Autor Wątek: SSR, PSR - kontrola  (Przeczytany 7582 razy)

Offline robal

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 81
  • Reputacja: 4
SSR, PSR - kontrola
« dnia: 03.12.2018, 14:53 »
Nurtuje mnie pytanie, czy zgodnie z Rodo w trakcie kontroli musimy okazać legitymację członkowską, kartę wędkarską czy wystarczy rejestr połowu na dany rok? Jeśli ten temat był poruszany to proszę o usunięcie.

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: SSR, PSR - kontrola
« Odpowiedź #1 dnia: 03.12.2018, 18:14 »
Żeby okazywać lub przekazywać swoje wrażliwe dane komuś, to ten ktoś musi być przeszkolony z RODO.
Innej możliwości nie widzę.
JKarp

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: SSR, PSR - kontrola
« Odpowiedź #2 dnia: 03.12.2018, 18:23 »
A ja nie widzę możliwości, by stwierdzić, czy ktoś był lub nie był przeszkolony z RODO. :D
Albo ktoś może od nas żądać okazania dokumentów, albo nie.

Do tego dochodzi jeszcze zwykła ludzka życzliwość - że jeśli SSR dba o nasze wody, to należy im okazać szacunek, a nie utrudniać życie.
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: SSR, PSR - kontrola
« Odpowiedź #3 dnia: 03.12.2018, 18:27 »
A ja nie widzę możliwości, by stwierdzić, czy ktoś był lub nie był przeszkolony z RODO. :D
Albo ktoś może od nas żądać okazania dokumentów, albo nie.

Do tego dochodzi jeszcze zwykła ludzka życzliwość - że jeśli SSR dba o nasze wody, to należy im okazać szacunek, a nie utrudniać życie.
Michał, w moim okręgu PZW przeszkoliło SSR z Rodo i dostali zaświadczenia, również takowe posiadam, ale to z racji współpracy Klubu z PZW. Nie wiem jak to wygląda w innych okręgach.
Adam

Offline Mosteque

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 32 337
  • Reputacja: 1968
  • Płeć: Mężczyzna
  • MFT
  • Lokalizacja: Jaktorów
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: SSR, PSR - kontrola
« Odpowiedź #4 dnia: 03.12.2018, 18:38 »
:thumbup:
Krwawy Michał

Purple Life Matters

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: SSR, PSR - kontrola
« Odpowiedź #5 dnia: 03.12.2018, 19:19 »
Nie widzę związku między RODO kontrolami. Chodzi o przetwarzanie danych osobowych, dokładnie ochronę tych danych, nie ma to wiele wspólnego z samą kontrolą, gdzie musisz wykazać się posiadanym zezwoleniem na wędkowanie oraz kartą wędkarską. To Ty łowisz na wodzie PZW, więc musisz się podporządkować regulaminom. Co innego jeżeli PZW wykorzystywałoby Twoje dane. Tego chłopaki robić nie mogą bez zezwolenia, jednak to coś innego.

Dlaczego szkoli się kogoś z RODO, zwykłego członka SSR? W jaki sposób ma on przetwarzać dane? Co daje takie szkolenie w ogóle? ;)

W UK obowiązuje RODO tak samo, i musisz pokazać zezwolenie i licencję. Pierwsze słyszę aby powoływać się na RODO i odmawiać okazania 'papierów'. 'Niech ktoś mnie uszczypnie - aaaaaaa! (Seksmisja) :)

Lucjan

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: SSR, PSR - kontrola
« Odpowiedź #6 dnia: 03.12.2018, 19:42 »
A ja nie widzę możliwości, by stwierdzić, czy ktoś był lub nie był przeszkolony z RODO. :D
Albo ktoś może od nas żądać okazania dokumentów, albo nie.

Do tego dochodzi jeszcze zwykła ludzka życzliwość - że jeśli SSR dba o nasze wody, to należy im okazać szacunek, a nie utrudniać życie.
Wiedziałem....
Otóż każdy kto ma dostęp do danych musi być przeszkolony ;)
I nie ma to nic wspólnego z życzliwością ;-) Takie jest prawo.
JKarp

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: SSR, PSR - kontrola
« Odpowiedź #7 dnia: 03.12.2018, 19:48 »
Nie widzę związku między RODO kontrolami. Chodzi o przetwarzanie danych osobowych, dokładnie ochronę tych danych, nie ma to wiele wspólnego z samą kontrolą, gdzie musisz wykazać się posiadanym zezwoleniem na wędkowanie oraz kartą wędkarską. To Ty łowisz na wodzie PZW, więc musisz się podporządkować regulaminom. Co innego jeżeli PZW wykorzystywałoby Twoje dane. Tego chłopaki robić nie mogą bez zezwolenia, jednak to coś innego.

Dlaczego szkoli się kogoś z RODO, zwykłego członka SSR? W jaki sposób ma on przetwarzać dane? Co daje takie szkolenie w ogóle? ;)

W UK obowiązuje RODO tak samo, i musisz pokazać zezwolenie i licencję. Pierwsze słyszę aby powoływać się na RODO i odmawiać okazania 'papierów'. 'Niech ktoś mnie uszczypnie - aaaaaaa! (Seksmisja) :)
Hm...dlaczego więc w majówkę zanim weszło RODO podczas kontroli pan z SSR zapisał sobie moje dane ?
Bez zezwolenia ? Luk na to jest paragraf...
Zapisz się na kurs i się po prostu dowiedz jak można przetwarzać dane i po co oraz kto i kiedy może to robić.
Dam sobie rękę uciać, że w Anglii ktoś kto prosi o moje dokumenty posiada takie przeszkolenie.
JKarp

Offline Mariano

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: 39
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: SSR, PSR - kontrola
« Odpowiedź #8 dnia: 03.12.2018, 19:52 »
Tak tylko dodam, moim zdaniem, iż w regulaminie PZW powinien być zapis o bezwzględnym poddaniu się kontroli przez SSR a w przypadku odmowy, czy utrudniania, wydalenie takiego delikwenta z związku. Sama kontrola nie ma raczej nic z RODO wspólnego, chyba że, funkcjonariusz wykorzysta dane prywatnie, bądź w sposób nie zgodny z ustawami.
Fishing Team ZEUS

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: SSR, PSR - kontrola
« Odpowiedź #9 dnia: 03.12.2018, 20:01 »
Nie widzę związku między RODO kontrolami. Chodzi o przetwarzanie danych osobowych, dokładnie ochronę tych danych, nie ma to wiele wspólnego z samą kontrolą, gdzie musisz wykazać się posiadanym zezwoleniem na wędkowanie oraz kartą wędkarską. To Ty łowisz na wodzie PZW, więc musisz się podporządkować regulaminom. Co innego jeżeli PZW wykorzystywałoby Twoje dane. Tego chłopaki robić nie mogą bez zezwolenia, jednak to coś innego.

Dlaczego szkoli się kogoś z RODO, zwykłego członka SSR? W jaki sposób ma on przetwarzać dane? Co daje takie szkolenie w ogóle? ;)

W UK obowiązuje RODO tak samo, i musisz pokazać zezwolenie i licencję. Pierwsze słyszę aby powoływać się na RODO i odmawiać okazania 'papierów'. 'Niech ktoś mnie uszczypnie - aaaaaaa! (Seksmisja) :)
Hm...dlaczego więc w majówkę zanim weszło RODO podczas kontroli pan z SSR zapisał sobie moje dane ?
Bez zezwolenia ? Luk na to jest paragraf...

Jaki paragraf? Ja rozumiem jeżeli ktoś przetwarza dane ale tutaj? Co się zmienia po szkoleniu? Czym się różni strażnik przeszkolony od nieprzeszkolonego? I dlaczego miałbyś odmówić zapisania Twoich danych?  Nie róbmy jaj, łowisz na wodzie PZW, więc robisz co wymaga regulamin.

Janusz, niepokoi mnie ton Twej wypowiedzi,z której wynika, że członek SSR jest Twoim wrogiem. Kto by chciał Twoje dane, jakby miał je wykorzystać w niecnych celach? :) Szukanie powodu aby się nie poddać kontroli jest dziwne.

Tu na forum też się pojawiają Filipowie z konopi, żądający usunięcia ich danych. Ale my nie mamy ich danych, nie mamy czego przetwarzać :)

Lucjan

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: SSR, PSR - kontrola
« Odpowiedź #10 dnia: 03.12.2018, 20:14 »
Skoro pojawił się temat RODO to powiem tak. W PZW jest jeden wielki burdel (jakoś mnie to nie dziwi). Po szkoleniu , które miało miejsce w kwietniu zapytałem prezesa okręgu czy jest jakaś instrukcja w sprawie obiegu dokumentów w  związku z wprowadzeniem RODO. Bardzo mnie to interesowało, bo przetwarzam dane wielu osób. Usłyszałem, że trwają prace. Mamy Grudzień, a instrukcji jak nie było tak nie ma. :facepalm: Powiedziałem, że pier..... to wszystko, nie będę się podkładał. Zrezygnowałem z funkcji pełnionej w klubie.
Adam

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: SSR, PSR - kontrola
« Odpowiedź #11 dnia: 03.12.2018, 20:46 »
Nie widzę związku między RODO kontrolami. Chodzi o przetwarzanie danych osobowych, dokładnie ochronę tych danych, nie ma to wiele wspólnego z samą kontrolą, gdzie musisz wykazać się posiadanym zezwoleniem na wędkowanie oraz kartą wędkarską. To Ty łowisz na wodzie PZW, więc musisz się podporządkować regulaminom. Co innego jeżeli PZW wykorzystywałoby Twoje dane. Tego chłopaki robić nie mogą bez zezwolenia, jednak to coś innego.

Dlaczego szkoli się kogoś z RODO, zwykłego członka SSR? W jaki sposób ma on przetwarzać dane? Co daje takie szkolenie w ogóle? ;)

W UK obowiązuje RODO tak samo, i musisz pokazać zezwolenie i licencję. Pierwsze słyszę aby powoływać się na RODO i odmawiać okazania 'papierów'. 'Niech ktoś mnie uszczypnie - aaaaaaa! (Seksmisja) :)
Hm...dlaczego więc w majówkę zanim weszło RODO podczas kontroli pan z SSR zapisał sobie moje dane ?
Bez zezwolenia ? Luk na to jest paragraf...

Jaki paragraf? Ja rozumiem jeżeli ktoś przetwarza dane ale tutaj? Co się zmienia po szkoleniu? Czym się różni strażnik przeszkolony od nieprzeszkolonego? I dlaczego miałbyś odmówić zapisania Twoich danych?  Nie róbmy jaj, łowisz na wodzie PZW, więc robisz co wymaga regulamin.

Janusz, niepokoi mnie ton Twej wypowiedzi,z której wynika, że członek SSR jest Twoim wrogiem. Kto by chciał Twoje dane, jakby miał je wykorzystać w niecnych celach? :) Szukanie powodu aby się nie poddać kontroli jest dziwne.

Tu na forum też się pojawiają Filipowie z konopi, żądający usunięcia ich danych. Ale my nie mamy ich danych, nie mamy czego przetwarzać :)
Po pierwsze primo - SSR nie jest moim wrogiem. Oczywiście dopóki samo nie usiłuje nagiąć prawa. Po to wprowadzono RODO żeby go przestrzegać.
Jak popatrzysz na zakres szkolenia ( moja fotka ) - jest tam zapis "sankcje". Po prostu poszukaj co grozi. Szkolenie RODO SSR powinna mieć z automatu. I wcale mi nie chodzi o to żeby się nie poddać kontroli.
JKarp

Offline JKarp

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 386
  • Reputacja: 87
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Legionowo
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: SSR, PSR - kontrola
« Odpowiedź #12 dnia: 03.12.2018, 20:50 »
Tak tylko dodam, moim zdaniem, iż w regulaminie PZW powinien być zapis o bezwzględnym poddaniu się kontroli przez SSR a w przypadku odmowy, czy utrudniania, wydalenie takiego delikwenta z związku. Sama kontrola nie ma raczej nic z RODO wspólnego, chyba że, funkcjonariusz wykorzysta dane prywatnie, bądź w sposób nie zgodny z ustawami.
Powinien być zapis, że wędkarz musi znać RAPR bo jak nie to wywalamy ze związku :D :D ;D ;D
Sama kontrola oczywiście nie ma nic wspólnego z RODO. Natomiast zły sposób przetrzymywania danych z kontroli ma już wiele wspólnego.
JKarp

Offline Luk

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 22 568
  • Reputacja: 1978
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wędkarstwo rządzi!
  • Lokalizacja: Newark
Odp: SSR, PSR - kontrola
« Odpowiedź #13 dnia: 03.12.2018, 20:55 »
Ale czy wtedy nie powinno się mieć 'ale' do PZW? SSR dokonuje kontroli, ale czy przetwarza dane?
Lucjan

Offline Alek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 958
  • Reputacja: 237
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Białystok
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: SSR, PSR - kontrola
« Odpowiedź #14 dnia: 03.12.2018, 21:01 »
Oczywiście, że przetwarza. Dajmy na to łapią kłusownika, wzywają PSR lub Policję. Ze "zdarzenia" robią, a przynajmniej powinni robić notatkę  służbową. Dane delikwenta oczywiście się pojawiają. W jaki sposób są dalej przekazywane (przetwarzane) nie mam pojęcia.
Adam