Autor Wątek: Gdzie ta ryba?  (Przeczytany 61658 razy)

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #270 dnia: 13.04.2018, 21:47 »
Licencja, jest licencją. Powinna być wyliczona na wędkowanie i ewentualny limit ubytku zabranych ryb, zgodnie z regulaminem (wody, Okręgu). Osobiście, za kilka sezonów będę emerytem. Nikomu nie wypominam własnych lat. Dążę do tego, że skoro będę chciał wędkować, to nawet puszki pozbieram, a na kartę odłożę. Nie widzę związku wieku, z składką na wędkowanie. Nie słyszałem, by w PZŁ, były jakiekolwiek zniżki, lub upusty w pracach na rzecz koła. Jak by co? Zawsze byłem i będę w PZW. Nawet w strukturach koła uczestniczę. Nie ma Hobby za darmo. Nie mam zamiaru dopłacać do karty innych. Kpiną jest dla Mnie osobiście, że wiara z nadmiarem czasu, płaci niewiele ponad 40pln za okręg, rocznie. To tylko Moje zdanie. Nie ma nic wspólnego, z polityką portalu. Składka na wodę, powinna być jedna dla wszystkich. Młodego Ojca na dorobku+ żona w domu i 2 dzieci, nikt nie pyta czy go stać. A wędkować też by chciał. A tak na koniec, jakie zniżki są na komercjach?
Arek

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #271 dnia: 13.04.2018, 21:48 »
 W tym pozornie zwykłym wątku ,(który czytam od początku) pomimo różnicy (możliwe, niezrozumienia) pewnych zdań ,zapominamy o trzech grupach.( Moje grupy)
1. Ludzie dla ,których wędkarstwo to hobby i relaks.
2. Ludzie ,którzy łowią ryby na pokaz.
3. Ludzie dla których to zwykły interes.

Nie będę dziś tego opisywał z mojego punktu siedzenia. Nie mam czasu.
 Zastanówmy się ,czy te wszystkie zwady nie są zawarte w tych grupach.Wątpię w to ,że wszyscy którzy w tym wątku wyrażają swoje zdanie należą do grupy nr. 2 i nr. 3.
 Mogę się mylić , tak po skrócie.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #272 dnia: 13.04.2018, 22:00 »
Są może i 3 grupy ale:
1. Nie biorących.
2. Bioracych z umiarem.
3. Bioracych wszystko.

I tyle.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #273 dnia: 13.04.2018, 22:05 »
Są może i 3 grupy ale:
1. Nie biorących.
2. Bioracych z umiarem.
3. Bioracych wszystko.

I tyle.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
:thumbup: :bravo:
Adam

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #274 dnia: 13.04.2018, 22:09 »
Są może i 3 grupy ale:
1. Nie biorących.
2. Bioracych z umiarem.
3. Bioracych wszystko.

I tyle.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



Ja tak tego nie widzę. (odpiszę innym razem)
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #275 dnia: 13.04.2018, 23:03 »
W tym pozornie zwykłym wątku ,(który czytam od początku) pomimo różnicy (możliwe, niezrozumienia) pewnych zdań ,zapominamy o trzech grupach.( Moje grupy)
1. Ludzie dla ,których wędkarstwo to hobby i relaks.
2. Ludzie ,którzy łowią ryby na pokaz.
3. Ludzie dla których to zwykły interes.


Ależ to oczywiste :) PZW to nie jest związek tych, co chcą wypuszczać ryby ;)

Jednak skoro ryby się nie odradzają 'natychmiast' - to znaczy, że trzeba o wody dbać, to znowu stanowi, że trzeba brać z umiarem. Zadaniem związku nie jest spełnianie życzeń jego członków, ale zapewnienie im jak najlepszych warunków do wędkowania. A to oznacza limity i kontrole, zwłaszcza w Polsce, bo aby było dobre wędkowanie, trzeba dbać o rybostan. A wędkarze i samo PZW powinno przyznać, że wody spacyfikowano odławiając je nadmiernie. Nie rozumiem więc dlaczego cały czas nie ma parcia na to aby uświadamiać w PZW. Powinno się tam trąbić o tym jak prowadzić wody i jak się zachowywać. Nie zmienia to faktu, że należy pogodzić interesy wszystkich zrzeszonych, szukając 'wspólnego mianownika'.

Zadaniem związku jest wychowanie wędkarzy i pilnowanie, aby nie przesadzali. Innymi słowy trzeba ich pilnować, aby nie zaszkodzili samym sobie. Dlatego nie rozumiem zniżek. Te powinny być, ale w wysokości 30%, do tego każdy powinien mieć limit roczny zabieranej ryby. Niestety, lata beztroskiej 'gospodarki' spowodowały, że wędkarze stali się pazerni i mają wygórowane żądania. Wielu zachowuje się jak debile czy idioci, którzy chcą tylko brać, bo im się należy, nie myśląc co czynią, skąd się biorą ryby, nie myślą o innych, o przyszłości. To jest tragedia!

Ja uważam, że danie wód kołom (te nie musiałyby udostępniać tych wód innym), ich części, z jednoczesnym podziałem rzek na mniejsze odcinki, sprawiłby, że wreszcie nastąpiła by normalizacja. Każdy znalazłby coś dla siebie, zaś kormorany w buciorach same przekonałyby się co to znaczy gospodarzyć wodami. Bo teraz żerują na innych, taka jest prawda. Póki co mamy socjalizm wędkarski. Czyli wielkie hasła i cele statutowe, i beznadziejne wody. Wszystko jest nasze i niczyje.

Czy zastabnawialiście się, jak wielkim błędem jest zezwalanie na odławianie karpia zaraz po jego wpuszczeniu? To nie tylko szkodzi wszystkim, bo nie pozwala się rybie urosnąć, więc traci się kasę. To psuje moralnie wędkarzy. Walą ile się da jak najszybciej, kombinują z limitami i kontrolami. Nie rozumiem tego przyzwolenia, zarówno władz kół jak i okręgu. Tego typu działania doprowadzają do odrybienia wód z jednoczesną demoralizacją członków, i są przykładem niedojrzałości władz związku. Tutaj nie ma się co certlolić, tylko wędkarzom powiedzieć 'nie', na dodatek nasłać na wodę kontrolę, i się ostro rozprawić z tymi co łamią zakazy. A tak? Dalej brniemy w ciemny las...
Lucjan

Offline krzysiekniepieklo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Reputacja: 36
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #276 dnia: 16.04.2018, 18:45 »
Panowie i panie wędkarze. Jest ustawa o rybactwie sródlądowym z dnia 18 kwietnia 1985r.
Atr 8  -  nie wolno łowić ryb w okresie ochronnym.
Art 10 - nie można wprowadzać do obrotu ryb prawem chronionych.
okres ochronny i wymiar ochronny.
Nie przyglądajmy się jak w sklepie handlują sandaczem do pierwszego czerwca i szczupakiem do pierwszego maja, tylko zgłaszajmy to na policje i do prokuratury.
Ja dopiero dzisiaj przeczytałem, co tam w tej ustawie jest. Widuję w sklepach i sandacze i szczupaki w okresie ochronnym. Nie dajmy się rolować cwaniakom. Prawo jest po naszej stronie.
http://blog.wiara.pl/krzysiekniepieklo

 i praktycznie jednoosobowe forum       http://prorok.phorum.pl

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #277 dnia: 16.04.2018, 19:13 »
Ale wiesz, że istnieje coś takiego jak hodowle ryb śródlądowych?
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #278 dnia: 16.04.2018, 19:43 »
Panowie i panie wędkarze. Jest ustawa o rybactwie sródlądowym z dnia 18 kwietnia 1985r.
Atr 8  -  nie wolno łowić ryb w okresie ochronnym.
Art 10 - nie można wprowadzać do obrotu ryb prawem chronionych.
okres ochronny i wymiar ochronny.
Nie przyglądajmy się jak w sklepie handlują sandaczem do pierwszego czerwca i szczupakiem do pierwszego maja, tylko zgłaszajmy to na policje i do prokuratury.
Ja dopiero dzisiaj przeczytałem, co tam w tej ustawie jest. Widuję w sklepach i sandacze i szczupaki w okresie ochronnym. Nie dajmy się rolować cwaniakom. Prawo jest po naszej stronie.

No nie jest :P Przeczytaj jeszcze art. 17 ;)

Offline wkz

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 290
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #279 dnia: 16.04.2018, 19:56 »
Art. 17.

1.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach, a zwłaszcza do celów zarybieniowych, hodowli, ochrony zdrowia ryb oraz do celów naukowo-badawczych, marszałek województwa może, w drodze decyzji administracyjnej, zezwalać na odstępstwo od zakazów, o których mowa w art. 8 ust. 1 pkt 2-7 i ust. 2 oraz w art. 10 ust. 1, a także na dokonywanie połowu ryb w obrębach ochronnych.

2.

Minister właściwy do spraw środowiska w przypadkach, o których mowa w ust. 1, może, w drodze decyzji administracyjnej, zezwalać na odstępstwo od zakazu, o którym mowa w art. 8 ust. 1 pkt 1.



No jakoś mam wątpliwości, czy sklepy, a raczej handlowcy będą mieli takie pozwolenia, szczególnie, że nie ma tutaj nic o handlu pożytkami.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka


Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #280 dnia: 16.04.2018, 21:32 »
A to sklepy odławiają ryby, czy PZW i rybacy? Sprzedawca powie, że kupił ryby od GR w Suwałkach, a ci przedstawią stosowną decyzję. Popytajcie w swoich okręgach (tych rybackich) ile to koledzy rybacy dla dobra PZW odławiają ryb w okresach ochronnych, a się zdziwicie.

A tak wygląda cała procedura
http://www.bip.lubuskie.pl/system/obj/12660_Procedura_ubiego_zezw_na_odst_od_zakazow__283_29.pdf

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #281 dnia: 16.04.2018, 21:39 »
Popytajcie w swoich okręgach (tych rybackich) ile to koledzy rybacy dla dobra PZW odławiają ryb w okresach ochronnych, a się zdziwicie.
Daleko nie szukając, moje podwórko

http://www.pzw.org.pl/bialystok/wiadomosci/109625/60/pozyskujemy_material_do_celow_zarybieniowych
Adam

Offline krzysiekniepieklo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Reputacja: 36
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #282 dnia: 16.04.2018, 21:42 »
Ja już pierwszą akcję zrobiłem. Może opowiem jak to wyglądało. A więc poszedłem do supermarketu Auchan w Warszawie Jubilerska 1/3 i tam na stoisku z rybami były dwa szczupaki - wg mnie nawet niewymiarowe. Zgłosiłem sprawę ekspedientce, odesłała mnie do obsługi klijenta. Tam poprosiłem o wezwanie policji, bo w sklepie jest łamane prawo. Łaskawie zgodzili się żebym sam zadzwonił na policję. Zadzwoniłem na 112. Tam powiedzieli żebym zadzwonił do straży miejskiej. Straż odesłała mnie z powrotem na policję. Policja kazała dzwonić do sanepidu. Nie poddałem się i pojechałem na komendę na Grenadierów.
 Dostałem kartkę i opisałem całe zdarzenie oraz to, że dwa dni wcześniej widziałem sandacze na tym samym stoisku.
Zgłoszenie zostało przyjęte. Tam na zalewie Zegrzyńskim tłumaczą się, że szczupaka i sandacza i suma nie łowią ale łowią tylko białoryb. To skąd się biorą te ryby w sklepach i to do tego w nikczemnych rozmiarach? Do pozyskiwania ikry używa się ryb dorodnych, a nie takich, jakie widziałem w sklepie. Jeśli pójdziecie w moje ślady, to będą musieli coś z tym zrobić. Jeśli nie, to będzie to tylko incydent i w Zalewie Zegrzyńskim ryb nie będzie. To jest ewidentne łamanie prawa i musimy tylko naciskać żeby to prawo było przestrzegane. Jak dostaną tysiąc takich zawiadomień to ruszą tyłek i coś z tym będą musieli zrobić.
Od nas zależy żeby nie sieciowali w czasie tarła ryb. Wtedy rybę najłatwiej dopaść. Ryba wychodzi z zalewu po zimowisku i wtedy ją grabią.
http://blog.wiara.pl/krzysiekniepieklo

 i praktycznie jednoosobowe forum       http://prorok.phorum.pl

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #283 dnia: 16.04.2018, 21:42 »
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #284 dnia: 16.04.2018, 21:46 »
Enzo poczytaj  temat i mój wpis http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=10561.0

W Alka poście jest mowa o metodzie przeżyciowej, więc choć o tyle jest dobrze ;)