Autor Wątek: Sprawdzone, polecane dipy/atraktory  (Przeczytany 10828 razy)

Offline basp28

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 97
Odp: Sprawdzone, polecane dipy/atraktory
« Odpowiedź #30 dnia: 03.04.2018, 18:41 »
Caramel bardzo dobrze się komponuje z Vanilią pół na pół. Najlepiej dodać do gotowej, namoczonej zanęty.
Jeśli Carmel w proszku to lepiej dodać do suchej zanęty, wymieszać, dopiero moczyć - wygodniej.
Wanilia jest dobra ale sciąga też drobnice - nie jest selektywna.

Jeśli chcesz łowić LESZCZE na pzw to nie potrzebujesz żadnego aromatu. Gotujesz ziarna i tym nęcisz.
Ziarenka są świetne, tylko post dotyczy dipów i aromatów, poza tym, żeby połowić na ziarenka trzeba kilka dni ponęcić nimi, przyzwyczaić rybę.

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Sprawdzone, polecane dipy/atraktory
« Odpowiedź #31 dnia: 03.04.2018, 19:17 »
Caramel bardzo dobrze się komponuje z Vanilią pół na pół. Najlepiej dodać do gotowej, namoczonej zanęty.
Jeśli Carmel w proszku to lepiej dodać do suchej zanęty, wymieszać, dopiero moczyć - wygodniej.
Wanilia jest dobra ale sciąga też drobnice - nie jest selektywna.

Nie wiem czy lepiej...wygodniej. Moje doświadczenia są inne. Po dodaniu do namoczonej zanęty zapach jest intensywniejszy i nie trzeba używać dużych ilości atraktorów.
Nie używałem samej wanilii tylko pół na pół z Caramelem. Drobnicę to ściąga praca zanęty...chyba.

Offline Tomasz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Sprawdzone, polecane dipy/atraktory
« Odpowiedź #32 dnia: 03.04.2018, 19:30 »
Ok, przekonaliście mnie do tego Carmelu :) :cake:
Jeszcze tylko podpowiedzcie ile tego sypać...  bo jak znam siebie to będę walił dopóki całe wiadro nie przejdzie zapachem karmelu, zużyję pół paczki i przesadzę.   Np. na porcję zanęty 1 kg ile tego dać na rzekę a ile na wodę stojącą?

Na rzekę chcę zrobić miksa z taniej zanęty50% +  zanety Swim stima + z 20% pelletty skretting i właśnie tego aromatu.  Mam również olej rybny i pewnie trochę go dodam.
PZW only  : o )

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sprawdzone, polecane dipy/atraktory
« Odpowiedź #33 dnia: 03.04.2018, 19:48 »
Znam wodę gdzie latem wszystkie zapachy bije  poczciwy cynamon mielony lub w postaci przyprawy piernikowej. Sprawdzone wielokrotnie na zawodach.  Doskonale na cynamon reaguje tam i duży i mały.  Oczywiście na innych wodach jest inaczej i dodatki które podajecie  działają bez pudła.  Jednak nigdy nie należy ich walić wszystkich na raz bo to daje odwrotny efekt. Na rzekach na ogół stosuję większe dawki dodatków aby utworzyć wyraźną ścieżkę smakowo zapachową prowadzącą do przynęty.
Wiesiek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 493
  • Reputacja: 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Sprawdzone, polecane dipy/atraktory
« Odpowiedź #34 dnia: 03.04.2018, 20:26 »
Jeśli chcesz łowić LESZCZE na pzw to nie potrzebujesz żadnego aromatu. Gotujesz ziarna i tym nęcisz.
Ziarenka są świetne, tylko post dotyczy dipów i aromatów, poza tym, żeby połowić na ziarenka trzeba kilka dni ponęcić nimi, przyzwyczaić rybę.

Ziarna konopi mogą służyć do aromatyzowania innych w trakcie gotowania. Wystarczy ugotować konopie razem z pszenicą, 10 % konopi objętościowo w zupełności wystarczy. To jest akurat sprawdzone wiele razy.
Ziarna aromatyzowane truskawką Marcela sprawdzały mi się na leszcze.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sprawdzone, polecane dipy/atraktory
« Odpowiedź #35 dnia: 03.04.2018, 21:01 »
Znam wodę gdzie latem wszystkie zapachy bije  poczciwy cynamon mielony lub w postaci przyprawy piernikowej. Sprawdzone wielokrotnie na zawodach.  Doskonale na cynamon reaguje tam i duży i mały.  Oczywiście na innych wodach jest inaczej i dodatki które podajecie  działają bez pudła.  Jednak nigdy nie należy ich walić wszystkich na raz bo to daje odwrotny efekt. Na rzekach na ogół stosuję większe dawki dodatków aby utworzyć wyraźną ścieżkę smakowo zapachową prowadzącą do przynęty.
Jakieś konkretne połączenia aromatów odstraszały Ci ryby?
Np. kolendra z wanilią działa, a po dorzuceniu do nich cynamonu nastała cisza?
W tym roku po raz pierwszy kilka razy zasiądę się typowo na leszcza i miałbym już jakieś odniesienie ;)
Wiem: każda woda jest inna ale dobrze mieć jakieś fundamenty :)

Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sprawdzone, polecane dipy/atraktory
« Odpowiedź #36 dnia: 03.04.2018, 21:33 »
Jakoś nie mam przekonania do łączenia zapachów rybnych, krylowych itp z zapachami słodkimi jak np wanilia,  czy karmel. Nie dodawał bym do nich oleju rybnego czy krylowego. Jednak nie wykluczam że w chwili desperacji można i tego próbować.  Sam nie miałem przypadku żeby dodatek atraktora wystraszył mi ryby. Natomiast pamiętam jak kolega na zawodach zmieszał razem zanętę z czosnkiem (którą miał w rezerwie) z zanętą waniliową i prawie przestał łowić. Przeciwnicy łowili skutecznie i prawie wszyscy na atraktor płociowy waniliowy sensasa (chyba  Gros Gardons). On chciał się "przebić" i zrobił to :P
Wiesiek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sprawdzone, polecane dipy/atraktory
« Odpowiedź #37 dnia: 03.04.2018, 21:43 »
Czyli nie polecasz typowo leszczowej, słodkiej zanęty mieszać z mączką czy pelletem rybnym?
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Sprawdzone, polecane dipy/atraktory
« Odpowiedź #38 dnia: 03.04.2018, 21:51 »
Nigdy nie mieszałem tych atraktorów ze składnikami, które "walą" rybą - nie mam pojęcia jak to się będzie komponowało. Co do ilości atraktorów to raczej nie ma reguł - trzeba próbować. Za duża ilość atraktora sprowadzi nam rybę, ale równie szybko może ją wypłoszyć. Przy połowie leszczy bardzo ważne jest "mięsko" - gnojaki, ochotka itd., które najbezpieczniej podawać w ziemi lub glinie. Temat rzeka...

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sprawdzone, polecane dipy/atraktory
« Odpowiedź #39 dnia: 03.04.2018, 22:08 »
Booohal:
Smak to jedno a zapach to drugie. Jedno i drugie jest ważne.  Leszcz lubi słodko , karp także.  Myślę że można dopalić zanętę leszczową np. mączką czy pelletami ale wtedy zapach już jest mocny i zdecydowanie rybny i nie dosypywał bym dodatkowo wanilii czy kolendry.  Tak  ja uważam ale ryby mają tu zdanie decydujące.  Ważne aby z niczym nie przesadzić.  Nato miast mięcho zawsze warto dodać. To przytrzymuje stado w zanęcie.  Robaki szybko przechodzą zapachem zanęty a mięsko to mięsko, wiadomo leszcz jest wielkim żarłokiem.
Nie traktuj moich uwag jako wiążących, ja tylko dzielę się swoim doświadczeniem i przemyśleniami.
Wiesiek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sprawdzone, polecane dipy/atraktory
« Odpowiedź #40 dnia: 03.04.2018, 22:09 »
Panowie :thumbup:
Będę testował.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Sprawdzone, polecane dipy/atraktory
« Odpowiedź #41 dnia: 03.04.2018, 22:20 »
Mączka rybna pogrubia.  Na rynku jest sporo słodkich rybnych zanęt.  Więc takie połączenie nie jest złe, szczególnie na rzekach bywa skuteczne.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 993
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Sprawdzone, polecane dipy/atraktory
« Odpowiedź #42 dnia: 03.04.2018, 22:22 »
Są słodkie głównie poprzez melasę pewnie?
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Sprawdzone, polecane dipy/atraktory
« Odpowiedź #43 dnia: 03.04.2018, 23:03 »
Nie zanęty melasowane to inna bajka, bardziej jakiś słodzik.  Tyle tego miałem w rekach ale na bank któryś z topowych producentów z uk ma w ofercie Sweet Fishmeal z nutą karmelową-słoną.

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Sprawdzone, polecane dipy/atraktory
« Odpowiedź #44 dnia: 03.04.2018, 23:04 »
Nie tylko melasa, czasem są syropowane jakimiś owocowymi syropami.
Wiesiek