Autor Wątek: Feeder na jezioro 3,30 m  (Przeczytany 4620 razy)

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #15 dnia: 18.09.2018, 20:23 »
Kiedyś kupiłem długi spining Fenwick  12 ft  noodle czyli kluskę.  Była to wtedy nowośc i zaczynała się moda na tego typu kije spiningowe. Akcję miał podobną jak kijek Cześka.  Użyłem go tylko jeden raz, na Wiśle.  Złowiłem  tylko jedną rybę - sumika ok 60cm.  Kij sam go zamęczył, wystarczyło trzymać napiętą żyłkę.  Jednak nie dało się tym "pieroństwem" porządnie celnie rzucać ani kontrolować ryby.   Kategorycznie nie pasował mi do ręki więc podarowałem go koledze.  Ucieszył się i chyba długo używał.  Nie sądzę abym lubił łowić takim pickerem.  Kwestia upodobań.
Wiesiek

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #16 dnia: 18.09.2018, 20:28 »
Kiedyś kupiłem długi spining Fenwick  12 ft  noodle czyli kluskę.  Była to wtedy nowośc i zaczynała się moda na tego typu kije spiningowe. Akcję miał podobną jak kijek Cześka.  Użyłem go tylko jeden raz, na Wiśle.  Złowiłem  tylko jedną rybę - sumika ok 60cm.  Kij sam go zamęczył, wystarczyło trzymać napiętą żyłkę.  Jednak nie dało się tym "pieroństwem" porządnie celnie rzucać ani kontrolować ryby.   Kategorycznie nie pasował mi do ręki więc podarowałem go koledze.  Ucieszył się i chyba długo używał.  Nie sądzę abym lubił łowić takim pickerem.  Kwestia upodobań.
Tego się trochę boję :)
Zbyszek

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #17 dnia: 18.09.2018, 20:39 »
Zbyszku
Kolega z Forum sprzedaje Drennana  7 Puddle chucker 11ft za tanie pieniądze.  Kijek cacuszko.  Bardzo go lubię.  Akcja jak nalezy (żadna klucha ani sztywna pała). Pokaże nawet bardzo delikatne branie a jak trzeba pozwoli wyholować bonusa jak się patrzy. Brałbym bez wahania.  (Oferta chyba na str 4)
Wiesiek

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #18 dnia: 18.09.2018, 20:49 »
Spokojnie, aż tak zle z wędka nie jest ;)
Gnie się mocno, ale szybko gaśnie, podkreślam, ze to nie klucha.
Zwykły podajnik 30g L lub XL, nabijasz i rzucasz, z celnością jest „normalnie”.  Jeśli jednak zapragniesz większych odleglosci i powtarzalności, to musisz nabrać wprawy. Jak wspomniałem wcześniej efektywnie 30-40m, powyżej trzeba się trochę napocić.
Kij nadrabia za to praca, lekkością i wyważeniem. Każdy hol daje ogrom radości, zapewniam. Wydaje mi się po prostu, ze wędka nie ma zbyt dużej mocy, stad najlepiej sprawdza się na mniejszych i średnich dystansach, na mniejszych i średnich rybach.
Tylko tyle i aż tyle.Do połowu ryb, o których była mowa, wydaje się super.
Do łowienia na większym dystansie już nie bardzo. Do regularnych połowów ryb powyżej 5-6 kg tez nie za bardzo, ewentualnie na czystej, niedużej komercji.
Wiem, ze koledzy większe smoki wyjęli tym modelem, ja jednak poprzestałem na karpiu powyżej 7kg i jesiotrach do 5-6kg. Przy takich rybach i większych zdecydowanie lepiej sprawdza się „pudelek” z Drennana, który po odpaleniu ma tez zasięg. Nim dla odmiany trzeba dość siłowo rzucać, żeby się porządnie załadował ;)
Czesiek

Offline Wonski81

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 700
  • Reputacja: 933
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Tarnowskie Góry
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #19 dnia: 18.09.2018, 20:54 »
Zbyszku
Kolega z Forum sprzedaje Drennana  7 Puddle chucker 11ft za tanie pieniądze.  Kijek cacuszko.  Bardzo go lubię.  Akcja jak nalezy (żadna klucha ani sztywna pała). Pokaże nawet bardzo delikatne branie a jak trzeba pozwoli wyholować bonusa jak się patrzy. Brałbym bez wahania.  (Oferta chyba na str 4)

„Pudle” z Drennana to typowa akcja progresywna, tak przynajmniej ja to oceniam. Są całkiem mocne i ogarną niemal każda komercje. Method feeder mocniejszy, Carp Feeder ciut słabszy. Rozwijają skrzydła przy średnich i większych rybach, przy mniejszych... tez nie jest najgorzej :)
Czesiek

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #20 dnia: 18.09.2018, 20:59 »
Zgoda ale Fenwick też dobrze tłumił drgania. Ja nie lubię pełnej paraboli  którą jednak tolerowałem w muchówkach.  Ale tam jest całkiem inna technika i kinematyka rzutów.
Kolega z Forum oferuje jeszcze inny ciekawy kijek z tej serii.
Wiesiek

Offline Wiecho

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 785
  • Reputacja: 392
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie znoszę chamstwa i prostactwa
  • Lokalizacja: Katowice
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #21 dnia: 18.09.2018, 21:09 »
Każdy z nas ma własne upodobania.  Jakoś nie mogę się przekonać do pickerów 2,7m .  Mam takie dwa : Flagmana Mantaray i Garbolino Challengera.  Użyłem ich raz i już wiem że nie lubię łowić takim "knyrpsem".   Wolę np Flagmana Mantaray w wersji 3m i tego sobie zostawię, a tamtych dwóch chętnie się pozbędę.  Niby tylko 30 cm a dla mnie robi różnicę.

Do pudla dokupiłem szklaną szczytówkę drennana 1,5 oz (pokazuje nawet jak ryba się zastanawia wziąć czy nie)  i jak nic nie bierze to w desperacji dłubię nią płoteczki.  :P
Wiesiek

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #22 dnia: 18.09.2018, 21:53 »
Każdy z nas ma własne upodobania.  Jakoś nie mogę się przekonać do pickerów 2,7m .  Mam takie dwa : Flagmana Mantaray i Garbolino Challengera.  Użyłem ich raz i już wiem że nie lubię łowić takim "knyrpsem".   Wolę np Flagmana Mantaray w wersji 3m i tego sobie zostawię, a tamtych dwóch chętnie się pozbędę.  Niby tylko 30 cm a dla mnie robi różnicę.

Do pudla dokupiłem szklaną szczytówkę drennana 1,5 oz (pokazuje nawet jak ryba się zastanawia wziąć czy nie)  i jak nic nie bierze to w desperacji dłubię nią płoteczki.  :P
:D :D :D
Zbyszek

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #23 dnia: 19.09.2018, 07:15 »
Zbyszku, polecam Robinson Diplomat Method Feeder. Właśnie siedzę na PZW i łowie tymi kijami podleszczak i japońce. Na forum jest recenzja. Poważnie, to bardzo dobre patyki.
Jędrzej, w poście nie umieściłem bardzo ważnej informacji, mianowicie, że kij ma być 3 składowy. Ten Robinson jest 2 składowy :)



Oki :)

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Zbyszek

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #25 dnia: 22.11.2018, 19:56 »
Naprawdę nikt, nic?
Zbyszek

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 438
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #26 dnia: 22.11.2018, 20:02 »
Zbysiu troszkę nie na temat, ale mam taką Daiwę: https://www.amazon.co.uk/DAIWA-FEEDER-Model-DF11FQ-FISHING/dp/B006FXUMA4
I jestem mega zadowolony, na mini zlocie gięła się idealnie ;)

Offline zbyszek321

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 911
  • Reputacja: 186
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #27 dnia: 22.11.2018, 20:06 »
Muszę podjąć szybko decyzję, jutro Black Friday. Myślałem, że ktoś ma, bądź macał te wędki i będzie miał coś do powiedzenia.
Zbyszek

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 085
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #28 dnia: 22.11.2018, 20:23 »
Tego feederka mogę z czystym sumieniem polecić. Wszyscy go chwalą. Odpuść sobie tego Shermana i bierz tego. Tym bardziej, że od jutra będzie przez weekend o 20% tańszy w sklepie GiN.

http://glinywedkarskie.pl/shop/feedery/315-flagman-mantaray-elite-feeder-medium-33-m.html

Offline tomii409

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 2
Odp: Feeder na jezioro 3,30 m
« Odpowiedź #29 dnia: 22.11.2018, 20:24 »
Witam ja potrzebowałem opinii o Trabucco i też się nikt nie odezwał :(