Autor Wątek: Dlaczego allegro.pl?  (Przeczytany 19707 razy)

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #15 dnia: 31.01.2015, 20:43 »
Ja sam sprzedaję na Allegro ( ale nie sprzet wędkarski) i powiem ci jak jest
Po pierwsze - bardzo dużo sklepów wędkarskich stacjonarnych i netowych wystawia aukcje na Allegro - tylko dlatego że uważają Allegro za tanią formę reklamy swojej firmy, ja sam tez tak do tego podchodzę
Po drugie - dla firmy która i bez Allegro ma sporo klientów i dobrze sobie radzi wystawianie aukcji i praca nad wysyłkami itp stanowi niepotrzebny koszt i to niemały. Wystarczy przeczytać regulamin Allegro by stwierdzić że nie dosyć że za wystawienie przedmiotu trzeba zapłacić to i jeszcze gdy się go sprzeda - zapłacić prowizję. Ktoś kto to przeliczy a nie ma sporych rabatów w hurtowniach czy u producentów nie wystawia towaru na Allegro bo by go musiał wystawiać drożej niż inni
Po trzecie - Allegro już od lat nie jest firmą polską , wlaścicielem jest holender z RPA i ten wielki sztab pracowników dba głównie o swoje interesy a że konkurencji raczej nie mają więc wiadomo jakie jest ich podejście
Ja jestem raczej cienkim bolkiem w sprawach handlu.
Tak więc tylko się Was zapytam - czy w przypadku, kiedy sklep ma produkt zarówno na swojej stronie, jak i na Allegro i cena jest ta sama, to lepiej kupić w ich sklepie firmowym czy na Allegro? Czy też może nie ma różnicy?
Pozdrawiam
Mateusz

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #16 dnia: 31.01.2015, 20:48 »
Ja sam sprzedaję na Allegro ( ale nie sprzet wędkarski) i powiem ci jak jest
Po pierwsze - bardzo dużo sklepów wędkarskich stacjonarnych i netowych wystawia aukcje na Allegro - tylko dlatego że uważają Allegro za tanią formę reklamy swojej firmy, ja sam tez tak do tego podchodzę
Po drugie - dla firmy która i bez Allegro ma sporo klientów i dobrze sobie radzi wystawianie aukcji i praca nad wysyłkami itp stanowi niepotrzebny koszt i to niemały. Wystarczy przeczytać regulamin Allegro by stwierdzić że nie dosyć że za wystawienie przedmiotu trzeba zapłacić to i jeszcze gdy się go sprzeda - zapłacić prowizję. Ktoś kto to przeliczy a nie ma sporych rabatów w hurtowniach czy u producentów nie wystawia towaru na Allegro bo by go musiał wystawiać drożej niż inni
Po trzecie - Allegro już od lat nie jest firmą polską , wlaścicielem jest holender z RPA i ten wielki sztab pracowników dba głównie o swoje interesy a że konkurencji raczej nie mają więc wiadomo jakie jest ich podejście
Ja jestem raczej cienkim bolkiem w sprawach handlu.
Tak więc tylko się Was zapytam - czy w przypadku, kiedy sklep ma produkt zarówno na swojej stronie, jak i na Allegro i cena jest ta sama, to lepiej kupić w ich sklepie firmowym czy na Allegro? Czy też może nie ma różnicy?

Placac Payu w Allegro masz z automatu korzystniejsze warunki ubezpiecznia zakupu poprzez Program Ochrony Konsumenta.
Przy drogich rzeczach oplaca sie jednak kupic sprzet poza Allegro i wynegocjowac cene nizsza o koszty prowizyjne, ktore ponioslby sprzedajacy.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 604
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #17 dnia: 31.01.2015, 20:49 »
Ja kupuję w sklepie. Chyba jedynym powodem dlaczego tak robię to taki że na allegro konto ma żona... Ale jest i drugi - niewiele sklepów ma pełną ofertę na allegro bo się to po prostu nie opłaca. Wrzucają kilka "mocnych" cenowo produktów, a jak wejdziesz na aukcję to i do sklepu też wdepniesz a tam już pełna oferta.
Error Team Poland

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #18 dnia: 31.01.2015, 20:52 »
Placac Payu w Allegro masz z automatu korzystniejsze warunki ubezpiecznia zakupu poprzez Program Ochrony Konsumenta.
Przy drogich rzeczach oplaca sie jednak kupic sprzet poza Allegro i wynegocjowac cene nizsza o koszty prowizyjne, ktore ponioslby sprzedajacy.
Rozumiem. A jak z jakością i podejściem do klienta? Może właśnie, jak pisał bigdom, sprawniej transakcja przebiega na Allegro z uwagi na obawę przed negatywnymi komentarzami (?)
Pozdrawiam
Mateusz

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 604
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #19 dnia: 31.01.2015, 20:53 »
Placac Payu w Allegro masz z automatu korzystniejsze warunki ubezpiecznia zakupu poprzez Program Ochrony Konsumenta.
Przy drogich rzeczach oplaca sie jednak kupic sprzet poza Allegro i wynegocjowac cene nizsza o koszty prowizyjne, ktore ponioslby sprzedajacy.
Rozumiem. A jak z jakością i podejściem do klienta? Może właśnie, jak pisał bigdom, sprawniej transakcja przebiega na Allegro z uwagi na obawę przed negatywnymi komentarzami (?)

no i punkty payback się zbiera :)
Error Team Poland

Offline Druid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 740
  • Reputacja: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Knurów, Górny Śląsk
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #20 dnia: 31.01.2015, 20:56 »
Po pierwsze - sklep internetowy to firma i ma się takie same prawa jak kupując na Allegro
Po drugie - kupując na Allegro od osoby prywatnej i to z gołym kontem ( byl taki przykład niedawno gdy ktos usiłowal sprzedawać fotele Prestona za 360zł i sprzęt Shimano) - można zostać wykiwanym na cacy i cała ochrona niby gwarantowana przez serwis skończy się na poszukiwaniu oszusta a w większości przypadków potem po dłuższym czasie umorzeniem calego postępowania
Często jest tak że towar oferowany na Allegro przez kogoś kto ma sklep na aukcji jest trochę drozszy niz w sklepie ( ale nie jest to reguła ) Idealnym wyjściem za to jest znalezienie sklepu wystawiającego aukcje , dotarcie do jego siedziby stacjonarnej i dokonanie zakupów na miejscu - wtedy sprzedawcy odpada sporo pracy i nie dość że kupisz taniej to jeszcze na miejscu od razu sprawdzisz sobie to co kupiłeś. Oczywiscie nie zawsze jest to możliwe ze względu na odległość ale ja gdy mam zamiar kupić coś droższego czy większą ilość zanęt np - w ten wlaśnie sposób szukam
Pozdrawiam - Gienek

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #21 dnia: 31.01.2015, 20:59 »
Panowie nie mam rozpracowanego allegro jak wy ale kilka razy kupilem cos
mnie natomiast ciekawi zjawisko oszustow na allegro powszechnie znany temat w roznych dziedzinach jakie tam sprzedaja dobrym przykladem jest oferta tego krzesla ostatnio
wielu gosci nie mowie o gosciach z historia sprzedazy robi walki i nacina zawodnikow zwlaszcza przy platnosciach przelewem
jak to w porzadnej firmie gdzie jest adres telefon stacjonarny we mnie zakup wbudza zaufanie i z takich sklepow korzystam natomiast unikam gosci z tel. Kom bez adresu itp to firmy nastawione na strzal oferują super oferty a potem rozczarowanie
co do kosztow przeciez to biznes sklep stacjonarny ma owiele wieksze koszty niz gosc co kreci biznes w piwnicy wystawia sie na allegro i robi pieniadze dlatego jest taniej
co do samego allegro biznes jak kazdy inny jak komus pasuje kupuje
jak nie pasuje nie kupuje i idzie lub kupuje w miejscu w ktorym ma zaufanie
Maciek

Offline bigdom

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 696
  • Reputacja: 66
  • Mam swoje zdanie i nie zawaham się go użyć!!!
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #22 dnia: 31.01.2015, 20:59 »
Po pierwsze - sklep internetowy to firma i ma się takie same prawa jak kupując na Allegro
Po drugie - kupując na Allegro od osoby prywatnej i to z gołym kontem ( byl taki przykład niedawno gdy ktos usiłowal sprzedawać fotele Prestona za 360zł i sprzęt Shimano) - można zostać wykiwanym na cacy i cała ochrona niby gwarantowana przez serwis skończy się na poszukiwaniu oszusta a w większości przypadków potem po dłuższym czasie umorzeniem calego postępowania
Często jest tak że towar oferowany na Allegro przez kogoś kto ma sklep na aukcji jest trochę drozszy niz w sklepie ( ale nie jest to reguła ) Idealnym wyjściem za to jest znalezienie sklepu wystawiającego aukcje , dotarcie do jego siedziby stacjonarnej i dokonanie zakupów na miejscu - wtedy sprzedawcy odpada sporo pracy i nie dość że kupisz taniej to jeszcze na miejscu od razu sprawdzisz sobie to co kupiłeś. Oczywiscie nie zawsze jest to możliwe ze względu na odległość ale ja gdy mam zamiar kupić coś droższego czy większą ilość zanęt np - w ten wlaśnie sposób szukam

Zgadza się, teoretycznie takie same zasady. Czasami tylko allegro poprzez swoich ludzi pomaga nam w szybszej procedurze. Nas, jako niby laików traktuje się tak, jak dziś mogliśmy zobaczyć.

Poza tym, to tak jak pisałem. Mam swoje sklepy, które na allegro się sprawdziły, to z większym zaufaniem podejdę do zakupów na ich stronach.

Jak ktoś ma złą opinię, lub nie ma jej w ogóle, to odpuszczam zupełnie.
Nigdy w życiu nie złowiłem karpia i dobrze mi z tym :)
Dominik

Offline Tinca Fan

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 267
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • KEEP CALM AND GO FISHING
  • Lokalizacja: Nidzica
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #23 dnia: 31.01.2015, 21:00 »
Panowie nie mam rozpracowanego allegro jak wy ale kilka razy kupilem cos
mnie natomiast ciekawi zjawisko oszustow na allegro powszechnie znany temat w roznych dziedzinach jakie tam sprzedaja dobrym przykladem jest oferta tego krzesla ostatnio
wielu gosci nie mowie o gosciach z historia sprzedazy robi walki i nacina zawodnikow zwlaszcza przy platnosciach przelewem
jak to w porzadnej firmie gdzie jest adres telefon stacjonarny we mnie zakup wbudza zaufanie i z takich sklepow korzystam natomiast unikam gosci z tel. Kom bez adresu itp to firmy nastawione na strzal oferują super oferty a potem rozczarowanie
co do kosztow przeciez to biznes sklep stacjonarny ma owiele wieksze koszty niz gosc co kreci biznes w piwnicy wystawia sie na allegro i robi pieniadze dlatego jest taniej
co do samego allegro biznes jak kazdy inny jak komus pasuje kupuje
jak nie pasuje nie kupuje i idzie lub kupuje w miejscu w ktorym ma zaufanie

Dlatego zawsze wybieram tylko opcje zapłaty przez PayU :)
Pozdrawiam Marcin

Offline p^k

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Reputacja: 93
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: dolnośląskie
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #24 dnia: 31.01.2015, 21:07 »
Placac Payu w Allegro masz z automatu korzystniejsze warunki ubezpiecznia zakupu poprzez Program Ochrony Konsumenta.
Przy drogich rzeczach oplaca sie jednak kupic sprzet poza Allegro i wynegocjowac cene nizsza o koszty prowizyjne, ktore ponioslby sprzedajacy.
Rozumiem. A jak z jakością i podejściem do klienta? Może właśnie, jak pisał bigdom, sprawniej transakcja przebiega na Allegro z uwagi na obawę przed negatywnymi komentarzami (?)
Gdy ktos ma kulture osobista, dobre wychowanie i wklada duzo serca w to co robi to wcale nie potrzeba do tego rozporzadzen ustawowych [w granicach rozsadku oczywiscie]. Ktos komu zalezy na dobrym imieniu zacisnie zeby i uzna np. reklamacje klienta czy tez zwrot produktu po ustawowym terminie. Teraz na nim nie zarobi ale w jest duze prawdopodobienstwo, ze przyszlosci taki Kowalski majacy juz zaufanie do sprzedajacego moze zostac jego dobrym klientem.
Jedna opinia negatywna moze przyniesc wiecej szkody niz 100 opinii pozytytwnych.

Teraz praktycznie wiekszosc duzych sklepow on-line mozna oceniac na opineo/ceneo, musza jedynie przystapic do tego programu.
Z wędkarskim pozdrowieniem, 
- Paweł :fish:

Offline maniek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 439
  • Reputacja: 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: PD. WALIA - UK
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #25 dnia: 31.01.2015, 21:10 »
muszą jedynie przystąpic do tego programu.          no własnie ,ale czy chcą?

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #26 dnia: 31.01.2015, 21:11 »
Bezpieczenstwo kasy jak wydajesz przedewszystkim
Maciek

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 604
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #27 dnia: 31.01.2015, 21:13 »
Bezpieczenstwo kasy jak wydajesz przedewszystkim
dlatego ZAWSZE płacę za zakupy internetowe kartą kredytową z limitem transakcyjnym 1tys.PLN. Żadnych przelewów i płacenia debetówką.
Error Team Poland

Offline Maciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 065
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzień bez wędkowania jest dniem straconym.
  • Lokalizacja: Centralna polska
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #28 dnia: 31.01.2015, 21:13 »
A ja zawsze kupuję za pobraniem :)
Maciek

Offline andrzejm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 604
  • Reputacja: 41
  • Płeć: Mężczyzna
  • "..plaża to wylęgarnia hipisów." - Skipper
  • Lokalizacja: Olsztyn
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Dlaczego allegro.pl?
« Odpowiedź #29 dnia: 31.01.2015, 21:14 »
Maciek, ale za pobraniem zazwyczaj droższa jest przesyłka.
Error Team Poland