Autor Wątek: Shimano Beastmaster AX Match 420 i Super Ultegra 420  (Przeczytany 2848 razy)

Offline Amazingy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Witam użytkowników,

Zastanawiam się nad kupnem odległościówki na karpia 2-4kg
Czy któryś z kolegów użytkuje modele:

Shimano Beastmaster AX Match 420 i Super Ultegra AX Match 420 oba z wyrzutem do 20g

Interesuje mnie akcja, ugięcie i jak zachowuje się pod rybą oraz czy ma zapas mocy. Nie mogę nigdzie pomacać tego sprzętu a w internecie też nie ma filmików z tymi modelami.
Łowię głównie wagglerami do 10-12g na średnich stawach.
Wcześniej miałem Trabucco antrax 420 do 20g i dawał radę ale ostatnio mi się połamał. Chciałbym kupić coś lepszego i na dłużej.
Proszę o pomoc bo planuję zakup przez internet a nie chciałbym wtopić pieniędzy.

Offline Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 44
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Shimano Beastmaster AX Match 420 i Super Ultegra 420
« Odpowiedź #1 dnia: 27.04.2018, 20:13 »
Ultegrę AX 420 (20 g) mam od niedawna. Nie była jeszcze nad wodą, nie powiem więc o niej nic poza analizą "organoleptyczną" i porównaniem z moim poprzednim kijem tego typu, czyli Drennan Acolyte Float. Wykonanie świetne, a co do pracy - wydaje się miękka, wyraźnie mniej pracująca szczytowo w porównaniu z Acolyte, ale nie jest kluchą. Myślę, że przy rybach rzędu 3-4 kg hol będzie rozkoszą, ale większe sztuki będą już tę wędkę mocno testować. Gdybym miał obstawiać w ciemno, jej granice szacowałbym na 8-10 kg. Ale to oczywiście rozważanie czysto teoretyczne. 

Offline psss

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: Shimano Beastmaster AX Match 420 i Super Ultegra 420
« Odpowiedź #2 dnia: 27.04.2018, 20:41 »
Ja posiadam Shimano Beastmaster AX Match (w tym również dwa feedery DX ) ale w wersji 3.90 oczywiście do 15g i powiem jedno, że shimano w tej serii zawyżyło max ciężar o co najmniej 20%
Kije nie są słabe, tego zarzucić im nie można, ale ten deklarowany opis jest dalece nieprecyzyjny.
Zamawiałem przez neta licząc na miększego kijka  od wówczas posiadanego, ale bardzo się zdziwiłem tak wielką różnicą.

Offline Amazingy

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Shimano Beastmaster AX Match 420 i Super Ultegra 420
« Odpowiedź #3 dnia: 29.04.2018, 20:24 »
Dzięki za odpowiedź. Już myślałem, że nikt nie użytkuje tego sprzętu.
W międzyczasie byłem w sklepie wędkarskim, gdzie dowiedziałem się, że ultegra jest bardzo miękka (jeden ze sprzedawców miał okazję na nią łowić). O beastmasterze nic się nie dowiedziałem, więc zamówiłem sobie do obejrzenia wędki trabucco:
Sygnum XS Pro Energy 4,2m
Sygnum XS Pro Waggler 4,2m
Selektor XS Active Match 4,2m

Myślę, że jednak wybiorę którąś z tych wędek, bo kupowanie shimano bez obejrzenia wcześniej jest jednak ryzykowne tym bardziej, że mam wątpliwości czy akcja będzie mi odpowiadać.
Dodam jeszcze, że kupiłem będąc ostatnio w sklepie feedera Sygnum XPS Competition 3,9m i po dzisiejszym wędkowaniu jestem miło zaskoczony jego pracą i wykonaniem chociaż nic większego nie złowiłem.

Offline Alleius

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 609
  • Reputacja: 44
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Shimano Beastmaster AX Match 420 i Super Ultegra 420
« Odpowiedź #4 dnia: 30.04.2018, 22:01 »

Udało mi się w końcu zabrać nad wodę moją Ultegrę AX Match 420. Cztery godziny łowienia, dwa karasie, kilka leszczy i płoci i trzy karpie, w tym największy pod 5 kg  - wędka nawet nie jęknęła. Łowiłem wagglerem Drennana 2g. Zarzuty precyzyjne, powtarzalne, nie wiem dokładnie, na jaką odległość, ale powiedziałbym, że pod 15 metrów.
Nie jestem w stanie odnieść się do opinii kolegi psss, że Shimano zawyża CW swoich kijów, nie mam zbyt dużego doświadczenia z wędkami typu match/float, ale co do Ultegry jestem pewien, że ten kij nie jest słaby. Jest na pewno miękki, plastyczny, ale jest to plastyka przyjemna, niepozbawiona mocy, która daje pewność, że wędka nagle nie trzaśnie, kiedy musisz zmusić rybę do posłuszeństwa. Blank gnie się za połowę, lecz wciąż pozostaje zapas na „czarną godzinę”.
Porównując z Acolyte Plus Float, którą miałem rok temu - na pewno Shimano Ultegra jest kijem nieco słabszym, ale paradoksalnie, wydaje mi się to jego zaletą, bo zapewnia bardziej „zmysłowy” hol.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Shimano Beastmaster AX Match 420 i Super Ultegra 420
« Odpowiedź #5 dnia: 30.01.2019, 19:48 »
Czy ktoś, może coś dodać, opisać, własne doświadczenia z jedną z w/w wędek jak w temacie ?
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Shimano Beastmaster AX Match 420 i Super Ultegra 420
« Odpowiedź #6 dnia: 30.01.2019, 20:08 »
Posiadam ww Super Ultegrę jakiś rok czasu. Wykorzystuję głównie do trottingu. Moim zdaniem do tej metody jest trochę za spolegliwy,ale z drugiej strony daje wiele frajdy z łowienia mniejszych i średnich ryb dzięki swojej progresywnej akcji. Nie znaczy to,że klęknie przed jakimś bonusem. Ma wystarczający zapas mocy,żeby poradzić sobie z większą rybą. Chodzi tylko o to,że do wypuszczanki kijek powinien być trochę sztywniejszy.Mimo tego do dzisiaj łowię na tą wędkę,bo jest po prostu piękna i żal mi się jej pozbywać. O ile nie jest to kijek stworzony do trottingu,to do łowienia na łowiskach komercyjnych na metody odległościowe już tak. To jest jego prawdziwe przeznaczenie i żywioł.

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Shimano Beastmaster AX Match 420 i Super Ultegra 420
« Odpowiedź #7 dnia: 30.01.2019, 20:14 »
Inni piszą, 30 g w wersji 450 że jest sztywniejsza właśnie do trottingu.
Wiem, że posiadasz tę wędkę ;)
To chcę mieć dwie 420 i 450 ;D
 Gdyby Alleius, sprzedał w starej cenie to bym brał. Lecz ceny pozmieniał.

Dzięki za dodatkowe informacje. Tak czy siak u mnie też zawita.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Shimano Beastmaster AX Match 420 i Super Ultegra 420
« Odpowiedź #8 dnia: 30.01.2019, 20:33 »
Nie trać nadziei. Jak będzie mnie kiedyś stać na Colmic Superior to Ci sprzedam tą Ultegrę :D

Offline Łuki

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 993
  • Reputacja: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • SiG
Odp: Shimano Beastmaster AX Match 420 i Super Ultegra 420
« Odpowiedź #9 dnia: 30.01.2019, 20:35 »
Nie ma potrzeby. Kupię nową :) Ciesz się również z kija.
...to królestwo...

Pozdrawiam.

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Shimano Beastmaster AX Match 420 i Super Ultegra 420
« Odpowiedź #10 dnia: 30.01.2019, 20:39 »
Tak zrobię :D