Autor Wątek: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA  (Przeczytany 3960 razy)

Offline daras

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Z góry przepraszam jeżeli powielam już zaczęty wątek ale nie mogę nigdzie doczytać co z czym się je.Wiadomo że w methodzie zakładamy żyłkę na klips i sprawa załatwiona,ale jeżeli w grę wchodzą duże koszyki ESP od 56 gr w górę z siatką PVA to czy także zakładacie żyłkę na klips czy macie jakieś inne sposoby?Z góry dziękuję za pomoc.

Offline Szymeq

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 463
  • Reputacja: 29
  • Płeć: Mężczyzna
  • C&R!
  • Lokalizacja: Przywidz
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #1 dnia: 30.03.2018, 20:35 »
Mosteque kiedyś pisał o zakładaniu gumek (do bransoletek?) z rosmana. Nie zniszczy żyłki przy zatrzymaniu a przy dużej sile  co najwyżej zerwie gumkę. Niestety nie pamiętam w jakim było to wątku...
Pozdrawiam, Szymeq ;)


Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #2 dnia: 30.03.2018, 21:19 »
Ja łowię z klipem. Ale mam do tego mocniejsze kije oczywiście i kołowrotki. Póki co ryby nie porwały mi wędek ;)
Lucjan

Offline daras

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #3 dnia: 31.03.2018, 09:13 »
Dzięki Panowie za podpowiedzi.Luk jeżeli chodzi o sprzęt to zakupiłem brzanówki Foxa 1,75 lb + kolowrotki Shimano Ultegra 5500 więc myślę że ten sprzęt da radę.Pozdrawiam.

Offline Zembro

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 841
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: C-nów
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #4 dnia: 31.03.2018, 09:29 »
Jeśli stosujesz żyłkę, a rzuty będą dalekie, 50 m i więcej, to klips spokojnie wytrzyma. Raz, że rozciągłość żyłki amortyzuje, dwa, że możesz częściowo amortyzować ręką przez lekkie wytrostowanie ręki trzymajacej wędkę, w momencie gdy żyłka zeszła i trzyma ją klips. Przy stosowaniu plecionki która jest praktycznie nierozciągliwa pozostaje tylko amortyzacja poprzez wyprostowanie ręki, może się zdarzyć, że klips nie wytrzyma.
-Paweł-

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 515
  • Reputacja: 1977
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #6 dnia: 31.03.2018, 12:59 »
Dzięki Panowie za podpowiedzi.Luk jeżeli chodzi o sprzęt to zakupiłem brzanówki Foxa 1,75 lb + kolowrotki Shimano Ultegra 5500 więc myślę że ten sprzęt da radę.Pozdrawiam.
Tak z ciekawości - czym chcesz rzucać ? Pytam o wagę i na jaką odległość bo jakoś te 1,75 lb z PVA to mi stanowczo za mało do PVA.
JKarp

Offline daras

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #7 dnia: 03.04.2018, 16:59 »
Dzięki Panowie za podpowiedzi.Luk jeżeli chodzi o sprzęt to zakupiłem brzanówki Foxa 1,75 lb + kolowrotki Shimano Ultegra 5500 więc myślę że ten sprzęt da radę.Pozdrawiam.
Tak z ciekawości - czym chcesz rzucać ? Pytam o wagę i na jaką odległość bo jakoś te 1,75 lb z PVA to mi stanowczo za mało do PVA.
JKarp

Witam.Mam nadzieję że wędki o których pisałem dadzą rade,na łowisku na którym najczęściej łowię rzucam  na odległość ok 50-70 metrów(methoda)w razie czego posiadam karpiówki wiec będę nimi łowił.Myślę że podstawowym koszykiem będzie ESP 56 gr.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #8 dnia: 04.04.2018, 07:54 »
Dasz radę. Podajnik 56 gramów nie jest taki ciężki z pakunkiem, gorzej jest z oporami w powietrzu. Dlatego po zaznaczeniu miejsca gdzie łowisz, spróbuj tam dorzucić podajnikiem z torebką. Ja używałem często Koruma 1.75 i też dawał radę. Ale pamiętam dobrze jedną sesję, gdzie po zaspodowaniu okazało się, że nie sięgam tam podajnikiem z PVA ;D
Lucjan

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #9 dnia: 04.04.2018, 09:24 »
Dzięki Panowie za podpowiedzi.Luk jeżeli chodzi o sprzęt to zakupiłem brzanówki Foxa 1,75 lb + kolowrotki Shimano Ultegra 5500 więc myślę że ten sprzęt da radę.Pozdrawiam.
Tak z ciekawości - czym chcesz rzucać ? Pytam o wagę i na jaką odległość bo jakoś te 1,75 lb z PVA to mi stanowczo za mało do PVA.
JKarp

Witam.Mam nadzieję że wędki o których pisałem dadzą rade,na łowisku na którym najczęściej łowię rzucam  na odległość ok 50-70 metrów(methoda)w razie czego posiadam karpiówki wiec będę nimi łowił.Myślę że podstawowym koszykiem będzie ESP 56 gr.
Karpiówka brzmi znacznie rozsądniej. Może się nie znam ale 56 g przy mocy wędki 1,75 lb to obciążenie będące na granicy i to górnej jakie ten kij może wytrzymać bo należy dołożyć do tego wagę zanęty.
JKarp

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #10 dnia: 04.04.2018, 21:07 »
Janusz, brzanówka ma ten plus, że łowiąc z klipem pięknie się wyhamowuje podajnik i ściąga go po lekkim łuku. Trudno ten efekt uzyskać na karpiówce, jest zbyt sztywna. Ja to nazywam miękkim lądowaniem, wiadomo, że podajnik trafia w 'dychę'. Sam podajnik z PVA nie tonie tak szybko jak ciężarek, uważam to też za plus, gdyż mamy 100% pewności ze podajnik się prawidłowo ustawia :)
Lucjan

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #11 dnia: 05.04.2018, 09:02 »
Janusz, brzanówka ma ten plus, że łowiąc z klipem pięknie się wyhamowuje podajnik i ściąga go po lekkim łuku. Trudno ten efekt uzyskać na karpiówce, jest zbyt sztywna. Ja to nazywam miękkim lądowaniem, wiadomo, że podajnik trafia w 'dychę'. Sam podajnik z PVA nie tonie tak szybko jak ciężarek, uważam to też za plus, gdyż mamy 100% pewności ze podajnik się prawidłowo ustawia :)

Jak to słusznie zostało już powiedziane "pięknie piszesz nie na temat" :) :) :facepalm: :facepalm:
Lucjan ja mówię o mocy kija, o dopuszczalnym obciążeniu kija a nie klipie. Podajnik 56 g plus zanęta, plus przynęta, plus opór powietrza = złamana wędka 1,75 lb.
JKarp

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #12 dnia: 05.04.2018, 09:11 »
Ale ona ma cw określone na 180 gramów :)
Lucjan

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #13 dnia: 05.04.2018, 09:37 »
Ale ona ma cw określone na 180 gramów :)
To znaczy, że coś jest kłamstwem. Ale moc albo ten CW.
Wg tego co jest o tej wędce napisane czyli CW-LB to mój kij 3 lb powinien lekko dygnąć 300 g a tak nie jest.
JKarp

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #14 dnia: 05.04.2018, 09:48 »
Myślę , że nie należy się zbytnio przywiązywać do tych opisów podawanych przez producentów.  Co firma to inna sprężystośc moc i akcja wędki opisanej tym samym cw. 
Ja w tym roku na Wiśle przetestuję  super ultegrę  long cast feeder 150g 14ft  oraz korum barbel tween tip 1,75/2,2 lb  i  zobaczę co mi będzie lepiej pasowało.  Te wędki mają zbliżony cw ale całkowicie inne charakterystyki.
Wiesiek