Autor Wątek: Łowisko Kruki - Oświęcim koło Chemik  (Przeczytany 1110 razy)

Offline Boloo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: 1
  • Lokalizacja: Oświęcim
  • Ulubione metody: feeder
Łowisko Kruki - Oświęcim koło Chemik
« dnia: 25.04.2018, 08:32 »
Witam, w tym roku skupiam się na łowisku Kruki w Oświęcimiu. Na początku opisze trochę to łowisko. Są to 3 zbiorniki A,B,C zasilane wodą rzeki Soły. Największa komora "A" ma powierzchnię 30 hektarów, dwie pozostałe są mniejsze. Wszystkie 3 stawy są dosyć głębokie, do około 10m. Dominującą rybą jest karp. Na zawodach organizowanych na tych wodach padały sztuki 20kg+. Można spotkać również sporych rozmiarów tołpygi, sumy, szczupaki, leszcze i oczywiście cały przekrój drobniejszej ryby. Od tego roku, aby móc łowić na tych wodach trzeba być członkiem koła Chemik w Oświęcimiu oraz opłacić składkę roczną (dawniej można było wykupić dniówki). Przyznam szczerze, że z takim łowiskiem mam do czynienia pierwszy raz, wcześniej łowiłem na płytkich jeziorach lub rzekach (Wisła, Soła). Jak dotąd udało mi sie wyciągnąć z tej wody kilka karpi z przedziału 2-3kg i kilka leszczy około 40cm. Czy ktoś wędkował na tym zbiorniku i może coś podpowiedzieć na temat tej wody? Może ktoś łowi na podobnych wodach? Chętnie poznam jakieś wskazówki na temat tego typu łowisk, sprzęt, techniki, przynęt itp. Pozdrawiam :fish: