Autor Wątek: Nasze sprawdzone taktyki w łowieniu  (Przeczytany 5309 razy)

Offline Semit

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 277
  • Reputacja: 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek
  • Lokalizacja: Warszawa/Janów Podlaski
  • Ulubione metody: feeder
Odp: Nasze sprawdzone taktyki w łowieniu
« Odpowiedź #30 dnia: 17.12.2018, 18:53 »
Ad. Semit - też chciałbym połowić karasie, które ostatnio trafiały mi się za czasów szkoły średniej. Łowisz może na kopytka ? W stronach lubelszczyzny uznawane są za killera linowego.
Kiedyś jak babcia albo mama robiły na obiad to się podkradało i się łowiło na kopytka, teraz to już nikomu się nie chce robić. ;) Już ponad 20 lat nie łowiłem na kopytka.
Tomek

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Odp: Nasze sprawdzone taktyki w łowieniu
« Odpowiedź #31 dnia: 17.12.2018, 19:54 »
Witam w mojej taktyce łowienia celuję w prostotę.Przy łowieniu na kulkę karpi i amurów na kilka dni łowienia stosuję maksymalnie 2 smaki kulek do których przyzwyczajam rybki, kilka lub kilkanaście dni wcześniej ,obsypane ziarnem i pelletem.Jeżeli łowię na koszyk ,to łowię z marszu.Po wyborze stanowiska, zanęcam miejscówkę kilkoma spombami  mieszanki zanęty ,pelletu i ziaren i rozpoczynam wędkowanie. Łowię na zbiorniku 4.5 ha.Efekty są.Raz lepsze a innym razem gorsze.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nasze sprawdzone taktyki w łowieniu
« Odpowiedź #32 dnia: 29.12.2018, 12:47 »
Odświeżę trochę wątek. Jednakową taktykę w łowieniu stosuje się na nieznanym łowisku latem i zimą? Czy może taktyki różnią się w zależności od pory roku, jeżeli tak to czym?
Marcin

Offline David_L

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świętokrzyskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nasze sprawdzone taktyki w łowieniu
« Odpowiedź #33 dnia: 29.12.2018, 22:42 »
W łowieniu latem i zimą jest jak dla mnie jedna zasadnicza różnica. Ilość i rodzaj towaru który wrzucam do wody. Zimą jest go znacznie mniej ze względu na temperaturę wody i mniej intensywne żerowanie ryb. Zwykle zimą i w chłodniejszych okresach roku rezygnuje z pelletów i ziaren a do zanęty dodaje jedynie robactwo, również zanęta jest mniej kaloryczna, drobniej zmielona i jest dużo większy udział gliny w stosunku do zanęty. Co do miejsc łowienia to zimą zawsze staram się łowić w głębszej części zbiornika, chyba że przez kilka dni jest dość ciepło i słonecznie to próbuje również łowić na płytszej części zbiornika. Czasem przynosi to lepsze efekty niż łowienie głęboko.

Offline FanFeeder

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 495
  • Reputacja: 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Mazowsze
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nasze sprawdzone taktyki w łowieniu
« Odpowiedź #34 dnia: 30.12.2018, 00:08 »
Ja zawsze łowię na dwie wędki. Można szybciej pokombinować z przynętami, zanętami w koszykach, odległościami czy głębokością. A jakby już było mnóstwo brań i trudno byłoby łowić na dwie, to drugą ustawiam jakoś zupełnie inaczej na rybę marzeń np. z rosówkami, trupkiem itp...
"Ale w jednym i drugim przypadku musi mieć w sercu tą iskrę, ten żar który rozpala wyobraźnie i sprawia, że tęsknimy za kolejną wyprawą, za kolejnym sezonem. Sposób na życie, sposób myślenia: Ja, natura, ryba, pasja, wyzwanie, tajemnica."

Tench_fan

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nasze sprawdzone taktyki w łowieniu
« Odpowiedź #35 dnia: 30.12.2018, 01:23 »
Często słyszę o tym by ograniczać ilość zanęty zimą. Łowię na metodę. Dzisiaj na komercji miałem cały staw dla siebie. Czy w takiej sytuacji, też należy ograniczać się z nęceniem stosując np. mniejsze koszyki i rzadziej przerzucając zestaw.
Populacja ryb w takim zbiorniku jest duża, więc potencjalnie może przerobić całkiem sporo pokarmu.
Zazwyczaj zanętę podaję tylko w koszyku, bez dodatkowego nęcenia. Na początku rzucam kilka razy, w małych odstępach czasu, by później lokować podajnik w odstępach piętnasto minutowych. Czy w takiej sytuacji jest sens ograniczać jakoś nęcenie?
Bartek

Offline David_L

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 31
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Świętokrzyskie
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nasze sprawdzone taktyki w łowieniu
« Odpowiedź #36 dnia: 30.12.2018, 15:24 »
W takiej sytuacji na komercji często jedną wędką łowie na metodę z małym podajnikiem i przerzucam zestaw co 15-20 minut a drugą wędką łowię z ciężarkiem szukając ryb. Łowiąc z ciężarkiem nęcę po kilka pelecikow 4mm procą lub robię małe porcje martwych robaków w pva i doczepiam do haczyka i obserwuje co się dzieje. Oczywiście robaki muszą być osuszone żeby nie rozpuszczać siateczek pva zanim trafią do wody. ;)

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Nasze sprawdzone taktyki w łowieniu
« Odpowiedź #37 dnia: 30.12.2018, 21:40 »
Marcin

Offline kamilsr

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 28
Odp: Nasze sprawdzone taktyki w łowieniu
« Odpowiedź #38 dnia: 06.01.2019, 11:29 »
Pochwalę się  jeszcze jednym odkryciem przy nocnej metodzie na moich wodach. Dużo lepsze efekty miałem dając na wstępne nęcenie 3 do 5 koszyków słabo ugniecionej mieszanki  mającej na celu stworzenie chmurki, która dawała sygnał rybom do poszukiwań pokarmu. Następnie kładłem właściwie już nawilżoną mieszankę, lub sam pellet na dnie.

Offline Ytr

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 995
  • Reputacja: 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ryb, ryb Hura!!!
    • Galeria
  • Lokalizacja: Pabianice
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Nasze sprawdzone taktyki w łowieniu
« Odpowiedź #39 dnia: 06.01.2019, 11:42 »
Pochwalę się  jeszcze jednym odkryciem przy nocnej metodzie na moich wodach. Dużo lepsze efekty miałem dając na wstępne nęcenie 3 do 5 koszyków słabo ugniecionej mieszanki  mającej na celu stworzenie chmurki, która dawała sygnał rybom do poszukiwań pokarmu. Następnie kładłem właściwie już nawilżoną mieszankę, lub sam pellet na dnie.
Robię podobnie przy wstępnym nęceniu podajnikiem od metody. Pierwsze kilka rzutów robię z zanętą słabiej namoczoną i mniej ją  ugniatam. Chodzi mi o to aby szybciej opuszczała koszyk  i już w czasie opadania tworzyła chmurę. Po kilku rzutach domaczam zanętę do właściwej konsystencji i zaczynam rzadziej przerzucać zestaw.
Bartek

Offline booohal

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 982
  • Reputacja: 473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Krzyś
  • Lokalizacja: Sieradz, Warta
  • Ulubione metody: feeder i spinning
Odp: Nasze sprawdzone taktyki w łowieniu
« Odpowiedź #40 dnia: 06.01.2019, 11:48 »
Mi od połowy zeszłego sezonu świetnie sprawdzało się nęcenie kulami i procą. Kule to najczęściej ziarno połączone pelletem mielonym i 3mm 50/50. Do tego łowienie na dystansie zasięgu procy właśnie. Praska Mistrala 40mm. Zestawy końcowe to metoda ESP XL 70g, to samo z PVA lub zestaw na ciężarku karpiowym centrycznym + PVA.
Unia rządzi, unia radzi, unia nigdy was nie zdradzi!