Autor Wątek: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?  (Przeczytany 18470 razy)

Offline DvD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 520
  • Reputacja: 138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Koło PZW nr 84 "Krokodyl" Wrocław
  • Lokalizacja: Wrocław / Włoszczowa (świętokrzyskie)
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #30 dnia: 22.04.2018, 13:36 »
Mnie się tam mmm sprawdza ostatnio ;)
Dawid

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #31 dnia: 23.04.2018, 09:36 »
Ja kupiłem F1 Sweet Fishmeal z myślą o majówce. Dla porównania będę używał też innej zanęty (nie od Sonu), która wcześniej sprawdzała się na pzw. Podzielę się wynikami :)

Co do teorii "ryba tego nie zna", to ktoś na jednym z moich zalewów musiał dokarmiać ryby pikantną kiełbaską, bo jest tam zaskakująco skuteczna ???
Marcin

Offline Tomasz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 176
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #32 dnia: 23.04.2018, 10:18 »
Mam ten F1 jako atraktor w proszku. Słodko-miesny.  Też oczywiście zero branń na to a już na zwykłą wanilię coś tam bierze.  Kolejne 30 zł wywalone na darmo.  Daj znać jak efekty tej zanęty. Wiadomo że gdzieś tam nawet i pikantna coś zdziala, też ja mam i trafił się na nią jeden krąp z rzeki. :) Nie twierdzę że te zanęty są słabe ale że za tę niemałą kasę to nie robią mi praktycznie żadnej różnicy w porównaniu do dobrze doprawionej taniej zanęty.  Względy finansowe. :money: niemniej i tak testuje jakieś nowości i tak już pewnie zostanie.
PZW only  : o )

Offline Dfc7

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 5
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #33 dnia: 18.05.2019, 10:14 »
Witam, dzięki temu forum poszerzam horyzonty, stąd też odświeżam wątek. Zwykle łowię na zawodach na bata. Teraz nadarza się okazja na zawody na dwie wędki. Jedne zawody 2 tygodnie na łowisku mi znanym. Jako nieprzyzwyczajony planuję położyć koszyk na bonusa, łowiąc głównie na bata. Ryba towarzysząca to leszcze i karasie między 500-1000pkt. Nie trafia się żeby chociaż 3 osoby w sektorze miały po parę sztuk. Czasem z przypadku jedna osoba na turę trafi kumulację. 90% zawodów tam to tylko bat lub tyczka i na tym oparłem statystykę. Czytałem o Sonu i w ciemno nie umiem wybrać sobie zanęty typowo pod w/w ryby. Wiem, że to pisanie patykiem po wodzie ale np. typowo leszczowa na bazie kuku nie przemawia do mnie... Nie mam czasu na treningi... Woda zawodnicza, nie zarybiania, drobnicy do 10kg na turę, dno lekko muliste. Mam zamiar przerzucać się co 15min, wstępne necenie procą jako dywan.
Dziękuję za ew. Pomoc

Offline tstg

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 578
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Łowie, bo lubię :)
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #34 dnia: 18.05.2019, 10:20 »
Kup Gross Gardons od Sensasa na początek. Dopal robalami i kuku. Kupiłem MMM ale będę dopiero eksperymentował:) może się okazać, że nie sprawdzi się ni w ząb jak sam podajnik do metody z pelletem:(

Offline Berez

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 792
  • Reputacja: 121
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Chojnów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #35 dnia: 18.05.2019, 12:22 »
Z Sonubaits MMM i F1 na PZW zawsze mi się sprawdza jaki i sama zanęta oraz mix 50:50. Jeszcze chcę spróbować Bloodworm i nowej serii Pro. Popatrz też na oferty Dynamite Baits też dobre zanęty chodzi mi o Swim Stim i Marine Halibut.
- Arek -

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 005
  • Reputacja: 215
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #36 dnia: 18.05.2019, 12:35 »
Spróbuj najpierw Sensas Etang Noire lub zwykły, ale na ciemną mam lepsze efekty. Ewentualnie Gros Gardons, ale tu już zależy od wody (u mnie dominuje leszcz, więc etang jest lepszy).
Z mieszanek Sonubaits przerobiłem wszystkie i efekty zerowe.
Mowa oczywiście o PZW.
A w tym roku łowię klasycznie, byle jaka zanęta + atraktor wanilia lub truskawka i co najważniejsze to puszka kukurydzy i na haku jedno ziarenko. Efekty: najlepsze od 3 sezonów.

Offline Rebrith

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 608
  • Reputacja: 93
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #37 dnia: 18.05.2019, 14:57 »
A w tym roku łowię klasycznie, byle jaka zanęta + atraktor wanilia lub truskawka i co najważniejsze to puszka kukurydzy i na haku jedno ziarenko. Efekty: najlepsze od 3 sezonów.

 :thumbup:

Bo prawda wydaje się być jedna: jak ryba w danym dniu jest w danym miejscu gdzie łowimy, to połowimy. I na trapera i na sonu. A jak nie ma to nie połowimy na nic.
Wystarczy popatrzeć na rodzimy polski youtube - Górek może złowić 40kg ryb na zanęty "Lokos", a Mateusz Przebięda odławiał łopaty na "Timar".

Ani jedna ani druga nazwa nie pada na tym forum, żeby ktoś tego używał, a oni połowili. Czemu? Bo reklamują te marki to raz więc muszą ich używać, dwa może i faktycznie im się sprawdzają, a trzy trafili w dzień i miejsce (co do miejsca - słowo klucz Czechy, w przypadku Górka).

Nikt nikomu do portfela nie zagląda ale... Sonu chce 40zł za 2kg. Za 40zł to ja kupuje 6kg Trapera i mam zapas na pół sezonu jak nie cały. I też łowie, nie wracam (tzn nie zawsze :D) o suchym kiju. I nie czuję się gorszy :) I niech nikt nie wmawia, że mączki rybne to "pewniak", a zwykła spożywka "dopalona" kukurydzą i pinką to "lipa i gwarancja bezrybia" na litość boską...

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #38 dnia: 18.05.2019, 15:07 »
Rebirth, nikt Ci tak nie mówi, ale...

Bardzo często łowię na dwie mieszanki. I jak nie mam brań na jedną, to na drugiej co chwila. I nawet jak zarzucam tę drugą, łowną na miejsce, gdzie łowiłem na pierwszą, to zaczynają się brania.
Nie raz tak miałem! Zanęta ma ogromne znacznie.

Do pytającego:
Kup sobie MMM. To jest absolutny uniwersał, podstawa. I dodaj go do zwykłej spożywki, której normalnie używasz. Fakty są takie, że na niektórych wodach lepiej działają spożywki. Też nie będę się upierał, że mączki i inne "wynalazki" zawsze są skuteczniejsze. Bo nie zawsze są.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Michał N.

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 030
  • Reputacja: 663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grajewo, Podlasie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #39 dnia: 18.05.2019, 15:22 »
Jako,że łowię praktycznie tylko na pzw i tylko na klasyk podzielę się i swoją opinią. Moim absolutnym pewniakiem jest mielony chleb tostowy. Wiosna ,lato,jesień,zawsze udaje się coś znęcić nim i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł,ani w upał 30*,ani nawet przy delikatnym,listopadowym przymrozku.
Natomiast moim odkryciem jest pellet scretting.
Mielę go,namaczam z wodą pół na pół i tak odstawiam. Następnie namaczam zanętę spożywczą (lubie magnetici) i potem obie mieszanki łączę i razem przesiewam. Płoć,leszcz,lin,karp,te ryby wchodzą,w zależności od koloru zanęty (na płoć ciemniej).
Do tego dodaję namoczony pellet 2mm.
Taka mieszanka daje mi dobre efekty.
W cenie mmm,mam 3kg pelletu ,który jest bardzo wydajny.

Z zanęt sonu sprawdza mi się jeszcze bream feeder na leszcza i karpia,ale tez mieszana jak wyżej.

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #40 dnia: 18.05.2019, 22:00 »
... Sonu chce 40zł za 2kg. Za 40zł to ja kupuje 6kg Trapera i mam zapas na pół sezonu jak nie cały.
Weź pod uwagę, że z 2 kg SB finalnie wychodzi sporo więcej. Zanęta pięknie "puchnie".
Adam

Offline Sych

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #41 dnia: 18.05.2019, 22:13 »
Kupuje Sonu MMM i mieszam z pieczywem(bulka,biszkpt,herbatniki itp). Proporcje bliskie mixu Luka. Na wyniki nie narzekam.

Offline grzegorz07

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 791
  • Reputacja: 58
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jastrząb
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #42 dnia: 18.05.2019, 22:34 »
Ja polecam f1.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #43 dnia: 18.05.2019, 22:54 »


A w tym roku łowię klasycznie, byle jaka zanęta + atraktor wanilia lub truskawka i co najważniejsze to puszka kukurydzy i na haku jedno ziarenko. Efekty: najlepsze od 3 sezonów.

 

Bo prawda wydaje się być jedna: jak ryba w danym dniu jest w danym miejscu gdzie łowimy, to połowimy. I na trapera i na sonu. A jak nie ma to nie połowimy na nic.
Wystarczy popatrzeć na rodzimy polski youtube - Górek może złowić 40kg ryb na zanęty "Lokos", a Mateusz Przebięda odławiał łopaty na "Timar".

Ani jedna ani druga nazwa nie pada na tym forum, żeby ktoś tego używał, a oni połowili. Czemu? Bo reklamują te marki to raz więc muszą ich używać, dwa może i faktycznie im się sprawdzają, a trzy trafili w dzień i miejsce (co do miejsca - słowo klucz Czechy, w przypadku Górka).

Nikt nikomu do portfela nie zagląda ale... Sonu chce 40zł za 2kg. Za 40zł to ja kupuje 6kg Trapera i mam zapas na pół sezonu jak nie cały. I też łowie, nie wracam (tzn nie zawsze :D) o suchym kiju. I nie czuję się gorszy :) I niech nikt nie wmawia, że mączki rybne to "pewniak", a zwykła spożywka "dopalona" kukurydzą i pinką to "lipa i gwarancja bezrybia" na litość boską...

Cholera, a ja ostatnio połowiłem na traper feeder na Batorówce. I nie nie mieszałem. Prosto z paczki.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Jaką zanętę Sonubaits wybrać na wodę PZW?
« Odpowiedź #44 dnia: 18.05.2019, 23:03 »
Ja na Champion Feeda(Lokoos) ostanio, fajna mieszanka. Spor ziaren, ciemna.
 Różne upodobania i wody każdy ma.
...to królestwo...

Pozdrawiam.