Autor Wątek: Małokaloryczny pellet rybny 2-5 mm  (Przeczytany 3764 razy)

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Małokaloryczny pellet rybny 2-5 mm
« Odpowiedź #15 dnia: 18.02.2017, 14:08 »
A to nie jest granulat? Do wędkarstwa się to chyba nie nadaje...


Taką paszę to możesz kupić w każdym kiosku z paszami ;)

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Małokaloryczny pellet rybny 2-5 mm
« Odpowiedź #16 dnia: 18.02.2017, 14:25 »
Jest to granulat. Dlaczego twierdzisz, że do wędkarstwa się nie nadaje, skoro jest to karma dla ryb?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Małokaloryczny pellet rybny 2-5 mm
« Odpowiedź #17 dnia: 18.02.2017, 14:36 »
Nie wiem, może jestem w błędzie więc niech mnie ktoś poprawi ale w porównaniu do pelletu granulat namoczony po prostu się rozpada duuużo szybciej. Niby można by było to zmielić czy rozkruszyć i używać jak zanętę ale wydaje mi się że kiedyś był o tym temat i coś było nie halo z tym rozwiązaniem.


Edit:


Znalazłem - http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=5226.msg170342#msg170342

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Małokaloryczny pellet rybny 2-5 mm
« Odpowiedź #18 dnia: 18.02.2017, 14:38 »
Nie wiem, może jestem w błędzie więc niech mnie ktoś poprawi ale w porównaniu do pelletu granulat namoczony po prostu się rozpada duuużo szybciej. Niby można by było to zmielić czy rozkruszyć i używać jak zanętę ale wydaje mi się że kiedyś był o tym temat i coś było nie halo z tym rozwiązaniem.

Dla mnie to jest plus. Pomieszam różne coppensy z różnymi granulatami od Allera i mam na dnie mieszkankę, która działa cały czas. Jedne partie szybciej, inne wolniej...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Małokaloryczny pellet rybny 2-5 mm
« Odpowiedź #19 dnia: 18.02.2017, 14:41 »
No to czekam na test, czy to się w formie sklei, czy będzie się trzymało w koszyku w porównaniu np. z tanią zanętą. Ja po prostu nie jestem przekonany do tego bo nie widziałem tego w użyciu, ale chętnie wyprowadzę się z błędu jeśli ktoś mnie uświadomi :D

Offline jurek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 435
  • Reputacja: 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: południowa wielkopolska
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Małokaloryczny pellet rybny 2-5 mm
« Odpowiedź #20 dnia: 18.02.2017, 14:42 »
Co do allera / nie coppensa, bo nie znam / to podzielam zdanie Michała. Jako praktyk feeder :) jednak nie methodfeeder

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 422
  • Reputacja: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Małokaloryczny pellet rybny 2-5 mm
« Odpowiedź #21 dnia: 18.02.2017, 14:43 »
No to czekam na test, czy to się w formie sklei, czy będzie się trzymało w koszyku w porównaniu np. z tanią zanętą. Ja po prostu nie jestem przekonany do tego bo nie widziałem tego w użyciu, ale chętnie wyprowadzę się z błędu jeśli ktoś mnie uświadomi :D
Pisałem o nęceniu spombem. Jednak primo 2 mm z powodzeniem namaczałem i stosowałem w zanęcie sypkiej, łowiąc na metodę. Nic się z tym złego nie działo.
Kilka razy łowiłem też na sam aller i również ładnie z podajnikiem współpracował.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline n0cny

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Reputacja: 50
Odp: Małokaloryczny pellet rybny 2-5 mm
« Odpowiedź #22 dnia: 18.02.2017, 15:15 »
74,5 zł z dostawą do domu za 25kg feed up...

Rodzice mnie prawdopodobnie z domu wyrzucą :D

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Małokaloryczny pellet rybny 2-5 mm
« Odpowiedź #23 dnia: 18.02.2017, 18:29 »
Niestety jest to jest bardzo sycąca karma. Łatwo przesadzić.

Marcin

Marcin

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 090
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Małokaloryczny pellet rybny 2-5 mm
« Odpowiedź #24 dnia: 16.01.2019, 19:52 »
Wg tego postu - Lorpio:

Rozpracowywalem ostatnio pellet od Lorpio, Bait-tech, Dynamite Baits i Sonubaits z moim biotechologiem.
Jak Bait-tech, Dynamite Baits i Sonubaits to jedna receptura, tak Lorpio używa do produkcji pelletu serwatki.
Pierwsze są nasączone olejem rybnym z aromatem np :Krill garlic etc w zależności co na opakowaniu. Mają kilkanaście procent tłuszczu. 
Lorpio daje aromat sztuczny, maczkę i używa serwatki. Stąd u Lorpio na składzie 1% tłuszczu.

Może nie jest to konkretny śmierdziel, ale zapach rybny ma.
Rozmawiałem ostatnio z przedstawicielem Lorpio i przyznał ze to Coppens.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Małokaloryczny pellet rybny 2-5 mm
« Odpowiedź #25 dnia: 16.01.2019, 20:01 »


Wg tego postu - Lorpio:

Rozpracowywalem ostatnio pellet od Lorpio, Bait-tech, Dynamite Baits i Sonubaits z moim biotechologiem.
Jak Bait-tech, Dynamite Baits i Sonubaits to jedna receptura, tak Lorpio używa do produkcji pelletu serwatki.
Pierwsze są nasączone olejem rybnym z aromatem np :Krill garlic etc w zależności co na opakowaniu. Mają kilkanaście procent tłuszczu. 
Lorpio daje aromat sztuczny, maczkę i używa serwatki. Stąd u Lorpio na składzie 1% tłuszczu.

Może nie jest to konkretny śmierdziel, ale zapach rybny ma.
Rozmawiałem ostatnio z przedstawicielem Lorpio i przyznał ze to Coppens.

Nie Method Basic. Kryll, betaina, oraz halibut jest Coppensa, Method Basic, przynajmniej 6 i 8 mm jest innej produkcji.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Małokaloryczny pellet rybny 2-5 mm
« Odpowiedź #26 dnia: 16.01.2019, 20:25 »
Katmay przyjacielu który pellet jest najlepszy według twojej opinii ;)

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Małokaloryczny pellet rybny 2-5 mm
« Odpowiedź #27 dnia: 16.01.2019, 21:24 »
Pytanie z haczykiem. Różnice między peletami tak zwanych renomowanych producentów są niewielkie. Wynika to z faktu, że na rynku, który nas dotyczy, jest 4 może 5 producentów, zaopatujacych wszystkie firmy produkujące zanęty wędkarskie. W tym 2, może uwzględniając Francję 3 firmy giganty. Technologia produkcji nie różni się zbytnio, bazowe przepisy, że względu na właściwości samego peletu, także nie odbiegają od siebiebzbytnio. Różnica jak zwykle tkwi w szczegółach. Pelety sprzedawane pod markami takimi jak: Skretting, Sonubaits, Coppens, Bait-tech, Mainline, Lorpio, Dynamaite Baits, Bag'em czy Ringers lub Feeder Bait, to jest to samo. Ten diabeł tkwi w dodatkach. Spójrzmy np na firmę, która na tle odstaje od tej samej pulpy, z której wycieka się te wałeczki, mianowicie Ferrer Bait. Kombinują z dodatkami i smakami w inny sposób niż reszta. Ich smaki i składniki są inne, czasem lepsze ( dip i ochotką prawdziwą). Inne firmy mając bazowy produkt zmieniają: barwniki, aromaty, częściowo surowce wpływające na pracę peletu, jego trwałość i atrakcyjność dla wędkarza.

Prawda jest taka, że pelet dwóch różnych firm, różniący się w swoim składzie 1% może na łowisku robić sporą różnicę. Bo będzie więcej danego aminokwasu niż w drugim, no aromat będzie bardziej mięsny niż owocowy... i ryby to zweryfikują.
Podstawą dla wyboru przy zakupie jest jak zwykle doświadczenie. Komuś może się bardzo dobrze sprawdzać Skretting, komuś bardziej przypisuje Coppens. Ktoś uzyska lekką przewagę stosując Amino+ od Dynamite Baits, że względu na dodatek aminokwasów, a inny uzyska ten sam efekt dodając mączkę, bądź zalewajki swojej ulubionej firmy.

Warto stosować pelety te droższe, bo na pewno będą miały większa trwałość w wodzie ( chyba, że zależy nam na zupełnie innym efekcie ). Z marszu użyje Dynamite Baits, Feeder Baits, bądź Skrettinga, czy Coppensa ( do tych ostatnich dodam co nieco), jeśli chciałbym łowić zimą, użyje Aller Aqua, bądź Agro-Fish. Bo po 2 godzinach (więcej lub mniej w zależności od granulacji) zostaniesz nich tylko smuga wabiąca a nie karmiąca ryby. Zresztą latem też się dobrze sprawdzają. Tak samo zimą  tych droższych także może stanowić różnicę z koszem czy na koszu.

Wszystko sprowadza się do preferencji wędkarza i podniebienia ryb. Prawda stara jak świat, lecz ciągle aktualna.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Marcin

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 964
  • Reputacja: 544
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Małokaloryczny pellet rybny 2-5 mm
« Odpowiedź #28 dnia: 16.01.2019, 21:34 »
Dzięki wielkie jak zawsze mistrzu opisałeś sprawę wzorcowo :thumbup: na szczęście jestem posiadaczem twojej mączki także będę ostro kombinował ,co do pelletów dostęp mam do Dynamita i Lorpio reszta jak skretting czy aller tylko przez neta ale to nie problem ;)