Autor Wątek: Pytanie: co nowego w okręgu Katowice w 2019?  (Przeczytany 7509 razy)

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Pytanie: co nowego w okręgu Katowice w 2019?
« dnia: 20.01.2019, 21:22 »
Mam pytanie do opłacajacych składki w okręgu katowice.
Czy to prawda ze dla emerytów opłaty zwrosła o 100 procent w stosunku do pracujacego wędkarza...
Oraz czy macie podobno 23 znaczki do opłacenia dla chcących łowić w całym okregu...
Z góry dziękuje za info.
Maciek

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pytanie: co nowego w okręgu Katowice w 2019?
« Odpowiedź #1 dnia: 21.01.2019, 00:59 »
Tak, tych znaczków przybyło i prezesi narzekają, że mają teraz tak dużo różnych znaczków.
Ponoć jakaś grupa wędkarzy zgłosiła PZW do UOKiK i wprowadzenie różnych opłat za różne rodzaje wędkowania jest wynikiem postępowania w tej sprawie.
Możemy teraz wybrać, czy chcemy łowić na wodach nizinnych, górskich, czy chcemy łowić z łodzi, czy tylko z brzegu. Mój prezes początkowo wprowadził mnie w błąd, mówiąc, że jeśli chcę łowić również na spinning z brzegu, to muszę zapłacić więcej, tj. 150 zł. Płacąc 125 zł, będę mógł łowić tylko z brzegu na spławik i grunt. Jako że czasem spinninguję, zdecydowałem się na opłatę 150 zł. Potem doczytałem, że opłata 150 zł umożliwia łowienie z łodzi. Kiedy powiedziałem o tym prezesowi, to widać było, że zaczął coś kręcić. Inny członek naszego koła już wcześniej mówił mi, że też zapłacił 150 zł, bo tylko wtedy będzie mógł łowić z brzegu na spinning. Podejrzewam zatem, że to celowe dezinformowanie członków przez prezesa naszego koła. U nas w kole dodatkowo podjęto uchwałę, że każdy musi zapłacić ekstra 50 zł na cały cykl nocnych zawodów (panowie wyjątkowo lubią ten rodzaj zawodów ;)), bez względu na to, czy będzie się w tych zawodach uczestniczyć. W sumie zapłaciłem 290 zł.
Tutaj tabele ze składkami -> http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/2186/%EF%BF%BD_skladki_czlonkow_pzw_2019
Pozdrawiam
Mateusz

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Pytanie: co nowego w okręgu Katowice w 2019?
« Odpowiedź #2 dnia: 21.01.2019, 08:45 »
Tak są różne tak, jak kiedyś. I jest kpina moim zdaniem, bo płacę tyle samo a mogę mniej. Członkowska o 4zł drożej a za 125 jest niepełna.
Kiedyś do 2013 były osobno górskie i nizinne. Wtedy można było wybierać, na jakich wodach się łowi.


Chyba pora zmienić okręg Częstochowski za górskie i nizinne bez trollingu ma tylko 10 zł drożej 141zł. Rok temu było 131.

Tak, tych znaczków przybyło i prezesi narzekają, że mają teraz tak dużo różnych znaczków.
Ponoć jakaś grupa wędkarzy zgłosiła PZW do UOKiK i wprowadzenie różnych opłat za różne rodzaje wędkowania jest wynikiem postępowania w tej sprawie.
Możemy teraz wybrać, czy chcemy łowić na wodach nizinnych, górskich, czy chcemy łowić z łodzi, czy tylko z brzegu. Mój prezes początkowo wprowadził mnie w błąd, mówiąc, że jeśli chcę łowić również na spinning z brzegu, to muszę zapłacić więcej, tj. 150 zł. Płacąc 125 zł, będę mógł łowić tylko z brzegu na spławik i grunt. Jako że czasem spinninguję, zdecydowałem się na opłatę 150 zł. Potem doczytałem, że opłata 150 zł umożliwia łowienie z łodzi. Kiedy powiedziałem o tym prezesowi, to widać było, że zaczął coś kręcić. Inny członek naszego koła już wcześniej mówił mi, że też zapłacił 150 zł, bo tylko wtedy będzie mógł łowić z brzegu na spinning. Podejrzewam zatem, że to celowe dezinformowanie członków przez prezesa naszego koła. U nas w kole dodatkowo podjęto uchwałę, że każdy musi zapłacić ekstra 50 zł na cały cykl nocnych zawodów (panowie wyjątkowo lubią ten rodzaj zawodów ;)), bez względu na to, czy będzie się w tych zawodach uczestniczyć. W sumie zapłaciłem 290 zł.
Tutaj tabele ze składkami -> http://www.katowice.pzw.org.pl/cms/2186/%EF%BF%BD_skladki_czlonkow_pzw_2019
Której to grupie wędkarzy należą się podziękowania. Jedna składka była dobra. Teraz wracamy do starego i dodatkowo droższego przez cwaniactwo okręgu, bo za tyle samo mamy mniej. Ryb natomiast z powodu dodatkowych kosztów nie przybędzie.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Pytanie: co nowego w okręgu Katowice w 2019?
« Odpowiedź #3 dnia: 21.01.2019, 10:19 »
-"U nas w kole dodatkowo podjęto uchwałę, że każdy musi zapłacić ekstra 50 zł na cały cykl nocnych zawodów (panowie wyjątkowo lubią ten rodzaj zawodów ;)), bez względu na to, czy będzie się w tych zawodach uczestniczyć."
Jeśli nie zostało to uchwalone na zebraniu sprawozdawczym Koła to jest bezprawne. Zresztą dla mnie to jakiś żart żeby wszyscy płacili za zawody nocne. ???
Pisałem o tym już wcześniej ale przypomnę: składka nizinna niepełnna pozwala łowić z brzegu wszystkimi  metodami, również spinningować .
 
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pytanie: co nowego w okręgu Katowice w 2019?
« Odpowiedź #4 dnia: 21.01.2019, 10:39 »
Hej z tego co czytam a jeszcze karty nie płaciłem, jak dobrze rozumiem to żeby chcieć pospiningować z brzegu będę musiał dopłacić dodatkowo 25zł :facepalm:

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pytanie: co nowego w okręgu Katowice w 2019?
« Odpowiedź #5 dnia: 21.01.2019, 10:42 »
Mateo i co to za jakiś chory wymysł,żeby płacić za zawody w których nie uczestniczysz :( przecież to nie zgodne z prawem jest jaja se robią >:O

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pytanie: co nowego w okręgu Katowice w 2019?
« Odpowiedź #6 dnia: 21.01.2019, 10:50 »
Której to grupie wędkarzy należą się podziękowania. Jedna składka była dobra. Teraz wracamy do starego i dodatkowo droższego przez cwaniactwo okręgu, bo za tyle samo mamy mniej. Ryb natomiast z powodu dodatkowych kosztów nie przybędzie.

Kolendowiczowi i jego gazecie ;)

http://jerzymalecki.pl/nie-bedzie-juz-rownych-i-rowniejszych-wedkarzy/

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pytanie: co nowego w okręgu Katowice w 2019?
« Odpowiedź #7 dnia: 21.01.2019, 11:02 »
Za parę lat będziemy płacić po 400 zł za jeden okręg :(

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Pytanie: co nowego w okręgu Katowice w 2019?
« Odpowiedź #8 dnia: 21.01.2019, 11:03 »
Chciał dobrze a wyszło jak zwykle :D :'( :'(
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pytanie: co nowego w okręgu Katowice w 2019?
« Odpowiedź #9 dnia: 21.01.2019, 11:06 »
A co z emerytami to prawda, że ich składki wzrosły 100%? Wie ktoś coś na ten temat? :)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Pytanie: co nowego w okręgu Katowice w 2019?
« Odpowiedź #10 dnia: 21.01.2019, 11:12 »
A Polacy wyślą w Kosmos dwóch kosmonautów z przecieków mają to być Tusk i Kaczyński :D ;D :P :P
Wystarczy porównać opłaty emerytów 2018 i 2019 na pewno nie 100%.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pytanie: co nowego w okręgu Katowice w 2019?
« Odpowiedź #11 dnia: 21.01.2019, 11:14 »
Janusz ja bym im opłaty podniósł bo generalnie to oni okupują nasze wody po całych dniach 8) I wiemy, że większość nie uznaje zasady złów i wypuść :facepalm:

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pytanie: co nowego w okręgu Katowice w 2019?
« Odpowiedź #12 dnia: 21.01.2019, 11:17 »
Zniżka emerycka miała obowiązywać osoby z 10-letnim stażem w związku. Czy jakoś tak. Dobrze pamiętam?

Jeśli emeryci mieli 50% zniżki, to matematyka wskazuje, że po podniesieniu składki o 100% płacą tyle samo, co każdy.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pytanie: co nowego w okręgu Katowice w 2019?
« Odpowiedź #13 dnia: 21.01.2019, 11:19 »
Już słyszę to marudzenie nad wodą :P

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Pytanie: co nowego w okręgu Katowice w 2019?
« Odpowiedź #14 dnia: 21.01.2019, 11:19 »
JA bym im podniósł 200% a co, albo z 300%. A tym co nęcą daleko od brzegu bym podniósł z 500%, bo generalnie odciągają rybę od brzegu - dłużej ją holują i ma mniejsze szanse na przeżycie, a młodym, bezdzietnym i kawalerom bym podniósł 300% bo generalnie więcej piją, a jak piją to śmiecą. A tym co kiedyś mieli wyrok to bym 500% dowalił, bo generalnie z prawem na bakier są i na pewno kłusują.
Tylko gdzie to doprowadzi?