Autor Wątek: Zadziorowe czy bezzadziorowe?  (Przeczytany 26678 razy)

Offline jakub_wr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 500
  • Reputacja: 113
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zadziorowe czy bezzadziorowe?
« Odpowiedź #15 dnia: 14.05.2015, 11:55 »
Właśnie miałem pisać co z żywa przynętą i kolega mnie uprzedził. Myślałem żeby przesiąść się na haki bez zadziora ale zbyt często zakładam na hak robaczki.

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zadziorowe czy bezzadziorowe?
« Odpowiedź #16 dnia: 14.05.2015, 12:13 »
Jakub to proste - blokuj od strony grotu -sztucznym robalem - albo nawet jego ścinkiem - np drennana albo trabucco (swietnie działa zwłaszcza jak ktoś używa naspeedowanych czerwonych) ;kawałek twistera też daję rade

w przypadku białych - problem rozwiązuje też łapanie mrożonkami
Pozdrawiam
Olo


Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zadziorowe czy bezzadziorowe?
« Odpowiedź #17 dnia: 14.05.2015, 17:14 »
Panowie ! A czy nie uważacie że z samej budowy haka bezzadzior ma większy przewidywalny procent spin?? Wiadomo że co komplet  kij=zestaw można to ograniczyć! Ale pewnych rzeczy nie da się oszukać! Prostego drucika łatwiej się pozbyć niż tego z zadziorem! Kwestią wprawy i sprzętu jest tylko jak to pierwsze zminimalizować! Pomijam już plusy bezzadzirów co do wpinki w łachy lub podbierak!
Arek

Offline wadziol

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zadziorowe czy bezzadziorowe?
« Odpowiedź #18 dnia: 14.05.2015, 17:22 »
Właśnie miałem pisać co z żywa przynętą i kolega mnie uprzedził. Myślałem żeby przesiąść się na haki bez zadziora ale zbyt często zakładam na hak robaczki.

Kuba dokładnie tak jak pisze Chaotic. Ja na ostatnich zawodach złapałem 3 karpie na 2 robaczki białe zablokowane jednym czerwonym sztucznym robaczkiem Drennana na haku 14 QM1 Guru. Idealnie działały.Pewne zacięcie i zero spinki:)
Marcin
Matrix Team Poland / FKK Wrocław

Offline DarekJ71

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tomice koło Wadowic
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zadziorowe czy bezzadziorowe?
« Odpowiedź #19 dnia: 14.05.2015, 18:48 »
Ja od tego sezonu do metody używam haków bezzadziorowych i  twierdzę, że  brak zadziora nie ma wpływu na ilość spadów Ostatnio  byłem na rybach z kolegą, który stosuje haki z zadziorem. Złowiliśmy po kilka karpi. U mnie wszystkie brania były zacięte i wszystkie ryby wyholowane, więc miałem 100 % skuteczność. Koledze 4 karpie spadły  zaraz przy brzegu. Innym razem i jemu i mnie zdarzały się spady, ale ryby brały wtedy delikatnie i mniej pewnie. Myślę, że to sposób żerowania ryb ma wpływ na ilość spadów a nie zadzior lub lub jego brak w haczyku.

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: Zadziorowe czy bezzadziorowe?
« Odpowiedź #20 dnia: 14.05.2015, 18:56 »
Myślę że na haki bezzadiorowe to trzeba umieć łapać ,ja nie umie :(.Używałem haków Preston PR C1 i PR 36 i 70% ryb spadało .Teraz łapię na Drennan WGS i 90% ryb ląduje w podbieraku .Jak dla mnie lepsze są te z mikro zadziorami.
Maciek

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zadziorowe czy bezzadziorowe?
« Odpowiedź #21 dnia: 14.05.2015, 19:19 »
Ja od tego sezonu do metody używam haków bezzadziorowych i  twierdzę, że  brak zadziora nie ma wpływu na ilość spadów Ostatnio  byłem na rybach z kolegą, który stosuje haki z zadziorem. Złowiliśmy po kilka karpi. U mnie wszystkie brania były zacięte i wszystkie ryby wyholowane, więc miałem 100 % skuteczność. Koledze 4 karpie spadły  zaraz przy brzegu. Innym razem i jemu i mnie zdarzały się spady, ale ryby brały wtedy delikatnie i mniej pewnie. Myślę, że to sposób żerowania ryb ma wpływ na ilość spadów a nie zadzior lub lub jego brak w haczyku.

Darek, Panowie a napiszcie o różnicach w holowaniu ryb zahaczonych bezzadziorowym hakiem i takim z zadziorem. Może po prostu brakuje mi techniki. Co robić, jak ryba walczy?
Robert

Offline wadziol

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zadziorowe czy bezzadziorowe?
« Odpowiedź #22 dnia: 14.05.2015, 19:22 »
Ja od tego sezonu do metody używam haków bezzadziorowych i  twierdzę, że  brak zadziora nie ma wpływu na ilość spadów Ostatnio  byłem na rybach z kolegą, który stosuje haki z zadziorem. Złowiliśmy po kilka karpi. U mnie wszystkie brania były zacięte i wszystkie ryby wyholowane, więc miałem 100 % skuteczność. Koledze 4 karpie spadły  zaraz przy brzegu. Innym razem i jemu i mnie zdarzały się spady, ale ryby brały wtedy delikatnie i mniej pewnie. Myślę, że to sposób żerowania ryb ma wpływ na ilość spadów a nie zadzior lub lub jego brak w haczyku.

Darek, Panowie a napiszcie o różnicach w holowaniu ryb zahaczonych bezzadziorowym hakiem i takim z zadziorem. Może po prostu brakuje mi techniki. Co robić, jak ryba walczy?

Osobiście uważam ze ryba siedzi pewniej na haku bez zadziorowych podczas holu ,niż zwykłym .Szczegolnie pancerne są dla mnie QM1 .Odjazdy karpi 3-4 kg w pełni kontrolowane .Rybki zapięte solidnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Marcin
Matrix Team Poland / FKK Wrocław

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 624
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zadziorowe czy bezzadziorowe?
« Odpowiedź #23 dnia: 14.05.2015, 20:16 »
Cytuj
Co robić, jak ryba walczy?
Gdy ryba walczy nie możesz dać jej luzu na żyłce hamulec dobrze wyregulowany, (nie za słabo nie za mocno) wędka musi non stop pracować. Cały czas obserwuj, co robi ryba i staraj się ją holować na kiju nieuniesionym do góry.
Robert

Offline tomkol44

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siechnice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zadziorowe czy bezzadziorowe?
« Odpowiedź #24 dnia: 14.05.2015, 20:33 »
jeden głos negatywny. oczywiście bezzadziorowe, natomiast nie wiem dlaczego tak jak i u mnie i wśród moich kolegów zaobserwowaliśmy więcej spadów na haki guru. drennan preston jak najbardziej ok

Offline wadziol

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zadziorowe czy bezzadziorowe?
« Odpowiedź #25 dnia: 14.05.2015, 20:35 »
jeden głos negatywny. oczywiście bezzadziorowe, natomiast nie wiem dlaczego tak jak i u mnie i wśród moich kolegów zaobserwowaliśmy więcej spadów na haki guru. drennan preston jak najbardziej ok

Tak jak pisałem wczesniej Guru trzeba sie nauczyć .U mnie to teraz podstawowe haki :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Marcin
Matrix Team Poland / FKK Wrocław

Offline tomkol44

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Siechnice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zadziorowe czy bezzadziorowe?
« Odpowiedź #26 dnia: 14.05.2015, 20:50 »
Obrażasz mnie Marcinku??

Offline wadziol

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zadziorowe czy bezzadziorowe?
« Odpowiedź #27 dnia: 14.05.2015, 20:54 »
Obrażasz mnie Marcinku??

Hehe jak bym śmiał .Choć co do metody to mógł bym ;)
W zeszłym roku pogniewalem sie na Guru ,bo miałem na 5 ryb 4 spinki ,a w tym roku żadnej :) Tu dużo zależy od akcji kija niestety .Odkad zmieniłem kije  na 3 m o akcji parabolicznej ,hol to sama przyjemność .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Marcin
Matrix Team Poland / FKK Wrocław

Offline DarekJ71

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Reputacja: 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tomice koło Wadowic
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zadziorowe czy bezzadziorowe?
« Odpowiedź #28 dnia: 14.05.2015, 21:00 »
gilala. Zasady holu są takie same bez względu jakich haków używamy, czyli dobrze wyregulowany hamulec reagujący na każdy zryw ryby oraz stałe utrzymywanie napiętej żyłki i tyle. Dodatkowo staram się trzymać kij nisko, żeby nie wyciągać ryby zbyt szybko do powierzchni wody. Dopiero gdy ryba jest blisko brzegu podnoszę kij do góry i naprowadzam ją do podbieraka. Ograniczam w ten sposób do minimum szamotanie się ryby przy powierzchni wody, co morze skutkować spięciem.

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zadziorowe czy bezzadziorowe?
« Odpowiedź #29 dnia: 14.05.2015, 21:04 »
gilala. Zasady holu są takie same bez względu jakich haków używamy, czyli dobrze wyregulowany hamulec reagujący na każdy zryw ryby oraz stałe utrzymywanie napiętej żyłki i tyle. Dodatkowo staram się trzymać kij nisko, żeby nie wyciągać ryby zbyt szybko do powierzchni wody. Dopiero gdy ryba jest blisko brzegu podnoszę kij do góry i naprowadzam ją do podbieraka. Ograniczam w ten sposób do minimum szamotanie się ryby przy powierzchni wody, co morze skutkować spięciem.

Widzicie i wszystko stało się jasne kij w dół. Tak właśnie sobie przypomniałem wszystkie spinki i każda zdarzyła się tuż przed wprowadzeniem ryby do podbieraka, czyli kiedy wędka była wysoko, bo sam byłem. Popracuję nad techniką i powinno być lepiej.
Robert