Autor Wątek: Struktury PZW  (Przeczytany 5412 razy)

timken

  • Gość
Struktury PZW
« dnia: 15.10.2018, 19:53 »
Mam pytanie do kolegów może lepiej zorientowanych w statucie naszej "kochanej" organizacji. Czy normalną/dozwoloną sytuacją jest , że prezesem koła jest p. Iksiński a przewodniczącym komisji rewizyjnej w tym samym kole jego syn? Czy działa może zasada , że co nie jest zabronione jest dozwolone? Z góry dziękuję za opinie.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #1 dnia: 15.10.2018, 20:17 »
Mam pytanie do kolegów może lepiej zorientowanych w statucie naszej "kochanej" organizacji. Czy normalną/dozwoloną sytuacją jest , że prezesem koła jest p. Iksiński a przewodniczącym komisji rewizyjnej w tym samym kole jego syn? Czy działa może zasada , że co nie jest zabronione jest dozwolone? Z góry dziękuję za opinie.
Możliwe jest. Na układy, rady, nie ma! :P
Arek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #2 dnia: 15.10.2018, 20:45 »
Statut i ordynacja wyborcza były pisane jeszcze w innym systemie politycznym. Komuniści nie znali słowa nepotyzm. Ich spadkobiercy, jak i nadal żyjący aktywni działacze z PRL nigdy nie widzieli w tym problemu. Dlatego też istnieją okręgi PZW, w których w pokojach działaczy oprócz staropolskiego „Kolego” dumnie brzmi: „Tato przestań” :P Ot taka koleżeńsko-rodzinna atmosfera, co by nie było w stowarzyszeniu, które ma przecież łączyć członków w osiąganiu wspólnego celu...więc łączy :beer:

Również poprzedni Zarząd Główny PZW nie widział w tym problemu. Zauważył jednak problem szerokiego parcia na tzw. „koryto”, czyli na udział szaraków we władzach PZW w Zarządzie Głównym :money: :money: :money:
ZG wykombinował więc, że funkcję delegata do władz PZW będą mogli piastować jedynie ci członkowie, którzy pełnili dotychczas funkcje we władzach lub organach PZW. Musieli więc wyznaczyć jakiś, bezpieczny dla siebie, minimalny okres pełnienia tych funkcji. Uznali, że 5 lat wystarczy. Tym samym odebrali znacznej większości członków związku bierne prawo wyborcze (notabene zagwarantowane statutem).

Tylko ci idioci zapomnieli, że parcie na tzw. „koryto” jest tak duże, że im tego nie odpuszczą. No i nie odpuścili. Okazało się, że choć poprzedni ZG złamał prawo, to z tego tytułu żaden z członków (nawet ten idiota który opracował projekt uchwały), nie może ponieść żadnych konsekwencji... bo statut nie pozwala ;( Tak w ogóle to nic złego się nie stało, bo nie można też było ich odwołać :beer:

A Ty Szanowny Kolego  pytasz się o to czy syn ma prawo kontrolować ojca z tego jak on realizuje swoje statutowe obowiązki z racji pełnionej funkcji w PZW  ??!! ;)  Przecież normą jest w innych organizacjach społecznych, spółkach, podmiotach państwowych, że najlepiej funkcję kontrolną realizują członkowie rodziny.  Tata pewnie za zasługi dostanie złotą odznakę PZW z wieńcami, zaś syn otrzyma złotą odznakę PZW, tyle że już bez wieńców :( I wówczas zabrzmi gromkie SZTANDAR PZW WYPROWADZIĆ! Nepotyzm? Jaki nepotyzm :P

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #3 dnia: 15.10.2018, 20:48 »
Działacze zarządów okręgów zasiadają sobie beztrosko w radach spółek rybackich...
Fajnie jest.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #4 dnia: 15.10.2018, 20:59 »
No. Chociażby tu. Tyle znanych twarzy z Okręgu Mazowieckiego PZW
http://www.lgrzz.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=4&lang=

A jakby tak sprawdzić komu przyznano kasę, to pewnie też by się okazało, że "co w rodzinie to nie zginie"  ;)

timken

  • Gość
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #5 dnia: 15.10.2018, 21:39 »
Osobiście jestem zaniepokojony (by nie używać ostrzejszych słów) , że szeregowi członkowie koła nie widzą w tym najmniejszego problemu. Chyba , że ich świadomość na temat tego do czego jest powoływana komisja rewizyjna jest na mizernym poziomie :facepalm:
Przy okazji przypomniała mi się sytuacja z zebrania w tamtym kole. Prezes ogłasza, że trzeba wybrać delegata na zjazd i na jednym oddechu dodaje: tak zgadzam się :P

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #6 dnia: 15.10.2018, 21:54 »
Ale czy nie zauważyłeś stary, że najwięcej doradzają tutaj koledzy, którzy nawet nie opłacają składek? Nie zmienia to faktu, że wiesz co piszesz!

A kto nie opłaca składek i najwięcej doradza? ;) O kim piszesz?
Lucjan

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #7 dnia: 15.10.2018, 21:57 »
Tu akurat, Mój stary adwersarzu, Mozesz czuć się spokojnie pominięty! ;D :beer:
Arek

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #8 dnia: 15.10.2018, 22:06 »
No to chyba do mnie :P Nie ma sensu rozwalać kolejnego tematu, ale ja widzę problem w "układach" PZW. Timken napisał o patologicznej sytuacji, a Ty mu piszesz, że na układy nie ma rady i że w tym temacie wypowiadają się głównie goście co nie opłacają składek. Z tego co pamiętam to pisałeś, że jesteś rzecznikiem dyscyplinarnym u siebie w kole. To chyba sam powinieneś wiedzieć, że "układy" są problemem.

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #9 dnia: 15.10.2018, 22:18 »
Tak w ogóle to zobaczcie. Aby przeciąć takie sytuacje wystarczy jeden zapis taki jak np. przy organizacjach pożytku publicznego (OPP)...jeden:
https://www.lexlege.pl/ustawa-o-dzialalnosci-pozytku-publicznego-i-o-wolontariacie/art-20/

Organizacją pożytku publicznego może być organizacja pozarządowa ....która......ma statutowy kolegialny organ kontroli lub nadzoru, odrębny od organu zarządzającego i niepodlegający mu w zakresie wykonywania kontroli wewnętrznej lub nadzoru, przy czym członkowie organu kontroli lub nadzoru:

a)   nie mogą być członkami organu zarządzającego ani pozostawać z nimi w związku małżeńskim, we wspólnym pożyciu, w stosunku pokrewieństwa, powinowactwa lub podległości służbowej,
b)   nie byli skazani prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego lub przestępstwo skarbowe

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #10 dnia: 15.10.2018, 22:20 »
Jestem Panie Arkadiuszu. I żeby nie było, PZW to również Ja. Od niemal 40 lat jestem członkiem. Znam patologie od podszewki. Nigdy przez moje gardło nie przeszło, że jest dobrze. Nigdy nie zaprzeczałem że byłem mięsiarzem. Byłem. Ale wszystko się zmienia. Zmienia i się po woli związek, a na pewno ludzie w kołach, których Ja reprezentuję! Jad który sączysz na tym forum, Mnie po prostu mierzi. Zadziałaj w związku, pomóż w zmianach a nie jedynie kłapiesz jadaczką. Niby znasz się na prawie :facepalm:. Przełóż to na zmiany wewnątrz!!!!!!!! Wykopaliście z forum wszystkich, którzy działali na poprawę wizerunku związku. Forum postępowe. Brawo Wy!!!!!!!
Arek

Offline maciek_krk

  • ⚡⚡⚡⚡⚡
  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 7 434
  • Reputacja: 519
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: TG/KRK
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #11 dnia: 15.10.2018, 22:30 »
Arku, a co Cię tak na wspominki wzięło? :) Nie ma ich i już. Przecież nikt tu nie będzie kogoś trzymał na siłę ani też tolerował internetowego cwaniactwa. Przykre, że tak postrzegasz te sprawy, ale rozumiem, że z wieloma kolegami było Ci po prostu bliżej niż z innymi. Życie :)
Pozdrawiam,
Maciek

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 563
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #12 dnia: 15.10.2018, 22:32 »
Ten post, zapewne zaraz zniknie. Pamiętam takie czasy! :beer:

A dlaczego ma zniknąć? Nie róbmy jaj, co tu jest takiego? : Jad, który wylałeś z siebie to twój problem.

Zadziałaj w związku, pomóż w zmianach a nie jedynie kłapiesz jadaczką. Niby znasz się na prawie :facepalm:. Przełóż to na zmiany wewnątrz!!!!!!!! Wykopaliście z forum wszystkich, którzy działali na poprawę wizerunku związku. Forum postępowe. Brawo Wy!!!!!!!

Chyba nie trzeba komentować :facepalm: My wstrętni, wyrzuciliśmy wszystkich co chcą naprawić związek. Ależ paskudni jesteśmy. My, zaplute karły reakcji :) Biedne jotki i mister poop'ery :D :D :D

A myślałem, że to będzie taki zwykły wieczór, a tu yayca jak berety ;)
Lucjan

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #13 dnia: 15.10.2018, 22:32 »
Jestem Panie Arkadiuszu. I żeby nie było, PZW to również Ja. Od niemal 40 lat jestem członkiem. Znam patologie od podszewki. Nigdy przez moje gardło nie przeszło, że jest dobrze. Nigdy nie zaprzeczałem że byłem mięsiarzem. Byłem. Ale wszystko się zmienia. Zmienia i się po woli związek, a na pewno ludzie w kołach, których Ja reprezentuję! Jad który sączysz na tym forum, Mnie po prostu mierzi. Zadziałaj w związku, pomóż w zmianach a nie jedynie kłapiesz jadaczką. Niby znasz się na prawie :facepalm:. Przełóż to na zmiany wewnątrz!!!!!!!! Wykopaliście z forum wszystkich, którzy działali na poprawę wizerunku związku. Forum postępowe. Brawo Wy!!!!!!!

 Rozumiem, że moje wpisy nie muszą się wszystkim podobać :beer: I nie o to mi chodzi. Ogólnie to na tym forum nie jestem aby komuś się przypodobać. Tak samo nie prowadzę krucjaty przeciwko PZW. Słabo czytasz moje posty, jeżeli tak uważasz. Piszę jak jest. Przynajmniej z mojej perspektywy. Jak Ci się to nie podoba to Twój problem. :beer: Po to jest forum, aby dyskutować również z osobami o odmiennych poglądach. Tak próbowałem działać, ale dzięki właśnie takim dumnym jednostkom co są "od kilkudziesięciu lat" w związku i jest im w nim dobrze, jest  tak jak jest. Właśnie takim, że "na układy nie ma rady". I tak działam nadal.... w inny sposób Panie Rzeczniku Dyscyplinarny

timken

  • Gość
Odp: Struktury PZW
« Odpowiedź #14 dnia: 15.10.2018, 22:36 »
A miał to być taki zwykły , kolejny temat. Przepraszam , że zepsułem niektórym wieczór :( Może lepiej zamknąć wątek...