam ci ten patent. Na początku może nie wychodzić ci idealnie, ale gdy nabierzesz trochę wprawy to będzie "bułeczka z masełkiem" :)

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 867
  • Reputacja: 392
Spójrz tylko na ten woreczek PVA, jest on bardzo małych rozmiarów. Taka dawka towaru może starczy, ale na wczesną wiosnę. Kukurydzy ci tam wejdzie minimalna ilość. Do tego ile dłubania przy nakładniu do woreczka towaru. Zle zarzucisz i znowu trzeba się bawic w nakładanie.

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Tak żeście polecieli z tematem, że wątek został wydzielony z tego o kołowrotkach ;)
Dobra robota Mateusz :thumbup: Ja tez się za mocno wkręciłem w temat i później to już poszło...
A tak wszystko w jednym miejscu.
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Tak Mateusz czuwa nad nami :thumbup:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
 A tak na marginesie trzeba pamiętać bawiąc się materiałami pva aby odpowiednio je stosować do pór roku ;) myślę, że to ważna sprawa O:)

Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Teraz już z tym nie ma problemu, są na lato i na zimne wody.
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Kilka lat do tyłu sam się tak nabrałem na lato zakupiłem sobie pva byłem mega szczęśliwy ;) Nad wodą zestawy, punktowe nęcenie a tu niespodzianka. Okazało się, że kupiłem pva fast i d...pa blada hahaha taktyka legła w ułamkach sekundy 8)

Offline tench

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 424
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Materiały pva są przeróżniste. Są na wody płytkie i głębokie. generalnie o różnym czasie rozpuszczania.

Worki do systemu Rapide Fox ma w kilku wielkościach. Wcale nie muszą być to oryginalne worki Foxa do tego systemu. Używałem do niego worasy przeróżnistych marek. Można spróbować większych worków, a co za tym idzie większych ciężarków. Może wtedy polecieć na chcianą odległość. 

Wiadomo, że łowiąc tylko punktowo z pva nie zanęcisz miejscówki obficie kiedy takie posunięcie jest wskazane. Również nie donęcisz tak małymi porcjami. Raczej nie ściągniesz ryb (karpi) w to miejsce i nie utrzymasz ich w tym miejscu. Wszystko również zależy od tego na jakiej wodzie będziemy łowić i jak duża populacja karpia tam pływa. 

Jeżeli worki z towarem nie dolecą na upragnioną odległość to najlepszym rozwiązaniem będzie zestaw helikopterowy i nęcenie spombem. Mój znajomy łowi w ten sposób na Jarosławkach i ten sposób u niego działa.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Na małej wodzie często zanęcam sobie koszykiem takim wersja xxl miejsce a potem kładę tam woreczek pva z wisienką i powiem, że mi się to sprawdza ;) W tym sezonie postanowiłem zakupić sobie jeszcze jakiegoś małego spomba typowo do ziaren, pelletów i kuleczek :beer:

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Ja używam tego systemu Foxa. Jest ok, wykorzystuję go wtedy, gdy chcę położyć zestaw w wianuszku z pokruszonych kulek albo ziaren - tego co w podajniku się nie utrzyma.

Mam dwa rozmiary. Dla zainteresowanych poniżej zdjęcia, jak wypadają wielkościowo. Sam, gdy kupowałem te worki, nie wiedziałem jaki rozmiar wybrać. Może komuś to pomoże ;) Podajniki które stanowią punkt odniesienia, to od lewej: Mikado Douglas L 50 g, ESP Large 56 g, Avid Large 71 g.

Woreczek w rozmiarze 60x130 mm:





Woreczek w rozmiarze 75x175 mm:






Offline hobby

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Zamość
  • Ulubione metody: method feeder
Wiadomo, że łowiąc tylko punktowo z pva nie zanęcisz miejscówki obficie kiedy takie posunięcie jest wskazane. Również nie donęcisz tak małymi porcjami. Raczej nie ściągniesz ryb (karpi) w to miejsce i nie utrzymasz ich w tym miejscu.
Nie można zapominać ze rozmawiamy o "ciężkim łowieniu" ale jednak feederami a nie karpiówką, gdzie trochę inaczej podchodzimy i do łowienia i do zasiadek.
Podajniki method i ich wykorzystanie do PVA, o których rozmawiamy i na bazie których oparł się ten wątek, głownie stosujemy jako "podajnik" z wszelkimi rodzajami nęcenia, podawania itd. Rozszerzyliśmy to o duże podajniki ESP a następnie o PVA, wiec taka prośba może, nie mieszajmy typowego karpiowania, bo widzę ze zmierzamy w stronę, gdzie zaraz zaczniemy rozprawiać jakie silniki do pontonu stosować lub jakie łódki zanętowe. Jeżeli się "wciosałem" bezzasadnie - przepraszam :-X
...Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić, nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem...
Jurek

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Jurek ja stosuję pva zarówno do feedera jak i karpiówki choć moja ulubiona ma 2,25lbs 11ft i daje mi mnóstwo frajdy przy holu O:)

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Mateusz fajnie to obmyśliłeś :thumbup: chyba też się pokuszę o zestawik FoXa :beer: