Ankieta

Jakie łowisko komercyjne byście wybrali na spinning i na karpia w tym samym dniu?

Szczęsne
3 (27.3%)
Grzegorzewice
4 (36.4%)
Piorunów
1 (9.1%)
Borki
3 (27.3%)

Głosów w sumie: 6

Głosowanie skończone: 04.09.2018, 22:11

Autor Wątek: Pomoc przy wyborze łowiska komercyjnego  (Przeczytany 1957 razy)

Offline sfra

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Pomoc przy wyborze łowiska komercyjnego
« Odpowiedź #15 dnia: 04.09.2018, 11:09 »
Ja bym postawił na Okonia bo: to nie jest wanna, jestzróżnicowany rybostan od handlówek po duże prosiaki bez podziału na łowiska karpiowe i rekreacyjne jak na innych komercjach.
Są też minusy bo czasami można wrócić o kiju, jak chcesz łowić w weekend to polecam zadzwonić i zarezerwować stanowisko.

Kurcze, sam nie wiem z tym Okoniem. Tam dopiero od 6 można łowić... Sprawdzę jakie miejsca mają na piątek wolne.

Nie wiem czy nie skoczyć ponownie na Piorunów, tym razem od strony stawu pstrągowego, ale miejsce nr 4 (tak by dało się rzucać). Przynajmniej wtedy mogę przyjechać na 4-5 i na spokojnie się rozłożyć... 

Offline Leszek19161

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 197
  • Reputacja: 17
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Warszawa-Bródno
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Pomoc przy wyborze łowiska komercyjnego
« Odpowiedź #16 dnia: 04.09.2018, 19:25 »
Mi spinning nie leży ale wiem że ludzie tam lowia. Typowo jesienią to sandacz i szczupak podobno lepiej biorą niż karpie w sezonie. Metrowek raczej nie ma ale jak wstrzelisz się to można ładnie połowic.

O metrówki to ciężko teraz gdzie by się łowiło, takie mamy czasy :/

Bodajże u Szerszenia jest staw z drapieżnikami i patrząc na zdjęcia (a przynajmniej jak jakiś czas temu oglądałem) to tam relatywnie dużo. Chyba jeszcze na Borkach dużo dużych szczupłych pływało. Teraz zbiorniki wysychają w związku z budową S8, więc nie mam pojęcia jak teraz tam jest.

U Szerszenia nie można podobno na spinning , tak jest w regulaminie

A o Borkach czytałem że było jakieś spotkanie i podobno sie dogadali a jak to będzie to się zobaczy :)
Marcin

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Odp: Pomoc przy wyborze łowiska komercyjnego
« Odpowiedź #17 dnia: 06.09.2018, 18:36 »
U Szerszenia na bank można łowić na spinning na rekreacyjnym. Dosłownie za każdym razem jak jestem to ktoś rzuca, i nawet zdarza się że coś wyciąga. Ale nie mogę się wypowiedzieć, czy drapieżnika jest dużo - jakoś nie widać za dużo ataków.

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 903
  • Reputacja: 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Pomoc przy wyborze łowiska komercyjnego
« Odpowiedź #18 dnia: 06.09.2018, 21:59 »
Mi spinning nie leży ale wiem że ludzie tam lowia. Typowo jesienią to sandacz i szczupak podobno lepiej biorą niż karpie w sezonie. Metrowek raczej nie ma ale jak wstrzelisz się to można ładnie połowic.

O metrówki to ciężko teraz gdzie by się łowiło, takie mamy czasy :/

Bodajże u Szerszenia jest staw z drapieżnikami i patrząc na zdjęcia (a przynajmniej jak jakiś czas temu oglądałem) to tam relatywnie dużo. Chyba jeszcze na Borkach dużo dużych szczupłych pływało. Teraz zbiorniki wysychają w związku z budową S8, więc nie mam pojęcia jak teraz tam jest.

U Szerszenia nie można podobno na spinning , tak jest w regulaminie

A o Borkach czytałem że było jakieś spotkanie i podobno sie dogadali a jak to będzie to się zobaczy :)

To ja może sprostuje - z Borkami jest tak, że to stawy zasilane głównie wodą opadową, latem było jej mniej z uwagi na suszę. Problem budowy S8 dotyczy czegoś zupełnie innego. Wykonawca oczyszczał i poszerzył rów melioracyjny, który graniczy bezpośrednio z grobla największego stawu. Zrobił to w taki sposób, nie wnikając już w szczegółowe szczegóły, że woda że stawu miejscami zaczęła przesiakac, ale nie wyciekac. Afera zrobiła się właśnie dlatego, że jak spadną deszcze, poziom wody się podniesie, a grobla dodatkowo nasiaknie woda, to może nie wytrzymać i całą woda, ryby i co tam jeszcze jest spłynie  do tego rowu i dalej w świat.

A co do drapieżników, jest go tam dużo- zdarzyło mi się tam złowić kilkukrotnie 6-8 sztuk podczas 4 godzinnego wypadu. Rekord szczupaka u mnie to 86 cm, widziałem okaz 98 cm. Jednak teraz jest tam za dużo zielska, żeby spinningowac komfortowo. Połowa pazdziernika, to dla mnie start sezonu ze spinem na Borkach.
Z pozdrowieniami,
Kamil