Autor Wątek: Echosonda bezprzewodowa  (Przeczytany 8558 razy)

Offline bossi11

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piła
Echosonda bezprzewodowa
« dnia: 16.04.2018, 10:34 »
Witam kolegów zamierzam kupić echo do wędki i mam pytanie czy te dwa modele są takie same różnią się tylko kolorowym wyświetlaczem ? Może ktoś miał styczność z nimi i ma jakąś opinię o nich
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6918146634.
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6969957120


Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka


Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Echosonda bezprzewodowa
« Odpowiedź #1 dnia: 16.04.2018, 10:53 »
Jak się wstrzymasz to Ci opiszę różnicę bo do dużo pisania i szukania. Na teraz tylko napiszę że ta pierwsza to już wiekowy model, mam ją i działa nadal. Ta druga jest zdecydowanie nowsza, większa rozdzielczość ekranu ale czujnik ma ciężki (ta poprzednia 45g a ta nowa 70g) i feederem ciężko będzie tym rzucić z całej siły nie łamiąc patyka.

http://allegro.pl/bezprzewodowa-echosonda-lucky-ff1108-1cw-tanio-i6902952754.html

Ta na przykład ma już lżejszy czujnik i do feedera byłaby ok.

Moim zdaniem najlepszy wybór z tych chińskich echosond to ta:

https://www.aliexpress.com/item/LUCKY-328ft-100m-depth-Fishfinder-Sonar-Transducer-2-in-1-Wired-Wireless-Sensor-Portable-Waterproof-Fish/32801771632.html

Czujnik 45g do rzucania normalnym feederem, wysoka rozdzielczość ekranu i oprogramowanie które lepiej niż poprzednie rysuje dno z odczytów. Może zaraz znajdę gdzieś w polsce ale jak możesz poczekać ok 1msc to warto kupić przez Aliexpress.

Offline bart23

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 164
  • Reputacja: 19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Podk
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Echosonda bezprzewodowa
« Odpowiedź #2 dnia: 16.04.2018, 12:24 »
Jak się wstrzymasz to Ci opiszę różnicę bo do dużo pisania i szukania. Na teraz tylko napiszę że ta pierwsza to już wiekowy model, mam ją i działa nadal. Ta druga jest zdecydowanie nowsza, większa rozdzielczość ekranu ale czujnik ma ciężki (ta poprzednia 45g a ta nowa 70g) i feederem ciężko będzie tym rzucić z całej siły nie łamiąc patyka.

http://allegro.pl/bezprzewodowa-echosonda-lucky-ff1108-1cw-tanio-i6902952754.html

Ta na przykład ma już lżejszy czujnik i do feedera byłaby ok.

Moim zdaniem najlepszy wybór z tych chińskich echosond to ta:

https://www.aliexpress.com/item/LUCKY-328ft-100m-depth-Fishfinder-Sonar-Transducer-2-in-1-Wired-Wireless-Sensor-Portable-Waterproof-Fish/32801771632.html

Czujnik 45g do rzucania normalnym feederem, wysoka rozdzielczość ekranu i oprogramowanie które lepiej niż poprzednie rysuje dno z odczytów. Może zaraz znajdę gdzieś w polsce ale jak możesz poczekać ok 1msc to warto kupić przez Aliexpress.
Witaj Marcinie
Mam pytanko czy ta echosonda z ali faktycznie ma te 100m zakresu odległości , ponieważ myślałem już od jakiegoś czasu żeby sobie coś zamontować do łódeczki zanętowej .
Pozdrawiam Bartek

Offline bossi11

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piła
Odp: Echosonda bezprzewodowa
« Odpowiedź #3 dnia: 16.04.2018, 20:08 »
Ale czy lżejszy to nie oznacza gorszy? Tak jak mówiłeś że sonar wiekowy te okrągłe może są bardziej czułe ?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka


Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Echosonda bezprzewodowa
« Odpowiedź #4 dnia: 16.04.2018, 20:54 »
Jeśli chcesz taką echosondą szukać ryb to się chyba zawiedziesz. Możesz taki czujnik zostawić pływający nad zanętą i sprawdzić czy coś Ci wpłynie ale zapomnij o szukaniu "ławic" lub okazów napływając na nie. To jest echosonda do sprawdzania głębokości i generalnej charakterystyki takiej jak zmiany twardości dna i ew. anomalie (trudne do identyfikacji twarde odbicia które mogą być rybami, gałęziami, felgą samochodwą itp).

Stożek 20st to ma na ten moment tylko deeper i takim stożkiem to można szukać małych dołków i ogólnej rzeźby dna, te chińskie mają 90st i ani do ryb się nie nadają ani do dna bo wynik odbicia jest interpolowany przez zbyt szeroki stożek. Ja swoją szukam głównie głębokości i spadów, czasem trafię na jakieś odbicia to je sobie sprawdzam ciężarkiem (czy to gałąź lub inny obiekt). Ryby na takiej feederowej wodzie 3m i tak się spłoszą przy rzucaniu i ściąganiu takiej kulki więc wynik niemiarodajny.

Ja swoją używam tak że przeciągam wachlarzem od lewej do prawej sprawdzając gdzie są spady, dołki, górki i anomalie. Jak znajdę coś ciekawego to przeciągam ciężarkiem. Jak wytypuję czujnikiem jakiś spad lub górkę to klipuje na szpuli żyłkę, zakładam zestaw i łowię (wszystko tą samą wędką). Kiedyś rzucałem z drugiej wędki nad zestaw żeby zobaczyć czy coś napływa i czy będzie jakiś ruch, ale to musi być flauta bez prądu żeby czujnik nie dryfował.

Nie wiem czego oczekujesz od takiej echosondy.

Witaj Marcinie
Mam pytanko czy ta echosonda z ali faktycznie ma te 100m zakresu odległości , ponieważ myślałem już od jakiegoś czasu żeby sobie coś zamontować do łódeczki zanętowej .
Pozdrawiam Bartek

Nie mam pojęcia, to pytanie do łódko-łowców.

Offline bossi11

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Piła
Odp: Echosonda bezprzewodowa
« Odpowiedź #5 dnia: 16.04.2018, 23:01 »
Chodzi mi bardziej o szukaniu dołków , głębokości. Do szukania ryb się nie nadaje to wyczytałem i dlatego pytam czy jest sens wywalić 400zł na coś co dosyć mocno może przekłamywać,stąd moje pytanie jak to działa czy jest w miarę dokładne jeżeli chodzi o górki doły itp

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka


Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Echosonda bezprzewodowa
« Odpowiedź #6 dnia: 17.04.2018, 06:11 »
Jak to mówią biednego nie stać na tanie rzeczy :P lepiej się odżałować i kupić coś lepszego - ja mam taniego fish findera jak na fotce , głębokość pokazuje poprawnie i nic więcej , używam go przeważnie zimą na lodzie do sprawdzenia głębokości jak szukam spadów. W tym roku kupiłem Deepera pro , i tu jest o wiele lepiej , pokazuje i ryby i blaszkę czy mormyszkę , twardość dna itd. jeszcze nim nie rzucałem, na moich miejscówkach przeprowadzam zwiad kajakiem 8) Deeper ma dwa stożki 55* i 15*
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline Tadek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 994
  • Reputacja: 176
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szczecin
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Echosonda bezprzewodowa
« Odpowiedź #7 dnia: 17.04.2018, 07:54 »
Chodzi mi bardziej o szukaniu dołków , głębokości. Do szukania ryb się nie nadaje to wyczytałem i dlatego pytam czy jest sens wywalić 400zł na coś co dosyć mocno może przekłamywać,stąd moje pytanie jak to działa czy jest w miarę dokładne jeżeli chodzi o górki doły itp

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Mam mieszankę echosond, do których linki podałeś w pierwszym poście. Odbiornik jest czerwony, z kolorowym wyświetlaczem, a pływak w kształcie łódki podwodnej (waga 45 g). Kupiłem go jednak na Aliexpress, za około 220 zł.
W ostatnią niedzielę badałem nim łowisko. Pokazywał nawet ryby. Miejsce się potwierdzało, bo nęciłem tam, gdzie potem echosonda wskazała ryby. ...i nie mogło to być ani zatopione drzewo, gałąź, czy inna przeszkoda. Rzucałem kilkanaście razy. Ławica stała w miejscu nęcenia jakiś czas, a potem odpłynęła - brak wskazań na echosondzie.
Pogoda akurat była idealna: prawie zerowy dryf i flauta na wodzie.
Znajdź na forum temat "echosonda z aliexpress", lub jakoś podobnie. Jest tam opis tej echosondy.
Wskazuje nawet jakieś górki i dołki, niewielkie - 30-40 centymetrowe - spadki, ale koniecznym warunkiem wskazań jest powolny dryf i gładka tafla wody.
Na YT pewien Rosjanin zrobił test na odległość pomiędzy pływakiem a odbiornikiem. Wyszło mu 100-kilka metrów.

Edit: Znalazłem temat o echosondach z Aliexpress - tu

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Echosonda bezprzewodowa
« Odpowiedź #8 dnia: 09.07.2018, 13:55 »
Korzystał już ktoś z Jaxon Mobile Sonar?
Czy będę pierwszy? ;)
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Echosonda bezprzewodowa
« Odpowiedź #9 dnia: 13.07.2018, 18:01 »
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline PawelL

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 229
  • Reputacja: 143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kozienice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Echosonda bezprzewodowa
« Odpowiedź #10 dnia: 13.07.2018, 22:11 »
Fajnie pokazuje, choć wydaje mi się, że to co pokazuje jako ryby to roślinność zanurzona.
Sprawdzałeś później dno oliwką?

Wysłane z mojego MYA-L41 przy użyciu Tapatalka

Paweł.

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Echosonda bezprzewodowa
« Odpowiedź #11 dnia: 13.07.2018, 22:20 »
Sprawdziłem kilkanaście miejsc, które znam. Pokazuje względnie ok. Głębokość bardzo dobrze. Tam gdzie sprawdzałem za bardzo roślinności nie ma. Tylko na wypłyceniach około 1m. Te skupiska to prawdopodobnie ławice drobnicy.

Za tydzień test na jeziorku gdzie mamy 15m głębokości 30-40m od brzegu.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!

Offline cezarym

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 340
  • Reputacja: 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Echosonda bezprzewodowa
« Odpowiedź #12 dnia: 14.07.2018, 08:48 »
Ten kolor żółty to twarde dno?
Pozdrawiam
Czarek


Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Echosonda bezprzewodowa
« Odpowiedź #13 dnia: 14.07.2018, 09:04 »
Raczej tak. Chodziłem po tym dnie jak była spuszczona woda i jest mocno ubite. Ogólnie była fala jakieś dobre 20cm i obraz jest zaburzony. Nagram coś na spokojnej wodzie to wrzucę.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!