Autor Wątek: (S) Shimano Super 4000 GT-RB i Dragon Metal Guide FD 1030i  (Przeczytany 1514 razy)

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Kołowrotek jest używany, ma swoje lata, jednak jest w bardzo dobrym stanie. Jest to model z hamulcem walki. Chodzi bardzo płynnie, świetnie nawija żyłkę i plecionkę. Jakie miał luzy, gdy go kupiłem, takie ma dziś - trzeba wiedzieć, że te kołowrotki nigdy nie były pasowane bardzo ciasno. Maszyny te w trakcie pracy wydają z siebie charakterystyczny gwizd, który cieszy ucho (taka konstrukcja). Średnica szpuli wynosi 50 mm, całość waży około 420 gramów, przełożenie wynosi 5,0:1. Jestem pewien, że jeszcze długo będzie cieszył właściciela. Jedyną wadą wizualną są rysy na "złotym" pierścieniu nad pokrętłem hamulca, które zrobiłem, rozbierając kołowrotek (nie miałem specjalistycznego klucza, a chciałem zrobić przegląd). Zestaw składa się z kołowrotka i drugiej szpuli. Maszyna świetnie sprawdzi się przy cięższym spinningu i feederze (spora waży, więc do pickera raczej go nie polecam). Muszę też dodać, że kołowrotek ma świetne właściwości rzutowe, linka schodzi z niego fenomenalnie (mechanizm nawoju jest oparty na "ślimaku", posuw szpuli jest spowolniony). Do tego shimaniaka można zamontować pojedynczą korbę, nawet od Catany, w ten sposób odchudzimy całość o ok. 40 gramów.

Kołowrotek wyceniam na 200 zł (plus 15 zł za przesyłkę). Jeśli ktoś nie będzie zadowolony z zakupu, będzie mógł odesłać kołowrotek, a ja zwrócę pieniądze (kupujący straci niewiele ;)). Chciałbym, żeby ktoś był zadowolony, to wszystko.









============================================================================

Drugi kołowrotek to Dragon Metal Guide FD 1030i. Sprzęt ten całkiem niedawno kosztował około 400 zł, gdy ceny spadły, kupiłem go z ciekawości, żeby się przekonać, co Dragon chciał zaoferować za stosunkowo sporo. Otworzyłem go, żeby sprawdzić, jak są nasmarowane mechanizmy (było dobrze), skręciłem, rozebrałem okrągłe klipy, wypolerowałem krawędzie wokół nich, po czym sprawdziłem go nad wodą, przy pickerze. Jeden raz. Postanowiłem zostawić go, bo mnie pozytywnie zaskoczył, więc czekał na swoją kolej. Sprawy jednak potoczyły się tak, że już niczego nie będę potrzebował do metod gruntowych.

Kołowrotek ma aluminiowy korpus, rotor z tworzywa. Waży niewiele, bo 290 gramów, przełożenie wynosi 5,0:1, ma 10 łożysk i dwie identyczne, aluminiowe szpule (z okrągłymi klipami). Trzeba przyznać, że pracuje zadziwiająco dobrze. Żyłkę i plecionkę nawija dobrze (specjalnie nawinąłem grubą plecionkę, żeby to pokazać). Hamulec pracuje bardzo poprawnie. Gwarancja jest jeszcze na cztery lata (kupujący otrzyma paragon). Stan maszyny oceniam na idealny, bo jakże miałoby być, jeśli tylko raz był przymocowany do kija.

W popularnym serwisie aukcyjnym za ten model żądają od 275 złotych, ja dałem mniej, więc chcę za niego 150 zł (plus 15 zł za przesyłkę). Jeśli ktoś nie będzie zadowolony z zakupu, będzie mógł odesłać kołowrotek, a ja zwrócę pieniądze (kupujący straci niewiele ;)). Oczywiście plecionka nie jest częścią oferty. Chciałbym, żeby ktoś był zadowolony, to wszystko. Warto.








Jacek

ProBono

  • Gość
Odp: (S) Shimano Super 4000 GT-RB i Dragon Metal Guide FD 1030i
« Odpowiedź #1 dnia: 25.11.2018, 18:20 »
Rezerwuje dla kolegi z poza forum Dragona, jutro zapytam w pracy czy nadal chce kupić i dam znać po 18:00 jutro

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: (S) Shimano Super 4000 GT-RB i Dragon Metal Guide FD 1030i
« Odpowiedź #2 dnia: 25.11.2018, 18:21 »
Dobrze, nie ma problemu ;)
Jacek

Offline rush1221.dkl

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 154
  • Reputacja: 5
Odp: (S) Shimano Super 4000 GT-RB i Dragon Metal Guide FD 1030i
« Odpowiedź #3 dnia: 25.11.2018, 21:13 »
Rezerwacja na Dragona proszę o informacje jak będzie moja kolej

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka


Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: (S) Shimano Super 4000 GT-RB i Dragon Metal Guide FD 1030i
« Odpowiedź #4 dnia: 25.11.2018, 21:51 »
Dobra ;)
Jacek

ProBono

  • Gość
Odp: (S) Shimano Super 4000 GT-RB i Dragon Metal Guide FD 1030i
« Odpowiedź #5 dnia: 27.11.2018, 05:41 »
Rezerwacja na Dragona proszę o informacje jak będzie moja koleej

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Zwalniam rezerwacje Dragona. Kolega nie zdecydował się na ten młynek. Pozdrawiam

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: (S) Shimano Super 4000 GT-RB i Dragon Metal Guide FD 1030i
« Odpowiedź #6 dnia: 27.11.2018, 15:04 »
Kołowrotek Dragona jest zarezerwowany dla kolegi, który sfinalizuje sprawę 10 grudnia.
Jacek

Offline Qklux

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mielec
Odp: (S) Shimano Super 4000 GT-RB i Dragon Metal Guide FD 1030i
« Odpowiedź #7 dnia: 27.11.2018, 15:45 »
Jeśli transakcja nie dojdzie do skutku jestem zdecydowany na Dragona, proszę o info na priv jakby co. Pozdrawiam.

Offline Syborg

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 10 021
  • Reputacja: 980
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: spinning
Odp: (S) Shimano Super 4000 GT-RB i Dragon Metal Guide FD 1030i
« Odpowiedź #8 dnia: 11.12.2018, 21:18 »
Kołowrotek Dragona sprzedany. Shimaniak czeka na adopcję.



Oferta nieaktualna.
Jacek