Autor Wątek: Rynek - nowości sprzętowe  (Przeczytany 968993 razy)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1710 dnia: 02.07.2018, 13:56 »
Wprawdzie nie jest to nowość sprzętowa, ale nasi rodzimi mistrzowie marketingu wypuścili nową serię zanęt i pelletów:

http://www.wedkarski.com/zanety-przynety/16777-zaneta-number-1-genlog.html
http://www.wedkarski.com/zanety-przynety/16772-oxygene-micro-pellet-genlog.html

Jest tego dużo więcej, ale nie będę wklejał linków hurtowo. Opisy typowe dla marki ;)

Hahaha :D

Cytuj
Number 1 dedykowana jest pod zawody wędkarskie i trudne, przełowione wody.

Mają rozmach...! :-X 8)
Teraz wody będą jeszcze bardziej "przełowione", a co za tym idzie, konieczne będzie stworzenie kolejnej innowacyjnej mieszanki ;D
Pozdrawiam,
Maciek

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1711 dnia: 02.07.2018, 14:12 »
Gdyby kogoś interesowała pełna oferta, to jest katalog na rok 2018. Nie zabrakło tam również translatorowych opisów po ingliszowemu.

Widać, że nowe opakowania są zaprojektowane przez profesjonalistów, więc tym bardziej nie rozumiem dlaczego tłumaczenia nie oddali specjaliście :facepalm:
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 515
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1712 dnia: 02.07.2018, 14:16 »
Qwa, ale tam są teksty :D
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1713 dnia: 02.07.2018, 14:18 »
Qwa, ale tam są teksty :D

Marcin

Offline Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 628
  • Reputacja: 1123
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1714 dnia: 03.07.2018, 21:51 »

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1715 dnia: 03.07.2018, 22:43 »
Wprawdzie nie jest to nowość sprzętowa, ale nasi rodzimi mistrzowie marketingu wypuścili nową serię zanęt i pelletów:

http://www.wedkarski.com/zanety-przynety/16777-zaneta-number-1-genlog.html
http://www.wedkarski.com/zanety-przynety/16772-oxygene-micro-pellet-genlog.html

Jest tego dużo więcej, ale nie będę wklejał linków hurtowo. Opisy typowe dla marki ;)

Hahaha :D

Cytuj
Number 1 dedykowana jest pod zawody wędkarskie i trudne, przełowione wody.

Mają rozmach...! :-X 8)
Teraz wody będą jeszcze bardziej "przełowione", a co za tym idzie, konieczne będzie stworzenie kolejnej innowacyjnej mieszanki ;D

Nie rozumie Waszej złośliwości ???Może opis produktu dla Was jest przekolorowany ale w odniesieniu do zdobytego miejsca na zawodach gdzie zawodnik Genloga został Wice Mistrzem Polski i pewnie stosował produkty swojej firmy dedykowane pod zawody wędkarskie i przełowione wody, to Panowie raczej bym nie pisał dziwnych spostrzeżeń, tym bardziej że pewnie sami nie testowaliście tych produktów.
Tak zawsze będę bronił Polska firmę tym bardziej jeśli idą za tym wyniki sportowe. :thumbup:   
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 515
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1716 dnia: 03.07.2018, 22:49 »
Przecież nie rozmawiamy o produkcie, tylko o durnotach, które wypisują.
Sprzęt np. mają ciekawy, ale jego opis i reklamy wołają o pomstę do nieba. To w latach 90 byłaby żenada.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1717 dnia: 03.07.2018, 22:57 »
Ależ chłopaki nie komentują jakości ani skuteczności produktów w zacytowanych postach. Punktują tylko opisy, dla których "przekolorowanie" to bardzo przychylny komentarz... One są napisane tak, żeby być pierwszej wody bełkotem marketingowym, z którego nie da się dowiedzieć nic. Mają zamieszać w głowie, a i tak nadal kupujesz kota w worku ;)

Żeby nie być gołosłownym:
Cytuj
Jeśli potrzebujesz produktu idealnego, dzięki któremu Twoje miejsce nęcenia zapełnią dorodne karpiowate, to mamy dla Ciebie produkt, który przekroczy granice Twoich oczekiwań.
"Produkt idealny", czyli warto porzucić dla niego wszystko co się nam gdziekolwiek sprawdza - bo ten z założenia jest lepszy, skoro jest idealny ;)
"Miejsce nęcenia zapełnią dorodne karpiowate" - czyli kolejny produkt, który wabi ryby tak, że aż się tłoczą - i to tylko dorodne! Można wręcz się zastanowić, czy wówczas w ogóle trzeba skupiać się nad prawidłowym wyborem miejsca nęcenia ;)
"Produkt, który przekroczy granice Twoich oczekiwań" - a to już strzał w kolano. Po takim opisie, to liczę na przynajmniej 200 kg karpi, w samych sztukach 15 kg (dorodne), w ciągu dajmy 6 godzin ;)

W wersji krótkiej - nie wiem jak inni, ale ja nie lubię gdy ktoś w reklamie wciera mi gówno w oczy mówiąc że to uzdrawiająca maść. Jak chcą (choć oczywiście nie muszą) zachęcić do kupna produktu takich ludzi jak ja, to niech wstawią opis, jakich chociażby mączek (rybnych? zbożowych?) i aromatów użyli, jakiej grubości i jak pracujące frakcje się tam znajdują, żebym wiedział czego oczekiwać. Bo na razie opis przypomina telezakupy mango.

Żeby była jasność - nie jestem akolitą innych firm. Ten sezon jadę na mieszankach do metody, pod spławik i do koszyka własnoręcznie mielonych i mieszanych, żeby zrozumieć od czego zależy skuteczność dobrej zanęty. Więc pod tym względem mogę powiedzieć, że jestem neutralny - nie oceniam jakości produktu, tylko ordynarność tego "marketingu".

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1718 dnia: 03.07.2018, 23:25 »
Taką reklamą wręcz odpychają od produktów swojej firmy. Pamiętam jak swego czasu szukałem informacji o Genlogu (dokładnie chodziło o feedery) to na kilku forach znalazłem takie jak te niżej wpisy - w tym wypadku odnośnie żyłki, aczkolwiek przy feederach było podobnie. Na marginesie zwykle w dyskusji brały udział 2 nowo zarejestrowane osoby :) To mi przypomniało kiedyś jedną ze spraw o hipoalergicznych odkurzaczach za 4 tysiące... przy 3,5 tysięcznej marży sprzedawcy :) No i ta hipoalergiczność też nie została wykazana w badaniach co odbiło się przegraną sprawą tej firmy :P

Ku pamięci znalazłem wpisy dotyczące żyłki:   

"proponuję coś z nowości, Genlog Number One Feeder and Method. Długo na nią nie łowię ale nie mam zastrzeżeń, strasznie mocna, czasami przy zaczepach myślę, że nawet za mocna"

"Używam tej samej żyłki tylko do spławiczka. Potwierdzam, że ma moc. Nic się nie dzieje na kołowrotku, elegancko przelatuje przez przelotki."

Poważnie? :)

Skoro firma się rozwija i ma fajne produkty to niech zleci komuś marketing, a nie uprawia reklamę rodem z lat 1989-1991. A jak nie mają kasy to niech pójdą na szkolenia z marketingu. W każdym dużym mieście jest masa coachów, którzy nawet za darmo robią takie szkolenia. Konsumenci wędkarscy mający dostęp do internetu nie łapią się na taki badziewny marketing w 2018r.  Kiedyś zastanawiałem się nad ich feederem, ale po "opiniach" gości związanych z firmą mi się odechciało cokolwiek kupować u nich. To jest kuriozum, by na fali popularności feedera w Polsce, firma ta nie miała przebicia na forach internetowych. Powód jest oczywisty. Głupi, nachalny marketing.

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1719 dnia: 03.07.2018, 23:32 »
No i już nic nie muszę dodawać :)
Janusz, więcej luzu :thumbup:
Masz rację, nie testowałem tych zanęt. Ja używam tylko zanęt Harisona i nie będę zmieniał na jakiegoś Genloga :P
Pozdrawiam,
Maciek

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1720 dnia: 04.07.2018, 09:39 »
Tak jak koledzy wcześniej napisali - nie oceniamy produktu, tylko przekolorowany marketing. Ba, ja może nawet wypróbuję którąś z ich propozycji zanętowych, ale z czystej ciekawości, a nie dlatego że to produkty "idealne, ściągające duże karpiowate na przełowionych łowiskach". Nawet połączenie pelletu i zanęty jest dla nich "innowacyjne i niepowtarzalne" :facepalm:

Na obronę dodam, że ceny zanęt są całkiem zachęcające :)
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 515
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1721 dnia: 04.07.2018, 09:45 »
Jeszcze raz na to zerknąłem... Nawet opakowanie jest "innowacyjne" :facepalm:

Enzo, a co powiesz na to, że firma wysyła w świat swoje kolorowe katalogi po angielsku, w których opisy wyglądają jak to, co czytasz na aliexpress po polsku? Przecież to jest taki poziom żenady, że aż nie wiadomo, czy się śmiać czy płakać.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Chub

  • Gość
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1722 dnia: 04.07.2018, 10:32 »
"Może opis produktu dla Was jest przekolorowany ale w odniesieniu do zdobytego miejsca na zawodach gdzie zawodnik Genloga został Wice Mistrzem Polski i pewnie stosował produkty swojej firmy dedykowane pod zawody wędkarskie i przełowione wody"

Jak dla mnie ;D
Teraz to każda zanęta w PL jest na przełowione wody :P
Do tego argument, że "pewnie" stosował te zanęty lekko nie trafiony po pierwsze dlatego, że to domysły a po drugie ile to już na forach wyczynowych napisano np o innych producentach zanęt, że produkty które sprzedają to inne niż te na które łowią na zawodach choćby patrząc na ich "świeżość"
Także ten nie ma się co emocjonować ;)
I do tego trzeba wziąć pod uwagę, że na forach to różni ludzie piszą kolega kolegi znajomy Mietka itd wiec trzeba pisać dobrze o produktach a my jako potencjalni kupcy musimy brać to pod uwagę a nie bronić chuchać na wszystko co PL bo potem będziemy mieli Mundiale jak w wykonaniu naszych piłkarzy ;D
Jak jest coś dobre to się to chwali jak to ściema to się o tym pisze bez względu czy PL czy EU ..

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1723 dnia: 04.07.2018, 11:17 »
Panowie to że firmy w opisach zanęt "koloryzują" to pryszcz,pikuś i szczegół  ale to że dystrybutorzy  żyłek łżą w żywe oczy typu żyłka 0,20 mm  6 kg wytrzymałości albo pi... o ich wizji max ryby to dla was w porządku? To wam nie przeszkadza?
zresztą co  ma napisać taki T.... czy inny sraxon??  "w naszych zanętach są same odpadki i wióry"??
Czepiacie się nie ważnych szczegółów a na inne kłamstwa firm wędkarskich nie reagujecie.

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Rynek - nowości sprzętowe
« Odpowiedź #1724 dnia: 04.07.2018, 11:30 »
Akurat temat opisów żyłek był wielokrotnie poruszany na tym forum.
Marcin