Autor Wątek: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?  (Przeczytany 18458 razy)

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #15 dnia: 20.03.2018, 13:21 »
Dokładnie,na PZW ryba zjada coś innego?Albo ta zanęta jest tylko na komercje?.
Co to koncert życzeń :) :) :) :) Skuteczność dokładnie ta sama tylko że na PZW jest o wiele mniej ryby w wodzie.
Oczywiście, że tak. Na PZW ryba ma bardzo dużo naturalnego pokarmu.
Na komercji bierze na wszystko, bo to jest dla niej jedyny pokarm przy tak dużej populacji ryb.
Z moich testów wyszło około 80% do 20% na korzyść pelletu Lorpio 2mm rozpuszczany z melasą niżeli MMM,SMMM czy Green.
A najlepszy efekt jest taki jak wszędzie na PZW, nęcenie po prostu kukurydzą.

Offline Wojtek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #16 dnia: 01.04.2018, 08:15 »
Ja na wodach komercyjnych PZW na których wędkuję używam klasycznych zanęt, które się sprawdzają na danej wodzie i mieszam 50:50 z sonubaits. Dobieram konsystencję  i pracę w zalezności od metody wędkowania. Często używam 100% zanęt Sonubaits

Offline n0cny

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Reputacja: 50
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #17 dnia: 01.04.2018, 10:14 »
Ile razy już słyszałem tekst "ryby nie są przyzwyczajone do..."

Karpie zarybieniowe to faktycznie są cholernie przyzwyczajone do trapera, stilla i bruda...Do kukurydzy z puszki pewnie też. Pewnie były też przyzwyczajone do spicy sausage, bo w zeszłym sezonie ten pellet otworzył mi jedną wodę PZW, bez względu na miejsce siedzenia miałem co najmniej 1 karpia na macie łowiąc od 18-22. Woda zarybiona była we wrześniu 2016, ja łowiłem tam od sierpnia do września 2017, więc nie było "świeżo" zarybione.

Leszcze które biorą jak głupie u mnie na pewne dumbellsy pewnie były nimi od małego karmione, bo to niemożliwe, że kukurydza, robactwo i inne pellety nie daje żadnych rybek a zmiana przynęty na te dumbelki od razu powoduje brania ;)

Przetestuj MMM, to klasyka, zdecydowanie bardziej prawdopodobne że się sprawdzi ;)

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 088
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #18 dnia: 01.04.2018, 10:25 »
Widziałem to już nie raz ale czy faktycznie tak jest iż tyle samo wody co zanęty?

Telewizja kłamie... :facepalm:
Generalnie od edycji tego filmiku minęło już dość długo i te zanęty zmieniły się znacznie.Nie potrzebują już tyle wody jak wcześniej.

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #19 dnia: 02.04.2018, 11:00 »
Jak wiadomo na wodach PZW ryb jest mało. Skoro tak jest to mniejsza jest konkurencja pokarmowa , i w wodzie jest więcej larw itp naturalnego pokarmu . Uważam że to klucz do dyskusji o zanętach, przynętach itp. Myślę ze skoro ryba łatwiej zdobywa pokarm i częściej jest najedzona to nasze zanęty są tam mniej skuteczne niż na wodach obfitujących w ryby.  Szczególnie widać to w chłodnych porach roku gdy ryby mają mniejsze potrzeby pokarmowe.
Co się tyczy skuteczności  Sonubaits np MMM na 'dzikich" wodach to  często stosuję mieszanki np 30% sonu i 70% np Lorpio Extra czy  Magnetoc a czasem  Bremes VDE.  Zauważyłem że dodatek sonu wyraźnie poprawia ich atrakcyjność. (to może trochę autosugestia). 
Nota bene w tym sezonie spróbuję "dopalać" rożne krajowe zanęty mączką rybną szczególnie na rzekach gdzie zanęty idzie dużo więcej.
To co powyżej napisałem dotyczy zanęt do koszyka.  Do podajnika  metody stosuję wyłącznie mix MMM+pellet 50:50 lub sam pellet. Jak nie bierze eksperymentuję z różnymi lavami, dipami itp.
Wiesiek

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #20 dnia: 15.04.2018, 20:41 »
Panowie, piszecie tu generalnie o tych zanętach w kontekście metody i wędkarstwa gruntownego, jeśli się mylę, proszę poprawcie.
Jak waszym zdaniem ma się MMM i inne sonu do necenia przy wagglerze "malo i często" na PZW? Szykuje się właśnie na takie łowienie na dniach i zastanawiam się nad zanętą, oczywiście będą w ruchu konopie, białe/pinka, kukurydza i może trochę pelletu, może siekane czerwone, ale chcę też nęcić małą ilością zanęty.
Czy dalej stawiać na MMM czy może jakieś mieszanki z konopią, czy suszonymi białymi?
Celem głównie płoć, wzdręgą, leszczyk, lin, karaś, na karpiu mi nie zależy.
Woda połączona z Odrą więc ryby rzeczne.

Co myślcie?
Dawid

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #21 dnia: 16.04.2018, 08:46 »
Cele zacne. Do poszczególnych ryb użył bym innych mieszanek. Jasne, że mozna bazować na MMM. Do jednej dodać mielonych prażonych konopi, aby pobudzić pracę zanęty pod wzdręgi czy płocie. Do innych pieczywka fluo czerwonego, czy czystej MMM aby praca była jak najmniejsza.
Jeśli chcesz podać robactwp w kulach to i tak użyjesz ziemi, bądź gliny. Można dodać MMM do takiego nośnika zgodnie z tym co robią zawodnicy. Możesz zrobić mieszankę z inna zanetą np płociową
Mmm to pelety drobno kruszone z maczką rybną.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #22 dnia: 16.04.2018, 11:14 »
Dzięki katmay za odpowiedź. Jednak nie chce się zamykać w danym gatunku, próbować znaleźć najbardziej efektywny kompromis. Nie wiem co pływa w tej wodzie, z resztą pewnie to się zmienia. Nie będę podawał robactwa w kulach a z procy, a czerwone siekane chciałem mieszać z odrobiną zanęty i takie małe pakuneczki do wody. Dlatego w lowisku znajdą się i konopie i robaki, kukurydza, jako zanęta chyba wypada wystartować z MMM. Ma być maksimum prostoty, bez robienia skomplikowanych mieszanek, zanęty po prostu odrobina, aczkolwiek może faktycznie rozcienczenie zanęty to słuszny kierunek

Wiadomo nie każda ryba lubi wszystko, trzeba będzie potestować ;)
Dawid

Offline tadzikg

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rymanów
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #23 dnia: 16.04.2018, 12:48 »
Mam to samo pytanie co autor wątku. Taka sytuacja, wczoraj mieliśmy zawody koła, spławikowe (nie podchodzi mi ta metoda, łowie nią tylko jak muszę czyli na zawodach :D). Miałem zanętę od sonu pomarańcz-czekolada, na haku od białego po kukurydzę i różne kulki, tonące, pływające, owocowe, cały możliwy przekrój i nic. Miałem jedno branie, które i tak przegapiłem, a i tak nic dużego to nie było. Może źle zanętę rozrobiłem? Z niczym zanęty nie mieszałem, samą z wodą tylko. Wygrał kolega z zanętą "BOLAND" leszcz i nawilżał zanętę melasą zamiast wodą i tyle. Nie ogarniam tego już.
Człowiek nie potrzebuje żadnej religii, gdy nie ma problemów.

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #24 dnia: 16.04.2018, 12:58 »
Mam to samo pytanie co autor wątku. Taka sytuacja, wczoraj mieliśmy zawody koła, spławikowe (nie podchodzi mi ta metoda, łowie nią tylko jak muszę czyli na zawodach :D). Miałem zanętę od sonu pomarańcz-czekolada, na haku od białego po kukurydzę i różne kulki, tonące, pływające, owocowe, cały możliwy przekrój i nic. Miałem jedno branie, które i tak przegapiłem, a i tak nic dużego to nie było. Może źle zanętę rozrobiłem? Z niczym zanęty nie mieszałem, samą z wodą tylko. Wygrał kolega z zanętą "BOLAND" leszcz i nawilżał zanętę melasą zamiast wodą i tyle. Nie ogarniam tego już.
Pomarańcza czekolada nie jest moim zdaniem dobrym wyborem na PZW w ogóle, a tym bardziej na zimną wodę. Raczej szedłbym w rybne smaki i zapachy, czyli mączka rybna, jak w mmm. Dodatkowo kulki to tez niezbyt dobry pomysł do spławika, a na PZW raczej małe rybki na zawodach się łowi. Gdybyś dał zanętę naturalną, do tego robaczki, konopia, byłoby pewnie lepiej. Do tego zanęty sonu czy inne porządne angielskie mogą być zbyt treściwe na polskie wody. Boland z tego co mi się wydaje to większość spożywka, dodatkowo melasa dosłodzi i leszcze będą wchodzic.
Dawid

Offline tadzikg

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rymanów
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #25 dnia: 16.04.2018, 13:12 »
Mam to samo pytanie co autor wątku. Taka sytuacja, wczoraj mieliśmy zawody koła, spławikowe (nie podchodzi mi ta metoda, łowie nią tylko jak muszę czyli na zawodach :D). Miałem zanętę od sonu pomarańcz-czekolada, na haku od białego po kukurydzę i różne kulki, tonące, pływające, owocowe, cały możliwy przekrój i nic. Miałem jedno branie, które i tak przegapiłem, a i tak nic dużego to nie było. Może źle zanętę rozrobiłem? Z niczym zanęty nie mieszałem, samą z wodą tylko. Wygrał kolega z zanętą "BOLAND" leszcz i nawilżał zanętę melasą zamiast wodą i tyle. Nie ogarniam tego już.
Pomarańcza czekolada nie jest moim zdaniem dobrym wyborem na PZW w ogóle, a tym bardziej na zimną wodę. Raczej szedłbym w rybne smaki i zapachy, czyli mączka rybna, jak w mmm. Dodatkowo kulki to tez niezbyt dobry pomysł do spławika, a na PZW raczej małe rybki na zawodach się łowi. Gdybyś dał zanętę naturalną, do tego robaczki, konopia, byłoby pewnie lepiej. Do tego zanęty sonu czy inne porządne angielskie mogą być zbyt treściwe na polskie wody. Boland z tego co mi się wydaje to większość spożywka, dodatkowo melasa dosłodzi i leszcze będą wchodzic.
poprzedniego dnia byłem na tym samym łowisku, też z zanętą od sonu, tylko że zanęta coś z białym robakiem na feedera i w sumie na 2 os w 6 godz. 1 leszcz 1 karaś i 8 karpi. Teraz na tym stawie nie ma drobnicy, staw był odławiany, remont i ten co wygrał miał 1 karasia, a tak same karpie od 0,5 kg do 2kg. Tak patrząc to ta jego zanęta była na słodko strasznie.
Człowiek nie potrzebuje żadnej religii, gdy nie ma problemów.

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #26 dnia: 16.04.2018, 13:14 »
No to nie wiem, woda wodzie nie równa. Może było coś nie tak z zestawem, prezentacją przynęty.
Dawid

Offline tadzikg

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Rymanów
  • Ulubione metody: gruntówka + sygnalizator
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #27 dnia: 16.04.2018, 13:19 »
A co myślicie żeby spróbować samą kukurydzą kiszoną nęcić i łowić? Mamy zawody spławikowe 28.04. na tym samym łowisku.
Co do zwycięzcy ost. zawodów to muszę dodać, że na tą samą zanętę łowiło 3 os (bracia z ojcem), bracia siedzieli obok siebie i jeden miał 17kg, a drugi 11kg ale ojciec już tylko 2 karasie i amura.... więc ojcu nie bardzo się sprawdziła ta zanęta, a siedział w rzędzie z innymi uczestnikami. Bracia natomiast siedzieli w połowie rzędu i go zaczynali, może to też zrobiło robotę.
Człowiek nie potrzebuje żadnej religii, gdy nie ma problemów.

Offline Tomasz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #28 dnia: 22.04.2018, 13:33 »
Poprzedni rok testowłęm zanęte od Sonu - bream feeder.   Woda stojąca i kilka razy rzeka - Odra.  Nikt się na to nie skusił. + kulki sonu, dumbellsy drennana.  Wydałem tylko sporo kasy :money:.  Ten sezon to powrót do korzeni. Zaneta zwykła + dużo dodatków (konopie, pellecik mały, kukurydza, fluo i inne takie mieszanki). Te całe sonu to nie na nasze wody pzw, ryba tego nie zna.
PZW only  : o )

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #29 dnia: 22.04.2018, 13:35 »
Sroki, ale ja na Bream Feeder też nie miałem nawet brania, a na MMM bardzo dużo ;)
Krwawy Michał

Purple Life Matters