Autor Wątek: Gdzie ta ryba?  (Przeczytany 61629 razy)

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #345 dnia: 19.04.2018, 22:24 »
Co do Was, to pokibicuję Wam na pustej wodzie. No może coś złowicie, co przeszło przez oczka sieci.
Nie no, nie przesadzaj, ja tam na swoje wody PZW nigdy nie narzekałem. Łowie szczupaki 80+, sandacze 60+, liny, karasie . Karpi tylko nie ma, ale wcale z tego powodu nie rozpaczam.
Adam

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #346 dnia: 19.04.2018, 22:29 »
No co ty, Adam. Ty nie zaburzaj polityki forum ;) PZW, to bezrybie. ;D Taki wtręt, nie wszędzie jest beznadzieja.
Arek

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #347 dnia: 19.04.2018, 22:35 »
No co ty, Adam. Ty nie zaburzaj polityki forum ;) PZW, to bezrybie. ;D Taki wtręt, nie wszędzie jest beznadzieja.
Trudno, najwyżej będzie ban od moderatora :D
Już poważniej to nie twierdzę, że jest "och i ach". Jest kilka rzeczy , które kuleją, ale jak czytam co się wyrabia w innych regionach to cieszę się gdzie mieszkam.
Adam

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #348 dnia: 19.04.2018, 22:43 »
Myślimy podobnie. :beer:
Arek

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #349 dnia: 19.04.2018, 22:48 »
Jutro jak znajdę chwilę to opisze jak wygląda polityka PZW w moim okręgu. Z racji piastowanej funkcji w Podlaskim Klubie Feederowym jestem częstym gościem w siedzibie PZW i mam jako takie rozeznanie.
Adam

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #350 dnia: 19.04.2018, 22:53 »
Skończycie na samym dnie, a wasze grzechy Was przykryją. Ci zaś, co uwierzą, że się da, to podepczą Was swoimi stopami. Poczytajcie Apokalipsę. Tam sporo o Was jest.
Ani sobie nie przypominam, żeby coś takiego było w Apokalipsie, ani nie sądzę, jeśli to Twoja parafraza, aby parafrazowany tekst odnosił się do wędkarzy  8) . A i o wiarę w Apokalipsie, jakby innego typu chodzi.

Ja przerzucę się na łucznictwo, bo na Szwecję mnie nie stać.

Wspaniały sport. Potwierdzam i zachęcam. Uspokaja. Uczy koncentracji. Trzeba mieć jednak wiele cierpliwości w tym sporcie.
A co do Szwecji, to jest taka miejscowość niedaleko Wałcza, niezwykle rybny rejon. Polecam. Nie trzeba samolotu, promu, ni dewiz by do Szwecji się udać.

Co do Was, to pokibicuję Wam na pustej wodzie. No może coś złowicie, co przeszło przez oczka sieci.
Nie no, nie przesadzaj, ja tam na swoje wody PZW nigdy nie narzekałem. Łowie szczupaki 80+, sandacze 60+, liny, karasie . Karpi tylko nie ma, ale wcale z tego powodu nie rozpaczam.
Zapraszam na Mazowsze lub Mazury. A najlepiej byłoby, żeby OM wchłonął Białystok. Zresztą, mam nadzieję, że tak się stanie. Sporo Mazur już jest naszych, Łódź, Okręg Płocko-Włocławski. Przyjdzie kolej na Siedlce i Białystok. Nie bój chłopie, jeszcze sobie nie połowisz za parę latek.

Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #351 dnia: 19.04.2018, 22:57 »
Po co Ci to Darku? ;) Masz doła? :D
Arek

Offline zwykly_michal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 479
  • Reputacja: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: UK
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #352 dnia: 19.04.2018, 23:02 »
Widzę, że zostałem sam i nikt palcem nie ruszy. Ja się nie poddaję. Napisałem do Marszałka Województwa. No bo jeśli legalnie handlują, to muszą mieć pozwolenie Marszałka. Jutro zawiozę na Jagiellońską. Co do Was, to pokibicuję Wam na pustej wodzie. No może coś złowicie, co przeszło przez oczka sieci. Ja przerzucę się na łucznictwo, bo na Szwecję mnie nie stać.

Czytasz swoje prywatne wiadomości?

Offline Logarytm

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 490
  • Reputacja: 184
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #353 dnia: 19.04.2018, 23:13 »
Po co Ci to Darku? ;) Masz doła? :D
Nie mam. Jestem szczęśliwym członkiem Okręgu Mazowieckiego PZW i swoją radość chcę przelać na innych użytkowników tego forum. Nie ma mnie co dołować. Rybne rzeki i jeziora, kultura wśród wędkarzy pełna - dziękuję, przepraszam, jeżeli pan pozwoly, do widzenia, - każdy zbiera śmieci, na brzegach czyściutko - czego chcieć więcej? Jestem zadowolony jak cholera!!!  >:O >:O >:O >:O
Darek
Złów i wypuść, jeśli chcesz.
Lub po polsku:
catch and release, if you want.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #354 dnia: 19.04.2018, 23:28 »
Złośliwcze! ;) I tak Cię (Ciebie?) Lubię. :P
Arek

Offline krzysiekniepieklo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Reputacja: 36
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #355 dnia: 20.04.2018, 12:51 »
Krzysztof Niepiekło
14:36 (22 godziny temu)
do biuro
Ja mam takie pytanie. Jeżeli z zestawu wędkarskiego zdejmę haczyk i będę posługiwał się takim sprzętem nad wodą, to potrzebuję zezwolenie na połów ryb, czy też nie?. Z definicji wędka jest zakończona haczykiem, który umożliwia złowienie ryby, wobec czego taki sam sprzęt bez haczyka wędką nie jest, bo uniemożliwia wyciągnięcie ryby z wody.
Mój pomysł wziął się stąd, że od wielu lat łowię na Zalewie Zegrzyńskim i łowiłem do niedawna piękne ryby. Gdzieś od trzech lat sytuacja dramatycznie się zmieniła i ryb w zalewie nie ma. Nie widzę powodów żeby płacić za wędkowanie, które przestało być wędkowaniem. Jak zaobserwuję, że ryba wróciła do zalewu to wrócę i będę płacił za pozwolenie na połów ryb.

Dzisiaj na Twardej złożyłem takie zapytanie. Obiecali, że odpowiedzą do dwóch tygodni.

                                                                                            Krzysiek Niepieklo
http://blog.wiara.pl/krzysiekniepieklo

 i praktycznie jednoosobowe forum       http://prorok.phorum.pl

Online Modus

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 537
  • Reputacja: 1110
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #356 dnia: 20.04.2018, 13:37 »
sytuacja dramatycznie się zmieniła i ryb w zalewie nie ma


Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #357 dnia: 20.04.2018, 14:02 »
:) Ryby są. Wystarczy w Google wpisać np.: smażalnia Serock
Od razu pokaże, gdzie szukać ryb w zalewie ..... panierce, z grilla.

Krzysiek daj znać co ci mózgi z OM odpiszą i kiedy, bo przecież mają na to aż 2 tygodnie.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #358 dnia: 20.04.2018, 14:34 »
Krzysiu, a jeszcze lepiej udaj się do Ośrodka Rybackiego Okręgu Mazowieckiego PZW w Wierzbicy.

https://ompzw.pl/artykul/wierzbica
https://wedkarskiswiat.pl/pzw-prowadzi-smazalnie-i-sklep-rybny-nad-zalewem-zegrzynskim,n,27

Tam jest jedna z wielu smażalni ryb należących do PZW.

Tam znajdziesz te Twoje ryby z Zalewu Zegrzyńskiego :fish: :fish: :fish:

A żeby Ci jeszcze ułatwić "Apokalipsę" i pokazać, że jednak trochę wiem coś na temat prawa to spytaj się Zarządu Okręgu Mazowieckiego PZW o jedną z uchwał (lub decyzji).

Podpowiem, że uchwała ta została podjęta w 2015r., a dotyczy ona "wyrażenia zgody na handel rybami będącymi w okresie ochronnym, zakupionymi od podmiotów posiadających stosowne zezwolenie, w sklepach ZR Janowo i OR Wierzbica"

O to macie ten Wasz związek wędkarzy, który tak chroni ryby i służy wszystkim wędkarzom, jak i środowisku ;D ;D ;D


Offline krzysiekniepieklo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 516
  • Reputacja: 36
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Gdzie ta ryba?
« Odpowiedź #359 dnia: 20.04.2018, 14:43 »
Oczywiście, że Was poinformuję.
Byłem dzisiaj u Marszałka Województwa i przedstawiłem całą sytuację. Zapytałem, czy wydawał pozwolenie na transport i handel rybami chronionymi okresem ochronnym.( no nie, z Marszałkiem nie rozmawiałem- to tylko w sekretariacie)  Po dwuminutowych negocjacjach dali mi kopię poświadczona złożonego dokumentu, bo podobno nie maja we zwyczaju na swoim ksero takich dokumentów kopiować i powinienem przyjść ze swoją kopią. (Może urząd jest już bliski bankructwa?)
To co, teraz do posłów PiS mam iść. Przed wyborami może da się z tego zrobić małą aferę?
A Wy dalej cicha spokojna toń?


http://blog.wiara.pl/krzysiekniepieklo

 i praktycznie jednoosobowe forum       http://prorok.phorum.pl