Autor Wątek: Zanęta na płocie  (Przeczytany 2824 razy)

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Zanęta na płocie
« dnia: 04.04.2018, 07:17 »
Słoneczko pięknie grzeje, więc czas na pierwszy wiosenny wypad na rybki, konkretnie płocie. Planuję użyć MAGNETIC ROACH FINE plus ziemia i dodatkowo jakieś martwe robactwo. Będę łowił na tradycyjny koszyk. Koledzy co sądzicie, dopalać czymś, dodać skrettinga może?
Adam

Offline koras

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 797
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Więcej sprzętu niż talentu :D
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta na płocie
« Odpowiedź #1 dnia: 04.04.2018, 10:49 »
Ja bym o tej porze jeszcze nie dodawał pelletu (w sumie do zanęty na płoć nigdy go nie dodaję). Mięsko już będzie w zanęcie (robaki) więcej białka wg mnie nie potrzeba. Trochę prażonych konopi można dodać.
Marcin

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Zanęta na płocie
« Odpowiedź #2 dnia: 04.04.2018, 11:14 »
Ja zwykle do zanęt  na płoć stosuję Kminek mielony  a z zapachów to Nostrzyk.
W WP jest artykuł o zanętach na płoć http://www.wedkarz.pl/wp-webapp/article/2780

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 471
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta na płocie
« Odpowiedź #3 dnia: 04.04.2018, 13:24 »
Zanęta, która najlepiej sprawowała się na PZW , a w szczególności na wodach płynących to po prostu mielony chleb i konopie...
Na przynęte chleb i larwy chruścików...
Marcin

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta na płocie
« Odpowiedź #4 dnia: 04.04.2018, 13:31 »
Jak pisał koras - wystarczy, że dopalisz białkiem (pinka lepiej niż biały moim zdaniem). Standard to prażone konopie (w wersji mini - możesz kupić większe i mniejsze ziarna). Do tego pomyślałbym o ochotce - na hak jokkersa, a do zanęty (z ziemią oczywiście) odrobine drobnej ochotki. Tak robiłem i wynik miałem. Aromat pomyślałbym o wanilio, gdzieś kiedyś czytałem, że i anyż mógłby sie sprawdzić (ale sam tego aromatu nie stosowałem). Próbuj, a woda prawdę Ci powie ;)
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Zanęta na płocie
« Odpowiedź #5 dnia: 04.04.2018, 13:41 »
Do tego pomyślałbym o ochotce - na hak jokkersa, a do zanęty (z ziemią oczywiście) odrobine drobnej ochotki.

A jaki rozmiar haka proponujesz do tego jokersa??? Ja kiedyś próbowałem na kanale Szymońskim - 22 lub 24 daje radę.

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta na płocie
« Odpowiedź #6 dnia: 04.04.2018, 13:51 »
Do tego pomyślałbym o ochotce - na hak jokkersa, a do zanęty (z ziemią oczywiście) odrobine drobnej ochotki.

A jaki rozmiar haka proponujesz do tego jokersa??? Ja kiedyś próbowałem na kanale Szymońskim - 22 lub 24 daje radę.

Ja na aż tak małe haki nie łowię :P I przyznam się szczerze, że do cyferek (rozmiarów) wagi nie przywiązuje :P Bardziej na oko :P Polecałbym pójść do dobrego sklepu wędkarskiego i poprosić o haki do jokkersa (nieduże z cienkiego drutu) i powinno być git :) Ale jak naprawdę miałbym bawić sie w rozmiary to od 16 w górę - grunt, żeby był z cienkiego drutu - wtedy przynęty nie rozwalisz (jeden jokker na haku) albo kup przyrząd z gumkami do ochotki i wtedy odpada Ci problem wielkości haka ;)

Ps. Oczywiście mówiąc odpada nie mam na myśli montowania na haki karpiowe :P
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline matchless

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 167
  • Reputacja: 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: tyczka
Odp: Zanęta na płocie
« Odpowiedź #7 dnia: 04.04.2018, 14:04 »
Do tego pomyślałbym o ochotce - na hak jokkersa, a do zanęty (z ziemią oczywiście) odrobine drobnej ochotki.

A jaki rozmiar haka proponujesz do tego jokersa??? Ja kiedyś próbowałem na kanale Szymońskim - 22 lub 24 daje radę.

Ja na aż tak małe haki nie łowię :P I przyznam się szczerze, że do cyferek (rozmiarów) wagi nie przywiązuje :P Bardziej na oko :P Polecałbym pójść do dobrego sklepu wędkarskiego i poprosić o haki do jokkersa (nieduże z cienkiego drutu) i powinno być git :) Ale jak naprawdę miałbym bawić sie w rozmiary to od 16 w górę - grunt, żeby był z cienkiego drutu - wtedy przynęty nie rozwalisz (jeden jokker na haku) albo kup przyrząd z gumkami do ochotki i wtedy odpada Ci problem wielkości haka ;)

Ps. Oczywiście mówiąc odpada nie mam na myśli montowania na haki karpiowe :P

Kolega chyba ironizował. Miał (chyba) na myśli to, że jockersa raczej na haczyk nie założysz (potoczna nazwa ochotki zanętowej). W tym wypadku oczywiście miałeś na myśli po prostu ochotkę, tak sądzę.  ;)
Grzegorz

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Zanęta na płocie
« Odpowiedź #8 dnia: 04.04.2018, 14:11 »
Dziękuję - pójdę i poszukam. I myślę, że czerwony kolor takiego haczyka może być pomocny.
Na jednej fotce jest jokers a na drugiej ochotka? Chyba wygodniej będzie ochotkę zakładać na haczyk a jokersa dodać do ziemi i gliny.

Offline Mario1988

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 549
  • Reputacja: 122
  • Płeć: Mężczyzna
  • Niemożliwe nie istnieje
    • Galeria
    • Mapa forumowiczów SiG
  • Lokalizacja: Wałbrzych
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta na płocie
« Odpowiedź #9 dnia: 04.04.2018, 14:12 »
Do tego pomyślałbym o ochotce - na hak jokkersa, a do zanęty (z ziemią oczywiście) odrobine drobnej ochotki.

A jaki rozmiar haka proponujesz do tego jokersa??? Ja kiedyś próbowałem na kanale Szymońskim - 22 lub 24 daje radę.

Ja na aż tak małe haki nie łowię :P I przyznam się szczerze, że do cyferek (rozmiarów) wagi nie przywiązuje :P Bardziej na oko :P Polecałbym pójść do dobrego sklepu wędkarskiego i poprosić o haki do jokkersa (nieduże z cienkiego drutu) i powinno być git :) Ale jak naprawdę miałbym bawić sie w rozmiary to od 16 w górę - grunt, żeby był z cienkiego drutu - wtedy przynęty nie rozwalisz (jeden jokker na haku) albo kup przyrząd z gumkami do ochotki i wtedy odpada Ci problem wielkości haka ;)

Ps. Oczywiście mówiąc odpada nie mam na myśli montowania na haki karpiowe :P

Kolega chyba ironizował. Miał (chyba) na myśli to, że jockersa raczej na haczyk nie założysz (potoczna nazwa ochotki zanętowej). W tym wypadku oczywiście miałeś na myśli po prostu ochotkę, tak sądzę.  ;)

Nie, nie ironizował :P Dzięki za poprawę mojego wielbłąda :) Dosyć dawno kupowałem ochotkę i stąd oczywisty błąd ;P Jeszcze raz dzięki :beer: :thumbup: Oczywiście jokkers w zanętę, a na hak zwykła ochotka :)
Łączy nas pasja :) No i zloty SiG :D

Mapka forumowiczów<= Link do mapki :)

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Zanęta na płocie
« Odpowiedź #10 dnia: 04.04.2018, 14:18 »
Dziękuję - pójdę i poszukam. I myślę, że czerwony kolor takiego haczyka może być pomocny.
Na jednej fotce jest jokers a na drugiej ochotka? Chyba wygodniej będzie ochotkę zakładać na haczyk a jokersa dodać do ziemi i gliny.

Nie przywiązuj wagi do koloru haczyka a raczej do jakości. Ma być ostry i bym powiedział dość mocny bo jak trafisz płoć 30 cm zobaczysz co taka panienka potrafi zrobić.
I nie zapomnij o białych i pince. Ochotki dość często atakowane są przez mini płocie, jazgarze i okonki.
JKarp

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Zanęta na płocie
« Odpowiedź #11 dnia: 04.04.2018, 15:42 »
Zanętę wybrałeś dobrą jak na tą porę roku. Moim zdaniem i zresztą ja tak robie nic jej nie dopalaj. Pomieszaj z ziemia lub gliną w zależności od łowiska gdzie będziesz łowił. Dodaj jokersa lub pinki jak wolisz oczywiście ilość itd. Nic nie musisz kombinować
Grzegorz > Kołobrzeg

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Zanęta na płocie
« Odpowiedź #12 dnia: 04.04.2018, 15:54 »
Dzięki za wszystkie sugestie. Zanęta i ziemia zostaje, dodam jokersa i powinno zagrać. Woda oczywiście zweryfikuje.
Adam

Offline gregorio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 693
  • Reputacja: 148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kołobrzeg
Odp: Zanęta na płocie
« Odpowiedź #13 dnia: 04.04.2018, 15:57 »
Dziś jej używałem własnie pod klasyczny feeder. Zanęta połączona z glina 1:2. Na wstępne nęcenie poszło 1ltr dodatkowo okraszony 100ml martwej pinki. Później zanęta z gliną i co drugi koszyk 3-4 pineczki do środka.
Grzegorz > Kołobrzeg

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Zanęta na płocie
« Odpowiedź #14 dnia: 04.04.2018, 17:23 »

Nie przywiązuj wagi do koloru haczyka a raczej do jakości. Ma być ostry i bym powiedział dość mocny bo jak trafisz płoć 30 cm zobaczysz co taka panienka potrafi zrobić.
I nie zapomnij o białych i pince. Ochotki dość często atakowane są przez mini płocie, jazgarze i okonki.
JKarp

Jeśli ryba bierze pewnie i jest jej dużo można odpuścić pewne sprawy. Jeśli ryby jest mało i drobna to każdy szczegół się liczy. Od zawsze wystrzegałem się błyszczących haków...wolałem stonowane barwy. Do łowienia płotek na ochotkę lepiej używać małych haków (prezentacja przynęty). Ale w starych, dobrych czasach na zawodach na kanale Piastowskim płotki łowiło się batem 8 - 10 metrów i hakami 10...8 na kukurydzę lub 10 białych. Piękne to były czasy ;D...szkoda, że się skończyły. I tam nie wolno było używać żadnych robali do zanęty...od razu niewymiarowe okonie opanowywały stanowisko. Trzeba się po prostu dopasować do danego łowiska i tyle. To takie moje skromne spostrzeżenia z kariery zawodniczej.

Mario1988 :P :beer: