Autor Wątek: Wędka - teleskop - spławik / lekki grunt  (Przeczytany 2749 razy)

Offline MrSqL

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Wędka - teleskop - spławik / lekki grunt
« dnia: 22.07.2018, 23:09 »
Cześć,
potrzebuję pomocy przy wyborze wędki tekstowej  cw 40. Uniwersalna wędka na wycieczki, czyli krótki skład, pod spławik ale z możliwością adaptacji pod lekki grunt. Niestety, taka wędka do wszystkiego, którą będę mógł zabrać do Chorwacji gdzie będę łowił z brzegu. Po powrocie będzie służyła wyłącznie pod spławik. Długość 3,90m. Do 200zł. Jestem ciekaw Waszych propozycji.

Wysłane z mojego STH100-2 przy użyciu Tapatalka


Offline elopento

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 179
  • Reputacja: 74
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Hellmahnen
  • Ulubione metody: trotting
Odp: Wędka - teleskop - spławik / lekki grunt
« Odpowiedź #1 dnia: 23.07.2018, 06:26 »
Cześć :) każdy ma inne preferencje czy też gusta ,a o tych się nie dyskutuje :P jak dla mnie wędka dłuższa niż 3m to tylko rzeka ,chociaż na rzece łowię 3m pickerem dłuższy w moich warunkach nie jest potrzebny mam dość płytką nie uregulowaną i zarośniętą rzekę ,gdzie dłuższe wędzisko jeśli chodzi o grunt to tylko zawadza miałem feedera 3,90 i 3,30m . Jeśli chodzi o spławik to na rzekę oczywiście 3,90 jest jak najbardziej gdyż łowię ze spławikiem stałym , ale z powodzeniem też stosowałem 3m teleskop(spining) i łowiłem z wagglerem blokowanym dwoma stoperami nitkowymi , czyli tak jakby też ze spławikiem na stałe tylko mocowanym jedno punktowo ,średnia głębokość mojej rzeki to 1,5m ale są i miejsca 3-5m więc wtedy spławik był przelotowo. Jeśli wędkuję na jeziorze co czasem się zdarza ;) to pod grunt/spławik raczej adaptuję spining ,gdyż do gruntu używam bombki jako sygnalizatora (czasem łowię na pickera) do spławika też spining się nada ,oczywiście taką odległościówką 3,9m machnie się dalej ,tylko po co? skoro można zanęcić bliżej i też coś tam połowić , ryby raczej przebywają w strefie brzegowej a nie na środku jeziora. Co do uniwersalności wędek to z tych krótszych mogę polecić Mikado DaVinci Travel spin 2,75m ma dwa wymienne czubki coś jak w pickerze tylko większe przelotki jedna szczytówka jest od 5-17g  a drugi 20-25g wędka składa się z 4 części i po złożeniu ma 63cm akurat tak na podróż czy biwak :thumbup:
DAM Quick Shadow + Mikado Apsara Clasic 3,9 match

Offline shmuggler

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 031
  • Reputacja: 62
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Pruszcz Gdański
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Wędka - teleskop - spławik / lekki grunt
« Odpowiedź #2 dnia: 23.07.2018, 06:37 »

Offline Mardead

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 471
  • Reputacja: 297
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mrzezino
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Marcin

Offline MrSqL

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Wędka - teleskop - spławik / lekki grunt
« Odpowiedź #4 dnia: 23.07.2018, 12:24 »
Wskazałem długość 3,90 właśnie ze względu na odległość rzutu. Obecnie jestem zmuszony adaptować feeder 4,20 na spławik. Większość jezior na których łowię jest zarośnięta, dlatego nie mogę tam łowić na grunt. Spławiki staram się używać od 2g do 4g i nie udaje mi się tym rzucać dalekie (pewnie przez miękką szczytówkę feedera). Do sedna - myślę że potrzebuję dość długą wędkę aby móc oddawać dalekie rzuty na głębszą wodę ale po Twoim poście zastanawiam się czy nie zejść do 3,60 - miałbym coś bardziej uniwersalnego np. na łódkę przyda się krótsza lub od biedy spinning, tak jak mówisz. Rzeczywiście jak nie korzystam z stałych spławików to nie potrzebuję długiej wędki.

Do Jaxona nie jestem przekonany ale rozważę propozycję.

Pytanie do Mardead - używałeś tego kongera ? Miałem go na oku, w podobnej cenie jest inny model tej samej firmy.
KONGER Endura Tele Travel 390/40g
KONGER IMPACT TRAVEL TELE 390/40g

czy na podstawie tych opisów, wyglądu tych wędek, można konkretnie wskazać która będzie lepszym zakupem ?
Pisałem do producenta aby wskazał z czego dokładnie jest wykonana Endura, brak odpowiedzi. Ta wędka jest też lżejsza od Impact.
Endura 235g a Impact 320g. Przy tym samym CW i tej samej liczbie składów. Czy to oznacza, że Endura jest wykonana z mniejsze ilości żywicy więc pewnie lepszy materiał ? No i przy tym jest tańsza. Czy dobrze wykombinowałem ?

Offline MrSqL

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Wędka - teleskop - spławik / lekki grunt
« Odpowiedź #5 dnia: 27.07.2018, 13:30 »
Proszę o pomoc, wyżej zamieściłem dwa linki,
KONGER Endura Tele Travel 390/40g
KONGER IMPACT TRAVEL TELE 390/40g
cena podobna, która lepsza ? Może jakaś inna ?

Offline Prophet2

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 3
Odp: Wędka - teleskop - spławik / lekki grunt
« Odpowiedź #6 dnia: 01.08.2018, 14:49 »
https://m.olx.pl/oferta/shimano-vegeance-match-4-2-m-30g-teleskop-polecam-CID767-IDuw6Wp.html?ref%5B0%5D%5Bpath%5D%5B0%5D=450704871&ref%5B0%5D%5Baction%5D=myaccount&ref%5B0%5D%5Bmethod%5D=details

Spokojnie można machać do 40g solidnie wykonana i dobra pod spławik i lekka warto o niej poczytać ;) polecam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk