Autor Wątek: Worki PVA a koszyk metody  (Przeczytany 21730 razy)

Offline Raczek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Macclesfield (Cheshire) UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #30 dnia: 27.02.2016, 18:27 »
Jakiej firmy siatkę byście polecili na wiosnę -lato ?

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #31 dnia: 28.02.2016, 08:12 »
Wydaje mi się, że o ile nie łowisz na jakichś wielkich głębokościach, to im tańsza siatka tym lepsza. Te droższe mają gesty splot, nie jest to tutaj wymagane. Podajnik czy torebka dociera na dno w ciągu kilku sekund, tak więc siatka na pewno nie zdąży się rozpuścić. Nawet lepiej gdy jest rzadsza, bo zaczepiając o nią hak, mniej 'glutów' na nim zostaje...
Ja kupuję na ebayu, na pewno na Allegro są też dobre opcje. U mnie siatki idzie sporo...
Lucjan

Offline e-MarioBros

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 934
  • Reputacja: 414
  • Lokalizacja: Jaworzno
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #32 dnia: 28.02.2016, 12:03 »
Bardzo ciekawy temat.
W latach 2012-2014 stosowałem trochę worków, siatek oraz ... nici PVA do typowych zestawów karpiowych. Ale nie miałem jakiś specjalnie zwiększonych efektów połowów. Może poświęciłem na to za mało czasu i energii?
Wasze pomysły są dla mnie inspiracją, może i ja zacznę eksperymenty PVA + metoda. Łowię raczej na zbiornikach do 2 - 2,5 metrów, ale zwiększona ilość towaru + zapakowanie zestawu na połowy nocne mnie przekonuje. No i dodatkowy efekt smużący.
;)

Offline Raczek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Macclesfield (Cheshire) UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #33 dnia: 28.02.2016, 20:22 »
Ok dzięki poszperam po Ebayu. Własnie zauważyłem że z tą siatką to niezły pomysł.

Offline sfra

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #34 dnia: 21.09.2017, 12:56 »
Chciałbym odświeżyć nieco temat. Jako, że wdrażam się coraz bardziej, ale nadal powoli w łowienie większych karpi, chciałbym przetestować łowienie z intensywniejszym zanęcaniem niż tylko materiał w podajniku metody, ale póki co bez spodowania.

Mam do przetestowania dwa pomysły:
a) przerobienie podajnika na gume i mocowanie bezpośrednio całych pakunków pva
b) wkładanie całego podajnika + wypełnienie do worka pva

I tu pytanie do Pyzy - pisałeś jakiś czas temu, że miałeś w planach test dużego podajnika z dużą ilością wypełnienia na płytkiej wodzie. Udało się przetestować i sprawdzić czy podajnik się nie obraca?

Dzięki!

Offline nexusj

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 6
  • Lokalizacja: Chojnice
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #35 dnia: 21.09.2017, 13:13 »
Ja ostatnio używałem koszyków do metody serii BANJO + amortyzator - jeżeli siatkę zamocujesz dosyć ciasno to nie będzie większego problemu z rzutem (nie będą ona tak powtarzalne jak przy zwykłym koszyku do metody, ale tragedii nie ma).

Na Aliexpress PVA można kupić za grosze - jedyny minus to czas dostawy, ale na wiosnę będzie jak znalazł

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #36 dnia: 21.09.2017, 13:15 »
I tu pytanie do Pyzy - pisałeś jakiś czas temu, że miałeś w planach test dużego podajnika z dużą ilością wypełnienia na płytkiej wodzie. Udało się przetestować i sprawdzić czy podajnik się nie obraca?

Obawiam się że Pyza ostatni raz na forum był w maju i możesz odpowiedzi się nie doczekać...

Offline Czarosław

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Ząbki
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #37 dnia: 21.09.2017, 21:20 »
Napisz do niego na YouTubie. Tam teraz prężnie się rozwija. Wpisz Pyza na swojskich wodach i w lesie. Jak narazie, bardzo dobrze prosperujący kanał


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zapraszam do polubienia mojej strony!
https://m.facebook.com/FeederRadomTeam/
Pozdrawiam, Cezary 😜

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 650
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #38 dnia: 21.09.2017, 21:29 »
Chciałbym odświeżyć nieco temat. Jako, że wdrażam się coraz bardziej, ale nadal powoli w łowienie większych karpi, chciałbym przetestować łowienie z intensywniejszym zanęcaniem niż tylko materiał w podajniku metody, ale póki co bez spodowania.

Mam do przetestowania dwa pomysły:
a) przerobienie podajnika na gume i mocowanie bezpośrednio całych pakunków pva
b) wkładanie całego podajnika + wypełnienie do worka pva

I tu pytanie do Pyzy - pisałeś jakiś czas temu, że miałeś w planach test dużego podajnika z dużą ilością wypełnienia na płytkiej wodzie. Udało się przetestować i sprawdzić czy podajnik się nie obraca?

Dzięki!

Wkładanie podajnika do siatki PVA nie ma sensu raczej, jest to pracochłonne i uszkadza się siatka, co jest dość kosztowne. O wiele lepiej stosować podajnik z amortyzatorem i montować gotowe pakunki.

Podajnik jeżeli jest rzucany z żyłką lekko napiętą, jak na  klipie, powinien zawsze się odwracać prawidłowo,  zwłaszcza im jest cięższy, tzn. powyżej 30 gramów.

Lucjan

Offline sfra

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #39 dnia: 21.09.2017, 22:33 »
Dzięki Luk za odpowiedź! Oglądałem Twoje filmy z testów na Walthamstow i później na Badshot Lea i tak właśnie zastanawiałem się, do której opcji z dwóch finalnie się przekonałeś. Chyba będzie trzeba nieco powiercić zatem 8)

Mam przy okazji pytanie bonusowe. W filmie na Walthamstow pokazywałeś quick change bead na żyłce głównej, do której doczepiasz potem podajnik metody na długiej żyłce. Czy nadal stosujesz ten sposób? Sprawdza się? Ew zamiast quick change bead, może być np duża agrafka spinningowa?

Dzięki i pozdrawiam :fishonhook:

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 424
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #40 dnia: 22.09.2017, 08:16 »
Ja od dawna stosuję agrafkę z krętlikiem na głównej. Może sobie szybko podpiąć np. minispomba ;) Warto jednak zastosować też jakąś koszulkę gumową na agrafkę, bo lubi się w trakcie podbierania zaczepić o podbierak.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #41 dnia: 22.09.2017, 10:40 »
Ja od dawna stosuję agrafkę z krętlikiem na głównej. Może sobie szybko podpiąć np. minispomba ;) Warto jednak zastosować też jakąś koszulkę gumową na agrafkę, bo lubi się w trakcie podbierania zaczepić o podbierak.
Michał, a przetrzymujesz już gotowe, zawiązane zestawy (quick change bead+koszyk+odcinek żyłki/plecionki+krętlik) jadąc na łowisko? Też robię tak jak Ty tylko  nie wpadłem jeszcze na pomysł jak i gdzie przetrzymywać takie gotowe zestawy. Oczywiście w pudełku się plącze cholerstwo :(
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #42 dnia: 22.09.2017, 10:45 »
Może warto sprobować zastosować do przechowywania tych zestawów : drabinek (na zestawy). Przykład poniżej

https://max-fish.pl/product-abk-2355-46-27107-CORMORAN-GOTOWY-ZESTAW-SPLAWIK-DRABINKA.html
Grzegorz > Kołobrzeg

Online Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 424
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #43 dnia: 22.09.2017, 10:54 »
Ocieplenie do rur ze sklepu budowlanego. Odkrawasz kawałek długości podajnika. W środek podajnik. Przypon wystaje z jednej strony, zaczepiasz haczykiem, drugą stronę owijasz (wszystko po długości, nie wokół) i na końcu przyczepiasz szpilką ;)
Nie dość, że nic się nie plącze, to jeszcze masz zabezpieczone podajniki, że się o siebie nie obijają.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline ogrmaster

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 73
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Worki PVA a koszyk metody
« Odpowiedź #44 dnia: 22.09.2017, 10:58 »
Może warto sprobować zastosować do przechowywania tych zestawów : drabinek (na zestawy). Przykład poniżej

https://max-fish.pl/product-abk-2355-46-27107-CORMORAN-GOTOWY-ZESTAW-SPLAWIK-DRABINKA.html
To jest jakieś wyjście ale bardzie myślałem o jakimś podłużnym opakowaniu/pudełku, do którego można użyć pianki jako wypełnienia lub jakiś przegródek. Fox ma takie podłużne opakowanie na szpule o ile pamiętam.
„To, co i tak ma spaść, należy popchnąć” – Fryderyk Nietzsche
Michał