Autor Wątek: Zanęta na PZW  (Przeczytany 1498 razy)

Offline Spinifer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Zanęta na PZW
« dnia: 14.04.2018, 22:54 »
Witam.
Z racji tego że podjąłem się nauki mojego podopiecznego nauki łowienia na feeder, proszę was koledzy o wasze typy zanęt na zbiorniki PZW. Chciałbym zarazić chłopca 7 lat piękną pasja jaka jest wedkarstwo. Szukam porad odnośnie dobrych zanęt, sam łowię na feeder od 8 lat lecz na tanie zanęty. Dotychczas moimi typami były traper i jaxon czasem MVDE. Tym razem szukam dobrych rzeczy co wabiącego rybę przy słabych braniach. Młody chciałby próbować łowienia na metodę ponieważ naogladał się filmików na yt. Proszę o porady aby młodego wspomóc w naszej pięknej pasji.

Offline motov8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 012
  • Reputacja: 216
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zanęta na PZW
« Odpowiedź #1 dnia: 15.04.2018, 00:01 »
Nie ma złotego środka. U mnie na PZW wygrywał niejednokrotnie Traper Expert Method mix carp (konopie) dosłownie deklasując Sonu czy Sensasa.

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Zanęta na PZW
« Odpowiedź #2 dnia: 15.04.2018, 00:07 »
Zanęta, choćby była super i hiper cudna, nie zmieni nic w łowisku w którym zamierzasz łowić.
Jeśli od 8 lat lowisz na tanie zanęty i nie zmieniłeś nic przez ten czas, znaczy, że sprawdzają się one u Ciebie w łowisku.
Topowe zanęty nie sprawią, że ryba będzie na gazie zmierzać do Ciebie z drugiego końca wody.
Jeśli chcesz młodego zarazić pasją, a uważasz, że potrzeba do tego zmian i szukasz w lepszej zanęcie...

Zabierz młodego na dobre łowisko komercyjne. 5, 6, 9 wyjazdów. Później przedstaw przed nim wyzwanie i zabierz go na PZW.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Marcin

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta na PZW
« Odpowiedź #3 dnia: 15.04.2018, 00:35 »
Chciałbym zarazić chłopca 7 lat piękną pasja jaka jest wedkarstwo.
A może po prostu zacznij od bata i małych ryb które nie sprawią dzieciakowi problemów?
Małe ryby dość łatwo ściągnąć a są miejsca gdzie jest ich całkiem sporo. Częste brania sprawiają czasem więcej radości niż pojedyńcze ale ryb których dzieciak nie da rady ani doholować ani podebrać.
Potem dalej można iść w spławik i drobnicę ale dołączyć do tego kołowrotek.

Nie wiem na jakim etapie jest maluch ale już nawet 2 kilowy karpik może okazać się dla niego zbyt dużym wyzwaniem.

Mario
Mazovia Fishing Team

Offline Spinifer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Zanęta na PZW
« Odpowiedź #4 dnia: 15.04.2018, 08:26 »
W tym problem ze bacik już był... młody jest ambitny i chce łowić większe ryby, jego rekord to leszcz około 1 kg na bata. Odnośnie mnie to nie miałem ciśnienia na wielkość ani ilość ryb dlatego lowilem na tanie zanęty, lecz czas na zmiany i powiem szczerze sam bym spróbował czegoś polecanego przez was.

Offline MarioG

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 126
  • Reputacja: 312
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Prawie pod Warszawą
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Zanęta na PZW
« Odpowiedź #5 dnia: 15.04.2018, 08:36 »
Generalnie to nic poza tym co zostało już na forum napisane nikt nie wymyśli.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


Mario
Mazovia Fishing Team