Autor Wątek: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii  (Przeczytany 54641 razy)

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« dnia: 23.08.2016, 22:49 »
  Po dzisiejszej rozmowie z JahJah stwierdziliśmy iż taki Wątek się przyda na forum SiG. A więc zakładam go by ułatwić kontakt między wędkarzami SiG przebywającymi na terenie Holandii. Do tej pory za pośrednictwem forum poznałem MrProper-a i ww JahJah a na pewno jest nas więcej w NL. Dzięki MrProper-owi,  z którym super było się spotkać w 'real-u', poznałem wodę (a teraz wody) które dały mi jeszcze więcej radości i satysfakcji związanej z tym hobby. Czasem trzeba dłużej posiedzieć w aucie, ale Holandia to mały kraj, a drogi są dobre ;)  Nie wspominając o tym że Holandia to kraj wielkich możliwości jeśli chodzi o wody ogólnodostępne, klubowe czy komercyjne.
Tak więc 'Dutch Anglers Unite!' :D

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

Offline JahJah

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tilburg
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #1 dnia: 24.08.2016, 04:40 »
Super Krystian. Oto właśnie chodziło. Mam nadzieję, że pomoże nam to  w niedługim czasie zobaczyć się nad wodą.


Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam. Łukasz

MrProper

  • Gość
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #2 dnia: 24.08.2016, 04:54 »
Krystian czytas w moich myślach :D
Łukasz to jest nie uniknione ;)
Ja zapraszam do wątku wszystkich co maja coś do powiedzenia, na temat wód w Nl
Tych którzy łowią lub łowili w Holandii, znają ciekawe łowiska i wiedzą coś o rybostanie tych wód

Eskapady czas zacząć ;) :narybki:

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #3 dnia: 24.08.2016, 06:26 »
Ja na razie w skrócie. Łowiłem w Holandii trochę i:

- tylu pięknych łopat leszczy jakie tam łowiłem przez tydzień nie złowiłem w Polsce przez całe życie (do tej pory), na ograniczonym sprzęcie
- łowi się tam prosto, treściwie ale skutecznie, nie trzeba jockersów czy wykwintnych zanęt
- zaskoczyła mnie słaba dostępność zanęt w sklepach wędkarskich :o a jak już były to ich ceny były koszmarne (nie wiem z czego to wynikało)
- łowiłem głównie na mniejszych kanałach, w północno zachodniej części Holandii
- presja wędkarska praktycznie żadna
- dostępność zezwoleń fantastyczna (sklepy wędkarskie, zoologiczne itp) a ich ceny bardzo niskie, niższe niż w Polsce, zupełnie niewspółmierne do rybostanu
- ludzie mili, życzliwi, (pisałem już o tym gdzieś - jak zahaczyłem o nockę to Policja przystawała i pytali się czy wszystko okej, zawsze mieli oko na mnie ale w tym pozytywnym znaczeniu

Nie byłem tam już dobre kilka lat, na pewno jeszcze wrócę. Nigdy tam nie mieszkałem, mój wypad trwał od kilku dni do tygodnia więc nie znam na pewno wielu łowisk. Jeśli chodzi o miejscówki to nie chcę się nimi dzielić publicznie, ze względu na powszechne wśród przyjezdnych (nie koniecznie rodaków) mięsiarstwo.
Ogólnie pod względem wędkarskim jest to fantastyczny kraj.
Grzegorz

MrProper

  • Gość
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #4 dnia: 24.08.2016, 09:19 »
Grzegorz
Fakt jes taki jak piszesz. Jak ktos lubi klimaty publiczne i w centrum usiądzie na ławeczce i polowi :)
Wód i ich rodzaju od groma i ciut ciut
Tak samo jest z rybostanem, ale nie wszędzie jest tak miodzio jak piszesz, a wszystko za sprawa mięsiarzy właśnie.  Czasem trzeba się niezle napocić, aby coś złowić, ale jest to osiągalne.
Z zanętami masz racje choć co niektóre sklepy są bogato zaopatrzone w nie, to nie stery królują Zanęty karpiowe a ceny są chorendalne jak piszesz, za kilogram trzeba dać około 6€
Ale co się nie robi dla hobby :P

MrProper

  • Gość
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #5 dnia: 24.08.2016, 09:21 »
A i zapraszamy do kraju tulipanów ;)
edit:
może inaczej do kraju kipiących wód :D

Offline Kafarszczak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 325
  • Reputacja: 162
  • Ważne, aby uwierzyć w moc zanęty i przynęty! :)
  • Lokalizacja: Stargard
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #6 dnia: 24.08.2016, 09:28 »
JA bym chętnie połowił z wami będąc tam 1,5 miesiąca przez cały rok, ale jestem w zimnej porze roku (Listopad/grudzień) a po drugie jeżdżę tam do pracy i nie mam jak się wyrwać nawet w weekend aby się spotkać, a szkoda, bo wiem że pływają w NL piękne karpiska i nie tylko.  Będąc w NL zasiaduje miejscowość Willemstad , jestem tam na polu campingowym i tak też opływa nas w koło taki kanał jak by, na którym są również ryby,szczególnie karpie, ale jeszcze nie miałem okazji tam połowić z powodu braku czasu, a woda pod nosem ! :)
Krzysztof

MrProper

  • Gość
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #7 dnia: 24.08.2016, 09:47 »
Krzysztof nic straconego
Mała karta kosztuje 35€ to nie koszt ;)
A jak nie znajdziesz czasu - to my ci go znajdziemy :P Holandię beretem przy dobrym wietrzą przerzucisz odległości to nie problem. Ja sam czasem do pracy dojeżdżam 150 km w jedna stronę :-\
Miesiące o których piszesz to raczej na drapieżne było się wybrać

Offline skowron.krystian

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 760
  • Reputacja: 133
  • Płeć: Mężczyzna
  • Praca jest dobra dla tych, co nie umieją wędkować
  • Lokalizacja: Holandia 'ZH'
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #8 dnia: 24.08.2016, 12:37 »
Grzegorz, Krzysztof teraz jak będziecie jechać do NL. musicie dać znać. Zimna pora to nie problem - jestem na etapie poszukiwania komercji z F1 a te biorą podobno przez cały rok. Miło Was tu widzieć :)

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wracając z wyprawy, weź ze sobą zrobione zdjęcia, a pozostaw jedynie ślady stóp 😉

MrProper

  • Gość
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #9 dnia: 24.08.2016, 17:31 »
Krystian- nie wiem czy ci się uda coś znaleźć- no chyba że pod pojęciem komercja, masz na myśli jakieś wody klubowe.
Szukałem już kiedyś - Wędkarstwo komercyjne w Holandii sprowadza się do wędkarstwa morskiego >:O
Lipa niestety albo i stety. Przy tym rybostanie ogólnodostępnym łowiskjaki jest w Holandi, podejrzewam że nie jedna komercja poszła by z torbami

A hybrydy o których piszesz F1 występują ale w innych gatunkach czyli karpiach



hybrydy te zostały stworzone  przez HSV i ile dobrze pamiętam.
Hybryd Karasia F1 nie uświadczysz- pytałem już jakiś czas temu znajomego wiatraka którego pasją jest visserij. Tematu nie drążyłem dalej powiedział ja uwierzyłem- może błąd. Maja te swoje Geeboel (czy jak to się tam pisze bo znam to tylko ze słuchu) i to im wystarcza chyba.

Więc szukaj może Ty temat bardziej po drążysz (więcej cierpliwości będziesz miał)
Jak coś znajdziesz mam taką nadzieję -uracz nas tą  wiadomością ;)

Offline JahJah

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tilburg
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #10 dnia: 24.08.2016, 17:49 »
Cześć Panowie
Z tymi komercjami w Holandii jest raczej słabo. Ja kiedyś szukałem - kilka znalazłem, ale bez szału. Jak kolega Mariusz napisał, przy takim rybostanie wód klubowych na takiej komercji rozgrywane są tylko zawody. Popatrzcie na tego linka:
http://www.visvijverdevossekuil.nl/agenda.html
od zawodów aż gęsto. To samo jest na tych wodach koło Venray " Wassum Ven".
Ja w Tilburgu mam taką wodę. Ryby biorą świetnie przez cały rok. Zeszłej zimy, w grudniu karpie bardzo ładnie brały na metodę. Wiadomo, że jest mniej brań niż w lato, ale ryby za to większe. :D
Ja znajdę to linki do tych komercji to podrzucę, ale osobiście nie nakręcałbym się na to. Ni musimy płacić extra, żeby dobrze połapać.
Pozdrawiam. Łukasz

Offline JahJah

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tilburg
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #11 dnia: 24.08.2016, 17:58 »
A teraz miejsce w którym co roku szukam sandacza:
51.824435, 5.092964
Od tej przeprawy promowej mamy 8 główek w górę rzeki do obłowienia. Dnia nie starczy :P.
I można blisko dojechać samochodem.
I jeszcze widok na rzekę. Kilka kilometrów w gorę rzeki.
Sprawdzam tutaj stan wody. Czasami można się zdziwić jak szybko przybiera.
http://webcam.prvgld.nl/varik.html
Pozdrawiam. Łukasz

MrProper

  • Gość
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #12 dnia: 24.08.2016, 18:24 »
Lukasz wiosną pracowałem w Nijmegen nad Waal - widziałem, potwierdzam :D
Tam były piękne tereny eehhh szkoda że tyle roboty było :P
 
1 godz. 12 min (88,2 km) więc żadna odległość. Pisałem ci Trzeba coś zorganizować ale tak spokojnie, bo ja mam jak na razie zajob w robocie jak się patrzy ;)

MrProper

  • Gość
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #13 dnia: 24.08.2016, 18:40 »
A z tymi wodami klubowymi tak już jest- mam w pobliżu taką wodę gdzie w weekend czasem zajedziesz to niestety nie połowisz,
i sorki że tak na raty piszę ale żona wróciła z pracy ;)

I jeszcze jedno poznałem kolegę  z Polski-  zna miejscówkę na białoryb jak i na Sandacza i Węgorza z możliwością biwakowania przez weekend, strasznie sobie chwali- ale jest jedno ALE (kuźwa) jak wiesz, nie wszyscy chcą zdradzić swoje miejsce. Może mi się uda wyciągnąć namiary, i tak sobie pomyślałem że fajnie ewentualnie było by taką dłuższą zasiadkę urządzić. AleAle na razie dośc tych fantazji :D Wszystko pomału trzeba ogarnąć, zorganizować a myślę że stopniowo pomału nie odpuścimy żadnej miejscówce

Offline JahJah

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 444
  • Reputacja: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tilburg
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Ik vis in Nederland - czyli wędkuję w Holandii
« Odpowiedź #14 dnia: 24.08.2016, 19:49 »
Hehehe. Poleciałeś Mariusz. Jeszcze żeśmy się nie widzieli a już na nockę jedziemy :P
Ja myślę, że na początek porzucamy za drapieżnikiem, a dalej to już poleci. Wrzesień tuż tuż.  Grube leszcze na rzece i sandacze - uwielbiam. Najlepsze przed nami.
Pozdrawiam. Łukasz