Autor Wątek: Wniosek o rozszerzenie obszarów połowów w obwodach rybackich  (Przeczytany 1995 razy)

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wniosek o rozszerzenie obszarów połowów w obwodach rybackich
« Odpowiedź #15 dnia: 19.12.2018, 16:08 »
Więc Pan Wojewoda odeślę ich do PZW  jako dzierżawca wody będzie mógł za odpowiednią opłatą udostępnić im wodę  :) :P
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wniosek o rozszerzenie obszarów połowów w obwodach rybackich
« Odpowiedź #16 dnia: 19.12.2018, 16:15 »
Zablokowali mnie na stronie i wywalili posty w których uświadomiłem ich, że nie mają racji.
Bystrzaki jego ich mać ;D ;D ;D

Offline Enzo

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 729
  • Reputacja: 302
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lokalizacja: Gliwice
  • Ulubione metody: bat i feeder
Odp: Wniosek o rozszerzenie obszarów połowów w obwodach rybackich
« Odpowiedź #17 dnia: 19.12.2018, 16:20 »
Było się odzywać ;D :P  a potem się dziwicie że nic nie można zdziałać w PZW :)
-" wyczyn wg mnie stanowi o sile wędkarstwa - Luk "


Janusz

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wniosek o rozszerzenie obszarów połowów w obwodach rybackich
« Odpowiedź #18 dnia: 19.12.2018, 16:22 »
Było się odzywać ;D :P  a potem się dziwicie że nic nie można zdziałać w PZW :)


HEHE nooo :D

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wniosek o rozszerzenie obszarów połowów w obwodach rybackich
« Odpowiedź #19 dnia: 19.12.2018, 16:24 »
"kolego ten twój związek nie jest dzierżawcą rzek ,jezior czy zdiorników zaporowych, ten twój związek może na tych wodach wędkować jak opłaci opłatę państwu.I takie samo prawo do korzystania z tych wód po stosownej opłacie mają inne stowarzyszenia wędkarskie.I amen wielbicielu tej złodziejskiej organizacji."

Brak świadomości prawnej polskiego społeczeństwa zawsze mnie osobiście rozwalał. Tyle, że ja jak się nie znam na medycynie to nie radze lekarzowi czym ma mnie leczyć, wmawiając mu, że białe jest czarne. Oni jako stowarzyszenie chcą gospodarzyć na wodach PZW....dlatego, że mają kartę wędkarską. Jeżeli już założyli sobie stowarzyszenie zwykłe, to powinni lepiej dobrać przedstawiciela , który ma ich reprezentować, skoro ich celem jest wędkowanie na publicznych wodach. Facet robi z poważnego stowarzyszenia niepoważną organizację, nie mając pojęcia o istnieniu jakichkolwiek przepisów regulujących w Polsce możliwość wędkowania.

To jest też dobry przykład na to, dlaczego co niektórzy działacze w PZW mają się tak dobrze, bo po prostu wiedzą jak trzymać za pysk resztę szaraków, którzy nie mają pojęcia nie tylko o biologii ryb, ale i  o obowiązujących w Polsce przepisach. Wiedzą czym mają straszyć, jak pokazywać, że PZW walczy z ich obawami. Dlatego tekst "rybacy precz" na wszystkich wodach PZW zrealizuje się gdzieś tak może - przy najlepszych wiatrach - w latach 2030-2040, jak jeszcze nie później. Cała masa działaczy w PZW odpowiadających za gospodarcze sieciowanie wód wędkarskiego stowarzyszenia nie dożyje tych czasów, więc nie ma sensu nic zmieniać w tym zakresie...skoro jest dobra kasa z tego tytułu :beer:

 

Offline Jędrula

  • Robinson
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 4 749
  • Reputacja: 379
  • Lokalizacja: Wodzisław Śląski
  • Ulubione metody: method feeder
Odp: Wniosek o rozszerzenie obszarów połowów w obwodach rybackich
« Odpowiedź #20 dnia: 19.12.2018, 16:32 »
Arek, post właśnie zniknął z ich stony ;D Dotarło jednak :)
E: Nie, blokada działa hehe

Offline selektor

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 5 281
  • Reputacja: 1399
  • Lokalizacja: Catch & w Łeb & Realese on Patelnia
  • Ulubione metody: waggler method
Odp: Wniosek o rozszerzenie obszarów połowów w obwodach rybackich
« Odpowiedź #21 dnia: 19.12.2018, 16:44 »
To pismo nie ma sensu. Chłopaki coś robią. Założyli sobie stowarzyszenie i super. Tylko bić :bravo: Jednak nie mogą mieć roszczeniowej postawy, jak wielu w PZW, względem wszystkiego i wszystkich. Muszą najpierw zrozumieć jak to wszystko w tym kraju funkcjonuje. Nie mogą narażać się na śmieszność i mówić później członkom tego stowarzyszenia, że np. wojewoda to oszust i trzyma stronę PZW. A w Polsce jeżeli chodzi o dostęp do wód, to cytując klasyka "mamy tu niezły burdel"  ;) Ja tam trzymam kciuki, aby co raz więcej takich stowarzyszeń powstawało. Tylko, żeby przedstawiciele stowarzyszeń sobie tam coś doczytali, kogoś się spytali co mają robić, gdy chcą gdzieś łowić. Z drugiej strony pojawia się pytanie o to jak w Polsce wyglądają egzaminy "na kartę", skoro nawet przedstawiciel stowarzyszenia nie wie na jakiej podstawie się w Polsce wędkuje...a powołuje się na swoje uprawnienie do wędkowania ;)