Autor Wątek: Jakie haki bezzadziorowe do methody na duże karpie?  (Przeczytany 6998 razy)

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: Jakie haki bezzadziorowe do methody na duże karpie?
« Odpowiedź #15 dnia: 23.05.2018, 14:57 »
Fakt że haki z jaxona są lipne ,ostatnio na zaczepie mi się rozgiął.Ja w tym roku będę testował haki z Ali. Tanie jak barszcz były bo 21 zł za 600 szt więc nawet jakby były do bani to nie żal wywalić.
Ale z drugiej strony haki federowe są zazwyczaj z cienkiego drutu a więc i ta wytrzymałość jest lipna a z dwojga złego lepiej aby się rozgiął niż miałby pęknąć podczas holu.Zresztą jest hamulec w kołowrotku a ja stosuję cienkie żyłki,po komercjach z dużymi rybami też nie jeżdżę ,więc nie ma problemu
PS .Im krótszy trzonek haka tym lepiej, chyba Guru ma bezzadzior  QM1

Offline Maly

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszków
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Jakie haki bezzadziorowe do methody na duże karpie?
« Odpowiedź #16 dnia: 23.05.2018, 14:57 »
Używam haków Kamatsu.

Nie miałem przypadku rozgięcia.
Jestem z nich zadowolony.


Czy brać będą czy nie będą pomachamy sobie wędą.

Jacek

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakie haki bezzadziorowe do methody na duże karpie?
« Odpowiedź #17 dnia: 23.05.2018, 15:21 »
Ja stosuję haki 12 i 14 bezzadziorowe Drennana lub 12 i 14 z Mikado. Nie mam problemu z wygiętymi hakami a bonusy 10+ mi się trafiają :) zadowolony jestem z nich :) ostatnio kupiłem paczkę Ownera i też są niczego sobie ;) Jaxona odradzam bo 14 na kilogramowej rybce potrafi się rozgiąć, 12 już lepiej ale szału nie ma 8)
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline Kozi

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 845
  • Reputacja: 389
Odp: Jakie haki bezzadziorowe do methody na duże karpie?
« Odpowiedź #18 dnia: 23.05.2018, 15:30 »
Dziwie się, że ludzie oszczędzają na haczykach. Jest jeden z najważniejszych elementów zestawu e jego koszt jest stosunkowo niski. Ciekawe ile haków zrywacie w sezonie, że próbujecie kupować jakieś tanie zamienniki.

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Jakie haki bezzadziorowe do methody na duże karpie?
« Odpowiedź #19 dnia: 23.05.2018, 16:43 »

No tak - i to są bardzo dobre haki , na duże ryby.... :P :'( 8)


Przepraszam, kpisz czy o drogę pytasz?

Kolega nie określił wielkości ryb a dla mnie karp powyżej 5 kg jest dużą rybą.
Często zapominam, że tu czasem lepiej w jęzor się ugryźć niż coś napisać...
Jeśli moja amatorska odpowiedź jest nie na temat proszę usunąć mój post.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakie haki bezzadziorowe do methody na duże karpie?
« Odpowiedź #20 dnia: 23.05.2018, 16:58 »

No tak - i to są bardzo dobre haki , na duże ryby.... :P :'( 8)


Przepraszam, kpisz czy o drogę pytasz?

Kolega nie określił wielkości ryb a dla mnie karp powyżej 5 kg jest dużą rybą.
Często zapominam, że tu czasem lepiej w jęzor się ugryźć niż coś napisać...
Jeśli moja amatorska odpowiedź jest nie na temat proszę usunąć mój post.

Ani , nie kpie , ani nie pytam o droge.....
Jeśli poczułeś sie urażony :beer:

Haki które podałeś są bardzo dobre , ale nie na duże karpie.
Max do 3 kg to głównie sportowy wymiar.
Panowie nie ma co rozczącać tego tematu.... numery od 10 w ģore to rybki do 3kg i tyle w temacie z mojej strony.
Maciek

Offline Nathaniel

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 088
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakie haki bezzadziorowe do methody na duże karpie?
« Odpowiedź #21 dnia: 23.05.2018, 17:39 »
Potwierdzam słowa Krzysztof S. Kamasany to bardzo dobre haki ale strong,te zwykłe już nie są tak mocne.Zas o dziwo nawet nie trzymałem w ręku Guru.Trzymam się jednych i sprawdzonych.A mają moc.

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Jakie haki bezzadziorowe do methody na duże karpie?
« Odpowiedź #22 dnia: 24.05.2018, 07:40 »

Ani , nie kpie , ani nie pytam o droge.....
Jeśli poczułeś sie urażony :beer:

Haki które podałeś są bardzo dobre , ale nie na duże karpie.
Max do 3 kg to głównie sportowy wymiar.
Panowie nie ma co rozczącać tego tematu.... numery od 10 w ģore to rybki do 3kg i tyle w temacie z mojej strony.

A czemu nie ma co roztrząsać? Bo to co napiszesz nie podlega dyskusji? No niekoniecznie...
Ja w swoim poście podałem Koledze konkrety. W Twoim poście, oprócz szydery i wymownych obrazków, nie było nic konkretnego. Dla mnie osobiście to co napisałeś to jakiś farmazon - bez urazy oczywiście.
Od zawsze mnie uczono, że haczyk dobieramy do przynęty a nie łowionych ryb. Skoro łowię na drobne przynęty (6, 8, 10 mm) to i takich haczyków używam (14, 12, 10). Kluczem jest dobrze dobrana wędka, kołowrotek i technika holu. I zapewniam Cię, że wiele osób tak łowi dużo, dużych ryb - i żadne skoble nie są do tego potrzebne. I to tyle w temacie z mojej strony. Przepraszam za OT.
Oczywiście, jeśli poczułeś się urażony  :beer:

Offline Shreku82

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 010
  • Reputacja: 704
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grybów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakie haki bezzadziorowe do methody na duże karpie?
« Odpowiedź #23 dnia: 24.05.2018, 07:52 »

Ani , nie kpie , ani nie pytam o droge.....
Jeśli poczułeś sie urażony :beer:

Haki które podałeś są bardzo dobre , ale nie na duże karpie.
Max do 3 kg to głównie sportowy wymiar.
Panowie nie ma co rozczącać tego tematu.... numery od 10 w ģore to rybki do 3kg i tyle w temacie z mojej strony.

A czemu nie ma co roztrząsać? Bo to co napiszesz nie podlega dyskusji? No niekoniecznie...
Ja w swoim poście podałem Koledze konkrety. W Twoim poście, oprócz szydery i wymownych obrazków, nie było nic konkretnego. Dla mnie osobiście to co napisałeś to jakiś farmazon - bez urazy oczywiście.
Od zawsze mnie uczono, że haczyk dobieramy do przynęty a nie łowionych ryb. Skoro łowię na drobne przynęty (6, 8, 10 mm) to i takich haczyków używam (14, 12, 10). Kluczem jest dobrze dobrana wędka, kołowrotek i technika holu. I zapewniam Cię, że wiele osób tak łowi dużo, dużych ryb - i żadne skoble nie są do tego potrzebne. I to tyle w temacie z mojej strony. Przepraszam za OT.
Oczywiście, jeśli poczułeś się urażony  :beer:

Popieram :D do połowu  dużych ryb wcale nie są potrzebne duże haki (dla mnie duże ryby znaczy takie 10+) ;) dobieram je do przynęty, a że praktycznie zawsze są to kulki lub pelety 6-10mm to nie potrzebuję większych ;) Sprawdzone mam te od Drennana i Mikado - bez problemu dają radę z miśkami ;)
Patryk

Życie jest zbyt krótkie, by nie jeździć na ryby 😀

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Jakie haki bezzadziorowe do methody na duże karpie?
« Odpowiedź #24 dnia: 24.05.2018, 08:16 »
I znowu podobny temat co przy wędkach które "uciągną" 10+

Jedne haczyki dadzą radę z dużym karpiem na otwartej wodzie bez zaczepów a drugim razem nie, kiedy trzeba będzie zatrzymać taką torpedę przed drzewem lub innym zaczepem i stosować hol siłowy. Znaczenie ma przede wszystkim to w jaki sposób holuje się rybę bo haczyk prawdę Ci powie dopiero przy siłowym holu bez użycia hamulca.

Znajomy wyciągnął 10kg szczupaka na przypon płociowy 0,14 z haczykiem na 2 białe. Ktoś jest w stanie przyjąć to bezwarunkowo jako doskonały zestaw na żywca, bo się dało rybie wyszaleć?

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakie haki bezzadziorowe do methody na duże karpie?
« Odpowiedź #25 dnia: 24.05.2018, 08:22 »

Ani , nie kpie , ani nie pytam o droge.....
Jeśli poczułeś sie urażony :beer:

Haki które podałeś są bardzo dobre , ale nie na duże karpie.
Max do 3 kg to głównie sportowy wymiar.
Panowie nie ma co rozczącać tego tematu.... numery od 10 w ģore to rybki do 3kg i tyle w temacie z mojej strony.

A czemu nie ma co roztrząsać? Bo to co napiszesz nie podlega dyskusji? No niekoniecznie...
Ja w swoim poście podałem Koledze konkrety. W Twoim poście, oprócz szydery i wymownych obrazków, nie było nic konkretnego. Dla mnie osobiście to co napisałeś to jakiś farmazon - bez urazy oczywiście.
Od zawsze mnie uczono, że haczyk dobieramy do przynęty a nie łowionych ryb. Skoro łowię na drobne przynęty (6, 8, 10 mm) to i takich haczyków używam (14, 12, 10). Kluczem jest dobrze dobrana wędka, kołowrotek i technika holu. I zapewniam Cię, że wiele osób tak łowi dużo, dużych ryb - i żadne skoble nie są do tego potrzebne. I to tyle w temacie z mojej strony. Przepraszam za OT.
Oczywiście, jeśli poczułeś się urażony  :beer:

W sumie nauczyłeś mnie czegoś... lepiej nic nie pisać - bo w sumie fachowość i dobre rady przekazywane z twojej strony wywarły na mnie piorunujące wrażenie ... Nuczyłem się że duże karpie trzeba łowić na małe haki , w sumie byłem ślepy do tej pory ... że ja tego nie zauważyłem ... A w praktyce widać sie da... bedę musiał zastosować twoje sugestie przy moim łowieniu .
Zwłaszcza ten dobór rozmiaru haka do przynęty - to bardzo słuszna i cenna uwaga. :thumbup:
Dziękuje za cenne informacje - daje słowo że zastosuje się do powyższych wytycznych z twojej strony. :beer:
Maciek

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Jakie haki bezzadziorowe do methody na duże karpie?
« Odpowiedź #26 dnia: 24.05.2018, 08:50 »
A Wy mówicie o komercjach czy PZW ?
Tylko nie piszcie, że nie ma różnicy ???

Dobór rozmiaru haka do przynęty - a ja myślałem, że hak to się dobiera do wielkości ryby. Na PZW , przy grążelach z haczykiem 12 lub 14 bo tak napisali na forum. Dwa brania na dobę i dwa spady bo ryba poszła w grążela i z małego haka się wypięła lub przypon 4 kg wytrzymałości nie wytrzymał próby holu bo pękł. To taka teoria tylko. Bo praktyka mówi - zestaw do warunków i do ryb.
Ostatnio haczyk 1 się rozgiął ... hm. I wg tego co czytam powinienem używać 10,12 lub 14... :facepalm: I dobrze dobrać wędkę, żyłkę itd. Przecież czytając ten wątek pewnie żadnej ryby bym nie położył na macie łowiąc w tych miejscach gdzie łowię.
Tak myślę, że warto bardzo uściślać swoje zapytania i swoje odpowiedzi 8) I pisać o jakie łowisko chodzi - znaczy nie nazwę a opis. I odpowiedzi powinny być ścisłe be ogólników np - bo ja to łowię duże karpie bez SKOBLI ...A jestem zmuszony przez warunki używać bardzo mocnych zestawów.
JKarp

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Jakie haki bezzadziorowe do methody na duże karpie?
« Odpowiedź #27 dnia: 24.05.2018, 08:58 »
A Wy mówicie o komercjach czy PZW ?
Tylko nie piszcie, że nie ma różnicy ???

Dobór rozmiaru haka do przynęty - a ja myślałem, że hak to się dobiera do wielkości ryby. Na PZW , przy grążelach z haczykiem 12 lub 14 bo tak napisali na forum. Dwa brania na dobę i dwa spady bo ryba poszła w grążela i z małego haka się wypięła lub przypon 4 kg wytrzymałości nie wytrzymał próby holu bo pękł. To taka teoria tylko. Bo praktyka mówi - zestaw do warunków i do ryb.
Ostatnio haczyk 1 się rozgiął ... hm. I wg tego co czytam powinienem używać 10,12 lub 14... :facepalm: I dobrze dobrać wędkę, żyłkę itd. Przecież czytając ten wątek pewnie żadnej ryby bym nie położył na macie łowiąc w tych miejscach gdzie łowię.
Tak myślę, że warto bardzo uściślać swoje zapytania i swoje odpowiedzi 8) I pisać o jakie łowisko chodzi - znaczy nie nazwę a opis. I odpowiedzi powinny być ścisłe be ogólników np - bo ja to łowię duże karpie bez SKOBLI ...A jestem zmuszony przez warunki używać bardzo mocnych zestawów.
JKarp

Masz rację - mea culpa.
Ja łowię na komercjach. Pellet 6 mm na gumce i na haku nr 6 to nie moja bajka.

Offline mjmaciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 15 050
  • Reputacja: 889
    • Galeria
  • Lokalizacja: Polska
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Jakie haki bezzadziorowe do methody na duże karpie?
« Odpowiedź #28 dnia: 24.05.2018, 09:31 »
A Wy mówicie o komercjach czy PZW ?
Tylko nie piszcie, że nie ma różnicy ???

Dobór rozmiaru haka do przynęty - a ja myślałem, że hak to się dobiera do wielkości ryby. Na PZW , przy grążelach z haczykiem 12 lub 14 bo tak napisali na forum. Dwa brania na dobę i dwa spady bo ryba poszła w grążela i z małego haka się wypięła lub przypon 4 kg wytrzymałości nie wytrzymał próby holu bo pękł. To taka teoria tylko. Bo praktyka mówi - zestaw do warunków i do ryb.
Ostatnio haczyk 1 się rozgiął ... hm. I wg tego co czytam powinienem używać 10,12 lub 14... :facepalm: I dobrze dobrać wędkę, żyłkę itd. Przecież czytając ten wątek pewnie żadnej ryby bym nie położył na macie łowiąc w tych miejscach gdzie łowię.
Tak myślę, że warto bardzo uściślać swoje zapytania i swoje odpowiedzi 8) I pisać o jakie łowisko chodzi - znaczy nie nazwę a opis. I odpowiedzi powinny być ścisłe be ogólników np - bo ja to łowię duże karpie bez SKOBLI ...A jestem zmuszony przez warunki używać bardzo mocnych zestawów.
JKarp

Masz rację - mea culpa.
Ja łowię na komercjach. Pellet 6 mm na gumce i na haku nr 6 to nie moja bajka.

Na poważnie bo jeszcze userzy wezmą ta luzną rozmowę za prawidłowy kierunek.
Krzysiek znasz temat jak mało kto - feder sportowy , to nie łowienie duzych karpi - tylko przyłów...
Technika federowa - tkzw metoda powstała nie do łowienia duzych karpi tylko do łowienia sportowego średnich rybek - a duże ryby to przyłów...
JK KArp bardzo słusznie rozgraniczył zagadnienie... i został bym przy tym...

Sport - szybkość - uciecha ( lub nie na koszu...) - to co innego niż sianie i czekanie na kloca....
Maciek

KrzysztofS

  • Gość
Odp: Jakie haki bezzadziorowe do methody na duże karpie?
« Odpowiedź #29 dnia: 24.05.2018, 10:06 »
Maćku...tytuł tego wątku:

Jakie haki bezzadziorowe do methody na duże karpie?

Mnie za żadne skarby łowienie methodą nie kojarzy się z łowieniem w chaszczach, podwodnych krzakach itp. (wiem co to za łowienie...sprzęt rzadko wytrzymywał w dawnych czasach) i dlatego łowię na komercjach jak opisałem. Czasem trzeba mocno przytrzymać rybę, aby nie zagarnąć kilku zestawów łowiących obok i te haki zdawały egzamin. Ale oczywiście do Twojego łowienia lepsze zastosowanie będą miały inne haki i zestawy. Jak widać łowienie dużych karpi może być na różne sposoby. Najważniejsze to konkretnie komuś coś podpowiedzieć, zasugerować - a czy się zastosuje to już inna sprawa  ;)