Autor Wątek: Sposoby konstruowania ciężkiego zestawu dystansowego - podajnik, siatka lub worek PVA, pasta  (Przeczytany 4278 razy)

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Ja wiem, czy jest sens ograniczać wątek... Kiedyś próbowałem się szarpać na duże dystanse z feederami i kiełbaskami PVA na podajniku z gumką. Ale uznałem, że nie tędy droga.

Feederem rzucam takie kiełbaski na dystanse małe do średnich. Na duży dystans tylko sam podajnik (najlepiej typu hybrid, z burtami) z doklejonym mixem, albo doklejone pellety. Jak mam zamiar rzucać daleko, i myślę o PVA, to jednak moim zdaniem przewagę ma karpiówka - i wtedy worki, albo kiełbaska z ciężarkiem.

Jak dla mnie podajnik z kiełbaską przy mocnych, dalekich rzutach (80 metrów i w górę) stawia za duży opór, i ciężko nim trafić gdzie się chce.

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
No to teraz już wiem, że do testu dalekich rzutów muszę dokupić worki pva. Myślę że wędką 3,5 lb 3,9 m, kołowrotkiem typu big pit, i podajnikiem w worku ESP XXL 70 g, żyłką 0,28 plus strzałówka 0,35 rzut ok. 80 m nie powinien być problemem :)

Offline Koń

  • Moderator Globalny
  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 3 606
  • Reputacja: 530
Moim zdaniem nie. Tylko szczerze, podajnik w worku trochę się mija z celem. Lepszy ciężarek zamontowany przelotowo - masa będzie bardziej skoncentrowana w centrum, a i ubić wszystko będzie łatwiej.

Podajniki na moich zdjęciach były w celach ilustracyjnych ;)

Offline andreas

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 652
  • Reputacja: 35
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: wędkarstwo karpiowe
Rzut samym załadowanym podajnikiem, lub na pva podczepionym gumką do niego. Drugi zestaw niech będzie ten ciężarek, ale na sztywno z porcją jedzonka, albo helikopter. Musi dać radę. Ponad 60 m  rzucałem w ubiegłym sezonie kijem 3,6 m, 3 lb plus ciężarek 60 g, plus pva na hak bez ceregieli.

Offline tomasz 38

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 6 958
  • Reputacja: 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ulubione metody: feeder
Zgadzam się z Mateuszem, że do dalekich dystansów lepsze są kije karpiowe niż feedery :beer: Ja sam też tak łowię od kilku sezonów ;) Co innego na małych wodach, tam zdecydowanie bawię się feederkiem z pva - większa frajda według mnie 8)