Autor Wątek: Łowiska komercyjne w okolicach Wałbrzycha, dolnośląskie  (Przeczytany 5888 razy)

Offline radek8

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 210
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: method feeder
Witam jak w temacie.
Możecie polecić jakieś fajne łowiska komercyjne. Połowiłbym w jakiś ciekawych miejscach. Na PZW nie pojadę, już wolę sobie wędkę do wanny zarzucić i efekt będę miał taki sam.

Offline ILikeCookiz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Łowiska komercyjne w okolicach Wałbrzycha, dolnośląskie
« Odpowiedź #1 dnia: 16.09.2017, 21:24 »
Trochę odkopie temat.

Byłem dzisiaj na łowisku sobięcin w wałbrzychu. http://www.lowisko-walbrzych.pl, generalnie są tam dwa baseny, przedzielone wzdłuż wąskim pasem zieleni na którym można się rozstsawić, ma może z 2 metry szerokości. Łowiska dosłownie wyglądają jak duże baseny, na oko 30x100m, głębokość raczej poniżej 2m, troche drzew dookoła, więc z niektórych miejsc ciężko rzucać.

Śmieszne są sytuacje gdy ludzie przerzucają swój zbiornik i zestaw leci do drugiego. Rozkładając się pomiędzy zbiornikami lepiej mieć na wyposażeniu kask :D

Godziny otwarcia lepiej zawsze dogadac telefonicznie, dzisiaj np łowisko zostało zamknięte około 16, bo było 3 wędkujących i się nie opłacało. Niby sytuacje można zrozumieć, ale jakieś takie troszkę to niefajne. Cena za łowienie to 3zł/h z naliczaniem minutowym. Ryby płatne oddzielnie, ale spokojnie można łowić no kill.

Pierwsze łowisko od wejścia jest nastawione na grubszą rybę, z tego co się dowiedziałem pływa tam amur 30kb, sum 70 kg i sporo karpi powyżej 20kg, niby jakieś 240 sztuk dużych karpi, aczkolwiek nie wiem o ilu kg karp liczony jest jako duży. Są tu dwa stanowiska z daszkami, pod którymi można się schować.

Drugi zbiornik ma sztukowo więcej ryb ale dlatego że jest więcej drobnic, ale też kilka sztuk 20kg ma tam pływać. Jest tu leszcz, karaś i karp. Brak stanowisk, pełna dowolność rozstawiania się

Woda jest bardzo mętna i nieprzejrzysta, pływa w niej dużo liści, gałązek i ogólnie tego co może spaść z licznych drzew dookoła. Później zalega to na dnie. Na zaczepy jeszcze nie trafiłem ani razu.

Budka na wejściu zaopatrzona jest w proste ciepłe jedzenie, różne przekąski, jakieś piwko i trochę przynęt z kulkami proteinowymi włącznie.

Offline wojciu1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Łowiska komercyjne w okolicach Wałbrzycha, dolnośląskie
« Odpowiedź #2 dnia: 21.04.2019, 13:46 »
Witam!

Postanowiłem troszeczkę odświeżyć temat. Z racji tego, że moje sprawy sercowe zaprowadziły mnie w okolice Wałbrzycha, będę miał niedługo okazję parę dni przebywać w tamtych rejonach. Chętnie zabrałbym ze sobą wędeczkę i wyskoczył w wolnej chwili na jakąś komercję. Czy ktoś może posiada informacje nt. jakichś nowych ciekawych łowisk w tamtych rejonach, bądź ew. mógłby polecić coś, gdzie warto się wybrać będąc w okolicy?

Będę bardzo wdzięczny! :)
Pozdrawiam,

Wojtek

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Łowiska komercyjne w okolicach Wałbrzycha, dolnośląskie
« Odpowiedź #3 dnia: 21.04.2019, 19:24 »
Witam!

Postanowiłem troszeczkę odświeżyć temat. Z racji tego, że moje sprawy sercowe zaprowadziły mnie w okolice Wałbrzycha, będę miał niedługo okazję parę dni przebywać w tamtych rejonach. Chętnie zabrałbym ze sobą wędeczkę i wyskoczył w wolnej chwili na jakąś komercję. Czy ktoś może posiada informacje nt. jakichś nowych ciekawych łowisk w tamtych rejonach, bądź ew. mógłby polecić coś, gdzie warto się wybrać będąc w okolicy?

Będę bardzo wdzięczny! :)

Witaj. Na tę chwilę chyba jedyna sensowna komercja - https://www.facebook.com/Nad-Potokiem-1916037532008473/
Jakbyś nie mógł otworzyć to szukaj łowisko "Nad Potokiem" w Grzędach
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline wojciu1

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 209
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Łowiska komercyjne w okolicach Wałbrzycha, dolnośląskie
« Odpowiedź #4 dnia: 22.04.2019, 20:52 »
Witam!

Postanowiłem troszeczkę odświeżyć temat. Z racji tego, że moje sprawy sercowe zaprowadziły mnie w okolice Wałbrzycha, będę miał niedługo okazję parę dni przebywać w tamtych rejonach. Chętnie zabrałbym ze sobą wędeczkę i wyskoczył w wolnej chwili na jakąś komercję. Czy ktoś może posiada informacje nt. jakichś nowych ciekawych łowisk w tamtych rejonach, bądź ew. mógłby polecić coś, gdzie warto się wybrać będąc w okolicy?

Będę bardzo wdzięczny! :)

Witaj. Na tę chwilę chyba jedyna sensowna komercja - https://www.facebook.com/Nad-Potokiem-1916037532008473/
Jakbyś nie mógł otworzyć to szukaj łowisko "Nad Potokiem" w Grzędach

Super! Pięknie dziękuję :) W takim razie zapewne zawitam tam w najbliższym czasie :)
Pozdrawiam,

Wojtek