Autor Wątek: Spławiki slider Mochkov vs Cralusso  (Przeczytany 8522 razy)

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Spławiki slider Mochkov vs Cralusso
« dnia: 16.12.2018, 11:11 »
Cześć

Pojawiły się ostatnio slidery Mochkov. Może ktoś z Was użytkuje spławiki slidery Mochkov i ma porównane do Cralusso? Które ze sliderów będą lepsze w użytkowaniu, mają lepszą trwałość i jakość (nie rozlecą się po sezonie użytkowania) Cralusso czy Mochkov?

Pozdrawiam
Marcin

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Spławiki slider Mochkov vs Cralusso
« Odpowiedź #1 dnia: 16.12.2018, 11:26 »
Mochkov to firma tania i dobra (coś jak polskie tanie wino, które jest dobre dlatego, że jest...dobre i tanie ;)). Dużo osób korzysta z ich spławików łowiąc na odległościówkę. Są słabsze i lepsze modele, tak jak w każdej z firm produkujących spławiki. Sam używam zarówno Mochkova, jak i Cralusso. Jednak używam wyłącznie wagglerów od tych firm, więc trudno mi powiedzieć coś na temat sliderów.   

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Spławiki slider Mochkov vs Cralusso
« Odpowiedź #2 dnia: 16.12.2018, 11:48 »
W Cralusso zdarzają się wadliwe egzemplarze, tam plastik odleciał tu odprysk, itp, ale ogólnie polecam.
Z Mochkovami nie miałem kontaktu. 

Pooglądaj slidery Pana Dariusz Ciechańskiego, istny majstersztyk  :bravo:

Offline michalryby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Okolice Wrocławia
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Spławiki slider Mochkov vs Cralusso
« Odpowiedź #3 dnia: 16.12.2018, 13:19 »
Jak korzystałem i korzystam z waglerów mochkova i ogólne oceniam je dobrze. Napewno lepsze od gut-mixa według mnie. Mają matowy lakier który w przeciwieństwie do gut-mixa nie pęka. Nie przyrównam ich do teoretycznie topowych (droższych spławików) gdyż jak narazie szkoda mi forsy żeby płacić 50zl za spławik, ale na tą chwilę mochkov wystarcza dla mojego amatorskiego łowienia. Wady jakie spostrzegłem  w mmochkovie to odkręcająca się śruba  oraz wypadająca antena-
ale  w moim przypadku wynikało  to ze zbyt słabego dociśnięcia jej. Sam zbieram się do zakupu kilku sliderów, prawdopodobnie będą to slidery firmy mochkov oraz Dino.

Poniżej fota porównująca zużycie spławików mochkova oraz gut-mix przy takiej samej ilości godzin w wodzie. Dodam że gut-mix został przeze mnie polakierowany ponownie po 3 wypadach

Offline michalryby

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 228
  • Reputacja: 30
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Okolice Wrocławia
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Spławiki slider Mochkov vs Cralusso
« Odpowiedź #4 dnia: 16.12.2018, 13:24 »
Może zdjęcia tego tak nie oddają, ale gut-mix jest znacznie mocniej zużyty niż mochkov

Offline Stan

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1 084
  • Reputacja: 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Szprotawa
  • Ulubione metody: bolonka
Odp: Spławiki slider Mochkov vs Cralusso
« Odpowiedź #5 dnia: 16.12.2018, 17:44 »
Mochkov to spławiki o znakomitej relacji jakości do ceny.ale tylko jeśli chodzi o spławiki mocowane na stałe. Te do odległościówki już takie dobre nie są.Piszę o tych najtańszych sliderach i wagglerach.

Offline Mateo

  • Administrator
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 8 832
  • Reputacja: 976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Galeria
    • Spławik i Grunt
  • Lokalizacja: Śląsk
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Spławiki slider Mochkov vs Cralusso
« Odpowiedź #6 dnia: 16.12.2018, 23:38 »
Ja ostatnio łowiłem spławikiem Clarusso Slider. Czytałem, że zdarzają się egzemplarze, które przepuszczają wodę pomiędzy ruchomą rurką a korpusem. U mnie podczas tego jednego wędkowania nic nie przeciekło. Nie byłem jednak zadowolony z widoczności antenek. Wypróbowałem dwóch różnych: dołączonych do zestawu oraz zakupionych dodatkowo (wypełnionych helem). Łowiłem na 32 metrach, na pofalowanej wodzie. Szkoda, że nie robią końcówek takich, z jakimi możemy się spotkać w nowych spławikach Drennana. Testowany przeze mnie wcześniej spławik Lorpio miał całkiem niezłe końcówki, ale z kolei defekt słabego gniazda. Mimo podklejenia taśmą, pewnego razu antenka wypadła. Zapasowych dokupić nie można :-(

Wcześniej używałem dość drogich spławików Milo. Lakier szybko odpadał, gniazda również nie trzymały za dobrze. Często też można się spotkać z odkręcającymi się śrubami dociążników. Choć z tym można sobie łatwo poradzić, stosując kawałek teflonowej taśmy.

Być może jestem zbyt wymagający. Natknąłem się jednak kiedyś na opis, z którego wynika, że nie tylko ja mam problemy ze znalezieniem dobrego slidera.
Zachęcam do poczytania -> https://forumwedkarskie.pl/index.html/sprz%C4%99t-w%C4%99dkarski/slidery-konstrukcyjne-niedoskona%C5%82o%C5%9Bci-czy-buble-r127/

Pozdrawiam
Mateusz

Offline N3su

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 228
  • Reputacja: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Sosnowiec/Newcastle
  • Ulubione metody: spinning
Odp: Spławiki slider Mochkov vs Cralusso
« Odpowiedź #7 dnia: 17.12.2018, 00:20 »
Pro Slider i inne Clarusso ten plus że dobry patent z pręcikiem więc antenki łatwo dorobić. Ja osobiście używam ich bez dodatkowych antenek.  Z fajnych spławików ostatnio wpadły mi w ręce te z Decathlonu:

Naprawdę pozytywne spławiki a kasa śmieszna chyba zrobię ich zapas. Nie widzę żeby jakością odbiegały od Górka czy Rive.

Offline Kamil_BBI

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 902
  • Reputacja: 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Spławiki slider Mochkov vs Cralusso
« Odpowiedź #8 dnia: 17.12.2018, 00:37 »
Mochkov - kupiłem po dwa spławiki z kilku serii na początku sezonu do potestowania i więcej ich nie kupię, mimo początkowego dobrego wrażenia. Miałem problem z pękającymi antenkami, krzywo wklejonym obciążeniem i co najlepsze model z antenkami z tworzywa - oba spławiki złamały  mi się na łączeniu anteny z korpusem przy zarzucaniu.

Jeśli chodzi o Cralusso- jak dla mnie nie są wybitnie dobre, ale takich przygód jak z ww. nie miałem.. Aha i denerwują mnie ciężarki wewnątrz korpusu - taka grzechotka się z tego robi.

Teraz kupiłem sobie dwa szt. serii Eagle, czyli połączenie zwykłego Wagglera z pomysłami Cralusso bez ciezarków w środku, ale nie mam jak przetestować.
Z pozdrowieniami,
Kamil

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Spławiki slider Mochkov vs Cralusso
« Odpowiedź #9 dnia: 17.12.2018, 09:08 »
Pro Slider i inne Clarusso ten plus że dobry patent z pręcikiem więc antenki łatwo dorobić. Ja osobiście używam ich bez dodatkowych antenek.  Z fajnych spławików ostatnio wpadły mi w ręce te z Decathlonu:

Naprawdę pozytywne spławiki a kasa śmieszna chyba zrobię ich zapas. Nie widzę żeby jakością odbiegały od Górka czy Rive.

Na stronie nie widzę tych spławików, gdzie to znalazłeś i w jakiej cenie ?

Offline Medunamun

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 338
  • Reputacja: 60
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feeder Klub Mazowsze
  • Lokalizacja: WPR
Pozdrawiam :)

Konrad, Feeder Klub Mazowsze

PB: karp 9,07 kg, Łowisko Kamień

Offline pr00

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 985
  • Reputacja: 257
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Łódź
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Spławiki slider Mochkov vs Cralusso
« Odpowiedź #11 dnia: 17.12.2018, 09:27 »
Dzięki.

Offline flowgrid

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 2 488
  • Reputacja: 213
  • Ulubione metody: waggler i feeder
Odp: Spławiki slider Mochkov vs Cralusso
« Odpowiedź #12 dnia: 17.12.2018, 22:27 »
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Nie będą zakładał nowego wątku tylko od razu zapytam w tym. Używa ktoś z szanownych Forumowiczów spławiki wagglery albo slidery Experta serii 203 https://www.expertfloat.pl/oferta/expert/splawiki-expert/seria-203-wagglery/ ? Jakieś opinie?
Marcin

Offline Mario8

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 436
  • Reputacja: 183
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Zduńska Wola
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Spławiki slider Mochkov vs Cralusso
« Odpowiedź #13 dnia: 17.12.2018, 23:53 »
Używam od kilku lat i uważam, że to całkiem dobre i tanie spławiki.

Offline maksz100

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 514
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
Odp: Spławiki slider Mochkov vs Cralusso
« Odpowiedź #14 dnia: 17.12.2018, 23:58 »
Expertami to ja łowie od kiedy pamiętam!  Nie pamiętam kiedy nie miałem Experta pod reką?

Jak mi szkoda super spławików na nazwijmy to "słabe" zbiorniki - leci expert :thumbup: