Autor Wątek: Uniwersalny podbierak w granicach 50 zł  (Przeczytany 1029 razy)

Offline wegrzyn

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Uniwersalny podbierak w granicach 50 zł
« dnia: 22.01.2019, 21:04 »
Cześć. Muszę skompletować to czego jeszcze nie mam, czyli podbierak. I mam prośbę, abyście coś podpowiedzieli. Bedzie mi służył do wszystkiego. Taki uniwersalny, karpie, szczupaki itp. Ponieważ na ryby jeżdżę bardzo rzadko, gdyż naprawdę nie mam czasu, i nie chcę wydawać na niego milionów, to najlepiej taki do 50 zł. Wiem, że będzie ciężko i trzeba coś dołożyć 🙂 Oczywiście mogę kupić oddzielnie kosz i sztycę 🙂
Ja znalazłem coś takiego, ale jak ktoś ma inne propozycje, to proszę śmiało się nie wstydzić i proponować 🙂 Ważne aby był mocny.

https://allegro.pl/oferta/podbierak-2-15m-z-zylkowym-koszem-b-mocna-sztyca-7308013989

https://allegro.pl/nowosc-podbierak-konger-big-carp-100x100-karpiowy-i6826024523.html




Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Uniwersalny podbierak
« Odpowiedź #1 dnia: 22.01.2019, 21:09 »
Jak szczupaki, to kotwice. Jak kotwice, to odpuść od razu wszystkie z materiałową siatką i małymi oczkami, bo zniszczysz przy pierwszym szczupłym.

Weź najlepiej taki trójkąt na teleskopie, z gumowaną siatką. Czasem nadal takiego używam ;)

Jaxon Metal Safe AXMT260F

Offline wegrzyn

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Uniwersalny podbierak
« Odpowiedź #2 dnia: 22.01.2019, 21:12 »
Jak daje radę to biorę go pod uwagę. Ważne, aby się nie połamał. Tak jak ten ostatni co miałem, badziewie. Sztyca alu w połowie się złamała.

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Uniwersalny podbierak w granicach 50 zł
« Odpowiedź #3 dnia: 22.01.2019, 21:13 »
Mateusz dobrze podpowiada Taki podbierak w pełni zaspokoi Twoje wymagania

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Uniwersalny podbierak w granicach 50 zł
« Odpowiedź #4 dnia: 22.01.2019, 21:17 »
Tego typu podbieraki to ten sam chińczyk. Jak trafi się trefny, to nie ważne czy będzie to Jaxon, Mikado, Mistrall czy co innego, zepsuje się i tak. Ja kiedyś miałem takiego trójkąta z plastikową głowicą i drucianymi ramionami - był jeszcze tańszy, ale głowica się wyrobiła, a druty zardzewiały. Te z aluminiową głowicą i ramionami są jak na te pieniądze, i wymóg uniwersalności, całkiem znośne.

Oczywiście nie próbuj w nim podnosić kilkukilogramowej ryby jak sztangą. Wtedy nie ma siły, coś nie wytrzyma. Rybę w podbieraku wyciągasz ustawiając sztycę skośnie w górę, żeby zmniejszyć obciążenie podbieraka. A najlepiej to wycofać sztycę na ile możesz, trzymając kosz i rybę w wodzie, a potem złapać ręką za obręcz i dopiero unieść rybę z wody, jeśli jest taka możliwość.

Offline wegrzyn

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Uniwersalny podbierak w granicach 50 zł
« Odpowiedź #5 dnia: 23.01.2019, 06:04 »
Dzięki za podpowiedź.

Offline PoProstuWędkarz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 471
  • Reputacja: 27
Odp: Uniwersalny podbierak w granicach 50 zł
« Odpowiedź #6 dnia: 23.01.2019, 08:10 »
Mi w tym roku podbierak się wygiął przy sumie 137cm :D no ale też używam takiego nijakiego podbieraka...Jakoś wolę teleskopy niż jakieś cudawianki.Nie powiem duży i mocny podbierak dobra rzecz ale nieporęczna...