Autor Wątek: Zastosowanie wędki typu picker  (Przeczytany 29335 razy)

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Zastosowanie wędki typu picker
« Odpowiedź #90 dnia: 31.07.2017, 05:35 »
Wychodzi na to że jednak trzeba się udać do sklepu i zobaczyć co mają na składzie :P Co do teleskopów to w tamtym sezonie używałem pod spławik telespin Mikado Purple Rain bardzo fajny kijek także pod spining pożyczyłem go od brata 8) na ten sezon kupiłem już wędkę match. Ja nie lubię mieć dużo sprzętu ze sobą , rzadko kiedy łowię na dwie wędki , bo mnie to rozprasza , rybek nie zabieram więc czy złapię 10 czy 20 nie robi dla mnie różnicy , lubię łowić uniwersalnie jak to było za komuny że nic nie było ;) i trzeba było kombinować , teraz do każdej metody to trzeba mieć dedykowany patyk :facepalm: Moim zdaniem na rzekę to owszem przydaje się wędka 3,9-4,2 do spławików ''stałych'' chociaż na mojej rzece gdzie średnia głębokość to 1,5m z powodzeniem wędkowałem tym 3m telespinem- jadąc na jezioro wędkować na spławik z brzegu gdzie rzucam na 30m wolę spining 2,7m jak wędkę match , z łódki to wiadomo że też ,chociaż niektórzy wędkują z łódki batami czy bolonkami. A więc pod spławik z brzegu/łódki na jezioro mam wędkę Mikado DaVinci Travel Spin 2.75m która składa się z 4 części nasadowych (nie teleskop) po złożeniu ma to 63cm :thumbup: są dwie węglowe wymienne szczytówki jak w pickerze 5-17g i 20-25g waga wędki 156g a więc taki uniwersalny kijek pod okonia/klenia /szczupaka u mnie także pod spławik , no i teraz mam zamiar dokupić  dwie szklane szczytówki od pickera jedną miękką drugą średnią aby łowić tą wędką z gruntu i mieć ''wklejankę'' pod sandacza :bravo: Szczerze polecam ten kijek dla kogoś kto chce mieć wędkę uniwersalną , a nie chce mieć szafy pełnej wędek pod każdą rybę ;) sam mam 8 wędek i jest to za dużo , 3 w sumie są nie używane.   
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline TomTar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wędkarstwo gruntowe
  • Lokalizacja: Toruń
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zastosowanie wędki typu picker
« Odpowiedź #91 dnia: 31.07.2017, 09:38 »
Owszem, jak się uprzemy to możemy łowić dwiema wędkami wszystkim metodami oprócz muchowej, ale co z przyjemnością łowienia. Sam nie lubię mieć dużo, ale łowiąc karasie, klenie, jazie, płocie czy leszcze, liny nie wezmę feedera 120gr. tylko swoją lekka Daiwa do 60gr. Tak samo w spinningu.  A co do zastosowania pickera, to myśle ze raczej lżejsze łowienie.

Offline Gwynnbleid

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Zastosowanie wędki typu picker
« Odpowiedź #92 dnia: 31.07.2017, 12:05 »
Ja pickery używam dobre 15 lat, głównie do łapania białej ryby, helikopter z małym koszykiem lub ciężarek na troku bocznym i nęcenie z ręki- plocie, leszcze, liny, wzdręgi, karpie. W tamtym roku na mojego Shimano vengeance pickera 270 wyciągnąłem karpia niecałe 10 kg, amura 7 kg, a dzięki szczytówce 0,35 oz ( dokupiłem osobno), widzę nawet najdelikatniejsze brania.
Wiec jeżeli szukasz fajnego pickera 270, to tego shimano polecam, finezyjny sprzęcik i jak widać nie tylko na małe rybki :)

http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=3202.0

https://www.raven-fishing.pl/wedka-shimano-vengeance-winckle-picker-270m/pl/product/6344/

Panie kolego, jak ciężkie maksymalnie podajniki obsugujesz komfortowo tym pickerkiem, i na jakie max odległości da się tym zarzucić?

Offline diuxdrums

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
Odp: Zastosowanie wędki typu picker
« Odpowiedź #93 dnia: 28.07.2018, 22:44 »
W takim razie 2,4m .Ja też pewnego czasu kupowałem wędzisko pod jedno łowisko z przeszkodami w postaci drzew i kij nie mógł mieć więcej niż 3m :) Dziś łowisko dostosowano do wędkarzy i kij leży odłogiem...

Pamiętajmy, że przy feederach i pickerach nie ma co za bardzo liczyć szczytówki do długości kija (szczytówka raczej tylko wskazuje brania). Picker 2.40 metra to bardzo krótki kijek. Na kanały, łowienie na komercji przy brzegu, spod krzaka itp. Jak picker to wybierać pomiędzy 2.70 a 3 metry. Bardzo fajny jest Drennan mini Carp z Red Range'a - tani i ma 2.90 metra (szczytówki 1 i 2oz), albo Garbolino Precision 2.70 - czuły ale mocny. Dobre kije za dobre pieniądze. Warto też zerknąć na Spro Crestę - mają szeroki wybór różnej maści pickerów, w cenie poniżej 200 zeta.
Przy Drennanie mam wrażenie że przy zarzucie koszykiem lub metoda do 30g plus wsad, że szczytowka pęknie. Jak się tego wyzbyć?

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Zastosowanie wędki typu picker
« Odpowiedź #94 dnia: 03.03.2019, 07:46 »
Odkopuję temat bo czuć już wiosnę :P poszukuję lekkiego pickera do łowienia na jeziorku z pod krzaczka a więc długość 2,4max miał ktoś może tą wędkę? : Okuma Carbonite Bomb 2,4 kołowrotki Okumy znam ale wędek nie :facepalm:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zastosowanie wędki typu picker
« Odpowiedź #95 dnia: 03.03.2019, 08:02 »
Odkopuję temat bo czuć już wiosnę poszukuję lekkiego pickera do łowienia na jeziorku z pod krzaczka a więc długość 2,4max miał ktoś może tą wędkę? : Okuma Carbonite Bomb 2,4 kołowrotki Okumy znam ale wędek nie :facepalm:
Miałem w ręku wersję 3m i powiem szczerze że całkiem fajny kijek o ugięciu parabolicznym w przyzwoitych pieniążkach
Natomiast jakbyś gdzieś dorwał Mivardi Axiom Picker 2,40m 5-25g to bierz, bo kijek naprawdę świetny ze szczytówkami 0,5-1,5oz (bodajże 5szt.).
Do dziś żałuję że go sprzedałem

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zastosowanie wędki typu picker
« Odpowiedź #96 dnia: 03.03.2019, 09:47 »
Hej, miałem ostatnio w rękach fajny picker od Daiwy, seria Aqualite do 25 g, świetny kijek cenowo ponad 200 zł, ale myślę, że naprawdę warto :beer:

ProBono

  • Gość
Odp: Zastosowanie wędki typu picker
« Odpowiedź #97 dnia: 03.03.2019, 09:54 »
Hej, miałem ostatnio w rękach fajny picker od Daiwy, seria Aqualite do 25 g, świetny kijek cenowo ponad 200 zł, ale myślę, że naprawdę warto :beer:
Rzeczywiście wykonanie, materiały pierwsza klasa:
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/daiwa/30773-daiwa-aqualite-picker-240-25g.html

ProBono

  • Gość
Odp: Zastosowanie wędki typu picker
« Odpowiedź #98 dnia: 03.03.2019, 10:03 »
Odkopuję temat bo czuć już wiosnę :P poszukuję lekkiego pickera do łowienia na jeziorku z pod krzaczka a więc długość 2,4max miał ktoś może tą wędkę? : Okuma Carbonite Bomb 2,4 kołowrotki Okumy znam ale wędek nie :facepalm:
Myślę, że taka okazyjna cena, że warto zaryzykować
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/garbolino/28351-garbolino-bullet-picker-240m-10-35g.html

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 018
  • Reputacja: 707
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zastosowanie wędki typu picker
« Odpowiedź #99 dnia: 03.03.2019, 10:04 »
Hej, miałem ostatnio w rękach fajny picker od Daiwy, seria Aqualite do 25 g, świetny kijek cenowo ponad 200 zł, ale myślę, że naprawdę warto
Rzeczywiście wykonanie, materiały pierwsza klasa:
https://sklepdrapieznik.pl/sklep/daiwa/30773-daiwa-aqualite-picker-240-25g.html
Pięknie się ten kijek prezentuje

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zastosowanie wędki typu picker
« Odpowiedź #100 dnia: 03.03.2019, 10:26 »
Garbolino też fajny kijek :beer:

Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Zastosowanie wędki typu picker
« Odpowiedź #101 dnia: 03.03.2019, 10:33 »
I bądź mądry :facepalm:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 965
  • Reputacja: 545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Zastosowanie wędki typu picker
« Odpowiedź #102 dnia: 03.03.2019, 10:39 »
Daiwe w rękach miałem super patyk :thumbup:,Garbolin tylko na zdjęciach widziałem :beer:

ProBono

  • Gość
Odp: Zastosowanie wędki typu picker
« Odpowiedź #103 dnia: 03.03.2019, 10:43 »
bardzo tanią sprawą jest również  ROBINSON STINGER PICKER 2,40M do 30G, naprawdę to chyba jedyna wędka do 100 zł o takich właściwościach, która ma w ogóle jakieś możliwości użytkowe

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Zastosowanie wędki typu picker
« Odpowiedź #104 dnia: 03.03.2019, 10:51 »
Złamie Ci się szczytówka w  Okumie i musisz kombinować. Na to też zwróciłbym uwagę ;) W Garbolino do tej pory miałeś szeroki dostęp do szczytówek. No i plusem było to, że były dość tanie. Poza tym masz ich tam cały przekrój od najdelikatniejszej po dużo mocniejsze. Można się fajnie dopasować, a pickery od Garbolino sporo znoszą jeżeli chodzi o CW.  Do tej Daiwy też są dostępne 2 szczytówki i kosztują około 35 zł.  Ja bym brał za tą cenę tego Bulleta, tym bardziej przy takiej długości.