Autor Wątek: Cyclopentasiloxan  (Przeczytany 10879 razy)

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Cyclopentasiloxan
« dnia: 19.01.2016, 18:12 »
Szukałem w sieci substancji/silikonu o nazwie Cyclopentasiloxan. Szukam sposobu "natłuszczania" żyłki i wędki w metodach podlodowych, czyli inaczej chcę, aby żyłka nie marzła do lodu.

 
Cyclopentasiloxan to silikon o niskiej lepkości, nietłusty, należy do gatunku silikonów cyklicznych, zwanych też silikonami lotnymi. Oznacza to, że po pewnym czasie związek ten wyparowuje samoistnie z miejsca jego aplikacji.

Cyclopentasiloxane jest polimerem opartym na organicznym krzemie i z racji swej lekkości stanowi doskonałą bazę dla kosmetyków.

Ponieważ nie mogę znaleźć jakiegoś producenta tego silikonu i idąc tym tropem, przypadkowo pomyślałem o odżywkach dla dzieci (wydawało mi się, że jestem naiwny, by dzieciom serwować sztuczne substancje).
I popatrzcie Koledzy, co znalazłem, czyli jest to wiedza, którą powinny poznać Wasze żony jeśli macie małe dzieci.


Ja jestem zadowolony, bo jutro pojeżdżę po mieście, kupię kilka butelek oliwek dla dzieci różnych marek i nazw i będę testować, a same dzieci?...: http://www.srokao.pl/2013/02/analiza-oliwki-dla-dzieci.html
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline lester

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 023
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Cyclopentasiloxan
« Odpowiedź #1 dnia: 19.01.2016, 19:07 »
No to chyba Ci pomogę :).Kup sobie w Aptece - Silol w aerozolu :) Muszkarze go używają i spryskują suche muszki :)

Offline cumbajszpil

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 050
  • Reputacja: 40
  • Volenti non fit iniuria...

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Cyclopentasiloxan
« Odpowiedź #3 dnia: 19.01.2016, 20:43 »
Dziękuję Koledzy za informację. Nie znałem tego, bo nie łowię na muchę.
 
SILOL zawiera dimetykon (olej metylosilikonowy) charakteryzujący się niskim napięciem powierzchniowym, czyli tworzy elastyczną, gładką warstwę. Do much dobry jak czytam, ale do żyłki? Latem do bolonki może się nada.
 
Czy na mrozie nie będzie schodzić z żyłki w postaci wałków, płatów? Nie dowiem się, kiedy nie sprawdzę. Więc dorzucam Silol na testy (przypominam, że chodzi mi o ochronę żyłki przed zamarzaniem na szpuli kołowrotka w niskiej temperaturze załóżmy -10 stC).

„Mój specyfik” tworzy warstwę ochronną jakiś czas następnie się ulatnia. To ważna cecha, której nie znalazłem w innych substancjach.
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław

Offline Dyzma

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 515
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Cyclopentasiloxan
« Odpowiedź #4 dnia: 19.01.2016, 23:34 »
To może mieć podobne działanie http://zielonyklub.pl/cyclomethicone.html
Krzysztof

Offline mirgag

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 829
  • Reputacja: 136
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mirosław
  • Lokalizacja: Głogów - Zielona Góra
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Cyclopentasiloxan
« Odpowiedź #5 dnia: 20.01.2016, 07:02 »
Krzysiu, Jesteś Wielki. To może być to, a na pewno bardzo podobne. Właściwości świetne, takie jak potrzebuję. Już biorę na warsztat.. Dziękuję, ja szukałem ale chyba słabo.
*Jedynie upór i determinacja są wszechmocne*
Mirosław