Autor Wątek: W czym mogę pomóc?  (Przeczytany 1517 razy)

Offline pylson

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 2
W czym mogę pomóc?
« dnia: 27.06.2018, 08:25 »
Cześć, nie wiem czy mój pomysł przypadnie Wam do gustu.
Nie widziałem na forum podobnego tematu, a na innym forum (motoryzacyjnym) akurat to się ładnie przyjęło, więc może i tutaj też się sprawdzi.

Forum Spławik i Grunt ma bardzo wielu użytkowników, rozsianych po całej Polsce. Większość z nas gdzieś pracuje, może ma swoje firmy. W wielu branżach. Czasami ktoś szuka pomocy, a czasami ktoś szuka klienta.

Proponuję stworzenie bazy usług, w jakich się specjalizujemy i napisanie w czym możemy pomóc innym użytkownikom. Może ktoś np. szuka dobrej jakości aparatu fotograficznego, a przypadkiem inny forumowicz pracuje właśnie w takim sklepie i mógłby zaoferować coś w lepszej cenie.

Jeśli taki temat juz istnieje, to proszę o podesłanie linku, a ten usunąć :)

W takim razie zacznę od siebie.

Branża: Motoryzacja

Miejscowość: Piaseczno (Warszawa)

W czym mogę pomóc: Prowadzę ze szwagrem warsztat samochodowy. Jeśli ktoś jest z okolic, a ma problem ze swoim autem, bądź szuka zaufanego mechanika, który nie orżnie go na każdej naprawie, to serdecznie zapraszam. Osobiście nie jestem mechanikiem, siedzę bardziej w papierach, ale jeśli ktoś ma jakiś problem z autem, to po konsultacji z moimi mechanikami chętnie udzielę porady :)

Czy mogę pomóc w czymś jeszcze: jestem drobnym inwestorem, szukam ciekawych ofert z lokalami usługowymi, które są juz wynajęte. Gdyby ktoś miał coś ciekawego do zaoferowania na sprzedaż, z dobrą stopą zwrotu z inwestycji, to chętnie sprawdzę taka ofertę. Gdyby ktoś sam szukał takiego lokalu i miał jakiś na oku, a nurtowały by go jakieś pytania, to zawsze mogę coś doradzić, na podstawie mojego - nazwijmy to - doświadczenia:)

Forum tworzy pewna grupę ludzi, którzy z czasem zaczynają sobie ufać, dlatego lepiej jest współpracować z takimi ludźmi, niż z kimś całkiem obcym, gdzie wiele transakcji (zwłaszcza usługi) obarczone jest jakimś ryzykiem. Co myślicie o takim pomyśle?

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: W czym mogę pomóc?
« Odpowiedź #1 dnia: 27.06.2018, 08:32 »
Zazwyczaj jeśli ktoś z forum szuka jakiegoś speca z dowolnej dziedziny, to pyta - i często zgłaszają się do niego na PW ludzie potrafiący pomóc.

Jak dla mnie taki wątek to potencjalny wątek reklamowy, zwłaszcza że Forum jest publiczne i nie wymaga logowania do wyświetlania treści. I tak już chłopaki z moderacji mają wystarczająco dużo roboty z pozycjonerami stron.

Trzymajmy może się raczej charakteru czysto hobbystycznego, a wszelkie propozycje pomocy składajmy na PW ;)

Offline pylson

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 2
Odp: W czym mogę pomóc?
« Odpowiedź #2 dnia: 27.06.2018, 08:34 »
Jasne, to był tylko pomysł :)

Jeśli w jakiś sposób złamałem regulamin, to przepraszam.

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: W czym mogę pomóc?
« Odpowiedź #3 dnia: 27.06.2018, 12:03 »
Jasne, to był tylko pomysł :)

Jeśli w jakiś sposób złamałem regulamin, to przepraszam.

Wiesz reklama na tym forum nie jest zbyt mile widziana, Może to dobrze że moderatorzy dbają o to by nikt nie reklamował swojego sklepu .

Ale z drugiej strony przydała by się taka  "baza" ,no może nie firm ale wędkarzy którzy znają się na czymś bądź są w jakiejś dziedzinie fachowcami.

Np szukam kogoś kto szyje pokrowce  na siatkę, kosz do podbieraka,sito i 2 miski zanętowe.
Jasne że mogę znaleźć firmę na allegro ale chyba lepiej dogadać się na forum z jakimś wędkarzem kto umie ,zrobi z dobrych materiałów.

Offline pylson

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 2
Odp: W czym mogę pomóc?
« Odpowiedź #4 dnia: 27.06.2018, 12:23 »
Mi totalnie nie chodzi o reklamowanie się, tylko właśnie stworzenie takiej bazy kto czym się zajmuje. Bez żadnych adresów i nazw firm.

Lokalizację dodałem ze względu na niektóre usługi, gdzie konieczna jest pomoc osobista.

No ale to już zostawiam moderatorom do decyzji :)

Offline MarcinD

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 671
  • Reputacja: 279
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Swarzędz/Poznań/Augustów
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: W czym mogę pomóc?
« Odpowiedź #5 dnia: 27.06.2018, 12:32 »
Gdyby wątek był w dziale w którym można pisać dopiero od 20-50 postów to filtracja nie byłaby potrzebna. Mi się podoba.

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: W czym mogę pomóc?
« Odpowiedź #6 dnia: 27.06.2018, 14:25 »
Jasne, to był tylko pomysł :)

Jeśli w jakiś sposób złamałem regulamin, to przepraszam.

Wiesz reklama na tym forum nie jest zbyt mile widziana, Może to dobrze że moderatorzy dbają o to by nikt nie reklamował swojego sklepu .

Ale z drugiej strony przydała by się taka  "baza" ,no może nie firm ale wędkarzy którzy znają się na czymś bądź są w jakiejś dziedzinie fachowcami.

Np szukam kogoś kto szyje pokrowce  na siatkę, kosz do podbieraka,sito i 2 miski zanętowe.
Jasne że mogę znaleźć firmę na allegro ale chyba lepiej dogadać się na forum z jakimś wędkarzem kto umie ,zrobi z dobrych materiałów.
Mówisz i masz :)
Zapytaj tu http://www.aphelia.pl/index.html

JKarp

Offline Marcin

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 209
  • Reputacja: 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gryfów Śląski
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: W czym mogę pomóc?
« Odpowiedź #7 dnia: 27.06.2018, 14:28 »
Ok, działa. To ja szukam kogoś kto wykona dla mnie mały i lekki kosz wędkarski pod feedera/matchówkę :)
Pozdrawiam
Marcin

Offline Jarekb11

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 112
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Wilkowice
Odp: W czym mogę pomóc?
« Odpowiedź #8 dnia: 27.06.2018, 15:03 »
Dzięki Janusz.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: W czym mogę pomóc?
« Odpowiedź #9 dnia: 08.07.2018, 23:44 »
Ja tak tylko nieśmiało przypomnę ten wątek ;) -> http://splawikigrunt.pl/forum/index.php?topic=758.0
Może dobrze byłby je scalić?
Pozdrawiam
Mateusz