Autor Wątek: Klub miłośników Feeder Poznań  (Przeczytany 105436 razy)

elvis77

  • Gość
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #15 dnia: 05.05.2015, 17:07 »
Ale feeder czy waggler też nie po Polskiemu,a jakoś nikt nie protestuje.
Oczywiście też jestem zwolennikiem polskiego nazewnictwa,o ile to możliwe.
A ten Association...hmm,sam nie wiem,ale raczej nie pasuje.

Offline Arunio

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 892
  • Reputacja: 521
  • Płeć: Mężczyzna
  • Życie jest krótkie, a łowić się chce!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #16 dnia: 05.05.2015, 17:11 »
A komu przeszkadza nazwa regionalna jak w tytule? Po co tam jakieś kwiatki wciskać. Portal sobie, Association sobie. A KMFP dla Wielkopolan! ;D
Arek

elvis77

  • Gość
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #17 dnia: 05.05.2015, 17:13 »

Offline Marcin Cichosz

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 598
  • Reputacja: 430
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Fans
    • Galeria
    • Feeder Fans
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #18 dnia: 05.05.2015, 17:18 »
Mnie to lotto, rzuciłem tylko pomysł i to pierwsze co mi przyszło go głowy.

river

  • Gość
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #19 dnia: 05.05.2015, 19:19 »
A może tak po kibicowsku i o przyrodę się otrze?

Np. Poznańskie słowiki ;D

Sam jestem stąd jakby co nabijam się tylko z tych  futbolowych napinek ;)

Offline Chaotic

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 662
  • Reputacja: 101
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #20 dnia: 05.05.2015, 20:03 »
ja myslę, że na nazwę przyjdzie czas - zazwyczaj najwięcej się trwoni czasu i energii  na tego typu zagadnienia miast tego co najistotniejsze - z kim, w jakim celu i w jaki sposób.


ja proponuję 2 drogi -
@ małych kroczków: na początek skupić się wokól jednego koła (najlepiej małego) i jeszcze lepiej takiego, które nie ma hopla na punkcie spławika i rozgrywa zawody dopuszczające metody guntowe i stworzenie przy takim kole klubu feederowego...późneij mozna przy okręgu z nastawieniem na popularyzacje metod feederowych i organizowaniu rywalizacji - i na tym etapie dopiero można ocenić czy to się przyjmie i planować dalsze działania ( - > klub sportowy; -> zaprzestać na klubie przy okręgu; -> powołać fundację)

@ skrzyknąć chłopa i zacząć z grubej rury - od stowarzyszenia milośników ....

każda z dróg ma swoej plusy i minusy - z jednej strony bez upierdliwej księgowości za to z betonem nad głową; z drugiej konieczność sprawozdań, księgowości oraz sporej inwestycji czasu na tematy niewędkarskie ale pełna dowolność w inwestycjach i pozyskiwaniu środków na cele statutowe (sponsoring)

Mi się marzy klubik sportowy działający poza strukturami PZW , propagujący wędkarstwo w ogóle, etyczne zachowania nad wodą,  ogranizujący szkółki dla młodzieży , zajęcia wędkarskie dla domów dziecka oraz rywalizację na komercyjnych zbiornikach .... wiem, wiem - kali być marzyciel :)
Pozdrawiam
Olo


Offline Dżamukka

  • Garbolino Polska
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 66
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł Zuziak Fishing
  • Lokalizacja: Wrocław
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #21 dnia: 05.05.2015, 20:11 »
Cytuj
Mi się marzy klubik sportowy działający poza strukturami PZW , propagujący wędkarstwo w ogóle, etyczne zachowania nad wodą,  ogranizujący szkółki dla młodzieży , zajęcia wędkarskie dla domów dziecka oraz rywalizację na komercyjnych zbiornikach .... wiem, wiem - kali być marzyciel :)

  Tak właśnie działamy, znaczy ruszyliśmy działania w tym kierunku. Klub się rozwija i sądzę że tak będzie już zawsze :) Mnie bardzo cieszy wszelka mobilizacja w kierunku pozytywnego propagowania wędkarstwa , w szczególności feederowego.  Feeder Klub Krokodyl to własnie mały Klub z konkretnymi planami :) Trzymam kciuki za podobne inicjatywy i Waszą jak najbardziej popieram :thumbup: :thumbup:

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #22 dnia: 05.05.2015, 20:50 »
ja myslę, że na nazwę przyjdzie czas - zazwyczaj najwięcej się trwoni czasu i energii  na tego typu zagadnienia miast tego co najistotniejsze - z kim, w jakim celu i w jaki sposób.


ja proponuję 2 drogi -
@ małych kroczków: na początek skupić się wokól jednego koła (najlepiej małego) i jeszcze lepiej takiego, które nie ma hopla na punkcie spławika i rozgrywa zawody dopuszczające metody guntowe i stworzenie przy takim kole klubu feederowego...późneij mozna przy okręgu z nastawieniem na popularyzacje metod feederowych i organizowaniu rywalizacji - i na tym etapie dopiero można ocenić czy to się przyjmie i planować dalsze działania ( - > klub sportowy; -> zaprzestać na klubie przy okręgu; -> powołać fundację)

@ skrzyknąć chłopa i zacząć z grubej rury - od stowarzyszenia milośników ....

każda z dróg ma swoej plusy i minusy - z jednej strony bez upierdliwej księgowości za to z betonem nad głową; z drugiej konieczność sprawozdań, księgowości oraz sporej inwestycji czasu na tematy niewędkarskie ale pełna dowolność w inwestycjach i pozyskiwaniu środków na cele statutowe (sponsoring)

Mi się marzy klubik sportowy działający poza strukturami PZW , propagujący wędkarstwo w ogóle, etyczne zachowania nad wodą,  ogranizujący szkółki dla młodzieży , zajęcia wędkarskie dla domów dziecka oraz rywalizację na komercyjnych zbiornikach .... wiem, wiem - kali być marzyciel :)

Ja osobiście jestem za opcją drugą, ale to trzeba obgadać, bo jedyne czego mi brak to czas, a ta właśnie opcja wymaga najwięcej czasu. Jestem przekonany, że 30 maja uda się "wmurować" kamień węgielny pod nasze stowarzyszenie, klub, koło, klubik, jak zwał tak zwał.
Robert

Offline kleszcz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Września
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #23 dnia: 15.05.2015, 13:34 »
Jeśli taka inicjatywa wypali, bardzo chętnie się przyłącze. Mogę ze swej strony zaproponować pomoc od strony IT, jeśli będzie potrzebny serwer pod stronę WWW, domena itp. biorę to na siebie.

Pozdrawiam Adam.

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #24 dnia: 15.05.2015, 14:42 »
Jeśli taka inicjatywa wypali, bardzo chętnie się przyłącze. Mogę ze swej strony zaproponować pomoc od strony IT, jeśli będzie potrzebny serwer pod stronę WWW, domena itp. biorę to na siebie.
:thumbup:
Robert

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #25 dnia: 15.05.2015, 15:26 »
Panowie, porozmawiamy o tym na zlocie. Jestem przekonany, że uda się powołać do życia taką organizację, która zaspokoi nasze oczekiwania. Przy takim wsparciu jakie zadeklarowaliście, nie może się to nie udać :D

Pozdrawiam
Robert
Robert

Offline s7

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 9 623
  • Reputacja: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
  • Lokalizacja: Stolica Pyrlandii
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #26 dnia: 15.05.2015, 15:35 »
Cytuj
Przy takim wsparciu jakie zadeklarowaliście, nie może ssię to udać
???
Trochę optymizmu :)
Robert

Offline alphaomega

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #27 dnia: 15.05.2015, 15:38 »
No, to zanosi się na solidny fundament dla nowej organizacji.  Cieszy mnie to bardzo.
Połamania!
-Mateusz-

Offline gilala

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 944
  • Reputacja: 36
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #28 dnia: 15.05.2015, 16:12 »
Cytuj
Przy takim wsparciu jakie zadeklarowaliście, nie może ssię to udać
???
Trochę optymizmu :)

Literówka, już poprawiłem
Robert

Offline alphaomega

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Poznań
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Klub miłośników Feeder Poznań
« Odpowiedź #29 dnia: 18.06.2015, 22:38 »
To może zaktualizuję nieco informacje o postępach. Zadecydowaliśmy (na razie w wąskim gronie, ale mam nadzieję, że szybko nas przybędzie), że spróbujemy stworzyć coś więcej niż tylko team feederowy / klub sportowy. Zwał, jak zwał.
Stowarzyszenie, poza działalnością stricte wędkarską będzie prowadziło działalność proekologiczną i prospołeczną (może wręcz charytatywną). Docelowo możemy pozyskać własne wody (mamy w Wielkopolsce doskonałe przykłady). Ustaliliśmy już nazwę. Chwilowo jej nie ujawnię, bo trwają prace nad logo i w przyszłym tygodniu pewnie obwieścimy światu, że jesteśmy! :)
Ruszymy na podbój świata pod własnym znakiem i ze śpiewem na ustach
Chyba mnie ponosi... :P

Zapraszamy wszystkich chętnych z Poznania i okolic (nawet tych odleglejszych do angażowania się).
W najbliższych miesiącach chcielibyśmy zaaranżować spotkanie organizacyjne dla wszystkich chętnych. Połączylibyśmy przyjemne z pożytecznym i na pewno odbyłoby się ono nad wodą, przy wspólnym wędkowaniu.

W planach mamy organizację od przyszłego sezonu wielkopolskiej feederligi oraz cykliczne eventy, które pozwolą zrobić coś dobrego dla społeczeństwa, środowiska i promocji nowoczesnych form wędkarstwa.

Dziękuję za motywację, pomysły Olkowi, Robertowi i Darkowi (kolejność przypadkowa, żeby nie wartościować :) ), bo samemu ciężko byłoby ruszyć z taką inicjatywą.

Mam nadzieję, że wkrótce dołączą do nas kolejni zapaleńcy i w nowy rok wejdziemy już formalnie zorganizowani.
Połamania!
-Mateusz-