Autor Wątek: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?  (Przeczytany 18342 razy)

Offline Leszek19161

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa-Bródno
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #75 dnia: 24.08.2018, 20:19 »
Byłem tam kiedyś mieli staw z pstrągami i naprawde mieli ich tam dużo, ale... co złowiłem musiałem kupić :// więc jak tak było szybko zrezygnowałem bo co chwila to branie. A jak jest teraz to nie mam pojęcia
Marcin

Offline sfra

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #76 dnia: 27.08.2018, 10:25 »
Ja wybrałem się wczoraj i ponownie wróciłem dość rozczarowany. Do pewnego stopnia staram się usprawiedliwić to pogodą. Wydaje mi się, że pomimo częściowe warunki na brania były dobre (deszczyk co jakiś czas i wiatr) to temperatura spadła dość mocno i po obiecującym poranku (gdy jeszcze było dość ciepło), potem już się nic nie działo.

Byłem na stanowisku 10, obok mnie jeszcze 2 inne osoby. Przerobiliśmy szeroką paletę smaków, rzuty blisko/daleko, na środek/boki/pod lilie i bez większych sukcesów (oprócz ładnego karasia u mnie i kilku leszczy/płotek obok). Z rana wyrzuciłem rakietą na środek ok 2kg ziarna, ale nawet to rezultatów nie przyniosło.

Natomiast, na stanowiskach 5 i 6 była grupka chińczyków z łódką, i wywożąc w kierunku starego pomostu wyrwali kilka większych sztuk (karp, amur, może jesiotr, tak do 10kg patrząc z daleka). Czyli chyba sprawdza się łowienie z tego konkretnego miejsca i sypanie bardzo punktowo.

Zastanawia mnie, w których miejscach właściciel karmi rybę, bo teoretycznie właśnie tam też powinna żerować, a przecież chyba nie wywozi żarcia specjalnie na środek....


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 440
  • Reputacja: 1972
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #77 dnia: 27.08.2018, 10:26 »
Mnie zastanawia, czy on w ogóle musi ją karmić...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #78 dnia: 27.08.2018, 12:44 »
Przy tych dziesiatkach kilogramów sypanych przez karpiarzy.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline sfra

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #79 dnia: 24.09.2018, 14:50 »
Ktoś był ostatnio, ryby moze nieco zgłodniały?

Offline sfra

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #80 dnia: 30.09.2018, 08:37 »
To może sam sobie odpowiem, bo wczoraj znów mnie podkusiło by na Pioruów się przejechać i odczarować to miejsce :facepalm:

Generalnie to lubię to łowisko, bo jest w miarę blisko Wawy, jest infrastruktura (toalety, bar), bez problemu można przyjechać dość wcześnie rano, jak usiądzie się trochę dalej to bar nie przeszkadza i ogólnie teren jest zadbany.

Niestety po raz kolejny wracam z Piorunowa rozczarowany i z niedosytem. Przez cały dzień kilka piknięć, to co się uwiesiło to jakieś krąpiko-leszczyki i taka sytuacja na całym stawie. Wyjątkiem znów jedno stanowisko, które łódką wywoziło zestaw+zasypka w jedno konkretne miejsce (naprzeciw #6) i stamtąd wyciągneli 2 karpie.

Podumowując, jeśli się tam coś radykalnie nie zmieni (również dla siebie na przyszłość), to jak chcesz aktywnie połowić, to odpuść Piorunów :(

 


Offline Rybitwa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #81 dnia: 02.10.2018, 11:16 »
Tam pływają duże karpie. Tylko trzeba wiedzieć na co je łowić. To Nie jest tak ze one są tylko w jednym miejscu na stawie. Sam jak pojechałem tam pierwszy raz to wyjąłem stamtąd karpia 15 kg i kilka amurów. Fakt małe leszcze czesto wieszają się i jest tam to norma.

Offline sfra

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #82 dnia: 02.10.2018, 11:39 »
Zgadza sie, wiem, że ryby są, ale podczas kilku wypadów widziałem tylko jak łódki łowią. Z rzutu nie miałem okazji zaobserwować w ostatnim czasie by ktoś wyjął coś dużego. Na moim pierwszym łowieniu tam udało mi się tylko wyciągnąć jesiotra, ale z karpiami bida :(

Ostatnim razem byłem na stanowisku 19 i naprawdę wiele kombinowałem. Rzuty przy brzegu, w zatoczkę, pod wyspę, pod stary pomost, do przodu na średni i daleki dystans etc. Przynęty również wszelakiej maści, mniejsze haczyki. Miejsce powinno być tego dnia idealnie, bo wiatr zach/pn-zach wiał do tego brzegu, w kierunku wyspy właśnie, więc w teorii powinno zagrać, a nie zagrało... Ale wiadomo, to nie prosta matematyka. Może tego dnia ciśnienie było za wysokie na aktywne żerowanie karpi (1025 hPa)? Kto wie...

A może masz jakieś wskazówki jak się do tych większych dobrać? :)



Offline Tomek81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 843
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #83 dnia: 02.10.2018, 11:43 »
Jest to słabsze łowisko i nie ma co tutaj czarować, niech biorą przykład z przystanku bielawa gdzie co chwile słychać o nowych zarybieniach.
Na dodatek piorunów jest chyba najdroższy w okolicach Warszawy.
Tomek

Offline sfra

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #84 dnia: 02.10.2018, 11:46 »
Bielawa jest o niebo lepsza, jak tylko mogę to tam wpadam. Ale duże obłożenie i rezerwacje daleko w przód czasem uniemożliwiają wypad. Dobrze mieć jakieś alternatywy. A z tym wokół Warszawy jak na lekarstwo.

Offline Rybitwa

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #85 dnia: 02.10.2018, 11:56 »
Bielawa ale mówicie o którym stawie bo tam są dwa. Na tym karpiowym to chyba jakieś dziwne wymagania mają typu profesjonalny sprzet karpiowy, kolyska i sygnalizatory elektryczne tego nie używam i to dla mnie jakaś abstrakcja.

Offline sfra

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #86 dnia: 02.10.2018, 12:01 »
Ja mówię o tym karpiowym właśnie. Michallo, wracając do tematu Piorunowa, byłbyś w stanie coś podpowiedzieć?

Offline Magellan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 151
  • Reputacja: 30
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #87 dnia: 08.10.2018, 17:24 »
Ja będąc w Piorunowie niemal za każdym razem trafiałem jakiegoś karpia, jesiotra (nawet amur się trafił), bez większych kombinacji.
Może to kwestia tego, że nie nastawiałem się na karpie, tylko na złote karasie, które na komercjach w okolicach Warszawy są raczej rzadką rybą :)
W każdym razie z doświadczeń z tym łowiskiem, nigdy nie nęcę na start, bo kończy się to ściagnięciem w łowisko małych leszczy, które bardzo irytują, a jednocześnie mam wrażenie że odstraszają większe ryby. Zawsze jak pojawiały się leszcze, kończyły mi się brania innych gatunków (czasem jakiś zagubiony japoniec się czepiał). Zazwyczaj łowiłem na dystansie do 20 metrów, raczej bliżej niż dalej (często nawet metr, dwa od brzegu). Uważam, że łowienie "na hektary", szczególnie na tym łowisku, jest zbędne.
Przynęt używałem max 12 mm, zazwyczaj dobrze sprawdzały się w kolorze czerwonym lub pomarńczowym. Super sprawdzały mi się tam Slow Sinking Nuggets od Dynamite Baits po dwa na włosie. Problem w tym, że i małym leszczom bardzo ta przynęta pasuje :-\ . W podajniku zazwyczaj pellet lub miks zanęty i pelletu. Jeżeli łowiłem z koszykiem to był to miks peletu i zanęty, do tego jakaś kukurydza z puszki, lub robaki (zależy od pory roku).

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 504
  • Reputacja: 215
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #88 dnia: 19.08.2019, 17:36 »
Łowił ktoś może na łowisku w Piorunowie? Jak wrażenia?
Marcin

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 440
  • Reputacja: 1972
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Piorunów - ktoś może dać jakieś wskazówki, co i jak?
« Odpowiedź #89 dnia: 19.08.2019, 17:54 »
Kałuża przy barze, jak dla mnie. Zupełnie nie w moim guście, ale niektórym się podoba.
Tylko sprawdź ceny, bo właściciel w tamtym roku trochę odleciał w kosmos.
Krwawy Michał

Purple Life Matters