Autor Wątek: Pellety zanętowe firmy MEUS  (Przeczytany 18336 razy)

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Pellety zanętowe firmy MEUS
« dnia: 10.05.2015, 11:12 »
Pellety zanętowe firmy MEUS
Pellety zanętowe firmy MEUS zakupiłem na targach Karp Festiwal w Zabrzu, z myślą o Method Feeder oczywiście . Dostępne smaki: amurowy, ananas, banan, halibut, kałamarnica, krab, miód, ochotka, orzech tygrysi, ryba, scopex, skorupiak, słodka kukurydza, truskawka, wanilia, żurawina. Ja na próbę kupiłem 2 mm pellet o smaku banana, kukurydzy, truskawki , ochotki i śliwki.

http://meus.net.pl/pl/c/Pellety/67



Opakowania 1 kilogramowe, mocne, dobrze opisane , przód opakowania przezroczysty tak że widzimy co kupujemy, szkoda tylko że nie ma strunowego zamknięcia , całości raczej nigdy nie zużyjemy na jeden raz więc takie zamknięcie byłoby mile widziane.
Pellety mają ładny naturalny zapach i kolor.
Namaczanie standardowe około 2 min , odlewam wodę i pozostawiam na około 40 minut żeby całość równomiernie namokła, dobrze się klei i równie dobrze pracuje w wodzie bez jakichkolwiek  dodatków, jeżeli klei się zbyt mocno to w ciepły dzień wystarczy go troszkę przesuszyć w wiaderku, ewentualnie dodać garść zanęty / Method Mixa / lub mielonych prażonych konopi, co sprawi ze pellet będzie OK . Drugi sposób namaczania - na około 30 deko pelletu dodaję 1-2 łyżki stołowe jakiegoś atraktora niekoniecznie w tym samym smaku co pellet  / z bardzo dobrym efektem połączyłem pellet banan z olejem halibutowym Dynamite Baits-a/ następnie dodaję wody i to tylko tyle żeby pellet był mocno mokry, ale nie żeby go przykryć wodą, całość namaka około 45 minut, jeżeli słabo się klei dodaję troszkę wody i praktycznie pellet gotowy do łowienia. Zauważyłem jednak że dodatek prażonych konopi i ewentualnie Method Mixu zdecydowanie poprawia pracę pelletu i częstotliwość brań, dobrze zrobiony pellet uwalnia przynętę po 30-60 sekundach.

pellet kukurydza

Pellet kukurydza + halibut Bait Tech + prażone konopie


Łączenie pelletów – łączyłem ze sobą różne smaki i polecam ten sposób, po połączeniu wychodzą ciekawe aromaty a poza tym, ciekawie wygląda podajnik jeżeli łączymy kolory np. żółty i czerwony lub żółty i zielony, rybkom to nie przeszkadzało a odniosłem wrażenie że zwiększyło częstotliwość brań. Sprawdziło się również połączenie owocowego pelletu z pelletem Lorpio Basic 2mm w stosunku 50/50 , podobnie jak owocowego i Lorpio Halibut 2mm.
Cena - na targach za 5 opakowań dałem 48 zł / 4 opakowania po 12 plus jedno gratis / w sklepach internetowych lub na stronie producenta cena 12 zł plus przesyłka, czy to dużo czy mało ? w/g  mnie pellet wart swojej ceny i z pewnością jeszcze nieraz go kupię.

Moja ocena 8/10



Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Pellety zanętowe firmy MEUS
« Odpowiedź #1 dnia: 10.05.2015, 11:58 »
Dzięki za opis i recenzję.
Fajnie wygląda ten pellet kukurydziany, Takie różne kolory pelletu mogą się dobrze sprawdzić.
Ciekawe tylko jaki jest skład tych pelletów w porównaniu do tych, które dobrze znamy, np. z DB czy SB.
Pozdrawiam
Mateusz

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellety zanętowe firmy MEUS
« Odpowiedź #2 dnia: 10.05.2015, 12:10 »
To jest cenna wiedza dzieki :bravo: :thumbup:
Maciek

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Pellety zanętowe firmy MEUS
« Odpowiedź #3 dnia: 10.05.2015, 12:12 »
fish pomogłeś! Cena jak za kg. Dobra!  +
Arek

Online s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellety zanętowe firmy MEUS
« Odpowiedź #4 dnia: 10.05.2015, 12:37 »
Zakupiłem ten pellet w piątek cena w sklepie stacjonarnym 14,50 za paczkę 1 kg.  Wspominałem o tym w dziale Kupiliśmy ( http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=10.1800 ) Sobotnia sesja była właśnie poświęcona testom tegoż pelletu, nie zamieszczałem recenzji, bo po jednym wypadzie trudno coś wiarygodnego napisać. Mogę tylko podzielić się pierwszymi wrażeniami, Barwa jest bardzo intensywna w przeciwieństwie do zapachu, który wydaje się troszkę mało wyrazisty, co do lepkości pelletu po namoczeniu potwierdzić mogę, iż jest bardzo dobra. Opakowani rzeczywiście mogłoby posiadać tak zwaną strunę. Efekty testów to 5 rybek w czasie pięciu godzin, łowisko komercyjne więc nie jestem pewny czy miarodajne ;), ale na 10 wędkujących tylko dwóch połowiło. Podsumowując pierwsze wrażenia są pozytywne. Ocena po jednym dniu to 4+ na 6.
Robert

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pellety zanętowe firmy MEUS
« Odpowiedź #5 dnia: 10.05.2015, 12:45 »
...........
Ciekawe tylko jaki jest skład tych pelletów w porównaniu do tych, które dobrze znamy, np. z DB czy SB.

Skład podany na opakowaniu.
Pellet przygotowany na bazie mączek rybnych z dodatkiem suszonej krwi i minerałów.
Skład - mączki rybne, mąka pszenna, otręby pszenne, hemoglobina , gluten pszenny, śruta sojowa, kukurydza , olej rybny, skrobia ziemniaczana.
Składniki pokarmowe - białko surowe 30%, tłuszcz surowy 11%, włókno surowe 3,2%, popiół surowy 3,5%, wapń 1,1%, fosfor 0,9%

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellety zanętowe firmy MEUS
« Odpowiedź #6 dnia: 10.05.2015, 13:48 »
Też zamówiłem sobie ten pellet, więc jak tylko przyjedzie i będę miał okazję wypróbować, to dorzucę swoje do tego tematu. Fajnie, że to polska produkcja :)
Robert

Offline mongo2001

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Odp: Pellety zanętowe firmy MEUS
« Odpowiedź #7 dnia: 10.05.2015, 17:44 »
Mam taki 12mm juz z otworami o smaku słodkiej kuku. Polecam

Online s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellety zanętowe firmy MEUS
« Odpowiedź #8 dnia: 10.05.2015, 19:34 »
Też zamówiłem sobie ten pellet, więc jak tylko przyjedzie i będę miał okazję wypróbować, to dorzucę swoje do tego tematu. Fajnie, że to polska produkcja :)
Ja kupiłem na Hetmańskiej :) w piątek dostali.
Robert

Offline Adeptus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 245
  • Reputacja: 61
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pellety zanętowe firmy MEUS
« Odpowiedź #9 dnia: 10.05.2015, 20:05 »
Wczoraj lowilem z użyciem takiego 2mm wanila w mixie 50:50. Zapach intensywny. Sprawdził sie na komercji
Mariusz
Fishing Fighters Team

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellety zanętowe firmy MEUS
« Odpowiedź #10 dnia: 27.05.2015, 21:14 »
Pellet dotarł. Zrobiłem mały teścik i łowiłem na jednej wędce na Lorpio basic pellet 2 mm + betaina kruszona mix 50/50 z zanętą Lorpio halibut na karpia, a na drugiej wędce miałem truskawkowy pellet Meus 2 mm w mix 50/50 z zanęta truskawkową na karpia.
W sumie złowiłem 5 karpi w stosunku 4:1 na korzyść MEUS, ale wyniki są subiektywne, bo na jednej wędce łowiłem na owocowo, a na drugiej rybnie. Niemniej akcja była pozytywna, więc chyba się zaprzyjaźnię na dłużej z MEUSem :D
Robert

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pellety zanętowe firmy MEUS
« Odpowiedź #11 dnia: 05.06.2015, 11:40 »
Przetestowałem kolejne pellety firmy Meus, oprócz sprawdzonych wcześniej które zakupiłem w Zabrzu na targach, zamówiłem teraz dodatkowo pellety o smaku Miodu, Żurawiny, Ananasa i Scopex. Co można za szybko było powiedzieć po otwarciu paczki - to że banan i kukurydza zakupione w Zabrzu były koloru żółtego , natomiast z tej dostawy brudno-żólto-brązowe, szkoda bo mnie ten żółty kolor bardziej pasował , natomiast okazało się że rybkom nie robi to większej różnicy i na nowy pellet brania były równie częste. Bardzo ciekawy zapaszek ma pellet Żurawinowy / w kolorze brudno czerwonym/ , rybki dobrze na niego reagowały, najlepiej sprawdził mi się pellet kukurydza i ananasowy pomieszany w stosunku 50/50 z niewielkim dodatkiem mączki rybnej / http://allegro.pl/maczka-rybna-koncentrat-rybny-pasza-karma-zaneta-i5408347736.html?source=mlt  /  oraz prażonych mielonych konopi, do całości dodałem również atraktor ananasowy około 2 duże łyżki.


Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellety zanętowe firmy MEUS
« Odpowiedź #12 dnia: 05.06.2015, 13:37 »
Można to gdzieś w Wawie kupić?
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline fish007

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 508
  • Reputacja: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • Method Feeder Fishing
    • Galeria
    • Method Feeder Fishing
  • Lokalizacja: Bad Jastrzemb
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pellety zanętowe firmy MEUS
« Odpowiedź #13 dnia: 05.06.2015, 13:49 »
Tego nie wiem , ja kupuję bezpośrednio u producenta.

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pellety zanętowe firmy MEUS
« Odpowiedź #14 dnia: 05.06.2015, 13:50 »
Może ktoś z zachodniej strony Wawy chce się zrzucić na zakup. Ja wziąłbym ze 3 kg, więc kosztami przesyłki chciałbym się z kimś podzielić
Krwawy Michał

Purple Life Matters