Autor Wątek: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder  (Przeczytany 11846 razy)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Przypominam bo pewnie większość nie wie. Mistrzostwa Okręgu odbędą się w dniu 23.09.2017r., na Kanale Dwory w Oświęcimiu. W związku że to pierwsze takie zawody i  na początku roku nie było jasności odnośnie przepisów, regulaminów ustalono że w tym roku w  zawodach może startować każda osoba z Okręgu Katowickiego ( opłacona składka Okręgowa ) która wniesie opłatę ( 45 zł ) w kasie Okręgu Katowice przy ul.Wróblewskiego 35 . Decyduje kolejność zgłoszeń.
 Na dzień dzisiejszy są jeszcze wolne miejsca :)
Panowie z okolic Zapraszam do wspólnej rywalizacji :D


-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #1 dnia: 05.09.2017, 09:21 »
Wpłaty są przyjmowane w kasie włącznie do 18.09.2017r.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #2 dnia: 11.09.2017, 19:56 »
Przypominam, nadal można się zapisywać :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #3 dnia: 11.09.2017, 20:20 »
A u mnie startowego na Mistrzostwach nie było.

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #4 dnia: 11.09.2017, 21:05 »
Nie mnie to oceniać ale 45 zł to jak na wpisowe nie jest wygórowane.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #5 dnia: 11.09.2017, 22:14 »
A wiadomo coś czy w okręgu Kaliskim takie zawody będą mieć miejsce?

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Marcin

Offline vanplesniak

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 729
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #7 dnia: 12.09.2017, 14:15 »
Właśnie nic znaleźc nie umiałem.. :< Chyba trzeba się przekwalifikować na Wrocławski :D Moje koło na granicy z wrocławskim jest niestety :/

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #8 dnia: 17.09.2017, 19:29 »
Gdyby się ktoś jeszcze wahał, to jutro ostatni dzień, aby dokonać wpłaty.
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline stas1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 029
  • Reputacja: 303
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowię, bo lubię
    • Galeria
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #9 dnia: 17.09.2017, 20:47 »
Właśnie nic znaleźc nie umiałem.. :< Chyba trzeba się przekwalifikować na Wrocławski :D Moje koło na granicy z wrocławskim jest niestety :/
Zapraszamy
Staś
Klasyczny Feeder

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #10 dnia: 18.09.2017, 02:24 »
Nie wróżę wielkiej frekwencji na zawodach z takim regulaminem, nie ma się co dziwić, że niektóre okręgi rezygnują. Jakby nie było takie zawody to i koszta, i sporo pracy przy ich organizacji, a dla garstki ludzi nie za bardzo jest sens się 'spuszczać'. Może za rok 'władze' pójdą po rozum do głowy, i zrozumieją, że liczy się frekwencja i zadowolenie wędkarzy, a nie pójście po najmniejszej linii oporu i trzymanie się chorego regulaminu MŚ, tworzącego niszową dyscyplinę, jakim jest feeder z zerżniętymi zasadami (odnośnie przynęt i ich ilości) ze spławika. Brakuje, aby karpiarze mieli jeszcze podobne zakazy (pellety, kulki) podczas swoich mistrzostw :P

Na razie widać, że rozwój feedera blokuje idiotyczna formuła zawodów. Nie wiem jak się na to zapatrujecie, ale nie w każdym okręgu są 'animatorzy' feedera, i normalnym jest, że trudno dać sobie radę z organizacją takiej imprezy, znaleźć sędziów, zrozumieć regulamin. Według mnie, bez wsparcia od samych wędkarzy mocno zaangażowanych w gruncie, władzom okręgu stawia się zadanie dość trudne do wykonania. Mam nadzieję, że to będzie praca na żywym organizmie, i wierchuszka się zorientuje, że trzeba poprawek. Okręg katowicki należy do najliczniejszych, i tu ludzi nie powinno brakować, ale w takim kaliskim jest już inaczej...

Lucjan

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #11 dnia: 18.09.2017, 08:58 »
Co do regulaminu Faktycznie część moim zdaniem jest do poprawki ale jak pisaliśmy wcześniej w innym temacie lepiej taki niż żaden i Coś się w temacie zawodów feederowych ruszyło.
 W 2018 Koła najprawdopodobniej będą miały obowiązek przeprowadzić zawody o Mistrzostwo i wyłonić reprezentanta na zawody Okręgowe.
Co do kosztów to koszty przygotowania zawodów podobne jak w spławiku ale faktycznie bardziej chodzi o "animatorów" zawodów, których brakuję i to na szczeblu Kół jak i Okręgów.
Co do blokowania zawodów przez regulamin to nie do końca tak jest gdyż u mnie w Kole systematycznie w zawodach startuję 35-45 osób, z które dostosowały się i mimo "ciężkiego" regulaminu łowią "prawie"regulaminowo ( długość przyponu) :) :-X
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 646
  • Reputacja: 1980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #12 dnia: 19.09.2017, 01:09 »
W 2018 Koła najprawdopodobniej będą miały obowiązek przeprowadzić zawody o Mistrzostwo i wyłonić reprezentanta na zawody Okręgowe.

Mam nadzieję, że żartujesz... Nie rozumiem jak można zmuszać koła do robienia zawodów :facepalm: Ktoś chyba nieźle pojechał z takim pomysłem, jakiś wirtuoz 'menadżerstwa'.

To nie jest droga do poprawy sytuacji. Jak w ogóle można zmuszać koła aby wyłaniały reprezentantów na MO? To nie Chiny ani Korea Północna. Trzeba zrobić tak, aby ludzie się garnęli sami do feedera. Jeżeli społecznikom będzie się dodawać tego typu obowiązki (władzom koła), to wątpię, aby było lepiej. No ale we władzach PZW siedzą ci co przeszli z SB, PZPR, więc takie zarządzanie nie jest im obce :facepalm:

Z tego co piszesz, chodzi tu o zwykłe zmuszenie kół do wydania kasy ze składek na feedera, aby później była kasa na zawody, sędziów i tak dalej. To pokazuje arogancję tych co to wymyślili, brak szacunku zaś dla szeregowych członków, co płacą składki. Bo ich należy wpierw zapytać. No tak, ale pytać? 'Jeszcze sobie gotowi pomyśleć (członkowie PZW), że jesteśmy (władze PZW) tu dla nich' (cytat z Chłopaki nie płaczą) :D  Wiesz kto tego gniota chce zatwierdzić? Iwański i spółka? To trzeba nagłośnić.

W Polsce jak widać feedera wierchuszka PZW chce się wprowadzać 'na chama', nie licząc się z opinią ludzi, z podstawowym prawem do tego, aby decydować samemu. Dlaczego nie nakazać, aby na zebraniu rocznym poddano pod głosowanie organizację takich zawodów, co chyba jest najbardziej logicznym posunięciem? Co dalej? Będą musiały być mistrzostwa karpiowe, spinningowe, rzutowe? A może nakazać jeszcze starty ludziom? Każdy niech ma obowiązek wystartować w jednych mistrzostwach! A co, zapłaci za start i będzie kasa. Na 1000 członków koła daje to 45 000 za starty. Tak więc oprócz składki rocznej niech będzie jeszcze dodatkowa za start w mistrzostwach koła.  I już się biznes kręci. Główka pracuje, tak się robi kasę  ;D
Lucjan

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #13 dnia: 19.09.2017, 08:06 »
Na początku roku, jak mówiliśmy o feederze u mnie w kole, mnóstwo ludzi było chętnych do startu w tych zawodach. W końcu coś dla gruntowców, mówili. Nie tylko spławik, spinning. Ale też i grunt. Im bliżej zawodów tym większe kontrowersje, szczególnie odnośnie regulaminu. Wielu chętnych po prostu nie pojawiło się na zawodach, bo nie są nauczeni startów. Trochę zła pogoda, innemu nie chciało się wstać etc. Zawody feederowe nie mają jeszcze tej tradycji co spławikowe.

Moim zdaniem, ten jest bardzo prosty. Tak kiedyś łowiło się feederem. Prosty, chyba najprostszy zestaw, nęcenie odpowiedniej wielkości koszyczkiem itd.
Kontrowersje pojawiają się, bo powstały różne odmiany feedera - w tym method feeder. Klasyczne koszyczki mają już dziesiątko swoich odpowiedników, rożnią się konstrukcją, kształtem etc.
I nagle jeden chce łowić tak, drugi inaczej, trzeciemu pasuje taka forma jaka jest w regulaminie. Jak to pogodzić? W wędkarstwie spławikowym regulamin od kilkudziesięciu lat praktycznie się nie zmienia. Zmieniają się detale, głównie pod względem ilości zanęt itp.

Ja osobiście uważam, że regulamin feedera jest bardzo prosty i odpowiedni. Pozwala on na wyrównaną rywalizację zawodników. Sprzęt jest uproszczony do minimum. Nikt nie musi na półkach posiadać dziesiątek pudełek dumbellsów, kulek, mixów, pelletów. Logicznym jest, że nie da się dopuścić wszystkiego co nagle wejdzie na rynek, nie można też dopuszczać do stosowania wielu form łowienia bo tylko skomplikujemy i sprawimy, że to co jest maksymalnie proste będzie znów totalnie skomplikowane.

Dla ludzi, którzy siedzą w feederze od jakiegoś czasu, regulamin wydaje się zły, bo nagle z łowienia, którego uczyli się przez lata a które mocno ewoluowało muszą się przerzucić na proste łowienie z zanętą i robakami. Dla nich to już nie jest feeder?

Dla ludzi, którzy nie siedzą w feederze, dla amatorów, którzy zwykle nawet tak prosto łowili sobie rekreacyjnie, sam regulamin jest nie do przeskoczenia, bo muszą mieć odpowiedniej wielkości koszyczek czy nie stosować rurki, a zawsze to robili.

Najlepiej zrobić wolną amerykankę i będzie wszystko super?

Jeśli chodzi o konieczność rozgrywania MK to myślę, że Enzo wyraził się nieprecyzyjnie. Koła nie mają obowiązku przeprowadzania zawodów w kole. Wiele kół nie rozgrywa zawodów spinningowych, inne spławikowych. Z pewnością jednak, okręgi w związku z tym, że takie zawody będą się odbywały, mogą wprowadzić "zasadę" ich rozgrywania. W sensie zachęcać koła, by rok rocznie rozgrywały MK.
Grzegorz

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 730
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: I Gruntowe Mistrzostwa Okręgu Katowice metodą Feeder
« Odpowiedź #14 dnia: 23.10.2017, 10:54 »
Tak miałem na myśli - możliwość przeprowadzenia MK :-[
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz