Autor Wątek: PayPal  (Przeczytany 5801 razy)

Offline grzecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
PayPal
« dnia: 10.02.2018, 19:41 »
Można u nich (https://www.anglingdirect.co.uk/) płacić poprzez paypala i jest to najlepsza opcja (ochrona transakcji kupna). Podpinasz kartę najlepiej walutową i dokonujesz płatności. Jeśli nie masz walutowej to złotówkową np. debit tylko trochę drożej zapłacisz bo paypal ma gorsze przewalutowanie niż np. kantor walutowy aliora lub revolut.
Przy zakupach poza granicami kraju jeśli jest opcja płatności przez paypala zawsze z niej korzystam :)
Grzesiek
"W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym" G. Orwell

ProBono

  • Gość
Odp: PayPal
« Odpowiedź #1 dnia: 10.02.2018, 19:43 »
Dzięki grzecho choć jestem młody wiekiem to mam lęki przy tego typu operacjach gotówkowych

Offline grzecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PayPal
« Odpowiedź #2 dnia: 10.02.2018, 19:49 »
Tym bardziej płać przez paypala. Gdyby przesyłka opłacona przez paypala nie dotarła to zakładasz spór i paypal za Ciebie sprawę załatwi
Grzesiek
"W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym" G. Orwell

ProBono

  • Gość
Odp: PayPal
« Odpowiedź #3 dnia: 10.02.2018, 19:52 »
Tak zrobiłem. I faktycznie czytam że jest możliwość zgłoszenia nieprawidłowości związanych z paczką przez ochronę kupującego. Mam nadzieję że nie działa to tak samo jak na Al..... Dzięki, leci :thumbup:

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PayPal
« Odpowiedź #4 dnia: 11.02.2018, 07:27 »
Tak zrobiłem. I faktycznie czytam że jest możliwość zgłoszenia nieprawidłowości związanych z paczką przez ochronę kupującego. Mam nadzieję że nie działa to tak samo jak na Al..... Dzięki, leci 5:thumbup:

Paypal automatycznie blokuje środki na koncie sprzedającego i nie odda łatwo. Jedna ze stron musi udowodnić że ma rację, sprawa zostanie zamknięta i pieniądze zwrócone do sprzedawcy lub kupującego.

Offline grzecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PayPal
« Odpowiedź #5 dnia: 11.02.2018, 14:18 »
Na zakończenie tego małego off dodam, że paypal oferuje zwrot kosztów odesłania przedmiotu kupionego w internecie gdy nie spełnia naszych oczekiwań. Dodatkowo przez okres 180 dni od daty zakupu jeśli zakupiony przedmiot okaże się wadliwy a sprzedawca nie będzie chciał go wymienić lub oddać nam kasy, paypal pomoże nam ją odzyskać. Niestety każdy kij ma dwa końce. Zdażają się nadużycia i kupujący próbują wyłudzać kasę np. za rzekome niedostatecznie kupionego przedmiotu. Dlatego sprzedawcy unikają wysyłania paczek nierejestrowanych.
Podsumowując, paypal jest super dla kupujących ale trochę mniej dla sprzedających. Myślę, że wyczerpaliśmy już kwestię zakupów przez paypala i czas zakończyć tego offtopa :-)
Grzesiek
"W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym" G. Orwell

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: PayPal
« Odpowiedź #6 dnia: 11.02.2018, 14:50 »
Kwestia zakupów przez Paypal może być wydzielona jako oddzielny wątek. Na pewno znajdą się użytkownicy forum z pytaniami. Sam mam kilka.

Z ciekawości zapytam gdzie znalazłeś opcję pokrycia kosztów zwrotu towaru który nie spełnia oczekiwań? Wystarczy że nie podoba mi się kolor albo kupiłem zły rozmiar? Wysyłam wiadomość do Paypal a oni dołożą ze swoich czy obciążają sprzedającego?

Pierwsze słyszę o takich opcjach a używam Paypal od lat.

Offline grzecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 539
  • Reputacja: 47
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: PayPal
« Odpowiedź #7 dnia: 11.02.2018, 15:52 »
Grzesiek
"W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym" G. Orwell

Offline furmek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 25
Odp: PayPal
« Odpowiedź #8 dnia: 13.02.2018, 16:15 »
Witam. Założyłem konto na paypalu ale nie wpłaciłem kasy. Chcę zrobić zakupy na angingdirect, czy muszę mieć środki na koncie, czy kupuję w sklepie, wybieram opcję płacenia przez paypal a oni mi to przeliczają na PLN a ja im robię przelew. Pozdrawiam, Irek.

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: PayPal
« Odpowiedź #9 dnia: 13.02.2018, 16:40 »
Tak jak piszesz tylko wcześniej muszisz podpiąć kartę pod paypala.
Pozdrawiam
Mirek

Offline furmek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 25
Odp: PayPal
« Odpowiedź #10 dnia: 13.02.2018, 16:49 »
A nie można zrobic zwykłego przelewu?

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Xeo

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki
Odp: PayPal
« Odpowiedź #12 dnia: 13.02.2018, 17:23 »
Ma PP masz opcję błyskawicznego doładowania gdzie środki masz dosłownie chwilę po przelewie. Ja tak zawsze płacę bo nie jestem zwolennikiem podłączania karty kredytowej do konta PayPal.

Offline furmek

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 25
Odp: PayPal
« Odpowiedź #13 dnia: 13.02.2018, 18:04 »
Ja też nie chcę wiązac karty czy rachuku bankowego z pp.Wiem że przelewem doładuje konto pp.Ale będe robił zakupy za granicą  po raz pierwszy.Pytam czy przed zakupem muszę miec środki na koncie pp,czy po kliknęciu w sklepie pp przewalutowuje na pln i dopiero płacę.

Offline Morgoth13

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 446
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bydgoszcz
Odp: PayPal
« Odpowiedź #14 dnia: 13.02.2018, 18:10 »
Jeśli nie będziesz miał przypisanej karty to musisz.
Pozdrawiam
Mirek