Autor Wątek: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA  (Przeczytany 3961 razy)

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #15 dnia: 05.04.2018, 09:51 »
Myślę , że nie należy się zbytnio przywiązywać do tych opisów podawanych przez producentów.  Co firma to inna sprężystośc moc i akcja wędki opisanej tym samym cw. 
Ja w tym roku na Wiśle przetestuję  super ultegrę  long cast feeder 150g 14ft  oraz korum barbel tween tip 1,75/2,2 lb  i  zobaczę co mi będzie lepiej pasowało.
Zgadzam się - nie należy się sugerować.
I teraz załóż zestaw 150 g do tego kija i złam. I powiedz, że napisali o 180 g CW. Zaraz zadzwonię do sklepu i zapytam jak to jest.
Ale jest to fizycznie nie realne 1,75=180 g CW.
JK
Edit

Sklep M6Tackle -góra 60 g CW.

ProBono

  • Gość
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #16 dnia: 05.04.2018, 09:53 »
JKarp daj znać po rozmowie telefonicznej sam jestem ciekaw.

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #17 dnia: 05.04.2018, 09:54 »
JKarp daj znać po rozmowie telefonicznej sam jestem ciekaw.
Edytowałem wpis i podałem :-)
JKarp

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #18 dnia: 05.04.2018, 09:59 »
Bez przesady z tym 60 g. Mam kije innej firmy 1,75 lbs. Oznaczono tam cw do 100 g i jest ono wg mnie mniej więcej trafnie określone. Naładowany mini spomb (wg jednego z wątków ok. 70 g) śmiga aż miło. Podajnikiem 45 g z pva rzuca się komfortowo.\

Kij kijowi nie równy - lbsy poniekąd mają wpływ na cw, ale tylko w pewnym stopniu, jest jeszcze wiele innych wartości, które mogą wpłynąć na cw (zastosowany materiał, rozmieszczenie i rodzaj przelotek etc). Porównałbym to do kalibru pocisku, który ma wpływ na jego siłę uderzenia, ale ważne są jeszcze takie wartości jak prędkość wylotowa, gęstość materiału, kształt pocisku.
Marcin

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #19 dnia: 05.04.2018, 10:25 »
Bez przesady z tym 60 g. Mam kije innej firmy 1,75 lbs. Oznaczono tam cw do 100 g i jest ono wg mnie mniej więcej trafnie określone. Naładowany mini spomb (wg jednego z wątków ok. 70 g) śmiga aż miło. Podajnikiem 45 g z pva rzuca się komfortowo.\

Kij kijowi nie równy - lbsy poniekąd mają wpływ na cw, ale tylko w pewnym stopniu, jest jeszcze wiele innych wartości, które mogą wpłynąć na cw (zastosowany materiał, rozmieszczenie i rodzaj przelotek etc). Porównałbym to do kalibru pocisku, który ma wpływ na jego siłę uderzenia, ale ważne są jeszcze takie wartości jak prędkość wylotowa, gęstość materiału, kształt pocisku.
100 to nie 180 ;-)
Idąc tym tokiem to kij zrobiony na zamówienie, gdzie jedna przelotka to koszt lekko +- 120 zł ( bardzo średnia cena ), czysty blank +700 zł z opisem 3,00 lb jest źle zrobiony bo 120 g to maks CW.
Trochę tu się porobiło jak z żyłkami "wiodących firm " - wartości z księżyca. Zwróć uwagę, że 45 g plus zanęta to raczej nie więcej niż 60 g. No może 65. Załóż ciężarek 100 g i zobacz jak się kij zachowa. Tylko ostrożnie i nie mów, że kazałem tak zrobić...
Ja widziałem na Wiśle jak do feederów 120 g czepiali 180 g i rzucali. Tylko jak im to szło i jak daleko to inna sprawa.
Każdy kij ma CW gdzie komfortowo się rzuca a dołożenie obciążenia nie powoduje zwiększenia odległości.
I jeszcze jedno pytanie - czy ktoś zmierzył na boisku ile realnie rzuca ? No bo ładnie sobie zakładacie 50-70 m ale co na to realne pomiary ?
Ja swoimi wędkami z cieżarkiem 90 g plus zestaw dwie kulki 20 mm maks 115 m ale musiałem się postarać.
JKarp

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 692
  • Reputacja: 1982
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #20 dnia: 05.04.2018, 10:26 »
Dla mnie ten kij obsługuje ciężar do 100 gramów w granicach komfortu. Potem jest brak siły blanku przy zarzucie, związany z ugięciem części szczytowej. Nie zmienia to faktu, że moi znajomi łowią koszykami do 150 gramów tymi Korumami. Ale oczywiście nie mogą dalej zarzucać.

W UK nie używa się w ogóle pojęcia cw. Stąd też może takie określenia, kto wie, czy producentom nie chodziło o to, że kij się sprawdzi w warunkach rzecznych z większymi koszykami właśnie. Dodam, Drennan 7 Avon 1.5 lb ze szczytówka 6 oz określony jest przez producenta jako kij do maksymalnie 90 gramów. Koszyki 60 gramowe z zawartością miota jak ta lala ;)
Lucjan

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #21 dnia: 05.04.2018, 10:49 »
100 to nie 180 ;-)
Idąc tym tokiem to kij zrobiony na zamówienie, gdzie jedna przelotka to koszt lekko +- 120 zł ( bardzo średnia cena ), czysty blank +700 zł z opisem 3,00 lb jest źle zrobiony bo 120 g to maks CW.
Trochę tu się porobiło jak z żyłkami "wiodących firm " - wartości z księżyca. Zwróć uwagę, że 45 g plus zanęta to raczej nie więcej niż 60 g. No może 65. Załóż ciężarek 100 g i zobacz jak się kij zachowa.

Jak już pisałem, to nie jest kij Korum i nie neguję ani nie potwierdzam cw Koruma, bo go nie posiadam. 100 g na moim kiju nie jest na pewno z księżyca. Ciężarka 100 g nie podpinałem i nie mam zamiaru, bo to wartość graniczna dla tego kija, ale rzucałem ciężarkiem 80 g bezstresowo i nie dało się odczuć, żeby to było za dużo dla wędziska. Najbardziej komfortowo dla mnie macha się ciężarem do 70 g, a to już przekracza rzekomą granicę 60 g dla kija 1,75 lbs.

Poza tym nigdzie nie odniosłem się do bezpośredniego stosunku między ceną wędziska a jego cw, więc nie wiem co ma na celu przytaczanie kija robionego na zamówienie.
Marcin

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #22 dnia: 05.04.2018, 11:41 »
100 to nie 180 ;-)
Idąc tym tokiem to kij zrobiony na zamówienie, gdzie jedna przelotka to koszt lekko +- 120 zł ( bardzo średnia cena ), czysty blank +700 zł z opisem 3,00 lb jest źle zrobiony bo 120 g to maks CW.
Trochę tu się porobiło jak z żyłkami "wiodących firm " - wartości z księżyca. Zwróć uwagę, że 45 g plus zanęta to raczej nie więcej niż 60 g. No może 65. Załóż ciężarek 100 g i zobacz jak się kij zachowa.

Jak już pisałem, to nie jest kij Korum i nie neguję ani nie potwierdzam cw Koruma, bo go nie posiadam. 100 g na moim kiju nie jest na pewno z księżyca. Ciężarka 100 g nie podpinałem i nie mam zamiaru, bo to wartość graniczna dla tego kija, ale rzucałem ciężarkiem 80 g bezstresowo i nie dało się odczuć, żeby to było za dużo dla wędziska. Najbardziej komfortowo dla mnie macha się ciężarem do 70 g, a to już przekracza rzekomą granicę 60 g dla kija 1,75 lbs.

Poza tym nigdzie nie odniosłem się do bezpośredniego stosunku między ceną wędziska a jego cw, więc nie wiem co ma na celu przytaczanie kija robionego na zamówienie.
" Kij kijowi nie równy - lbsy poniekąd mają wpływ na cw, ale tylko w pewnym stopniu, jest jeszcze wiele innych wartości, które mogą wpłynąć na cw (zastosowany materiał, rozmieszczenie i rodzaj przelotek etc). "
Tu mówiłeś o cenie ;-)
JKarp

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #23 dnia: 05.04.2018, 12:31 »
I tak i nie. Napisałem o rodzaju zastosowanego materiału, przelotek itd. Wszystko to, chcąc nie chcąc, ma wpływ na cenę, ale nie znaczy, że droższy kij będzie miał wyższe cw.
Marcin

Offline daras

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #24 dnia: 05.04.2018, 19:41 »
Dzięki Panowie za podpowiedzi, widzę że wywołałem burzę (niechcący), właśnie zaczyna się sezon więc wypróbuję te kijki i dam znać co i jak. Połamania - oczywiście na rybach :D

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #25 dnia: 06.04.2018, 08:00 »
I tak i nie. Napisałem o rodzaju zastosowanego materiału, przelotek itd. Wszystko to, chcąc nie chcąc, ma wpływ na cenę, ale nie znaczy, że droższy kij będzie miał wyższe cw.
A rodzaj wiąże się z ceną ;-)
Oczywiście, że drogim kijem dalej się nie rzuca ale jednak w swojej kategorii czyli karpiówki, feedery czy spiny, wędki robione w pracowniach mają o niebo lepsze własności rzutowe od tych seryjnych. Ja mam kije tylko po liftingu i ciut inaczej rozmieszczone przelotki niż oryginalnie i uwierz, ze jest różnica może nie spora ale odczuwalna.
JKarp

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #26 dnia: 06.04.2018, 08:01 »
Dzięki Panowie za podpowiedzi, widzę że wywołałem burzę (niechcący), właśnie zaczyna się sezon więc wypróbuję te kijki i dam znać co i jak. Połamania - oczywiście na rybach :D
My tu sobie tylko gadamy :) grzecznie.
JKarp

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #27 dnia: 06.04.2018, 09:14 »
E tam zaraz burza :beer: To nie jest wątek o PZW ;)
Marcin

Offline wlodek956

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Częstochowa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Celne rzuty zestawami z koszykami ESP i siatką PVA
« Odpowiedź #28 dnia: 06.04.2018, 22:04 »
Witam Luk .Zainteresowała mnie wędka Drennan 7 Avon 12ft ale z szczytówką 6 oz występuje przy 1.75 lb a nie jak podajesz 1.5 lb. Rozumiem że to przekłamanie .Pozdrawiam Wlodek956