Autor Wątek: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem  (Przeczytany 36084 razy)

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Mam przyjemność zaprezentować nowy model krzesła wędkarskiego Cuzo wraz z podnóżkiem, produkt czołowej polskiej firmy, Elektrostatyk. Nowy model siedziska to wynik wielomiesięcznych prac, w których udoskonalono poprzednią wersję, wzbogacając ją o wyjmowane dłuższe nogi o większym profilu, podnóżek, jak również i torbę do transportu, z uchwytami i paskiem na ramię.



Jeżeli chodzi o nowe rzeczy, to krzesło zostało wyposażone w cztery nogi o przekroju okrągłym (średnica 25 mm lub 32 mm), które do transportu demontuje się i przymocowuje do uchwytów, znajdujących się na spodzie siedziska. Krzesło bez podnóżka praktycznie się nie ‘kiwa’ i jest stabilne. Pomiędzy nogami mamy sporo miejsca, i to co uderza przede wszystkim, to wygoda. Jest to najbardziej wygodny fotel, na jakim siedziałem. Montaż kompletu odbywa się poprzez zamontowanie w podnóżku nóg, na które nakłada się krzesło, zaopatrzone tylko w tylnie nogi. Specjalna poziomica pozwala idealnie ustawić całość w poziomie, dzięki czemu uzyskuje się idealne ułożenie. Sam podnóżek jest szeroki i zapewnia zarówno komfort i wygodę dla nóg opatrzonych w duże buty (jak na przykład gumowce), dobrze się spisze również na stromych zboczach. Długość nóg z regulacją to prawie 85 cm!  Zamontowanie akcesoriów i wędek jest tu również lepsze niż u konkurencji lub w koszach, gdyż jest znacznie więcej miejsca. Na moim koszu Preston, często nogami  dotykam słupków, tutaj mam jeszcze po 10 cm z każdej ze stron!  Dociski każdej z nóg są dobrej jakości, dskonale trzymają - mój ciężar ( ponad 110 kilogramów) nie sprawiał tu żadnego kłopotu.


Nogi demontuje się i wpina w uchwyty, które znajdują się na spodzie siedziska.



Specjalna poziomica pozwala na idealne ułożenie krzesła w poziomie.


Oparcie fotela jest regulowane i pozwala ustawić je w najwygodniejszej pozycji, przy czym idealny jest kąt zbliżony do 90 stopni, przez co siedzimy prosto i nie odczuwa się bólu pleców. Materiał jest solidny i gruby, zapewniający ochronę przed zimnem. Jestem pewien, że na tym krześle będę mógł wygodnie przesiedzieć ponad 12 godzin podczas długich czerwcowych dni.


Gruby materiał to izolacja i ochrona pleców i pośladków, jak również wygoda.


Tak wygląda krzesło z boku, domocowane do profilów mocujących nogi, dzięki czemu jest wygodniej.

Cuzo ma dodatkowo regulowane nóżki, pozwalające na całkiem spora korektę.




Montaż krzesła z podnóżkiem zajął mi 3 minuty, demontaż niecałe dwie. Być może to sporo, jednak uzyskujemy wręcz idealny kąt ustawienia. Tak naprawde montaż kosza trwa również tyle czasu.

Całość dopełnia świetny pokrowiec, który mieści zarówno krzesło jak i podnóżek, oraz dodatkowe elementy. Zewnętrzna kieszeń pozwala schować dodatkowe rzeczy, wszystko dobrze się transportuje, czy to niosąc torbę na ramieniu czy też trzymając za ucha.







Ogólnie krzesło uważam za najlepsze w swojej klasie, choć testy nad wodą jeszcze przede mną. Całość z podnóżkiem po prostu ‘wymiata’, bowiem uzyskujemy idealną stację wędkarską, której nie dorówna żaden kosz pod względem wygody i komfortu. Ilość nóżek, jak i dodatkowe uchwyty, pozwalające zamontować dodatkowe akcesoria sprawiają, że możliwość rozbudowy jest tutaj bardzo duża, odległości pomiędzy słupkami dają naprawde szerokie pole do popisu, jeżeli chodzi o ilość opcji rozmieszczenia stolików, uchwytów, podpórek. Całość jest bardzo stabilna i można tutaj umieścić krzesło poza linią brzegową, gdzie nogi podnóżka są zanurzone w wodzie. Daje to dodatkowe pole manewru. Minusem może być rozmiar całości, ale krzesło z podnóżkiem musi zająć sporo miejsca, nie czarujmy się.

Nowe Cuzo to opcja dla wędkarza zarówno łowiącego spławikiem jak i feederem, można łowić tu tyczką lub batem. Jest to świetny produkt, który zachwyca swoją funkcjonalnością i wygodą. Twórcom należą się brawa za to siedzisko, szczególnie zaś za wysłuchanie wędkarzy, którzy tutaj sporo wnieśli swoimi uwagami. Jest to 'Mercedes' wśród siedzisk wędkarskich, chciałoby się rzec tron. Oczywiście jeszcze są próby nad wodą, ale póki co w warunkach domowych krzesło zdobywa bardzo wysokie noty.

Jest to wersja która chyba dopiero ujrzy światło dzienne na rynku, więc prosze nie pytac mnie o cenę czy o moment gdy pojawi się w sprzedaży. Mam nadzieję, że tutaj wypowie się twórca :) Podobnie z samymi wymiarami, wszelkich uwag udzielę po sesji nad wodą, która mam nadzieję nastąpi już wkrótce :) Dodam jeszcze, że Cuzo to dowód na to, że polskie firmy nie są wcale gorsze od zachodnich, i szukanie nowych rozwiązań ma jak najbardziej sens, podobnie jak produkcja w Polsce a nie w Chinach!
Lucjan

Offline bibosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 521
  • Reputacja: 68
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfino
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #1 dnia: 18.03.2018, 20:05 »
Bardzo dobra prezentacja. :thumbup: Same zmiany w krześle jak najbardziej na plus. Czekam na opinie po testach nad wodą :)
Pozdrawiam - Robert


Feeder Maniak
https://www.facebook.com/FeederManiak/

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #2 dnia: 18.03.2018, 20:06 »
Jeśli stabilność wzrosła, to super. Ile jednak waży ta nowa wersja bez podnóżka?

Offline Tench_fan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 889
  • Reputacja: 472
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #3 dnia: 18.03.2018, 20:09 »
Kapitalnie to wygląda Lucjan
Jest tylko jeden minus -z pewnością waga całości.
A może się mylę. Jaka jest teraz ?

Przenoszenie tego na większe odległości, bez wózka transportowego odpada.

Radek

Wędkarstwo - namiastka szczęścia gdy życie nie rozpieszcza.

Offline didek_b

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 699
  • Reputacja: 73
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #4 dnia: 18.03.2018, 20:13 »
Nieźle wymiata.
Myślę, że sporego zamieszania tym modelem narobi Elektrostatyk na światowym rynku krzeseł . Możliwości rozbudowy + podnóżek + podłokietniki + torba której tak bardzo brakuje mi w F2 - to już coś. Znowu nas świat znienawidzi, ze to polskie ;)
"...Ryby pływają na niby..."
     Pozdrawiam:  Dawid.

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #5 dnia: 18.03.2018, 20:18 »

Mnie też ciekawi waga tego projektu.

Zapowiada się ciekawie, ale już wcześniej ktoś wykonał taką modyfikacje  (na allegro można było kupić około pół roku temu - zastanawiałem się czy nie kupić, ale waga tamtego krzesła z podnóżkiem to było około 15 kg).


Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka


Offline sebo6050

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 2
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #6 dnia: 18.03.2018, 20:19 »
Super recenzja i Cuzo

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #7 dnia: 18.03.2018, 20:20 »
Jeśli stabilność wzrosła, to super. Ile jednak waży ta nowa wersja bez podnóżka?

Nie wiem. Krzesło jest w garażu, na dworze 20 cm śniegu i porywisty, zimny wiatr. Nie idę tam :)

Kapitalnie to wygląda Lucjan
Jest tylko jeden minus -z pewnością waga całości.
A może się mylę. Jaka jest teraz ?

Przenoszenie tego na większe odległości, bez wózka transportowego odpada.

Myślę, że miło się zdziwisz. Podnóżek jest z aluminium lub jakiegoś lekkiego stopu, chyba, i jest niezbyt ciężki, podobnie jak nóżki. Krzesło jest cięższe, ale waga niższa niż Cuzo w ostatniej wersji. Do transportu masz torbę, całkiem wygodną, w przypadku użycia wózka, krzesło układasz na podnóżku (lub na odwrót). Tak więc tragedii nie ma. Gorzej jest  miejscem na całość w domu lub garażu. Tu mamy jakby dwa fotele :)
Lucjan

Offline fido40

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Opole
  • Ulubione metody: tyczka i feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #8 dnia: 18.03.2018, 20:21 »
No brawo... wreszcie moze sie skusze na fotelik ... do tej pory nie było konkurencji dla mojego kosza rive ale teraz to już na bank kupie cuzo... zalety- nóżki/podnóżek/wygoda/i torba ...normalnie wow a waga???- pewnie i tak lżejszy i poreczniejszy do noszenia od kosza :-))))
Dzieki Luk ...pozdro z Opola
Koniec tyki, czas na koszyki :-)

Offline lipatl

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: 33
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Międzyborów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #9 dnia: 18.03.2018, 20:23 »
Super się prezentuje, czekam na testy i dostępność w sklepach. :thumbup:   :D :D
Tomek

Offline gawron

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Włocławek
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #10 dnia: 18.03.2018, 20:25 »
Czekam na opinie z nad wody.
Piotrek

Offline pawciolbn

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • Feeder Fishing Lublin
  • Lokalizacja: Lublin
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #11 dnia: 18.03.2018, 20:28 »
Czekam na to jak na wypłatę... Pojawi się i nie wiem, co zrobić :) a tak na poważnie... od razu pierwsze pytanie: nogi 25 lub 32? Już na starcie zostałbym przy fi30 i biorę w ciemno, a tak znowu coś za coś...  fi25 może być za mało, a fi32 to praktycznie ograniczenie rozbudowy... myślę, że średnica nóg to troszkę śliski temat, ale 32 to strzał w kolano... zapowiada się mega, tylko, czy będzie możliwość ergonomicznej rozbudowy?!
Feeder Fishing Lublin - mój blog na FB
Feeder 'owy Lublin i Lubelszczyzna - Lubelska Grupa Feederowa na FB

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #12 dnia: 18.03.2018, 20:36 »
No brawo... wreszcie moze sie skusze na fotelik ... do tej pory nie było konkurencji dla mojego kosza rive ale teraz to już na bank kupie cuzo... zalety- nóżki/podnóżek/wygoda/i torba ...normalnie wow a waga???- pewnie i tak lżejszy i poreczniejszy do noszenia od kosza :-))))
Dzieki Luk ...pozdro z Opola

Pozdrawiam ziomka! :)

Ogólnie krzesło naprawde robi świetne wrażenie, tylko się wkurzyłem, bo mi ciśnienie skoczyło aby wyskoczyć nad wodę, a w UK zima, wichury. Na pewno ten fotel jest opcją na dłuższe sesje, nie omieszkam stwierdzić, że również na zawody, pod warunkiem posiadania jakiegoś pojemnika z szufladami obok.

Czekam na to jak na wypłatę... Pojawi się i nie wiem, co zrobić :) a tak na poważnie... od razu pierwsze pytanie: nogi 25 lub 32? Już na starcie zostałbym przy fi30 i biorę w ciemno, a tak znowu coś za coś...  fi25 może być za mało, a fi32 to praktycznie ograniczenie rozbudowy... myślę, że średnica nóg to troszkę śliski temat, ale 32 to strzał w kolano... zapowiada się mega, tylko, czy będzie możliwość ergonomicznej rozbudowy?!

Co do średnicy słupków, to jej nie zmierzyłem :facepalm: Dlatego nie wiem dokładnie jaka ona jest - i napisałem, że  25 albo 32 ;) Ogólnie to już wiem, że mogę inwestować w duże stoliki, gdyż mam więcej miejsca niż w moim Onboxie z Prestona. Jeżeli jeszcze dokupić będzie można ten patent z krótkimi rurkami (nie jestem pewny czy będzie w komplecie), to w ogóle można robić cuda :)

Lucjan

Offline Piker

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 558
  • Reputacja: 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #13 dnia: 18.03.2018, 20:37 »
I nagle moje F5R jest obrzydliwe :(
Recka super :thumbup:
Uzależniony od wędkarstwa

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nowy model krzesła Cuzo z podnóżkiem oraz z pokrowcem
« Odpowiedź #14 dnia: 18.03.2018, 20:40 »
Jeśli stabilność wzrosła, to super. Ile jednak waży ta nowa wersja bez podnóżka?
Waga praktycznie taka sama co w starej wersji.
Różnicy między nimi nie odczułem choć pewnie ze względu na lekką zmianę w konstrukcji jest trochę mniej.

Mario
Mazovia Fishing Team