Autor Wątek: Parasolka Daiwa Bait Brolly  (Przeczytany 1449 razy)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Parasolka Daiwa Bait Brolly
« dnia: 04.08.2018, 16:22 »
Ostatnimi czasy, z kilkoma osobami miałem okazję dyskutować na temat parasolki do półki bocznej, którą zakupiłem.
W związku z pytaniami, które otrzymałem, postanowiłem napisać kilka słów i wrzucić kilka zdjęć ww. produktu :)

O czym mowa?



Link do strony producenta: https://www.daiwasports.co.uk/product/daiwa-bait-brolly

Całość spakowana jest w pokrowiec:



W zestawie, oprócz samego parasola znajduje się uchwyt, pasujący na nogę o średnicy 25 mm:







Wymiary parasola:



Kilka zdjęć prezentujących produkt:











Parasolka jest dobrze wykonana i zdecydowanie spełnia swoją funkcję. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Dzisiaj, odpowiednio ustawiona rzucała cień na siedzisko, co pozwoliło mi wytrwać na rybach do godziny 12:00 ;)

Mam nadzieję, że powyższe informację okażą się pomocne. W przypadku pytań służę pomocą :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Parasolka Daiwa Bait Brolly
« Odpowiedź #1 dnia: 04.08.2018, 17:09 »
Świetna prezentacja :bravo:
Moja parasolka (samoróbka), niestety nie wytrzymała próby czasu, więc się właśnie rozglądam za czymś takim :)
Robert

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Parasolka Daiwa Bait Brolly
« Odpowiedź #2 dnia: 04.08.2018, 17:38 »
Łapa :thumbup:

Z racji na obecną pogodę pewnie nie maiłeś okazji sprawdzić tego w praktyce, ale jak widzisz ochronę przed deszczem w razie jednostajnego deszczu bez wiatru - czyli padającego właściwie pionowo? Jak duży "zasięg" ma ta parasolka, gdy jest zamocowana w pozycji pochylonej, zakrywa Ci krawędzią całą półeczkę?

Może i ja bym sobie taki bajer sprawił, tylko z innym logo i na d36 :)

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Parasolka Daiwa Bait Brolly
« Odpowiedź #3 dnia: 04.08.2018, 17:50 »
Przy zamocowaniu w pozycji "na grzybka" i "pionowo" padającego deszczu, cała półka jest zakryta. Sprawdzałem to sobie "teoretycznie", na wypadek godziny "D", jak deszcz :) Używam półki Jaxon (sic!), o takiej: https://sklepdrapieznik.pl/sklep/kosze-wyczynowe-i-wyposazenie/23197-polka-boczna-z-grzebieniem-jaxon-ak-kze107.html

W przypadku gdy chcemy zasłonić półkę przed słońcem lub zacinającym deszczem, ustawiamy parasolkę pod kątem. Minus jest taki, że mamy do wyboru tylko dwa ustawienia, tj. parasol pod kątem 90 lub 45 stopni. To dopiero mój drugi wypad i jeżeli chodzi o zabezpieczenie przed słońcem, to parasolka w 100% się sprawdziła. Jeżeli chodzi o deszcz, to moje rozważania są czysto teoretyczne :rain:

Jak tylko rozpocznie się pora deszczowa, to uaktualnię moją prezentację o deszczowe odczucia ;)
Pozdrawiam,
Maciek