Autor Wątek: Duży podajnik z małym obciążeniem  (Przeczytany 844 razy)

Offline Konrad

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 2
  • Lokalizacja: Babiak/Poznań
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Duży podajnik z małym obciążeniem
« dnia: 11.04.2018, 12:32 »
Witam!

Panowie szukam koszyka do specyficznego zastosowania. Mam pewne łowisko z bardzo dużą ilością mułu, gdzie metoda bije na głowę chod riga, zestaw helikopterowy z koszykiem, czy standardowe zestawy karpiowe. Nie zależy mi na przerzucaniu dużej ilości mniejszych ryb, czekam na większe. Zdecydowanie najlepiej w tej konfiguracji sprawdzają się kulki 14-16mm, mniejsze i pellety są zbyt interesujące dla maluchów, większe są omijane nawet przez duże karpie. Do tej pory najlepiej sprawowały sie podajniki w typie Drennana czy Mikado rozmiar L o gramaturze max 30g. Szukam koszyka który pozwoli mi na wprowadzenie nieco większe ilości towaru i gdzie nie będzie ryzyka zablokowania kulek w ww. rozmiarze. Esp 56g rozmiarowo mi pasuje ale niestety jest już za ciężki, a więc stosunkowo duża powierzchnia i małe obciążenie własne to to czego szukam. Myślałem o Prestonie w rozmiarze XL ale nie miałem z nimi do czynienia na żywo i nie wiem jak wypadają rozmiarowo w porównaniu z wymienionymi oraz jaka jest ich najmniejsza gramatura. Może macie jakieś inne propozycję ?

Pozdrawiam

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Duży podajnik z małym obciążeniem
« Odpowiedź #1 dnia: 11.04.2018, 12:56 »
Aperio XL. Jest chyba dostępny w opcji 15 g. Nie ma żeber, więc kulka się nigdzie nie zblokuje. Można też go wykorzystać do pva bez przeróbek, bądź lekko stuningowac obniżając burty.

Edit: jednak najmniejsza waga rozmiaru XL to 25 gramów. I tak połowę mniej niż ESP.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 003
  • Reputacja: 474
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Duży podajnik z małym obciążeniem
« Odpowiedź #2 dnia: 11.04.2018, 13:24 »
Aperio XL 25g to koszyk, którego najczęściej używam w sezonie. Nic o podobnej wielkości i ciężarze raczej nie znajdziesz.
Poprzewiercałem go sobie dodatkowo od spodu dla lepszej pracy zanęty i odeszło też kilka gram.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!