Autor Wątek: Dawidy Bankowe - łowisko niedaleko Okęcia  (Przeczytany 13618 razy)

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dawidy Bankowe - łowisko niedaleko Okęcia
« Odpowiedź #30 dnia: 29.07.2017, 19:36 »
Z tego co się orientuję to już nie :P. Kiełpin to teraz rezerwat dzikich stworzeń ??? i wędkować nie można. Na Dziekanowie nie wiem co się dzieje bo ostatni raz byłem tam 100 lat temu, jak jeszcze była przystań wędkarska.
Piotr

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Dawidy Bankowe - łowisko niedaleko Okęcia
« Odpowiedź #31 dnia: 30.07.2017, 13:47 »
To są łowiska pzw, chodź Kiełpin jest podobno pod ręką koła z łomianek jest fajna tablica https://wedkuje.pl/l/jezioro/12740/1 , dziś nawet tam byłem raz na jakiś czas jest kontrola. Z resztą pisałem o tym łowisku już, jest tam masa ludzi niekoniecznie łowiących na jednym i drugim szczególnie w weekendy w tygodniu jeszcze można podjechać :)   
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dawidy Bankowe - łowisko niedaleko Okęcia
« Odpowiedź #32 dnia: 30.07.2017, 13:49 »
Ech...
Gdyby jeszcze na końcu listy zakazów był zakaz zabierania złowionych ryb...
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Dawidy Bankowe - łowisko niedaleko Okęcia
« Odpowiedź #33 dnia: 30.07.2017, 13:53 »
He... jak by było tak pięknie to był miał jakieś 7 km do raju ;)
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dawidy Bankowe - łowisko niedaleko Okęcia
« Odpowiedź #34 dnia: 30.07.2017, 14:19 »
Szkoda że PZW, mogli by skomercjalizować było by gdzie jeździć :(
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dawidy Bankowe - łowisko niedaleko Okęcia
« Odpowiedź #35 dnia: 30.07.2017, 16:50 »
To są łowiska pzw, chodź Kiełpin jest podobno pod ręką koła z łomianek jest fajna tablica https://wedkuje.pl/l/jezioro/12740/1 , dziś nawet tam byłem raz na jakiś czas jest kontrola. Z resztą pisałem o tym łowisku już, jest tam masa ludzi niekoniecznie łowiących na jednym i drugim szczególnie w weekendy w tygodniu jeszcze można podjechać :)   

Drogi Kolego po kiju ;) jesteś w błędzie. Te wody już nie są PZW a koło z Łomianek wygląda tak (tzn. strona internetowa) https://pzwlomianki.ompzw.pl/.
Nie wiem jaki teraz status mają te jeziora ale nie są to wody PZW.
Spróbuję się coś dowiedzieć w poniedziałek.
Piotr

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...
Odp: Dawidy Bankowe - łowisko niedaleko Okęcia
« Odpowiedź #36 dnia: 30.07.2017, 17:09 »
http://warszawa.rdos.gov.pl/rezerwaty-przyrody-mazowsza-jezioro-kielpinskie

I chyba tak zostanie.

Dziekanowskiego nie ma w wykazie wód OM PZW.

Offline zgrozik

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 588
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Debeściaki
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dawidy Bankowe - łowisko niedaleko Okęcia
« Odpowiedź #37 dnia: 30.07.2017, 17:21 »
A szkoda bo 20 lat temu na Dziekanowie łowiłem potężne łopaty, liny, karpie i kilowe płocie wiosną na plaskotki przy samych trzcinach. Nawet węgorze  :(
Piotr

Offline Bolo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
Odp: Dawidy Bankowe - łowisko niedaleko Okęcia
« Odpowiedź #38 dnia: 31.07.2017, 16:02 »
To są łowiska pzw, chodź Kiełpin jest podobno pod ręką koła z łomianek jest fajna tablica https://wedkuje.pl/l/jezioro/12740/1 , dziś nawet tam byłem raz na jakiś czas jest kontrola. Z resztą pisałem o tym łowisku już, jest tam masa ludzi niekoniecznie łowiących na jednym i drugim szczególnie w weekendy w tygodniu jeszcze można podjechać :)   

Drogi Kolego po kiju ;) jesteś w błędzie. Te wody już nie są PZW a koło z Łomianek wygląda tak (tzn. strona internetowa) https://pzwlomianki.ompzw.pl/.
Nie wiem jaki teraz status mają te jeziora ale nie są to wody PZW.
Spróbuję się coś dowiedzieć w poniedziałek.

Możliwe ze obecnie tak jest, uwierz mi ze jeśli nawet podlega obecnie to pod park to i tak nikt tego nie respektuje bądź po prostu o tym nie wie.  Sam zobacz co znalazłem jak było kiedys
Cytuj

Jezioro Kiełpińskie położone w Kotlinie Warszawskiej w starorzeczu Wisły (powiat warszawski zachodni, województwo mazowieckie). Jezioro odległe o ok. 1 km od miejscowości Kiełpin (w kierunku na wschód od Kiełpina).
Jezioro zasilane jest okresowo wysychającą strugą bez nazwy. Jest przykładem doskonale zachowanego starorzecza Wisły. Jezioro jest długą wąską rynną o długości ok. 700m. Otoczone jest pasem bogatej roślinności szuwarowej.
Obszar powierzchni jeziora oraz jego otoczenie od 1988 roku stanowi wodny rezerwat przyrody. Celem ochrony jest zachowanie starorzecza Wisły z charakterystyczną fauną i florą.
Jezioro Kiełpińskie należy do obwodu rybackiego „Wisła nr 3” Okręgu Mazowieckiego. Bezpośrednim opiekunem zbiornika jest koło PZW w Łomiankach.
Piękna okolica i bogactwo fauny i flory oraz niewielka odległość od Warszawy zachęca do spędzenia wolnego czasu nad tym jeziorem. Są jednak ograniczenia:
- zakaz wzniecania ognia
- zakaz niszczenia brzegów akwenu i roślinności
- zakaz wjazdu pojazdami mechanicznymi z wyłączeniem sprzętu rolniczego i członków koła PZW w Łomiankach.
- zakaz zaśmiecania terenu i tworzenia wysypisk śmieci
- zakaz wykorzystywania sprzętu pływającego z napędem mechanicznym.   
W życiu pewne są tylko dwie rzeczy, jest to śmierć i podatki

Pozdrawiam
Sławek

Offline przemekze

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Dawidy Bankowe - łowisko niedaleko Okęcia
« Odpowiedź #39 dnia: 17.06.2018, 17:48 »
Panowie, jak w tym roku na Dawidach?
Można tam coś połowić?

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dawidy Bankowe - łowisko niedaleko Okęcia
« Odpowiedź #40 dnia: 07.01.2020, 22:32 »
Panowie, był może ktoś w 2019 r. na łowisku HRS Dawidy? Jak ryby, wrażenia?
Marcin

Offline pitry1987

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 041
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Dawidy Bankowe - łowisko niedaleko Okęcia
« Odpowiedź #41 dnia: 08.01.2020, 07:43 »
Ja już tam nie jeżdżę ze względu na godziny otwarcia i rybostan. Aczkolwiek spotkałem na Grzegorzewicach gościa, co zna właściciela i coś powiedział na temat bieżącej sytuacji.
Otóż niby nie mieli kasy na zarybienia i nie dorzucili karpia na zeszły rok. Jest sporo karasia i po to się tam jeździ. Natomiast jak dla mnie to zbyt mało. Nie po to drogie zanęty angielskie kupuje, by same karasie nawalać. Teraz z tego co mi mówił jeżdżą tam z młodymi by sobie poćwiczyli albo amatorzy karasiego mięsa:)
Jak jeszcze jeździłem to było tanio 10/12 PLN wejście i udało mi się na tym większym stawie sztukę ponad 6 kg na metodę przechytrzyć. i w soboty dużo ludzi było i ciasno, ale teraz to już chyba nie problem.
Ogólnie chyba nie za dużo wędkarzy z forum tam jeździ, bo swego czasu miałem problemy z uzyskaniem info o tym łowisku.
Bo rybka lubi pływać i to nie w patelnianym oleju 😃

Offline Sebastian J

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Dawidy Bankowe
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Dawidy Bankowe - łowisko niedaleko Okęcia
« Odpowiedź #42 dnia: 08.01.2020, 18:19 »
Mieszkam bardzo blisko tego łowiska a jeszcze nigdy tam nie łowiłem. Odstraszała mnie ogromna ilość wędkujących. Kilka razy się tam wybierałem ale jak zobaczyłem ilu jest ludzi rezygnowałem. Może w tym roku uda mi się wybrać o ile będzie jeszcze otwarte. Ostatnio byłem na zakupach w HRS Dawidy i dowiedziałem się że spółdzielnia jest w trakcie likwidacji. Już zaczęli wyburzać szklarnie. Docelowo planują wyburzenie całej spółdzielni i postawienie w tym miejscu osiedli.
Pozdrawiam
Sebastian

Offline lragus

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Dawidy Bankowe - łowisko niedaleko Okęcia
« Odpowiedź #43 dnia: 08.01.2020, 19:30 »
Byłem pierwszy i jak na razie jedyny raz wiosną 2019r. Jak na pierwszy raz połowiłem spoko 3 karpie 3kg+ z czego jeden 7,5kg. Do tego sporo kilka karpików zarybieniówki i sporo karasia. Strasznie doskwierają łowiący tam Azjaci z W. Kosowskiej. Jeden przychodził do mnie po ryby, brał wszystkie karasie łącznie z 20 szt chciał nawet te karpie ale mu nie dałem :facepalm:. Jeśli ktoś lubi jeść zupy rybne u "chińczyków" to istnieje duże prawdopodobieństwo że ryby pochodziły z tego łowiska. :D

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Dawidy Bankowe - łowisko niedaleko Okęcia
« Odpowiedź #44 dnia: 08.01.2020, 22:39 »
Dzięki za info :beer: Akurat mam w miarę blisko do tego łowiska tak więc jak przyjdzie wiosna trzeba będzie się tam wybrać i zobaczyć co jest, o ile będzie jeszcze istniało i będzie czynne...
Marcin