Autor Wątek: Proca - jaką kupić?  (Przeczytany 7149 razy)

Offline ptaku_1

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 894
  • Reputacja: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Jabłonna
  • Ulubione metody: feeder
Pzdr. Paweł

"PZW jest jak ZUS, płacisz i nic z tego nie masz, jeśli potrzeba to i tak się leczysz na komercji"

Lubię zegarki https://www.youtube.com/playlist?list=PL6Tg8Td6x60FxfdbXAUGGYUyv0nzDZtAP

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 229
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Proca - jaką kupić?
« Odpowiedź #16 dnia: 22.07.2018, 16:25 »
Ja polecę Drennana  ale z wymienioną guma na  Mivardi.
Dość tania a przytym dużo lepsza od oryginalnej.
 Co do robaków i pelletu to używam Guru żółtej. Jak się ją wyczuje to poezja. Mam też king magot sensasa (super skupienie na 15m)i king super do ekstremalnych dystansów. Ale one już troszkę kosztują. Co byś nie kupil to i tak prędzej czy później guma pęknie 8)

ProBono

  • Gość
Odp: Proca - jaką kupić?
« Odpowiedź #17 dnia: 22.07.2018, 17:23 »
Proca Middy 329 X-soft Pellet,
proca w ciekawych barwach utrzymana w szarych tonacjach z pomarańczową guma. Od kilku tygodni przeglądałem fora i katalogi różnych firm, bo nie mogłem zdecydować się na konkrety model. Potrzebowałem procy do białych i konopii gdyż tylko tym nece. Dystans na jakim łowię to 15-20 metrów gdyż lubię tereny blisko brzegu z roślinnością wodną. Sama proca wykonana jest bardzo starannie, nie widać tu żadnych dziwnych odlewów i braków. Wygodnie leży w dłoni, rękojeść daje świetny pewny uchwyt o strukturze antypoślizgowej. Sam koszyk co fajne ma sznureczek długi co daje możliwość pewnego chwycenia i skutecznego napięcia gumy. Sama guma bardzo elastyczna, razi po oczach przez co nie ma mowy, że gdzieś nam się zawieruszy np w trawie. Sposób montażu gumu to swoiste zawleczki a widełki na samym wierzchołku gumowane elastycznym tworzywem przez co napinana guma nie obciera się i nie uszkadza podczas użytkowania. Koszyk twardy przez co ani robaczki, ani konopie, nie zostaną zgniecione i w całości wystrzelone w miejsce necenia. Nie mogłam się oprzeć i wyszedłem przed blok, wystrzeliłem białe (zawsze mam w lodówce przynajmniej opakowanie) i na 15 metrów lecą spokojnie. Ładunek był skupiony i opuścił w całości koszyk. Dalszy dystans na pewno skontroluje nad wodną.




Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Proca - jaką kupić?
« Odpowiedź #18 dnia: 01.07.2021, 12:12 »
Siemka.
Panowie odgrzeje trochę kotleta,  szukam procy pod pellet wagglera do strzelania pelletem i kuku na dystans do 30m
Będzie to moja pierwsza proca i pierwsze próby PW
Myślę coś do ok 50zl z drennana ? Tylko jaka moc wybrać doradźcie coś 🤔😉

Offline arturro

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 272
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Bielsko-Biała
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Proca - jaką kupić?
« Odpowiedź #19 dnia: 01.07.2021, 12:46 »
Przerabiałem  ten temat jak zacząłem przygodę z pellet wagglerem i uważam, że najlepsza jest proca Guru. https://sklepdrapieznik.pl/proce/19708-proca-guru-catapult-original.html Jedyny minus to drogie gumy zapasowe, które przy intensywnej eksploatacji procy trzeba wymieniać kilka razy w sezonie. Przy moim łowieniu na pw to nawet dwa komplety na sezon.

Offline marcopolo

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 243
  • Reputacja: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Toruń
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Proca - jaką kupić?
« Odpowiedź #20 dnia: 01.07.2021, 12:56 »
A ja polecę tę PROCA DRENNAN WAGGLER RANGE CATAPULT - MEDIUM ELASTI.
Mam też Guru i moim zdanie  Dreennan ma lepsze skupienie, nie rozrzuca tak pelletu przy strzelaniu z kilku sztuk.

Offline Cobi92

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 200
  • Reputacja: 163
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Kalisz
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Proca - jaką kupić?
« Odpowiedź #21 dnia: 01.07.2021, 13:13 »
Ja nabyłem ostatnio Drennan Feder Pult X-Large Swivel Pouch Strong Elastic (tytuł prawie jak u Daenerys Targaryen :P ) i jestem zadowolony, odległość 30m 2-4 pelletami osiągam bez problemu i rozrzut nie jest duży

https://feedersklep.pl/proca-drennan-feederpult-caty-strong-black.html
Lepiej 3 razy złowić i wypuścić niż raz zjeść ;)

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Proca - jaką kupić?
« Odpowiedź #22 dnia: 02.07.2021, 00:18 »
Mam Proca Preston Pellet Pult - Large i Proca Guru Catapult - Original. Obie dobre do PW ale ta z Guru wydaje mi się trochę lepsza.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline katmay

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 295
  • Reputacja: 562
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łowicz
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Proca - jaką kupić?
« Odpowiedź #23 dnia: 02.07.2021, 03:15 »
Ok. Dziadek Marcin wam odpowie.
Nie ta jedna zajefajna proca jest super.
Ważny jest przekrój przez ofertę.  I nie ważne z jakie oferty korzystasz. Masz mieć całe spektrum możliwości.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Marcin

Offline kolunio21

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 656
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tczew
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Proca - jaką kupić?
« Odpowiedź #24 dnia: 07.07.2021, 10:12 »
Skuszę się chyba na tą PROCA DRENNAN WAGGLER RANGE CATAPULT - MEDIUM ELASTI cena spoko, części w razie co są 😉

Offline paparoach

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 392
  • Reputacja: 47
Odp: Proca - jaką kupić?
« Odpowiedź #25 dnia: 07.07.2021, 12:30 »
Skuszę się chyba na tą PROCA DRENNAN WAGGLER RANGE CATAPULT - MEDIUM ELASTI cena spoko, części w razie co są 😉
Miałem . Produkt jest dobry ale ma jedną wadę , nietrwały mieszek . U mnie rozerwał się w miejscu łączenia siateczki mieszka z gumowym dołem do którego przymocowany jest sznurek . Zresztą w kilku innych procach o podobnej budowie mieszka miałem ten sam problem . Być może zbyt mocno naciagalem do strzału . Jeśli jesteś zdecydowany kup odrazu zapasowy mieszek , albo wybierz inny cały z gumy czy ze skóry .
 Nie miałem natomiast problemów z gumami , wytrzymywały spokojnie cały sezon , tylko nie wystawiaj ich na słońce , po strzale chowaj pod fotel czy kuwetę .
 Co do samego strzelania tego typu proca i na taki dystans to nie jest jakaś mega trudna rzecz . Gorzej gdy chcesz nęcić kulami zanęty z glina np na 40-50 metrze .

Offline Ciapaty

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 147
  • Reputacja: 46
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kocham grube mamuśki 😈 (oczywiście chodzi o 🦈 )
  • Lokalizacja: Wielkopolska - okręg kaliski
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Proca - jaką kupić?
« Odpowiedź #26 dnia: 07.07.2021, 12:55 »
Ostatnio kupiłem sobie za 30zł delphin SHOT.
Ciekawe czy zda egzamin
FAT MOMMA LOVERS TEAM #PIKEHERO

Offline Ben

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 434
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: okolica Koszalina
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Proca - jaką kupić?
« Odpowiedź #27 dnia: 07.07.2021, 15:19 »
Już drugi sezon "katuję" taką procę Drennan'a, jestem z niej bardzo zadowolony. Do ziaren i pelletu 4-6mm jest idealna.
 
pozdrawiam Benon

Offline Tomba

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 338
  • Reputacja: 607
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Proca - jaką kupić?
« Odpowiedź #28 dnia: 07.07.2021, 20:21 »
Do Pellet Waggler wydaje mi się trochę za słaba. W PW strzela się pelletami 6-10 mm.
Jeszcze raz polecę Proca Guru Catapult - Original. Ma regulowany naciąg gum, można ustawić sobie moc procy.
Pozdrawiam,
Tomek

Offline adamk

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Reputacja: 50
  • Lokalizacja: Wawa
Odp: Proca - jaką kupić?
« Odpowiedź #29 dnia: 07.07.2021, 20:29 »
Pozwolę sobie na inną opinię - kupiłem w/w procę Guru właśnie do PW i po jednej sesji leży w torbie, wróciłem do "starych" dobrych Drennanów.
Powód - w moim przypadku ten regulowany naciąg gum co kilkanaście strzałów przesuwa się (wypada) z jednej lub drugiej strony i muszę zwracać uwagę przy każdym strzale czy "wtyczki" są w prawidłowym miejscu, to dosyć rozprasza przy PW gdzie jest dużo roboty i trzeba być skupionym bo ryby chętnie zabierają wędkę...
Tak, dopuszczam myśl że nie potrafię obsługiwać procy :D
Nie, towar nie wygląda na wybrakowany.
Myślę, że to po prostu połączenie specyfiki konstrukcji z intensywnym (acz nie super mocnym) moim strzelaniem powoduje ten dyskomfort i jest ryzyko, że nie każdemu ten sprzęt "podejdzie".