Autor Wątek: Zanęty Sensas  (Przeczytany 45255 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #15 dnia: 18.06.2015, 19:08 »
Ja też do mieszanek stosuję Magnetic,ich zapach czuć tylko na początku. Po rozrobieniu i odstaniu zapaszek innych składników się przebija i Magnetica prawie wcale nie czuć. Ja to tak odbieram!
Arek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #16 dnia: 18.06.2015, 20:10 »
Magnetic jest za drogi. Najlepsze sa zanęty w paczkach 3 kilowych. Są tańsze i mają lekki zapaszek, idealny wręcz. Magnetic rzeczywiście ma masę aromatu...
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #17 dnia: 18.06.2015, 20:11 »
Luk, ale jakieś konkretne? Bo od niektórych np. Trapera, to wali nawet przez folię marcepanem czy innym specjałem...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #18 dnia: 18.06.2015, 20:20 »
Ja kupiłem Niwa leszcz rok temu, i byłem zachwycony. Lekki zapach piernika, taki z oddali... :D Ja dodaję zawsze pelletów 2 mm do miksu - i wtedy zapach rybki jest podwójnie silny i wytłumia tanie dodatki. Aromat  halibutowy tez pomoże...
Lucjan

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #19 dnia: 18.06.2015, 20:23 »
Dziękować :)
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #20 dnia: 18.06.2015, 20:27 »
Jesli czytałem dość uważnie relację ze zlotu, to między innymi zanętą na bazie Magnetica Olo sklepał konkurencję. ;)
Arek

elvis77

  • Gość
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #21 dnia: 18.06.2015, 22:17 »
Jesli czytałem dość uważnie relację ze zlotu, to między innymi zanętą na bazie Magnetica Olo sklepał konkurencję. ;)
Tak było,jednak nie sama zanęta zrobiła robotę,a sposób jej podania i sposób podania przynęty,bo sztuką było łapać w tej wacie z głonów. Ja nawet wędek nie rozkładałem,tylko jedną odleglosciówkę i zanęty też nie rozrobiłem. Nie było czasu
Łapałem "mało i rzadko"-dla odmiany.

Edit: Odnośnie zanęty Sensasa to mój syn na ostatnich zawodach jechał właśnie na kompozycji z Sensasa Gros Gardons,Etange i jeszcze jakaś plus mielone prażone konopie też z Sensasa.

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 908
  • Reputacja: 185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #22 dnia: 18.06.2015, 22:19 »
:D ;D
Zbyszek

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #23 dnia: 18.06.2015, 22:20 »
Łapałem "mało i rzadko"-dla odmiany.
Buahahaha!!! ;D
Pozdrawiam
Marcin

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #24 dnia: 19.06.2015, 00:35 »
Jesli czytałem dość uważnie relację ze zlotu, to między innymi zanętą na bazie Magnetica Olo sklepał konkurencję. ;)

Zanęta nie miała nic do rzeczy na tym łowisku, tylko sposób podania przynęty ;) Ponadto płynęliśmy łódką z echem i na większości stanowisk ryb nie było w ogóle. Pełnia, plus zimna noc (kilka stopni) sprawiły, że ryby brały niechętnie. Praktycznie nikt nie łowił (oprócz zlotowiczów). Często przełom maja i czerwca jest taki słaby...
Lucjan

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #25 dnia: 19.06.2015, 11:00 »
Jesli czytałem dość uważnie relację ze zlotu, to między innymi zanętą na bazie Magnetica Olo sklepał konkurencję. ;)

Zanęta nie miała nic do rzeczy na tym łowisku, tylko sposób podania przynęty ;) Ponadto płynęliśmy łódką z echem i na większości stanowisk ryb nie było w ogóle. Pełnia, plus zimna noc (kilka stopni) sprawiły, że ryby brały niechętnie. Praktycznie nikt nie łowił (oprócz zlotowiczów). Często przełom maja i czerwca jest taki słaby...
Skoro zanęta nie miała nic do wyniku to trzeba było zapodać przynętę na mini śrucinie z czymś pływającym! Czemu tego nie zrobił nikt? Jak dla mnie chłopak obmyślił strategię! Dobrą ,dopracowaną mieszanką ściągnął ryby.( same by nie weszły skoro aura nie sprzyjała) a wyexponowaną przynętą je łowił! Oddajcie mu co Cesarskie. Po co układać teorie!Czasem po niektórych komentarzach czuję się jak pacan który nie ma pojęcia o wędkowaniu i dopiero wędkę składa!
Arek

elvis77

  • Gość
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #26 dnia: 19.06.2015, 16:48 »
Arku,jak się ma takie towarzystwo to o rybach się nie myśli. A Olo. ...wyłamał się. Do ukarania.
Od początku było mówione,że to właśnie on dał pokaz. Nikt mu niczego nie odbiera. Mieliśmy pełno żarcia,była wspaniała grochówka więc nam ryby do niczego nie były potrzebne,no może tylko do sesji zdjęciowej.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #27 dnia: 19.06.2015, 17:44 »
Arku,jak się ma takie towarzystwo to o rybach się nie myśli. A Olo. ...wyłamał się. Do ukarania.
Od początku było mówione,że to właśnie on dał pokaz. Nikt mu niczego nie odbiera. Mieliśmy pełno żarcia,była wspaniała grochówka więc nam ryby do niczego nie były potrzebne,no może tylko do sesji zdjęciowej.
Daniel wszystko rozumiem! Bywałem na zlotach i znam system :P.Nie chodzi o miejsce. Tylko nie pasi mi odbieranie skuteczności krajowym produktom na naszych wodach!
Arek

elvis77

  • Gość
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #28 dnia: 19.06.2015, 18:02 »
No tak. Tylko dobre zawodnicze Polskie zanęty nie odbiegają ceną od tych zachodnich,a jakość jest niestety  gorsza. O ile np.w rzece liczy się ilość to na wodach stojących liczy się jakość. Oczywiście mówimy o zawodach,bo do rekreacyjnego łapania można i Trapera czy Gutka stosować. Na zawodach nie zaryzykowałbym z najtańszą zanętą. Zanęty Lorpio,Brud  czy Niwa to raczej średnia  półka,a cena jak za MVDE. Sensas się jeszcze ceni. Różnica polega na jakości składników. W Polskich zanętach mieli sue odpady cukiernicze razem z workami,bez przesiewania. Natomiast te zachodnie chociaż przesieją przez sito. Nie ma tam zjałczałych starych ciastek. A w naszych nie raz z tym się spotkałem. Kupuję i Nasze,ale nie najtańsze. Tylko bogatego stać na kupowanie dziadostwa. Wolę kupić markowe i rozrobić z czystą prażoną bułką  tartą.

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zanęty Sensas
« Odpowiedź #29 dnia: 19.06.2015, 18:20 »
Trafne podsumowanie  :thumbup: